20. forduló (2001.06.10)

| Forduló-hangoló | Tudósítások, eredmények |

Forduló-hangoló

Az NB III. Tisza-csoportjában szereplő öt megyei csapatunk már letudta tavaszi pihenőit, így a hajrá mind a három fordulójában valamennyien pályára léphetnek. (KM)

Hajdúdorog (9.)-Ibrány (4.). Kató István, ibrányi edző: - Már jó ideje birtokoljuk a táblázat negyedik helyét, ha meg is akarjuk őrizni, akkor Dorogról pontosan kell távoznunk. Egyedül a sérült Herman Attilára nem számíthatok.

Kisújszállás (7.)-Vásárosnamény (6.). Tóth Szilárd, vásárosnaményi edző: - Cseppet sem könnyebbülhettünk meg a vasárnapi győzelmünk után, hiszen két ukrán játékosunk, Szvidanyuk és Csernicsenko szerdán összepakolt és elhagyott bennünket. Maradtunk tizenegyen, így ifisták is lehetőséget fognak kapni.

Rakamaz (8. helyezett)-Nyírbátor (2.). Veigli Géza, rakamazi edző: - Csak akkor lehet esélyünk a roppant fegyelmezett és jobb képességű Bátor ellen, ha elrontjuk a játékát. Paulik kiállítás, Bernáth pedig sérülés miatt nem játszhat, ellenben Kákóczki és Galambosi letöltötte büntetését.

Németh Károly, nyírbátori edző: - Úgy tűnik, Rakamazon már a jövő építése a cél, de éppen azért számítok roppant nehéz mérkőzésre, mert ellenfelünk otthonában rendre feltüzeli magát. A kiállított Márton ezúttal nem léphet pályára, egyelőre még kérdéses Szabó és Szarka szereplése.

Hajdúnánás (3.).-Záhony (10.). Karasz Lajos, záhonyi edző: - Úgy tűnik, a sikertelenség elvette a játékosok kedvét, hiszen egyre rosszabb az edzések látogatottsága, amiben szerepe van a tavaszi munkáknak is. Kiváncsi vagyok, hogy mindez milyen hatással lesz a játékunkra, ráadásul az ellenfelünk igazán jó képességű lesz. A sérült Kozicsra továbbra sem számíthatok.

Tudósítások, eredmények

Hajdúdorog-Ibrány 0-2 (0-1)

Hajdúdorog, 250 néző, v.: Gyertyás. Hajdúdorog: Nagy Cs. - Magyar, Rékasi, Bocz, Lelesz - Koszta, Tóth, Szemán, Kovács - Lugosi (Sándor, 60.), (Szűcs, 80.), Fodor. Edző: Tóth János. Ibrány: Simon - Bardi, Bíró (Zákány), Babják, Gulácsi, Erdei, Bohács, Pap K., Ónodi, Herman L. (Ignácz), Gergely. Edző: Kató István.

15. p.: Bohács egy csel után 17 méterről a kapuba lőtt, 0-1.

55. p.: Ónodi egy csel után Erdei elé játszott, aki 6 méterről a kapu közepébe lőtt, 0-2.

Alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégek megérdemelten nyertek, mert végig jobban játszottak és több helyzetet is kidolgoztak. Jó: Erdei, Babják, Simon. (Tudósító: Vígh Sándor)

Kató István: Közepes iramú mérkőzésen megérdemelten nyertünk.

Rakamaz-Nyírbátor 2-2 (1-1)

Rakamaz, 200 néző, v.: Márta. Rakamaz: Vadon - Galambosi, Kondás, Lukács, Jurkó (Csikai), Riczu (Seregi), Kozák, Korpai, Kákóczki, Hengsperger (Filetóth), Szekrényes. Edző: Veigli Géza. Nyírbátor: Tóth - Szegedi, Lengyel, Czerula (Kurucz), Unchiás, Csapos, Szabó, Kovács, Szarka, Széplaki, Lőrincz. Edző: Németh Károly.

36. perc: Szabó bal oldali szöglete Kondás lábáról a saját kapujába pattant, 0-1.

37. p.: Kákóczki futott el a bal oldalon, beadása a védőkről Hengsperger elé pattant, akinek lövése a kapufáról kipattant, a csatár fejjel ismételt, és a bátori kapusról csorgott a hálóba, 1-1.

55. p.: Kákóczki-Hengsperger-Kozák volt a labda útja, utóbbi lövése a kapufáról vágódott a hálóba, 2-1.

70. p.: Szarka balról keresztbelőtt labdáját Széplaki lőtte a kapuba, 2-2.

83. p.: Lukács megkapta második sárga lapját, és az ezzel járó pirosat is.

Az első félidőben végig a Rakamaz irányította a játékot, így a szerencsés bátori vezetőgól után újítani tudott, majd meg is fordította a mérkőzést. Ezt követően Korpai kapufát lőtt, és ez fordulópontnak bizonyult, hiszen a hajrában a bátori ívelgetések eredményre vezettek. Jó: Galambosi, Kozák, Kákóczki, Szekrényes, illetve Csapos. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Veigli Géza: A játék és a hozzáállás maximális volt, győzelmet szalasztottunk el.

Németh Károly: Nagyon jól játszó Rakamaz ellen dekoncentrált védekezésünk eredménye a pontvesztés. A végén már egy kapura játszottunk, de nem érdemeltük volna meg a győzelmet.

Kisújszállás-Vásárosnamény 2-0 (1-0)

Kisújszállás, száz néző, v.: Dobi. Vásárosnamény: Vass - Toldi G. (Tóth G.), Ésik, Illés N., Bíró, Hornyák, Tivadar, Orosz Zs., Illés P., Ponczók, Kovács G. Edző: Tóth Szilárd.

22. p.: Mircea 25 méterről úgy lőtte a hálóba, hogy a kapufa is besegített neki, 1-0.

90. p.: Csillag 2 méterről fejelt a kapu közepébe, 2-0.

Az első játékrész a hazaiaké volt, a második félidőben aztán a Namény helyzetek sorát dolgozta ki, ám ki is hagyta azokat. Jó: Illés N., Bíró. (Tudósító: Kiss Pál)

Tóth Szilárd: Alacsony színvonalú mérkőzésen gyenge támadójátékunk miatt vesztettünk.

Hajdúnánás-Záhony 4-0 (2-0)

Hajdúnánás, 300 néző, v.: Munkácsi. Hajdúnánás: Gencsi - Tar, Papp, Magyari, Pipó - Vígh (Oborzil, 65.), Kalló (Mikita, 46.), Szabó I., Loós (Szabó Cs., 46.) - Tóth, Lengyel. Edző: Szikszai Lajos. Záhony: Csépke - Krizán, Lipták, Czvik (Sére), Molnár, Vincze, Kántor (Kajli), Vedres (Petró), Pacaj, Karasz, Vilman. Edző: Karasz Lajos.

10. p.: a kapu előtt Tóth belespiccelt a labdába, amely akadálytalanul jutott a hálóba, 1-0.

42. p.: Lengyel jobbról elvégzett szabadrúgást, a labda Tóthon megpattanva hullott a hálóba, 2-0.

65. p.: bal oldali beadás után Tóth talált a kapuba, 3-0.

83. p.: bal oldali beívelés után Magyari kapásból szép gólt lőtt, 4-0.

Az eredmény egy kicsit csalóka, mert a második játékrész elején három nagy helyzete volt a Záhonynak, amely ezek elhibázásáért alaposan megbűnhődött. Jó: Vincze, Vilman. (Tudósító: Erdei Árpád)

Karasz Lajos: Kettő nullánál három százszázalékos helyzetet is elrontottunk, így megérdemeljük a sorsunkat.

Karcag - Sátoraljaújhelyi TK 8-2 (6-0)

Karcag, 400 néző. Vezette: Vida.

Karcag: Kiss (Tarjányi, 50.) - Kenesei, Orosz (Herczeg, 56.), Fige, Varga L. - Tamás, Keserű, Varga J., Békési - Binder, Szatmári (Czibi, 63.). Edző: L. Kiss Lajos.

STK: Balázs - Szoták, Wachter, Bodnár - Janikó (Harsányi, 85.), Pankovics, Balogh, Juhász, 46.), Barna, Ablonczi - Trembulyák (Szabó, 16.), Pothurszky. Edző: Szalánczi Tamás.

Gólszerző: Binder (1-0) a 2., Békési (2-0) a 4., Binder (3-0) a 11., Tamás (4-0) a 25., Binder (5-0) a 27., Varga (6-0) a 40., Pothurszky (6-1) az 58., Binder (7-1) a 79., Juhász (7-2) a 81., Czibi (8-2) a 83. percben.

Jók: az egész csapat, ill. Barna, Wachter, Juhász.

L. KISS Lajos: - Közönségszórakoztató meccsen tíz perc alatt a magunk javára fordítottuk a találkozót. Gratulálok a fiúknak!

SZALÁNCZI Tamás: - Az első félidőben edzőpartnerek voltunk... Nekem is, és egy-két játékosnak is el kell gondolkodni a jövőről.