26. forduló (2002.06.02)

Ibrány (2.)-Záhony (12.)

Kató István, ibrányi edző: - Gratulálok a csapatnak a bajnokságban elért második helyezéshez, ami több, mint jó eredmény. Külön örülök, hogy a kupasorozatban is kijutottunk az országos főtáblára, ahol remélhetőleg lesz még sikerben részünk. A vasárnapi bajnoki nem lesz könnyű, de győzelemmel akarjuk megköszönni a szurkolóknak azt, hogy kitartottak mellettünk jóban, rosszban.

Kovács János, záhonyi edző: - Még nem kezdtük meg a szabadságunkat, vagyis az utolsó fellépésünkre is készülünk. Igaz, nehezíti a helyzetünket, hogy Karasz és Molnár sárga lapok, Jakab, Krizán és Vilman sérülés miatt nem játszhat. A bajnok után most a csoport második legjobb csapatával mérkőzünk, elismerjük az Ibrány eredményeit, de szépen szeretnénk búcsúzni. A pontszerzéshez is sokat kellene tennünk.

Tuzsér (3. helyezett)-Vásárosnamény (14.)

Révész Csaba, tuzséri edző: - Szeretném kifejezni sajnálatomat kollégámnak és csapatának, hogy nem sikerült a bentmaradás kiharcolása, de az eredményeiket figyelve azt mondhatom: ez nem sokon múlott, hiszen szoros mérkőzéseket játszottak. Az utolsó hazai fellépésünk után csak akkor tudunk majd felhőtlenül örülni, ha győzelemmel koronázzuk meg enbé hármas bajnoki szereplésünket.

Szilágyi Bertalan, vásárosnaményi edző: - A kupameccsen és az Ibrány ellen két kapussal játszottunk, és vesztettünk. Valószínű, hogy létszámgondok miatt a hét végén három kapussal a sorainkban futunk majd ki a pályára...

Nyh. Kertváros (1.)-Balmazújváros (4.)

Mirgai László, kertvárosi edző: - Hálaistennek a bajnoki címet és a százszázalékos idegenbeli mérlegünket már nem vehetik el tőlünk. A Balmazújváros ellen a tavaszi veretlenségünk a tét, és mellette szeretnénk meghálálni közönségünket a kitartást, és azt, hogy egész évben mellettünk volt.

Hajdúnánás (13.)-Rakamaz (7.)

Veigli Géza, rakamazi edző: - A túrricsei kupameccsen bennünket tanítottak hozzáállásból, akarásból és helyenként labdarúgásból is. Ha játékosaimnál lett volna papír is ceruza, tudtak volna mit jegyzetelni. De nem volt, így csak abban bízhatok, hogy valami megragadt a fejekben... Lukács három sárgás, a többiek készen állnak.

Ibrány-Záhony 2-1 (1-1)

Ibrány, 400 néző, v.: Bodnár. Ibrány: Simon - Ignácz, Pap K., Herman A. (Papp T.), Bardi, Bíró, Imre (Babják), Dobránszki, Bohács, Ónodi, Erdei. Edző: Kató István. Záhony: Czene - Kántor Zs., Czvik, Lipták, Vincze, Vedres, Kántor T., Kozics (Szabó I.), Sére (Petró), Berczik (Jakab), Balázsi. Edző: Kovács János.

Az Ibrány nehezen boldogult a záhonyiak fegyelmezett védekezésével, ám amikor hátrányba került, játékosai észbe kaptak, és hamar egyenlítettek. A második játékrészben állandósult a hazai fölény, és a győztes gólt is sikerült bepréselni a jól játszó Záhony ellen. Gól: Bohács (36. és 74.), illetve Kántor T. (33.). Jó: Bohács, Ónodi, Bíró, illetve Czene, Kozics.

Kató István: Nem játszottunk jól, ennek ellenére gratulálok a csapatnak.

Kovács János: A helyzeteit jobban kihasználó csapat otthon tartotta a három pontot, gratulálok a második helyezett Ibránynak.

Tuzsér-Vásárosnamény 1-0 (1-0)

Tuzsér, 600 néző, v.: Takács J. Tuzsér: Szőr - Kosztyú, Tóth Á., Lupcsa, Szabó I., Lakatos (Dancs A.), Iván, Cseke (Simai), Dancs B., Petró, Spekker (Pokol). Edző: Révész Csaba. Vásárosnamény: Papp - Illés N., Geszti, Bíró, Tivadar, Szilágyi, Orosz, Horváth, Batka (Toldi Sz.), Bagin, Kovács G. (Tóth G.) Edző: Szilágyi Bertalan.

Nem hozott színvonalas játékot az összecsapás, a hazaiak annyit adtak ki magukból, amennyi a győzelemhez kellett, ám az utolsó percekben tovább nőhetett volna az előnye. A tuzsériak így újoncként lettek harmadikak, egyúttal a csoport mindhárom dobogósa megyebeli csapat lett. Gól: Lupcsa (26. perc). Jó: Lupcsa, Dancs B., Petró, illetve Illés N., Geszti. (Tudósító: Pinkóczi József)

Révész Csaba: Nagyon örülök a harmadik helyezésnek, újonccsapat számára még fényesebb az érem. Köszönet érte a játékosoknak, a vezetőknek és a szurkolóknak.

Szilágyi Bertalan: Gratulálok a Tuzsér bronzérméhez.

Kertváros-Balmazújváros 3-1 (2-1)

Tiszavasvári út, 300 néző, v.: Kurmai. Kertváros: Vránszki - Paulik Z., Ambrusz, Németh S., Kiss G. (Ignácz Z.), Ignácz J., Kondora, Spisák (Krasznai Zs.), Dobos, Majchrovics, Paulik I. (Hegedűs). Edző: Mirgai László.

Bajnokként először játszott otthon a Kertváros, a kezdés ennek megfelelő volt. Aztán jött egy kis megtorpanás, de összességében biztos győzelemmel ünnepelte elsőségét a Kertváros. Történt egy sajnálatos sérülés is, a vendégek játékosa, Loós alkarcsonttörést szenvedett, és a mentő szállította a kórházba. Gól: Kiss G. (8.), Majchrovics (44.), Krasznai Zs. (85.), illetve Kovács I. (20.). Jó: Németh S., Kiss G., Kondora. (Tudósító: Mán László)

Mirgai László: Megérdemelt győzelmünkkel egész éves teljesítményünket koronáztuk meg. Köszönöm mindenkinek, aki segített, ez igazi csapatmunka volt.

Hajdúnánás-Rakamaz 1-1 (0-1)

Hajdúnánás, 100 néző, v.: Vróbel. Rakamaz: Vadon - Galambosi, Torda, Pámer, Kertész, Csikai (Suskó), Lelt, Kozák, Gáspár (Cséke), Boldog (Hengsperger), Kákószki. Edző: Veigli Géza.

Végig a Rakamaz tartotta kézben a mérkőzést, az első félidőben sikerült is előnyt szereznie, majd a kiállítást követően állandósult a fölénye. A három elhibázott százszázalékos helyzet azonban a hosszabbításban megbosszulta magát. Gól: Mikita (92.), illetve Boldog (34.). Kiállítva: Lengyel (második sárga lap, 77.). Jó: Galambosi, Pámer, Csikai, Boldog. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Veigli Géza: Tét nélküli mérkőzésen rendkívül görcsösen és pontatlanul futballoztunk, hogy nem nyertünk gólokkal, azt csak magunknak köszönhetjük.