5. forduló (2001.09.09)

Tuzsér: ilyen még nem volt!

Igazságos elosztásban három megyei csapat hazai közegben, három idegenben tájolva próbál szerencsét a soros bajnoki fordulóban. Egyik gárda sem mehet biztosra, de cidrizni is balgaság volna. (KM)

Nyíregyházi Kertváros (1.)- Hajdúdorog (8.). Mirgai László, Kertvárosi edző: - A naményi meccshez képest teljesen át kell alakítanom a csapatot, mivel Krasznainak bedagadt a műtött térde, Mártonnak elrepedt a lábujja, Gombkötőnek begyulladt a sarokcsontja, Kirchmayer gipszcsizmát kapott, Németh Sándornak a bokája fáj, Ignácz Zoltán pedig elment a válogatottal. Most majd megmutatkozik mennyire erős a játékoskeretünk, bízom a fiúkban, hogy behajtjuk a három pontot.

Rakamaz (12.)-Szirmabesenyő (9.). Veigli Géza, rakamazi edző: - Merem remélni, hogy a srácokat feldobta a Mádon aratott győzelem! Ugyanakkor, ha azon meditálunk, hogy most egycsapásra minden rendbe jött, ebben az esetben nagy csalódás érhet minket. Nem ülhetünk a babérjainkon, a csapatnak ismét "oda kell tenni" magát és folytatni a pontgyártást. A helyzetet nehezíti, hogy Kákóczki "megszakadt", ráadásul a húzódással bajlódó Knoblok szereplése is kétséges.

Záhony (6.)-Mád (10.). Kovács János, záhonyi edző: - Nem altat el, a Mád legutóbbi hazai veresége, annál is inkább, mert úgy vettem észre, hogy ellenfelünk idegenben jobb teljesítményre képes. A borsodiak vendégként még nem kaptak ki, viszont nekünk nagy szükségünk van a három pontra: itthon természetesen csak a győzelem lehet a célunk.

Balmazújváros (4.)-Vásárosnamény (7.). Tóth Szilárd vásárosnaményi edző: - A Kertváros ellen hősiesen helytállt a csapat, nem mintha most könnyebb dolgunk lenne. Személy szerint kőkemény mérkőzésre számítok Újvárosban, hisz a hazai csapat még veretlen, sokat elárul erejéről, hogy Szirmabesenyőn is nyerni tudott.

Hajdúnánás (11.)-Ibrány (2.). Kató István, ibrányi edző: - A hétközben lejátszott edzőmeccsen nyújtott teljesítmény és az eddigi bajnoki eredmények alapján azt gondolom, van keresnivalónk Nánáson. Sajnos, Hermann László a szerdai találkozón combhúzódást szenvedett, rá biztos, hogy nem számíthatok.

Így látják a hajdú-bihariak: - A Hajdúnánás pályaválasztóként szerepel, ellenfele a 2. helyezett Ibrány lesz. Nagy bravúr lenne a Szikszai-gárdától, ha ezúttal szerezné meg idei első győzelmét. (HBN)

Mezőkövesd (5.)-Tuzsér (3-). Révész Csaba, tuzséri edző: - Sikerült a sorsolás adta esélyt kihasználni, jól rajtoltunk, mi több: az előzetes tervet is túlteljesítettük. A "húzósabb" mérkőzések viszont csak ez után következnek, így már azt is díjaznám, ha vereség nélkül zárnánk a mezőkövesdi túrát. Ehhez annyit: a tuzséri csapat még soha nem játszott ilyen messze bajnoki találkozót!

Idegenben továbbra is hibátlan az Ibrány

Hajdúnánás-Ibrány 0-1 (0-0).

Hajdúnánás, 300 néző, v.: Szlifka. Hajdúnánás: Gencsi - Nagy Z., Tar, Nagy T., Papp - Vígh, Vass, Orobzil (Majoros, 85.), Kalló - Mikita, Csapó (Magyari, 76.). Edző: Szikszai Lajos. Ibrány: Simon - Ignácz, Pap K., Gergely, Bardi, Bíró, Imre (Dobránszki), Babják, Bohács, Ónodi (Hegedűs), Erdei. Edző: Kató István.

A mérkőzés első felében még jól tartotta magát a hazai csapat. Helyenként ígéretes helyzeteket is kidolgoztak a nánásiak, azonban ezek gólra váltása már meghaladta az erejüket. A vendégek a mérkőzés egészét tekintve jobbak voltak, s egy szabálytalanságot követően (Ónodi buktatásáért megítélt büntetőből) Bohács megszerezte az ibrányiak újabb három pontját jelentő győztes gólt.

Felvetődik a kérdés, miért nem Ónodi volt a 11-esnél az ítéletvégrehajtó? Ennek az az oka, hogy a vendégek egyik legjobbja a büntetőt megelőző "belépőnél" sajnos megsérült, mégpedig olyannyira, hogy ölben hozták le a pályáról...

Gól: Bohács (11-esből, 70.). Jó: Tar, Vígh, Kalló, ill. Simon, Gergely, Bardi, Ónodi, Erdei.

Szikszai Lajos: Ezen a meccsen a helyzetkihasználással hadilábon álltunk.

Kató István: Jó iramú mérkőzésen végig fegyelmezetten, helyenként jól játszottunk, és ez győzelemhez vezetett.

Nyh. Kertváros-Hajdúdorog 3-0 (2-0)

Tiszavasvári út, 600 néző, v.: Kurmai. Kertváros: Vránszki - Németh S. (Milka), Ambrusz, Paulik I., Gombkötő S., Németh Cs., Balk (Paulik Z.), Ignácz J., Dobos, Hegedűs (Petró), Nagy Cs. Edző: Mirgai László. Hajdúdorog: Nagy Cs. - Magyar, Kondás, Lelesz, Koszta (Kerek, 60.) - Tóth, Orosz, Lugosi, Kovács - Mangel (Sándor, 81.), Fodor. Edző: Szalánczi Tamás.

Az első félidőben tetszetősen és eredményesen játszott a hazai csapat. Szünet után lábra kapott a Hajdúdorog, de mielőtt vérmes reményei lettek volna, Petró egy nagyszerű megmozdulással végleg eldöntötte a meccs sorsát. A tartalékos Kertváros győzelme megérdemelt. Gól: Balk (13. perc), Dobos (19.), Petró (70.). Jó: Paulik I., Dobos, Nagy Cs. (Tudósító: Mán László)

Mirgai László: A játék alapján megérdenelten nyertünk, külön örülök annak, hogy hiányzókat helyettesítő fiatalok helytálltak.

Rakamaz-Szirmabesenyő 3-1 (1-1)

Rakamaz, 200 néző, v.: Soós. Rakamaz: Vadon - Kertész, Torda, Galambosi (Szekrényes), Lukács, Pámer, Kozák (Csikai), Cséke, Lelt, Gáspár (Hengsperger), Boldog. Edző: Veigli Géza. Szirmabesenyő: Kiss P. - Lázár, Schnek, Pataki, Macsó, Szuba, Blastócsi (Dóczi), Lója (Kui), Szabó, Krompák, Bodnár. Edző: Zupkó Mihály.

Közepes iramú mérkőzésen az egységesen játszó borsodi gárda meglepte a Rakamazt, amely csak az első félidő hajrájában tudott egyenlíteni. A vezető találat után több kontralehetősége is volt a hazai csapatnak, amelyeknek az eredményességben is jobban meg kellett volna mutatkoznia. Gól: Lelt (41.), Szekrényes (66.), Hengsperger (90.), illetve Krompák (24.). Jó: Kozák, Lelt, Boldog, Torda. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Veigli Géza: Vesztett állásból, óriási akarattal, helyenként jó játékkal jól játszó ellenfelet sikerült legyőznünk.

Záhony-Mád 0-1 (0-1)

Záhony, 300 néző, v.: Csonka Kis. Záhony: Czene - Kántor Zs., Czvik, Lipták, Vincze, Vedres (Balázsi), Molnár, Kozics, Krizán, Karasz, Vilman (Szabó). Edző: Kovács János. Mád: Kiss - Takács, Martis, Haraszin, Vachter, Demkovics (Búri), Toplenszki, Hajdú, Farkas, Babos, Harsányi. Edző: Földesi Károly.

Nagy árat fizetett a határ menti csapat az első félidő végének figyelmetlenségéért, hiszen hiába támadta végig a mérkőzést a házigazda, csak helyzetekig jutott a taktikusan futballozó, a szünet után az eredményt óvó mádiakkal szemben. Gól: Demkovics (44.). Jó: Molnár. (Tudósító: Erdei Árpád)

Kovács János: Nagy küzdelemben csak helyzetekig jutottunk, és ez kevésnek bizonyult a pontmentéshez.

Balmazújváros-Vásárosnamény 7-0 (4-0)

Balmazújváros, 400 néző, v.: Kiss Z. Balmazújváros: Haász-Brandt - Angyalos (Nagy O., 74.), Dobi, Fige, Pál (Tar, 69.), Sárközi, Kovács I., Tóth G. (Vaszilkó, 88.), Loós, - Nagy Sz., Nagy Cs. Edző: Zolnai Lajos. Vásárosnamény: Vass - Tivadar (Toldi Sz.), Székely, Illés N., Bíró, Hornyák, Orosz Zs. (Tóth G.), Batka, Farkas, Fodor (Ponczók), Kovács G. Edző: Tóth Szilárd.

Akik vették a fáradságot, és elkísérték a beregi társulatot Újvárosba, azok rá sem ismerhettek a múlt héten jól küzdő csapatra. A vendégek szív és akarat nélkül futballoztak, és bár kihagytak néhány helyzetet, ezen az összecsapáson csak az volt a kérdés, hogy hány gólt lőnek a hazaiak. Hetet lőttek... Gól: Nagy Sz. (12.), Nagy Cs. (15. és 55.), Sárközi (35.), Loós (45.), Kovács I. (11-esből, 85.), Pál (90.). (Tudósító: Kiss Pál)

Tóth Szilárd: Nem tudtunk úgy küzdeni, ahogy szoktunk, és ennek súlyos, különbségében is teljesen megérdemelt hazai győzelem lett a következménye.

Mezőkövesd-Tuzsér 1-0 (1-0)

Mezőkövesd, 300 néző, v.: Kiss J. Mezőkövesd: Roza - Kovács, Kocsi, Szabó, Árvai, Ragó, Kurucz (Császári, Barsi), Nyeste, Soltész, Sipos (Kiszely), Mészáros. Edző: László István. Tuzsér: Bata - Lakatos (Krisztián), Kosztyú, Dancs B., Lupcsa, Szabó I. (Pokol), Kovács I., Spekker, Iván, Cseke, Tóth Á. Edző: Révész Csaba.

Tompán kezdett a Tuzsér, és ez megbosszulta magát, hiszen egy szabadrúgásból vezetéshez jutott az ellenfél. A folytatásban a Tuzsér irányított, a második félidőben nagy rohanást kezdett az egyenlítésért, de a meddő játék nem párosult elegendő helyzettel, így az újonc elvesztette veretlenségét. Gól: Ragó (13.). (Tudósító: Pinkóczi József)

László István: - Nagyon nagy küzdelem volt. Ehhez a győzelemhez a csodálatos mezőkövesdi közönség is kellett.

Révész Csaba: Nem érdemeltünk vereséget, de a győzelemhez gólokat kell rúgni.

Sátoraljaújhely-Létavértes 7-1 (1-1).

Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezette: Vida.

STK: Szemán - Szoták, Tokár, Bodnár, Janikó, Csáki, Szabó S., Barna, Ablonczi, Trembulyák, Tóth (Szabó I.). Edző: Tokár Tibor. Létavértes: Szathmári - Ulveczki, Csűri, Sándor Cs. (Árva), Horváth, Nagy Cs., Plókai, Nagy I., Vásárhelyi Gy., Kontor (Mezei), Keresztúri (Vársárhelyi S.). Edző: Árva Barnabás.

Gólszerző: Tóth (1-0) a 25., Plókai - 11-esből (1-1) a 28. , Szabó S. (2-1) a 48., Ablonczi (3-1) az 54., Ablonczi (4-1) a 65., Janikó (5-1) a 73., Trembulyák (6-1) a 84., Trembulyák (7-1) a 88. percben.

Jók: az egész csapat, ill. Plókai, Szatmári, Csűri.

TOKÁR Tibor: - Álmosan kezdtünk, de a második félidei játékunkkal már a megszokott arcunkat mutattuk.

ÁRVA Barnabás: - Kitűnő csapattól szenvedtünk vereséget. Sajnos, csak az első félidőben voltunk partnerek, utána gyáván futballoztunk.