20. forduló (2003.04.05-06.)

Ibrány (7.)-Mád (10.)

Pók Csaba, ibrányi edző: - Mint minden mérkőzésből, a vasárnapiból is a maximumot szeretnénk kihozni. Hogy ez mire lesz elég, azt majd a pillanatnyi forma eldönti, mindenesetre hazai pályán számunkra kötelező a közönség kiszolgálása. Még ha a játék nem is lesz tökéletes, de két győzelem után számunkra létfontosságú az újabb siker a masszív Mád ellen. Herman László sárga lapok miatt nem léphet pályára.

Rakamaz (3.)-V.namény (16.)

Kiss Miklós, rakamazi edző: - Az őszi tapasztalatok alapján akár félthetném is a csapatot a mérkőzéstől, hiszen akkor a mezőny második feléhez tartozó ellenfelekkel szemben rosszabbul ment. Most is esélyesek vagyunk, és mivel a keretünkben jelentős változások történtek, bízom benne, hogy ez a tendencia nem folytatódik. Galambosi megsérült, Krasznai eltiltása viszont lejárt és már Kákóczki is edzésbe állt.

Majoros Imre, vásárosnaményi játékos-edző: - Még most is siratjuk az Ibrány ellen elvesztett pontot, mert a játékunk alapján rászolgáltunk volna a döntetlenre. Rakamazon tisztes helytállásra számítok, amiben persze benne van a pontszerzés lehetősége is. Be kell azonban látnunk, hogy a hazaiak esélyesebbek, így bravúrra lenne szükségünk a vereség elkerüléséhez. Abban bízom, hogy a labda gömbölyű, no meg osztályunkban ritka az olyan jó pálya, mint a rakamazi, és ez is feldobhatja a csapatot. Tóth Zsolt sárga lapok miatt nem játszhat, Szervánszky Csaba pedig Németországban jutott munkalehetőséghez, így rá a tavasszal már nem számíthatunk.

Szakoly (11.)-H.böszörmény (6.)

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: - A múlt héten úgy szenvedtünk vereséget, hogy a játék képe alapján még a döntetlen is kedvezőtlen lett volna. Éppen ezért az "első" hazai meccsünkön győzni szeretnénk, annál is inkább, mert a Hajdúböszörmény számunkra látótávolságon belül van.

Hajdúdorog (8.)-Záhony (15.)

Révész Csaba, záhonyi edző: - Értékes győzelmet arattunk a hét végén, ezt azért mondhatom, mert egyrészt a jóképességű Szakoly volt az ellenfelünk, másrészt minden meccsünket eredménykényszer alatt vívjuk, ami nem tesz jót a játék színvonalának. Újabb nehéz feladat előtt állunk, hiszen a Hajdúdorog a télen megerősödött, legutóbb idegenben is győzni tudott. Riválisainkhoz csak úgy tudunk közeledni, ha hozzájuk hasonlóan otthonunktól távol mi is képesek leszünk bravúrra. Karasz három sárgás, Babjaknak az orrcsontja tört el, így rá egy ideig nem számíthatunk.

Sz.besenyő (14.)-Tuzsér (4.)

Révész Attila, tuzséri edző: - Ellenfelünk az elmúlt héten figyelemreméltó győzelmet aratott, ezért sem vehetjük őket félvállról. Ugyanakkor ha tapadni szeretnénk az élmezőnyhöz, akkor mindenképpen győznünk kell. Ehhez pontosabb játék és a helyzetek befejezésénél nagyobb összpontosítás szükséges.

Ibrány-Mád 2-2 (2-0). Ibrány, 300 néző, v.: Orosz (Krassowsky, Tóth Sz.)

Ibrány: Mudri - Bardi, Ignácz, Kántor, Herman A. (Pámer), Pap K., Imre, Milka, Ónodi, Majchrovics, Balogh R. (Kovács M.). Edző: Pók Csaba. Mád: Kiss - Turbucz, Toplenszki, Dancs, Martis - Haraszin, Varga, Demkovics (Buri), Gombkötő (Babos) - Kirchmayer, Hajdú. Edző: Oláh Ferenc.

25. perc: Ónodival szemben szabálytalankodtak a vendégek, amiért büntető járt, ezt Majchrovics értékesítette, 1-0.

41.perc: Milka Majchrovicstól kapott remek labdát, s 16 méterről nagy gólt lőtt a kapu jobb oldalába, 2-0.

A kétgólos előny megnyugtatónak tűnt, azonban a mádi látogatók a második játékrészben - tegyük hozzá, megérdemelten - pontot mentettek a meccs végére teljesen szétesően és elképzelés nélkül játszó Ibrány otthonában.

Gól: Majchrovics (11-esből, 25.), Milka (41.), illetve Hajdú (51.), Turbucz (70.). Kiállítva: Pámer (második sárga lap után, 80.). Jók: Kántor, ill. Turbucz, Haraszin, Hajdú, Toplenszki.

Pók Csaba: Amelyik csapat kettő-nullás vezetés után hagyja felállni az ellenfelet, az nem érdemel győzelmet.

Oláh Ferenc: - Javuló játékkal győzelmet szalasztottunk el. 0-2-ről az egy pontnak is nagy értéke van.

Rakamaz-Vásárosnamény 1-0 (0-0)

Rakamaz, 200 néző, v.: Kiss J. Rakamaz: Kanócz - Székely, Cap, Göncz, Kovács I., Kákóczki (Reznek), Spisák, Szilágyi (Cséke), Kozák, Szécsi, Krasznai (Riczu). Edző: Kiss Miklós. Vásárosnamény: Vass - Geszti, Illés N., Bíró, Majoros, Hornyák, Batka (Marczi), Kovács G., Horváth Sz., Oleksza (Szervánszky), Tivadar. Játékos-edző: Majoros Imre.

A védekezésre berendezkedett naményiak az első félidőben alig-alig próbálkoztak támadásvezetéssel, a rakamaziak találata után felbátorodtak, és Tivadar révén egy nagy egyenlítési lehetőséget is elszalasztottak. Gól: Göncz (48. perc). Jó: Székely, Göncz, Kovács I., Kákóczki, illetve Illés N., Hornyák, Horváth Sz. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Kiss Miklós: Gratulálok az ellenfélnek, szervezetten játszott, nagyon megnehezítette a győzelmünket. Remélem, ezt teszik majd a riválisainkkal is.

Majoros Imre: Csapatomat dícséret illeti, az utolsó 20percben látottak alapján rászolgáltunk volna a döntetlenre.

Szakoly-Hajdúböszörmény 2-0 (0-0)

Szakoly, 200 néző, v.: Boros. Szakoly: Cziotka - Mónus (Fiumei), Burik, Balázs, Tardi, Vass, Palaga, Barta, Sándor (Nagy T.), Boros, Ványi (Hurcsik). Játékos-edző: Boros Gyula.

Télies időben küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok. A szakolyiak korrekt játékvezetés mellett nagyszerű hajrával győzték le a jó benyomást keltő vendégeket. Gól: Barta (75.), Ványi (80.). Kiállítva: Sipos (80.) Jó: az egész hazai csapat. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: Az első félidőben idegesen játszottunk, de a szünet után az akarat meghozta az eredményt. Gratulálok a játékosoknak és a születésnaposoknak!

Szirmabesenyő-Tuzsér 2-2 (0-2)

Szirmabesenyő, 150 néző, v.: Kegyes. Tuzsér: Szőr - Kosztyú, Lupcsa, Herczku, Lakatos, Dancs B., Iván, Szabó I., Cseke (Tóth Á.), Spekker (Gergely), Petró (Kovács I.). Edző: Révész Attila.

Az első félidőben a megszerzett előny mellett még egy bajnokság megnyerésére való helyzetet puskázott el a tuzséri csapat. Mindez a folytatásban bosszulta meg magát, hiszen a házigazda ráérzett a lehetőségre, egyenlített, és a hajrában helyzetei alapján a győzelemhez is közel állt. Gól: Mészáros (70.), Tóth G. (75.), illetve Dancs B. (11.), Iván (27.). Jó: Szőr, Kosztyú, Lupcsa. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Révész Attila: Az első félidőben kiüthettük volna az ellenfelet, a végén viszont örülnünk kellett az egy pontnak.

Hajdúdorog-Záhony 3-0 (3-0)

Hajdúdorog, 200 néző, v.: Kalász. Záhony: Czene - Krizán (Vedres, Sére), Sevcsuk, Molnár, Lipták, Vincze, Karaffa (Bagin), Babjak, Dudnyik, Berczik, Balogh. Edző: Révész Csaba.

Tizenegy szögletet és két kapufát rúgott az első félidőben a záhonyi csapat, viszont kapott három gólt. A vendégek edzője már a játékrész közepén cserére kényszerült, majd szünet után is maradt a lüktető játék, mindkét kapu előtt rengeteg helyzet alakult ki, a hálóőrök pedig remekeltek. Ja, végül tizenhét szögletig jutottak a vendégek, gólra azonban nem futotta. Gól: Nagy Sz. (9. és 15.), Kovács (37.). Jó: Czene. (Tudósító: Kovács János)

Révész Csaba: Ennyi kihagyott helyzettel önmagunkat büntetjük. Az a csapat, amelyik tíz helyzetből egyetlen gólt sem tud szerezni, nem érdemel pontot sem.

Sátoraljaújhely - Hajdúnánás 3-0 (0-0)

Sátoraljaújhely, 300 néző. Vezette: Nagy B. STK: Mata - Dókus, Ocsenás, Bodnár, Janikó - Szabó S., Tokár, Barna, Ablonczi (Csáki) - Trembulyák (Tóth), Pothurszky (Paranai). Edző: Zsófi József. Hajdúnánás: Nagy Cs. - Nagy IZ. (Berényi), Tarr, Nagy T., Szabó - Szemán, Kulcsár, Lengyel, Mikita (Oborzil) - Kondora, Nagy II. Z. Edző: Gyarmati András.

Gólszerző: Trembulyák (1-0) az 50., Pothurszky (2-0) az 52., Ocsenás (3-0) a 70. percben.

Jók: Ocsenás, Trembulyák, Szabó S., Tokár, ill. senki.

Zsófi József: - Végig nagy fölényben, helyenként jól játszva magabiztos győzelmet arattunk.

Gyarmati András: - A második félidőben nem voltunk egy súlycsoportban a hazaiakkal.

Létavértes - Putnok 0-2 (0-0)

Létavértes, 150 néző. Vezette: Fácska. Létavértes: Czifra - Zudor, Galgóczi, Horváth, Bencsik - Nagy II, Berecz, Papp, Kontor - Nagy I, Máté. Edző: Árva Barna. Putnok: Regős S. - Borsi, Márkus, Tóth, Tamás - Oláh (Nagy), Bányász, Gál, Molnács Cs. (Szabó) - Lupkovics (Molnár N.), Farkas T. Edző: Kőrössy Pál.

Gólszerző: Lupkovics (0-1) a 71., Márkus (0-2) a 85. percben.

Jók: Galgóczi, Bencsik, Nagy II, ill. Márkus, Lupkovics, Tóth.

Árva Barna: - Játékban egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnoksapiránsnak, egyéni hibáknak köszönhetjük a vereséget.

Kőrössy Pál: - Irreális időben nehezen szereztük meg a három pontot.

Mezőkövesd - Balmazújváros 1-0 (0-0)

Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Kiss L. Mezőkövesd SE: Varga L. - Ferencz, Szabó V., Bocsi (Kovács), Árvai (Báder) - Szabó L., Forgács, Farkas, Soltész - Ragó, Varga Z.. Edző: Kálmán Vilmos. Balmazújváros: Haász-Brand - Dobi, Rédai (Nagy O.), Kaszás, Fige - Pál (Kovács), Vaszilkó I., Angyalos, Loós - Tóth L., Bajusz. Edző: Magyar Lajos.

Gólszerző: Ragó (1-0) a 63. percben.

Jók: Varga L., Szabó L., Ragó, ill. Fige, Nagy O.

Kálmán Vilmos: - Javuló játék mellett megérdemelt győzelem.

Magyar Lajos: - Pontot szerezhettünk volna, ha a két kapussal szembeni helyzetünkből egyet belövünk.