6. forduló (2002.09.15-16.)

Szombat

Sátoraljaújhely (6. helyezett)-Vásárosnamény (12.)

Szilágyi Bertalan, vásárosnaményi edző: - Hazai pályán már közel azt nyújtjuk, amire képesek vagyunk, az idegenbeli pontszerzéshez viszont sokkal óvatosabb és türelmesebb játékra lenne szükségünk. Javulnunk kell labdatartásban, pontosságban és persze helyzetkihasználásban is, és mindez természetesen az újhelyi mérkőzésünkre is vonatkozik.

Vasárnap

Ibrány (8.)-Hajdúdorog (5.)

Kató István, ibrányi edző: - A héten különböző elfoglaltságok és sérülések akadályozták a felkészülésünket, ezen okok miatt és természetesen az eredményesség érdekében, nem elképzelhetetlen, hogy lényegesen változni fog a múlt heti csapat. Az ellenfél jó passzban van, de csak győzelemmel tudnánk javítani a helyzetünkön.

Rakamaz (3.)-Mád (1.)

Kiss Miklós, rakamazi edző: - Javítanunk kell, hiszen a legutóbbi két meccsen döntetlent játszottunk. Jól sejtettem, hogy a Nánás elleni kiállítások a következő alkalommal is éreztetik hatásukat, de még így is nyerhető lett volna a naményi mecscsünk. A Mád ellen már mindenképpen győzni szeretnénk, mégha a listavezető is látogat hozzánk és továbbra sem számíthatunk Kákóczkira. Ellenfelünk is nagyon jól kezdte a bajnokságot, de hazai pályán le kell győznünk.

Szakoly (10.)-Putnok (4.)

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: - Az elmúlt héten idegenben az ellenfél kontrákból vert meg bennünket, így vasárnap győzelemmel szeretnénk kárpótolni azokat a szurkolókat, akik elkísértek bennünket és kiálltak a csapat mellett. Bízunk benne, hogy ez sikerül, de csak akkor, ha minden pályára lépő segíti a másikat, bízik magában és a társában is.

Mezőkövesd (11.)-Tuzsér (16.)

Révész Attila, tuzséri edző: - Remélem tovább javul a játékunk, és ha a héten tapasztalt fegyelmezettséget át tudjuk menteni a mérkőzésre, akkor a pont, illetve a pontok szerzését sem tartom elképzelhetetlennek. Mondanom sem kell, ehhez illene már végre gólt szereznünk, és a szerdai edzőmeccsen ezirányban is történt előrelépés. Spekker eltiltása miatt nem játszhat.

Hajdúböszörmény (2.)-Záhony (14.)

Kovács János, záhonyi edző: - Az iskolai tanévkezdet befolyásolja az edzések látogatottságát, de remélhetőleg ennek nem lesz döntő hatása. Hazai pályán illő lett volna három rúgott góllal pontot szerezni, így egyértelmű, hogy a védekezésben elkövetett hibáinkat kell kijavítani. Megpróbálunk pontot szerezni a jól rajtoló ellenfelünk otthonában.

Ibrány-Hajdúdorog 3-0 (0-0). Ibrány, 400 néző, v.: Jakkel (Boros, Molnár).

Ibrány: Karászi - Ignácz, Kertész, Pap, Balázscsik (Imre), Bardi, Bíró, Dobránszki (Babják), Ónodi, Pámer, Milka. Edző: Kató István. Hajdúdorog: Nagy Cs. - Sándor (Juhász, 79.), Magyari, Magyar - Fodor (Kerek, 71.), Arany, Orosz, Kovács, Koszta - Erdei, Mangel (Projkó, 75.). Edző: Szalánczi Tamás.

60. perc: Ónodi végzett el szögletrúgást a bal oldalról, Pap K. remekül érkezett, s közelről a jobb alsó sarokba fejelt, 1-0.

63. perc: Imre lépett ki a védők közül, majd a kifutó kapus fölött elegánsan a hálóba emelt, 2-0.

80. perc: Imre futott el a jobb szélen, beadását Pap K. lőtte a hálóba, 3-0.

A hazaiak végig nagy mezőnyfölényben játszottak, s csak az volt kérdéses, mikor szerzik meg az első, megnyugtató találatot. Ez a 60. percben meg is született, s innentől kezdve az Ibrány nem hagyott kétséget afelől, hogy ezen a napon a vendégek bizony pont nélkül mehetnek haza.

Jó: Bíró, Kertész, Pap K., Ónodi, ill. Magyar, Orosz.

Kató István: A csapat olyan teljesítményt nyújtott, amit elvárok tőle és ehhez a játékhoz csak gratulálni tudok a fiúknak.

Szalánczi Tamás: Gyenge napot fogtunk ki, elkerülhető gólokkal szenvedtünk vereséget.

Rakamaz-Mád 3-1 (2-1)

Rakamaz, 300 néző, v.: Kiss J. Rakamaz: Kanócz - Galambosi, Cap, Gáspár, Boldog (Gráf), Lukács, Szilágyi (Riczu), Spisák, Szekrényes, Reznek (Asszony), Kozák. Edző: Kiss Miklós.

Félóráig bemutatót tartott a Rakamaz, amely az első félidő végére kissé kiengedett, ezt kihasználva a mádi csapat szorossá tette a mérkőzést. A második játékrészben újfent rákapcsolt a hazai gárda: Kozák sziporkázó játékával szemben pedig nem volt ellenszere az egyébként masszív borsodi társulatnak. Gól: Kozák (23. és 66. perc), Szekrényes (5.), illetve Lelt (44.) . Jó: Gáspár, Spisák, Szekrényes, Reznek, Kozák. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Kiss Miklós: Végig magabiztosan, jobban futballoztunk, így megérdemelten nyertünk a jó erőkből álló vendégek ellen.

S.újhely-Vásárosnamény 5-0 (4-0)

Sátoraljaújhely, 350 néző, v.: Berettyán. Vásárosnamény: Papp - Bíró, Geszti, Majoros, Tóth, Hornyák (Szervánszky G.), Batka (Toldi), Tivadar, Balogh, Kovács G., Tanyi. Edző: Szilágyi Bertalan.

Úgy látszik, az újhelyi csapat a szabolcsiak ellen javítja a gólkülönbségét, hiszen két hete a Tuzsért verték 4-0-ra, most pedig a szünetig megszerezték tetemes előnyüket, amit növelni is tudtak. A kilencven perc során nem volt egy súlycsoportban a két gárda. Gól: Pothurszki (8. és 41.), Ablonczi (34.), Juhász (35.), Trembulyák (76.). Jó: Geszti, Majoros.

Szilágyi Bertalan: Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a hazai csapat.

Mezőkövesd-Tuzsér 0-0

Mezőkövesd, 300 néző, v.: Buczkó. Tuzsér: Szőr - Kosztyú, Tóth, Herczku, Lupcsa, Szabó, Iván, Dancs B. (Kovács), Lakatos (Dancs A.), Cseke (Pokol), Petró. Edző: Révész Attila.

Nem és nem sikerül a kapuba találna a Tuzsérnek. Jóllehet, a vendégek ezúttal is mindent elkövettek, hogy bevegyék az ellenfél "portáját", a csatárok ismét elpuskázták a legjobb helyzeteket is. Mindenképpen a szabolcsi látogatók dicséretére szóljon, hogy bár továbbra is gólképtelenek, legalább nem távoztak üres kézzel. Jó: Herczku, Lupcsa. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Révész Attila: Durván játszó ellenfél otthonában sikerült értékes pontot szereznünk. Sajnos, a szerencse csillaga még nem mosolygott ránk...

Szakoly-Putnok 2-3 (0-2)

Szakoly, 200 néző, v.: Nagy Cs. Szakoly: Cziotka - Mónus, Burik, Balázs, Sándor, Vass, Fiumei (Hurcsik), Palaga, Tardi, Boros, Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

A hazaiak egy félidő előnyt adtak a putnokiaknak, akik ezt két góllal büntették. A fordulást követően feltámadt a Szakoly: a házigazda becsülettel küzdött, az egyéni hibák azonban megpecsételték sorsát. Gól: Ványi (71.), Boros (80.) illetve Koszta (10. 35., 75.). Jó: Vass, Boros, Ványi. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: Remélem, ez már a gödör alja és a csapat elindul felfelé.

Hajdúböszörmény-Záhony 0-0

Hajdúböszörmény, 200 néző, v.: Szlifka. Záhony: Czene - Kántor Zs., Molnár, Krizán, Czvik (Sére), Lipták, Karasz, Karaffa, Vedres, Jakab (Berczik), Vincze (Kántor T.). Edző: Kovács János.

Irreális körülmények, szakadó eső, olykor felhőszakadás közepette veselkedett egymásnak a két csapat. Érezhető volt, hogy egyetlen találat eldöntheti a meccs sorsát, ennek megszerzéséért mindkét fél nagy erőket mozgósított. A játék képe alapján a záhonyi együttes megérdemelten szerezte meg az egy pontot. Jó: Czene, Kántor Zs., Lipták, Karasz.

Kovács János: Fegyelmezett játékunkkal feltétlenül rászolgáltunk volna még a győzelemre is.

További eredmények: Létavértes- Balmazújváros 3-3, Szirmabesenyő-Hajdúnánás 0-3.

1. Rakamaz 6 4 2 - 13-3 14

2. Putnok 6 4 1 1 12-9 13

3. Hajdúböszörmény 6 4 1 1 10-8 13

4. Mád 6 4 - 2 12-8 12

5. Sátoraljaújhely 6 3 1 2 15-7 10

6. Hajdúdorog 6 3 1 2 8-11 10

7. Ibrány 6 2 3 1 9-5 9

8. Balmazújváros 6 2 2 2 13-13 8