7. forduló (2002.09.21-22.)

Záhony (13.)-Ibrány (7.)

Kovács János, záhonyi edző: - Közhelynek tűnik, de most mindenképpen érvényesítenünk kellene a hazai pálya előnyét. Az idegenbeli pontocskáknak és az ott mutatott játéknak ugyanis csak úgy lenne értéke, ha végre otthonunkban is sikerülne begyűjteni a három pontot. Ehhez sokkal türelmesebb játékra és nagyobb összpontosításra lenne szükségünk. Biztos vagyok benne, fogunk gólt szerezni, hogy ez mire lesz elég, az majd a mérkőzésen kiderül.

Kató István, ibrányi edző: - Eddig a Záhonnyal mindig szoros és jó mérkőzést játszottunk, ez várható most is, hiszen a két csapat közel azonos játékerőt képvisel. Úgy hiszem, a múlt heti formánkkal van keresnivalónk a háromesélyes találkozón.

Az ibrányi Bíró ill. Balázscsik (sárga mezben) ezúttal
Záhonyban léphet pályára.

Tuzsér (16.)-Létavértes (9.)

Révész Attila, tuzséri edző: - Mezőkövesden fegyelmezetten játszottunk, és ebből kell kiindulnunk most is, hiszen a Létavértesnek is vannak veszélyes játékosai. Továbbra is a támadójátékban akadnak problémáink, biztos vagyok benne, hogy az első gólunk megszerzése felszabadítaná a fiúkban a görcsöt és önbizalmat is adna a folytatáshoz.

Vásárosnamény (14.)-Szirmabesenyő (15.)

Szilágyi Bertalan, vásárosnaményi edző: - Az elmúlt öt évre visszatekintve tétmeccsen ilyen súlyos vereséget nem szenvedtek csapataim. Bízom benne, hogy sikerül rendet tenni a fejekben, és ha ez így lesz, akkor megnyerhetjük a mérkőzést.

Hajdúdorog (6.)-Rakamaz (1.)

Kiss Miklós, rakamazi edző: - Ellenfelünk mostani szereplése tiszteletre méltó, és tudjuk, hogy van több olyan játékosa, aki a magasabb osztályt is megjárta és képes a mérkőzések eldöntésére. Nálunk a sérülések okoznak gondot, hiszen Krasznai, Szilágyi és Gáspár játéka is kérdéses, és hiába járt le Kákóczki eltiltása, ő is maródi és ebbe a kategóriába tartozik. Célunk a pontszerzés, és ha ugyanolyan bátor játékot nyújtunk, mint az eddigi idegenbeli mérkőzéseinken, akkor ez meg is valósulhat.

Balmazújváros (8.)-Szakoly (12.)

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: - Szeretnénk megszakítani azt a rossz sorozatot, amelybe a saját hibáink miatt kerültünk. A hét elején a csapat tagjai egyetértettek abban, hogy min kell sürgősen változtatnunk ahhoz, hogy kimásszunk a gödörből. Ha legyőzzük saját magunkat, akkor ez nem is mázsás, hanem ugrás lenne, és győzni tudunk az Újváros otthonában is. Bízom a csapat tagjaiban és abban, hogy ismét örömet tudunk szerezni szurkolóinknak.

Záhony-Ibrány 0-2 (0-0).

Záhony, 300 néző, v.: Kiss J. (Lengyel, Veizer).

Záhony: Czene - Berczik, Czvik, Lipták, Vincze, Vedres (Bagin), Krizán, Molnár, Karaffa (Kántor T.), Karasz, Jakab (Kántor Zs.). Edző: Kovács János. Ibrány: Karászi - Ignácz, Herman A. (Herman L.), Kertész (Babják), Bardi, Pap K., Balázscsik, Milka, Ónodi, Pámer, Dobránszki (Imre). Edző: Kató István.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, azonban a második játékrészre már az ibrányiak fölénye volt jellemző, s ez gólokban is megmutatkozott. Megérdemelt vendégsiker született.

Gól: Imre (57. perc), Babják (88.). Jó: Lipták, Krizán, illetve Karászi, Pap K., Balázscsik.

Kovács János: A ziccereinket kihagytuk, a vendégek pedig azonnal megbüntettek bennünket. Szégyellem magam a hazai szereplésünk miatt, remélem a játékosok is.

Kató István: A második félidei jó játékunkkal megérdemelten szereztük meg a három pontot.

Tuzsér-Létavértes 2-0 (2-0)

Tuzsér, 300 néző, v.: Nagy V. Tuzsér: Szőr - Kosztyú, Herczku, Tóth Á., Szabó I., Lakatos (Dancs A.), Lupcsa (Cseke), Dancs B., Iván, Spekker (Kovács I.), Petró. Edző: Révész Attila.

A legutóbbi bajnokság utolsó fordulójában, a 26. percben talált be utóljára a Tuzsér, vagyis Petró első találata egy 533 perces (!) gólcsendet zárt le. Amúgy az első félidőben remekül játszott a házigazda, szünet után a létaiak kezdeményeztek többet, de Szőr többször is bravúrosan mentett. Gól: Petró (20. és 30.). Jó: az egész hazai csapat. (Tudósító: Pinkóczi József)

Révész Attila: Ennek a mérkőzésnek a kapcsán az első félidei tartalommal teli, ragyogó játékunk, gyönyörű góljaink és végül a győzelmünk fog eszünkbe jutni.

Vásárosnamény-Szirmabesenyő 0-0

Vásárosnamény, 200 néző, v.: Orosz. Vásárosnamény: Papp - Szécsi, Geszti, Majoros, Tóth Zs., Batka, Tivadar (Rengő), Balogh, Kovács G. (Hornyák), Szervánszky Cs., Toldi (Szervánszky G.). Edző: Szilágyi Bertalan.

A találkozó első negyedében inkább a vendégek dolgoztak ki több lehetőséget, amúgy meglehetősen nagy iramban teltek a percek. A második játékrészben, főként a kiállítás után a naményiak kerekedtek felül, de képtelenek voltak a kapuba találni. Kiállítva: Badalik (Szirmabesenyő, második sárga lap miatt, 60.). Jó: Geszti, Majoros, Tóth Zs. (Tudósító: Kiss Pál)

Szilágyi Bertalan: Ezt a játékot gól nélkül elég nehéz játszani, márpedig mi az elmúlt három meccsünkön nem tudtunk betalálni.

Hajdúdorog-Rakamaz 2-2 (1-1)

Hajdúdorog, 200 néző, v.: Kónya. Rakamaz: Kanócz - Galambosi, Cap, Lukács, Szilágyi, Kozák, Reznek (Riczu), Boldog (Gráf), Spisák, Kákóczki (Gáspár), Szekrényes. Edző: Kiss Miklós.

Az első játékrészben jól játszott és megérdemelten jutott előnyhöz a Rakamaz, de a vezetés túlságosan is megnyugtatta játékosait. Ezt kihasználva fordítani tudott a házigazda, ám emberelőnyben ismét felülkerekedett a látogató, és Kozák fejesével megőrizte veretlenségét. Gól: Arany (31.), Mangel (50.), illetve Reznek (21.), Kozák (88.). Kiállítva: Orosz (Hajdúdorog, második sárga lap, 52.). Jó: Cap, Szilágyi. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Kiss Miklós: A két ellentétes félidő alapján igazságosnak tartom a döntetlen.

Balmazújváros-Szakoly 2-3 (1-3)

Balmazújváros, 200 néző, v.: Boros. Szakoly: Cziotka - Mónus, Burik, Balázs, Palaga (Mányák), Vass, Ember (Hurcsik), Boros, Tardi, Sándor, Ványi (Fiumei). Játékos-edző: Boros Gyula.

Az előző két meccsen rendre 3-0-ás egérutat hagyott ellenfelének a Szakoly - most az újonccsapat élt ezzel a lehetőséggel, hiszen az első húszperces parádés játékával megnyugtató előnyre tett szert. Ezt követően egyéni hibákból ugyan szépített az Újváros, de a veszélyesen kontrázó szakolyiak győzelme nem forgott veszélyben. Gól: Angyalos (40. és 85.), illetve Ember (14.), Ványi (16.), Vass (21.). Kiállítva: Sárközi (Balmazújváros, reklamálásért, 76.). Jó: Cziotka, Vass, Boros, Ványi. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: A lelkesedés, az akarat a régi volt, így az eredménynek is jönnie kellett. Gratulálok a csapat minden tagjának, ma nem volt gyenge pontunk.

További eredmények: Putnok-Hajdúböszörmény 3-2, Mád-Sátoraljaújhely 0-2, Hajdúnánás-Mezőkövesd 0-1.

1. Putnok 7 5 1 1 15-11 16

2. Rakamaz 7 4 3 - 15-5 15

3. Sátoraljaújhely 7 4 1 2 17-7 13

4. Hajdúböszörmény 7 4 1 2 12-11 13

5. Ibrány 7 3 3 1 11-5 12

6. Mád 7 4 - 3 12-10 12

7. Hajdúdorog 7 3 2 2 10-13 11

8. Mezőkövesd 7 3 1 3 6-8 10