23. forduló (2004.04.24-25)

Április 24., szombat:

Abaújszántó (4.)–Ibrány (6.)

Németh Károly, ibrányi edző: – A ki-ki mérkőzések nem múltak el nyomtalanul, de saját magunkkal szemben erre nem hivatkozhatunk. Nagyon lelkes, csupaszív játékkal, ha csodát nem is, de meglepetést akarunk okozni, és erre készülünk már a hétvégi mérkőzésen is.

Április 25., vasárnap

Rakamaz (9.)–Vásárosnamény (15.) Farkas Béla, rakamazi edző: – A régen időszerű győzelmünk legutóbb megszületett, most pedig egy olyan mérkőzés következik ismét hazai pályán, ami nyerhetőnek tűnik. Szó sincs azonban arról, hogy lebecsülnénk az ellenfelet, hiszen mindig az a könnyű meccs, amin már győzelemmel jutottunk túl. Továbbra is a fegyelem, az akarás és a helyzetkihasználás az eredményes játékunk kulcsa. Szilágyi három sárga miatt nem léphet pályára.
Tivadar András, vásárosnaményi edző: – Nehezen tudtam túltenni magam a vasárnap történteken, ráadásul Tóth Szilárd kiállítás, Batka pedig három sárga lap miatt nem játszhat Rakamazon. Az ilyen kulcsemberek hiányát a mi csapatunk nagyon megérzi, így mi mást mondhatnék, vasárnap a tisztes helytállás reményében lépünk pályára.

Hajdúnánás (8.)–Volán-Sényő (7.) Brekk János, sényői edző: – A sérültek és eltiltottak száma nem változott, csak a nevek. A Hajdúnánást verhető csapatnak tartom, és mivel mi sokkal hátrébb már nem kerülhetünk a táblázaton, ezért veszítenivaló nélkül, felszabadultan futballozhatunk. Idegenben is kell már jönnie a lépésnek, hiszen az ősszel éppen arról voltunk híresek, hogy más otthonában csipegettük a pontokat. Most vissza akarunk térni ehhez a szokásunkhoz.

Balmazújváros (13.)–Szakoly (14.) Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: – Az a meccs következik a számunkra, amit minden körülmények között meg kell nyernünk. Így vannak ezzel az ellenfél játékosai is, éppen ezért nagyon nehéz mérkőzésre számítunk, minden futballistámnak a maximumot kell majd nyújtania.

Abaújszántó–Ibrány 4–2 (3–0). Abaújszántó, 300 néző, v.: Tatár.

Abaújszántó: Németh – Konyecsnyik, Takács, Soltész Z., Varga E., Mató (Balázs), Pachinger, Novák, Fügei, Jáger, Soltész II P. (Varga M.). Edző: Szlifka Miklós.

Ibrány: Karászi – Csobán, Kántor, Kovács M., Nagy S., Bardi, Milka, Bessenyei, Szilágyi, Majchrovics, Imre. Edző: Németh Károly.

A hazaiak találatát követően az Ibrány futott az eredmény után, és hiába játszott nagy fölényben, az Abaújszántó ért el újabb találatokat. Szünet után annyi helyzete volt a vendégcsapatnak, hogy akár fordíthatott is volna, de végül csak a szépítésre futotta az erejéből.

Gól: Takács (18. és 27.), Pachinger (33. és 71.), illetve Majchrovics (55.), Csobán (72.).

Jó: Az egész hazai csapat, ill. Szilágyi (a mezőny legjobbja), Csobán, Kovács M., Imre.

Szlifka Miklós: Az első félidei nagyszerű játékunkkal vertük meg a jó nevekből álló Ibrányt.

Németh Károly: Nagy előnyt adtunk ellenfelünknek az első félidőben, utána hatalmasat hajráztunk – amiért a csapatot dicséret illeti –, és a helyzetek alapján győznünk kellett volna.

Rakamaz– Vásárosnamény 6–1 (1–0)

Rakamaz, 250 néző, v.: Sinka. Rakamaz: Kanócz – Kurucz, Cap, Galambosi, Baka, Boldog (Papp F.), Riczu, Minczér, Kákóczki, Csernijenko, Domokos (Debróczky). Edző: Farkas Béla. Vásárosnamény: Papp – Hornyák, Tóth, Sugta, Fejes, Kovács, Bancsi, Horváth, Batka (Barnai), Gajda, Szűcs. Edző: Tivadar András.

Gól: Csernijenko (44., 51., 54.), Domokos (60.), Papp F. (71.), Szécsi (89.) illetve Batka (76.). Jó: Csernijenko, Baka, Domokos, Kákóczki illetve Hornyák, Tóth.

Hajdúnánás–Volán-Sényő 0–2 (0–2)

Hajdúnánás, 150 néző, v.: Horváth. Hajdúnánás: Gencsi – Nagy T., Papp, Nagy Z., Tar – Gombkötő, Kondora, Oborzil (Nagy Zs., 62.), Bagoly – Mikita (Szemán P., 56.), Fodor. Játékos-edző: Kondora József. Volán-Sényő: Szabó – Pljutyinszkij, Barna, Rubóczki (Rátkai), Kiss G., Matejkó (Gráf), Asztalos, Leskó, Göncz, Nyisztor, Fekete (Madzin). Edző: Brekk János.

Gól: Leskó (8.), Fekete (28.). Kiállítva: Nagy T. (Hajdúnánás, 45. perc). Jó: Nagy Z., Oborzil, Fodor, ill. Szabó, Nyisztor, Asztalos.

Balmazújváros–Szakoly 2–1 (1–0)

Balmazújváros, 200 néző, v: Kónya. Balmazújváros: Plutzer – Vaszilkó I., Fige, Angyalos – Babotán, Bajusz, Szabó B., Arany, Szabó I. (Rédai N., 63.) – Murák (Kovács, 70.), Nagy Cs. (Koroknai, 90.). Játékos-edző: Arany László. Szakoly: Vránszki – Mónus, Burik, Boros, Tardi, Vass, Fiumei, Palaga, Mitró (Holló), Capatina (Szemán), Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

Gól: Vaszilkó (8.), Arany (83.) illetve Ványi (61.). Jó: Mónus, Vránszki.

Létavértes – Bőcs 0-3 (0-1)

Létavértes, 300 néző. V.: Nagy. Létavértes: Hamar – Horváth, Szabó P., Fézer, Tóháti, Kulcsár, Reznek (Bencsik), Nagy I., Magyari, Szabó Zs., Nagy Cs. Edző: Garamvölgyi Lajos. Bőcs: Molnár T. – Simon, Szakszon (Gaál), Molnár Zs., Penti, Fink, Irhás, Vass (Nagy), Sipos (Török), Szakács, Lippai. Edző: Tóth László. Gólszerző: Sipos (0-1) a 23., Gaál (0-2) a 75., Gaál (0-3) a 84. percben. Jók: Magyari, Nagy Cs., ill. Takács, Molnár Zs., Penti, Gaál, Simon.

Szirmabesenyő – Mád 1-0 (0-0)

Szirmabesenyő, 250 néző. V.: Buczkó. Szirmabesenyő: Roza – Geszti (Nagy Cs.), Lázár, Kerényi, Balogh P., Márton (Szuba), Tamás (Madaras), Barsi, Lasztóczi, Tóth G., Pap. Edző: Zupkó Mihály. Mád: Lövei – Tasi, Szabó Zs., Haraszin, Demkovics, Toplenszki, Harsányi, Badalik (Tóth A.), Babos, Fazekas (Karakaszanov), Buri. Edző: Kőrössy Pál. Gólszerző: Pap (1-0) a 63. percben. Jók: Pap, Szuba, Lasztóczi, ill. Szabó Zs., Harsányi, Tasi.

Hajdúböszörmény–Hajdúdorog 5–1 (1–0)

Hajdúböszörmény, 250 néző, vezette: Kristán. Hajdúböszörmény: Nagy S. – Turzó, Frida, Csatári (Ivánka, 81.), Hortó – Fórián, Kocsis (Dobos, 69.), Nagy Sz., Lovas – Szabadi, Szabó I. (Siket, 69.,). Edző: Zolnai Lajos. Hajdúdorog: Haász-Brandt – Lelesz, Kocsis (Kántor, 75.), Bocz – Koszta, Orosz, Sándor, Tóth, Szabó (Kiss, 80.), Szűcs (Kovács, 46.) – Berényi. Edző: Lugosi István. Gól: Szabadi (38., 50., 59.), Szabó I (63., 66.), illetve Tóth (65.). Jók: Turzó, Frida, Fórián, Lovas, Szabadi, Szabó I., illetve senki.