26. forduló (2004.05.16)

Ibrány (5.)–Szirmabesenyő (3.)

Németh Károly, ibrányi edző: – A legutóbbi bajnokinkon jó alapot teremtettünk a következő hazai találkozóra, amelyen nagyon fontos lesz, hogy melyik csapat nyer, hiszen az eredmény a végső helyezéseket is befolyásolhatja. Gondjaink továbbra sem enyhültek, ettől függetlenül bízom benne, hogy a szerdai kupasikerrel felvértezve vasárnap is képesek leszünk a győzelemre.
Nagy Sándor három sárgás, Bessenyei sérült, Tuska, Kertész, Pámer és Feczkó pedig már hosszabb ideje nem áll rendelkezésre.

Ibrány-Szirmabesenyő 2-0 (1-0). Ibrány, 400 néző, v.: Kiss J.

Ibrány: Karászi – Csobán, Kántor, Kovács M., Bardi, Bessenyei, Milka, Kovács I., Szilágyi (Harsányi), Majchrovics (Imre), Korsoveczki (Ignácz). Edző: Németh Károly.

Szirmabesenyő: Roza – Geszti, Nagy, Szakos (Balogh R.), Kerényi, Balogh P., Szuba, Lasztóczi (Máthé), Tamás, Barsi, Tóth G. (Madaras). Edző: Zupkó Mihály.

Kovács M. (jobbra) a hazai csapat erőssége volt

30. perc: Bessenyei futott el a jobb oldalon, középre ívelt, az átadást Majchrovics mellel levette, majd a kapu bal oldalába lőtt, 1-0.

75. perc: Szilágyi a bal oldali alapvonal közeléből centerezett, Bessenyei pedig 5 méterről a hálóba fejelt, 2-0.

A jól játszó Ibrány megérdemelten győzött az inkább csak gyors kontrákra építő vendégek ellen.

Gól: Majchrovics, Bessenyei.

Jók: Szilágyi, Kovács M.

Németh Károly: Fegyelmezett hozzáállással, a labdát végig sokat birtokolva, megfelelő időben tudtuk bebiztosani megérdemelt győzemünket.

Zupkó Mihály: – A bajnokság elmúlt két fordulójában nem csapatként játszottunk, így nem is lehetett más az eredmény, csak a vereség.

Tuzsér Erdért SE–Vásárosnamény 4–1 (1–0) Tuzsér, 400 néző, v.: Kurmai. Tuzsér: Szőr – Lakatos, Lupcsa, Iván, Szabó I., Babjak (Tóth Á.), Petró (Balogh R.), Bagin, Cseke, Gergely, Spekker. Edző: Révész Attila. Vásárosnamény: Papp – Tóth P., Fejes, Batka, Tóth Sz., Tordai (Sukta), Horváth Sz., Bancsi, Kovács G., Bartha, Gajda (Barnai). Edző: Tivadar András. Végig mezőnyfölényben játszott a tuzséri csapat, a vendégek védekezését nehezen törte fel a Tuzsér, de miután ez megtörtént, nem volt kérdéses a Révész-csapat sikere. A naményiak jól védő kapusuknak köszönhetik a tisztes vereséget. Gól: Spekker (42. perc), Gergely (48.), Cseke (56.), Bagin (85.), illetve Barnai (62.). Jó: Spekker, Cseke, Lupcsa, Lakatos, Illetve Papp. Révész Attila: A lelkesen játszó naményiak védelmét nehezen törtük fel, aztán viszont formás támadásokat vezettünk, és akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Tivadar András: A jobbik csapat nyert, jó sorozatunk után ma egy kicsit fáradtabb volt a társaság.

Volán-Sényő–Létavértes 4–1 (1–0) Sényő, 150 néző, v.: Kascsák. Sényő: Szabó A. – Pljutyinszkij, Göncz, Rubóczki, Kiss G., Fekete, Asztalos, Leskó, Haburcsák (Matejkó), Knoblok (Várnai), Nyisztor (Gégény). Edző: Brekk János. A jól induló mérkőzés a vendégek egyenlítésével és a kiállítással egy csapásra nehéznek ígérkezett a hazaiak számára. A sényőiek javára szól, hogy előbb tíz, majd kilenc emberrel is gólokat szereztek, így végül bravúros győzelmet arattak. Gól: Nyisztor (3. és 79.), Ágoston (öngól, 86.), Göncz (11-esből, 90.), illetve Bencsik (59.). Kiállítva: Leskó (törlesztésért, 60.), Asztalos (második sárga lap, 89.). Jó: Nyisztor, Fekete. Brekk János: Könnyű mérkőzést tettünk magunknak nehézzé, ráadásul a kiállításokkal drága árat is fizettünk a sikererért, de így is gratulálok a második félidőben jól küzdő csapatomnak.

Mád–Rakamaz 2–0 (2–0) Mád, 150 néző, v.: Szűcs. Mád: Lövei – Fazekas, Szabó Zs., Demkovics (Büttösi), Osváth, Toplenszki, Harsányi, Babos, Karakaszanov (Turbucz), Buri, Lója (Tasi). Edző: Kőrössy Pál. Rakamaz: Kanócz – Kurucz, Galambosi, Székely, Baka, Boldog, Riczu, Minczér, Papp (Debróczki), Csernijenko, Szécsi. Edző: Farkas Béla. Ugyan a vendégcsapat birtokolta többet a labdát, de mivel helyzeteit kihagyta és védelmi hibákból gólt kapott, ezért vereséget szenvedett. Gól: Harsányi (14. és 34.). Jó: Baka, Riczu, Minczér, Székely. Farkas Béla: Hoztuk a formánkat, megint kaptunk két potyagólt, aztán ahogy szoktuk, a helyzeteket kihagytuk, ennek pedig csakis vereség lehetett a vége.

Abaújszántó – Balmazújváros 0-2 (0-1) Abaújszántó, 450 néző. V.: Sinka. Abaújszántó: Szerencsi – Soltész Z., Takács, Konyecsnyik, Fügei, Pachinger, Szőke (Balázs), Mató, Jáger, Soltész P. (Novák), Homonnai (Varga E.). Edző: Szlifka Miklós. Balmazújváros: Plutzer – Rédai (Nagy O.), Fige, Dobi, Szabó I. (Koroknai), Szabó B., Babotan, Arany, Angyalos, Murák, Nagy Cs. (Kovács). Edző: Arany László. Gólszerző: Babotan (0-1) a 44., Nagy Cs. (0-2) a 70. percben. Jók: Pachinger, ill. Plutzer, Fige, Murák, Nagy Cs. Szlifka Miklós: – Az első félidei helyzeteink kihagyásával nehéz helyzetbe hoztuk magunkat. Kegyes László, szakosztályvezető: – Taktikus játékkal közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk.

Bôcs – Hajdúböszörmény 3-3 (3-2) Bőcs, 500 néző. V.: Kocsis. Bőcs: Molnár T. – Simon, Vass, Molnár Zs., Sipos (Penti), Irhás, Lippai, Takács, Gaál (Török), Fink (Kovács), Szakszon. Edző: Tóth László. Hajdúböszörmény: Nagy S. – Turzó, Frida, Csatári, Hortó, Fórián (Hajdú), Nagy Sz., Kocsis, Lovas, Szabadi, Szabó I. (Dobos). Edző: Zolnai Lajos. Gólszerző: Sipos (1-0) a 8., Molnár Zs. (2-0) a 20., Lippai (3-0) a 39., Szabó (3-1) a 40., Nagy Sz. (3-2) a 45., Kocsis (3-3) a 66. percben. Kiállítva: Frida (87.). Jók: Takács, Molnár Zs., Sipos, ill. Nagy S., Hortó, Szabadi, Nagy Sz. Tóth László: – Minden erősségünk és gyengeségünk megmutatkozott ezen a mérkőzésen. Mivel pozitívan gondolkodunk, örülünk neki, hogy sorsunk továbbra is a saját kezünkben van. Erőnket erősítjük és gyengeségeinket szigorúan kiirtjuk. Zolnai Lajos: – Az első 20 percet átaludtuk, de utána sikerült talpra állni és egy igazi rangadóhoz méltó mérkőzést produkáltunk. Gratulálunk a Bőcs veretlenségéhez!

Hajdúdorog–Hajdúnánás 2–0 (0–0) Hajdúdorog, 300 néző, vezette: Szakács. Hajdúdorog: Haász-Brandt – Magyar, Kocsis, Bocz, Sándor – Orosz, Tóth, Lelesz, Kovács A. – Mangel (Kovács G., 87.), Berényi (Szabó, 61.). Edző: Lugosi István. Hajdúnánás: Gencsi – Bartha, Papp (Szemán I., 63.), Nagy Z., Tar – Gombkötő, Kondora, Oborzil, Bagoly (Horváth, 60.) – Mikita, Fodor. Játékos-edző: Kondora József. Gól: Tóth (64.), Kovács A. (83.). A győzelmet jobban akaró, s a helyzeteit jobban kihasználó dorogiak megérdemelten nyerték meg a megyei derbit. Jók: Haász-Brandt, Bocz, Tóth, Kovács A., illetve Oborzil, Mikita, Fodor.

1. Bőcs 24 18 6 – 65-21 60
2. Hajdúböszörmény 24 19 2 3 51-19 59
3. Szirmabesenyő 24 13 5 6 44-33 44
4. Abaújszántó 25 14 1 10 60-50 43
5. Ibrány 25 12 6 7 47-30 42
6. Tuzsér 24 12 6 6 43-28 42
7. Sényő 25 11 6 8 50-34 39
8. Rakamaz 24 8 4 12 34-32 28