30. forduló (2004.06.13)

Ibrány (6.)-Vásárosnamény (15.)

Németh Károly, ibrányi edző: - A végére sérülések, eltiltások és formahanyatlások miatt létszámban nagyon elfogytunk, ettől függetlenül szeretnénk a tavaszi szezonunkhoz méltó búcsút venni a bajnokságtól és közönségünktől. Ellenfelünk felszabadultan játszhat, de bízom a győzelemben.

Tivadar András, vásárosnaményi edző: - Jó csapat otthonában zárjuk a bajnokságot, bízom benne, hogy megtudjuk ismételni a Szakoly elleni teljesítményünket. Megpróbálom tartani magam a győztes csapaton ne változtass elvhez.

Ibrány-Vásárosnamény 6-1 (4-1). Ibrány, 400 néző, v.: Nagy B.

Ibrány: Karászi - Ignácz, Kántor, Kovács M., Nagy S., Csobán, Milka, Kovács I., Szilágyi (Harsányi), Korosveczki, Bardi (Mester). Edző: Németh Károly.

Vásárosnamény: Papp - Fejes, Batka, Hornyák, Tordai, Horváth Sz., Tóth Sz., Bancsi, Gajda, Bartha, Kovács G. Edző: Tivadar András.

Harminc percig remekül futballozott az ibrányi csapat, amelyet túlságosan is megnyugtatott a biztos vezetése. A hajrában azonban újabb két találattal fölényessé tette győzelmét a házigazda.

Gól: Nagy S. (1., 32. és 84.), Szilágyi (12.), Csobán (16.), Milka (89.), illetve Tóth Sz. (38.).

Jó: Nagy S., Milka.

Németh Károly: Hamar eldöntöttük a mérkőzést, aztán következett egy üresjárat, a végére azonban visszataláltunk ez eredeti vágányra. A csapat nevében köszönöm az ibrányi szurkolók és vezetők éves támogatását.

Tivadar András: Először is gratulálok annak a tizenegy embernek, akikkel végigdolgoztam a tavaszi szezont. A mérkőzésről szólva, hátul túl sokat hibáztunk, és ezt eldöntötte a sorsunkat.

Volán-Sényő-Rakamaz 1-1 (0-1). Sényő, 250 néző, v.: Orosz.

Volán-Sényő: Szabó A. - Rubóczki, Barna, Leskó, Göncz, Asztalos, Haburcsák (Gráf), Fekete (Kiss G.), Kiss T., Nyisztor, Knoblok. Edző: Brekk János.

Rakamaz: Kanócz - Kurucz, Galambosi, Baka, Székely, Riczu, Szécsi, Csernijenko, Domokos, Papp, Debróczki (Balogh R.). Megbízott edző: Szász Simon.

Hazai mezőnyfölénnyel telt el az első félidő, ám egy szögletet követően váratlanul vezetést szerzett a Rakamaz. Ez meghatározta a továbbiakat, mert továbbra is a Sényő támadott többet, ám a két gyors vendégcsatár megugrásai is veszélyt okoztak. A Brekk-csapat a hajrában egyenlített, de a győzelmet már nem tudta kicsikarni.

Gól: Kiss G. (80. perc), illetve Csernijenko (30.).
Kiállítva: Rubóczki (utolsó emberként lerántotta ellenfelét, 64.), illetve Papp (második sárga lap után, 55.).
Jó: Kiss T., illetve Csernijenko, Domokos.

Brekk János: Az elmúlt hetek játékához képest gyengén teljesített a csapat, ezért a döntetlent reálisnak érzem a harcosan játszó Rakamaz ellen.
Szász Simon: A nagyon jó Sényő otthonából megérdemelten vittünk el egy pontot.

Szakoly-Hajdúdorog 5-0 (1-0). Szakoly, 200 néző, v.: Jakkel.

Szakoly: Fintor - Mónus, Burik, Tardi (Szemán), Boros (Sándor), Fiumei, Vass Z., Palaga, Mitró (Horváth), Capatina, Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

A bentmaradás szempontjából sorsdöntő mérkőzésen a szakolyi csapat igazolta közönségének, hogy a múlt heti vereség csak kisiklás volt, és a hazaiak végül magabiztos sikerrel hosszabbították meg NB III-as tagságukat.

Gól: Ványi (18. és 70.), Capatina (56. és 90.), Palaga (82.).
Kiállítva: Lelesz (Hajdúdorog, utolsó emberként felvágta Ványit, 60.).
Jó: az egész szakolyi csapat. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: Nagyon nehéz év van mögöttünk, ezért is örülök nagyon annak, hogy jövőre is enbé hármas csapata lesz Szakolynak. Köszönöm mindenkinek, aki csak egy jó szóval is támogatott bennünket.

Bőcs-Tuzsér Erdért SE 1-2 (0-1). Bőcs, 200 néző, v.: Nagy Cs.

Tuzsér: Szőr - Lakatos, Kosztyú, Tóth Á., Lupcsa, Iván, Babjak, Petró (Gergely), Bagin, Cseke (Szabó I.), Spekker (Dancs). Edző: Révész Attila.

Magas színvonalú mérkőzésen órási becsvággyal küzdöttek a tuzsériak, és lelkesedésük szenzációt eredményezett: a mezőnyből egyedüliként sikerült legyőzniük a már bajnok bőcsieket. Ezzel a Révész-csapat igazolta, hogy ott van a helye a dobogón, ráadásul a Tisza-partiak akkor sem csüggedtek, amikor a hajrában kiegyenlített a házigazda, hiszen a hosszabbításban megszerezték a győztes találatot.

Gól: Lippai (86.), illetve Petró (31.), Gergely (92.).
Jó: az egész vendégcsapat, Szőr a mezőny legjobbja. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Révész Attila: Ez a győzelem a remek sorozatunk csattanója. Gratulálok a bajnoki címet megérdemelten megszerző Bőcsnek.