6. forduló (2003.09.21)

Ibrány (9.)-Hajdúnánás (12.)

Németh Károly, ibrányi edző: - Az elmúlt három mérkőzésen nagyon balszerencsés periódusba kerültünk, és az is megnehezíti a dolgunkat, hogy a kulcsemberek vagy sérültek vagy pedig sérülten kénytelenek vállalni a játékot. A környezetünkben tapasztalható türelmetlenség sem könnyíti meg a helyzetünket, de ennyi rossz után csak jő jöhet és bízom a győzelemben.

Korsoveczki a Nánás ellen bizonyíthat

Fotó: Sipeki Péter

Szakoly (14.)-Volán-Sényő (6.)

Boros Gyula, szakolyi játékosedző: Nyerni szeretnénk! Ennyi...

Brekk János, sényői edző: - Tudom, sokan dörzsölik a tenyerüket, hogy a tavalyi évben történtek miatt jó kis balhés meccs lesz a mostani. Kijelenthetem, a magunk részéről mi már lezártuk a történteket, és mivel a játékosoknak sosem volt egymással problémájuk, ezért szerintem nem lesz probléma. A Bocs elleni vereségünket nehezen emésztettük meg, hiszen kimondottan jól futballoztunk, de jó hír, hogy idegenben még veretlenek vagyunk.

Tuzsér (4.)-Létavértes (5.)

Révész Attila, tuzsérl edző: - Az elmúlt héten kaptunk egy nagy pofont, elsősorban azért, mert a hozzáállásunk nem volt megfelelő. Tanulság, minden meccset, így persze a hét végit is egyformán komolyan kell venni, és akkor nem érhetnek bennünket meglepetések.

Rakamaz (11.)-Hajdúböszörmény (1.)

Kiss Miklós, rakamazi edző: - A százszázalékos teljesítmény ellen álló csapat látogat hozzánk, de jelenlegi helyzetünkben nem lehetünk tekintettel senkire és semmire. Lassan rendeződnek a soraink, de Spisák és Minczér játékára továbbra sem számíthatok. Abban bízom, hogy a jobb képességű ellenféllel szemben a koncentrációnk is nagyobb lesz, mert alighanem újra a helyzetkihasználásunk dönt majd a sorsunkról.

Ibrány-Hajdúnánás 2-4 (0-1). Ibrány, 500 néző, v.: Bacsó (Pápai, Nagy).

Ibrány: Mudri – Csobán, Kántor, Kovács M., Bardi – Szilágyi (Babják), Bessenyei, Imre (Pámer), Milka – Feczkó, Majchrovics (Korsoveczki) . Edző: Németh Károly. Hajdúnánás: Gencsi – Tar, Papp, Gerliczki, Nagy Z. – Gombkötő, Kondora, Bartha (Oborzil, 51.), Ember (Mikita, 75.) – Szemán P. (Bagoly, 86.), Szemán I. Játékos-edző: Kondora József.

43. perc: Kondora jobboldali beívelése után Szemán P. lőtt Mudri hálójába, 0-1.

50. perc: Majchrovics átadását Feczkó pörgette közelről a kapuba, 1-1.

55. perc: Feczkó kilépett a védők közül, kicselezte a kapust, majd higgadtan a bal alsó sarokba helyezett 2-1.

65. perc: Csobán szabálytalankodott a tizenhatoson előterében, a vétkes megkapta a második sárga lapját, s vele együtt a pirosat is, így tíz főre fogyatkozott a hazai csapat.

75. perc: büntetőhöz jutott a vendégcsapat, a labdát Kondora a jobb kapufára lőtte, azonban a játékszer onnan a hálóba pattant, 2-2.

78. perc: Szemán P. kapott remek labdát, s a tétovázó védők között a hálóba lőtt, 2-3.

80. perc: egy kontratámadás végén újra Szemán P. volt eredményes, 2-4.

Hiába támadott többet a hazai csapat, a második félidő derekán a Nánás egyenlített, majd kontrákból meg is fordította az állást. A kiállítást követően szétesett az Ibrány játéka, melyen a cserék sem segítettek. Az utolsó húsz percben gyakorlatilag kilenc hazai játékos volt a pályán, ugyanis sérülése miatt már Bessenyei sem volt hadrafogható, s cserelehetőség nélkül csak úgy "volt" a pályán. Ezzel a Hajdúnánás - nem érdemtelenül - megszerezte első győzelmét...

Németh Károly: Kettő-egyes vezetésünknél az érthetetlen kiállítás úgy megzavart minket, hogy tíz perc alatt minden megfordult.

Kondora József: A sokat rohamozó hazaiak ellen kontráink eredményesnek bizonyultak.

Jók: Kántor, Feczkó, ill. Nagy Z., Gombkötő, Kondora, Szemán P.

Rakamaz–Hajdúböszörmény 0–1 (0–1). Rakamaz, 400 néző, v.: Boros.

Rakamaz: Balázsi - Kurucz, Galambos! (Boldog), Kosán, Baka, Székely (Szilágyi), Kovács (Papp), Riczu, Göncz, Csernijenko, Szécsi. Edző: Kiss Miklós.

Hajdúböszörmény: Szabó P. – Turzó, Vadicska, Hortó, Ivánka – Fórián, Kocsis (Hajdú, 37.), Csatári, Lovas (Kovács (60.) – Szabadi, Szabó I. Edző: Zolnai Lajos.

Gól: Szabó I. (32.).

A fegyelmezetten és jól játszó böszörményiek értékes győzelmet arattak.

Kiss Miklós: Ehhez a játékhoz szerencse is kell, ez nálunk hetek óta hiánycikk. Egyelőre csak helyzetekig, kapufáig jutunk...

Jók: Turzó, Vadicska, Hortó, Szabó I.

Tuzsér–Létavértes 2–0 (0–0). Tuzsér, 300 néző, v.: Kurmai.

Tuzsér: Szőr - Lakatos, Kosztyú, Bagin, Lupcsa, Iván, Babjak (Cseke), Spekker, Gergely (Dancs), Petró (Tóth Á.), Herczku. Edző: Révész Attila.

Létavértes: Hamar – Zsíros, Horváth, Szabó P., Nagy I. Cs. – Nagy II. Cs. (Mikhárdi, 51.), Kontor, Nagy I., Máté – Tóth (Árva, 73.), Kulcsár (Suba, 80.). Edző: Árva Barna.

Gól: Lakatos (48.), Spekker (81.).

Ennyivel jobbak voltak a hazaiak a három kulcsemberét nélkülöző Árva-alakulattal szemben.

Révész Attila: A gyatra helyzetkihasználások miatt sajnos nehézzé tettük magunknak az első félidőt, ám Lakatos gólja megnyugtatott bennünket és akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

Jók: Lakatos, Bagin, Kosztyú, Spekker, ill. Horváth, Nagy I. Cs., Kontor, Nagy I.

Bőcs-Abaújszántó 7-2 (3-0). Bőcs, 400 néző. v.: Puskás.

Bőcs: Balázs – Simon, Farkas, Kovács (Török), Sipos, Irhás, Vass, Szakszon, Gaál (Molnár), Fink, Nagy (Zsarnai). Edző: Tóth László. Abaújszántó: Szerencsi – Takács, Konyecsnyik, Erdősi, Balla (Szőke), Fügei (Varga M.), Jáger, Novák, Pachinger, Dizmatsek (Soltész P.), Varga E. Edző: Szlifka Miklós.

Gólszerző: Gaál (1-0) a 15., Vass (2-0) a 27., Sipos (3-0) a 33., Takács (3-1) a 48., Sipos (4-1) az 57., Nagy (5-1) a 65., Jáger (5-2) a 69., Sipos (6-2) a 75., Vass (7-2) a 85. percben.

Jók: Sipos (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. senki.

Tóth László: Ilyen győzelem után nehéz visszafogottan nyilatkozni, de tudom, hogy fogok még vereség után is értékelni, így csak annyit mondok, hogy le a kalappal a csapat előtt.

Szlifka Miklós: Gratulálok a fiatal és remekül futballozó bőcsi csapatnak a megérdemelt győzelméhez.

Mád-Balmazújváros 1-0 (1-0). Mád, 100 néző. v.: Fácska.

Mád: Lövei – Toplenszki, Szabó Zs., Uray, Turbucz, Osváth, Badalik, Harsányi, Babos, Wachter, Fazekas (Büttösi), Buri. Edző: Veigli Géza. Balmazújváros: Haász-Brand – Vaszilkó, Rédai (Tarr), Kiss, Fige, Szabó P., Kovács, Szabó I. (Dobi), Nagy O., Angyalos, Nagy Cs. Edző: Berettyán Sándor, Tóth Gábor.

Gólszerző: Turbucz (1-0) a 27. percben.

Jók: Toplenszki, Badalik, Uray, Szabó Zs., ill. Fige.

Veigli Géza: Újra egységesek voltunk és a helyzeteink alapján megérdemelten győztünk.

Berettyán Sándor: A hazaiak jobban akarták a győzelmet és többet is tettek érte.

Hajdúdorog-Szirmabesenyő 2-5 (1-0). Hajdúdorog, 400 néző. V.: Kiss.

Hajdúdorog: Szöllősi – Magyar, Anga, Tóth (Pajkos), Nagy Sz., Fodor (Vass), Koszta (Sándor), Kovács, Arany, Orosz, Szűcs. Edző: Arany László. Szirmabesenyő: Roza – Geszti (Horváth), Tamás (Balogh R.), Kerényi, Balogh P., Márton, Szuba, Barsi, Lasztóczi, Mészáros, Pap (Tóth G.). Edző: Zupkó Mihály.

Gólszerző: Fodor (1-0) a 37., Fodor (2-0) a 48., Szuba (2-1) a 60., Tóth G. (2-2) a 74., Tóth G. (2-3) a 76., Balogh P. (2-4) a 85., Lasztóczi (2-5) a 86. percben.

Kiállítva: Márton (83.).

Jók: Szöllősi, Fodor, Nagy Sz., ill. Szuba, Mészáros, Tóth G.

Arany László: Az utolsó fél órában erőnlétben fölénk nőtt az ellenfél és nem tudtuk velük a lépést tartani.

Zupkó Mihály: Az első félidő enervált játéka után a másodikban szinte egy új csapat volt a pályán, mely az utolsó harminc perc játéka alapján megérdemelt győzelmet aratott.

Szakoly–Sényő 2-7 (1-2). Szakoly, 300 néző, v.: Kegyes.

Szakoly: Vránszki - Mónus, Boros (Burik), Tardi, Vass, Fiumei, Palaga, Mitró (Horváth), Sándor, Ványi, Fülöp (Holló). Játékos-edző: Boros Gyula. Volán-Sényő: Szabó - Rubóczki (Plutyinszkij), Gégény, Leskó, Barna, Asztalos, Gráf, Várnai, Kiss, Nyisztor (Birovecz), Knoblok (Fekete). Edző: Brekk János.

A szakolyiak hét gólt kaptak hazai pályán, márpedig büntetlenül ezt nem lehet megtenni. A vendégek egy óra múltán újítottak és pillanatok alatt eldöntötték a mérkőzést.

Gól: Fiumei (38.), Ványi (60.) illetve Knoblok (14., 35.), Várnai (61.), Nyisztor (65.), Asztalos (67., 82.), Fekete (85.).

Jó: Knoblok, Asztalos, Nyisztor.

Boros Gyula: Egyenlítésünk után szétestünk és az ellenfelünk ezt könyörtelenül kihasználta, minden támadást góllal fejezett be.

Brekk János: Sportszerű, színvonalas, jó mérkőzés volt. Kettő-kettőnél volt számunkra egy kritikus időszak, de a kontráink bejöttek és szép győzelmet arattunk.

Szabadnapos: Vásárosnamény.

1. Hajdúböszörmény 5 5 – – 11-3 15

2. Bőcs 6 4 2 – 17-5 14

3. Tuzsér 6 4 1 1 10-6 13

4. Abaújszántó 6 4 – 2 19-11 12

5. Sényő 6 3 1 2 15-9 10

6. Mád 6 2 3 1 6-8 9

7. Szirmabesenyő 5 2 2 1 12-8 8