30. forduló (2005.06.12)

Nyíradony (9.)–Ibrány (3.)

Németh Károly, ibrányi edző: – Az egész éves teljesítményünket hűen tükrözi az a tény, hogy az utolsó pillanatig versenyben vagyunk az első helyért. Az aranyérem eldöntése nem a mi kezünkben van, de ha fényesebb medált akarunk, mindenképpen nyernünk kell, és nyerni is fogunk.

Volán-Sényő (4.)–Nyírkarász (14.)
Rubóczki Tibor, sényői játékos-edző: – A csapat nevében szeretnék köszönetet mondani a szponzoroknak a támogatásért, a szurkolóknak a kitartásért, játékosaimnak pedig az egész éves munkáért, amelynek eredményeként negyedik helyezésünk már betonba öntetett. Szépen szeretnénk búcsúzni. Forró Elemér, nyírkarászi edző: – Két bravúros eredmény után szabadnaposak voltunk, amit sajnálunk egy kicsit, mert a lendületünk megtört. Igyekeztünk hasznosan eltölteni ezt az időszakot, remélhetőleg ennek lesz nyoma a pályán. A Sényő egy nagyon jó képességű ellenfél, amely az utóbbi időszakban amolyan mumusunk volt, hiszen a megyei első osztályban bajnoki címet is vett el tőlünk. Jó lenne, ha tudnánk törleszteni, bár Takács sárga lapok miatt nem játszhat.

Rakamaz (5.)–Sátoraljaújhely (8.)
Brekk János, rakamazi edző: – Szépen kell búcsúznunk, erre hazai pályán van is esélyünk. Már csak azért szükségünk van a sikerre, mert tavasszal elég ellentmondásosan szerepeltünk otthon idegenben ez idáig több pontot gyűjtöttünk. Asztalos és Gerliczki játéka sérülés miatt kérdéses.

Tuzsér (2.)–Szirmabesenyő (11.)
Révész Attila, tuzséri edző: – Gondoskodtunk róla, hogy az utolsó forduló is bővelkedjen izgalmakban. Az ilyen mérkőzések biztosítják a labdarúgás jó propagandáját, bízom benne, hogy ennek megfelelően jó találkozó lesz. Tuzséron emberemlékezet óta nem tekintettek ilyen reménykedve egy mérkőzés elé, mi azt ígérhetjük: mindent el fogunk követni azért, hogy az értünk szorítók örömüket leljék a közös sikerünkben, és évekkel később is büszkék legyenek erre a remek együttesre. Dancs Attila kiállítás, Kosztyú és Szabó István sérülés miatt nem áll rendelkezésre.

Abaújszántó (10.)–Szakoly (15.)
Gerliczki János, szakolyi szakmai tanácsadó: – A tavaszi ötödik forduló óta nem a terveink szerint alakult a szezonunk, ennek is köszönhető, hogy jelenleg itt tartunk. Mivel a vasárnapi mérkőzésnek különösebb tétje nincs, ezért több fiatal játékost is szeretnénk a pályára küldeni. Sérültünk a legutóbb részleges szalagszakadást szenvedő Gráf, eltiltva pedig eddig a győzelmektől voltunk, bízom benne, hogy ez vasárnapra megváltozik.

Nyíradony–Ibrány 1–1 (1–1)

Nyíradony, 400 néző, v.: Rendek.

Nyíradony: Katona - Terdik, Tóth, Szilágyi, Sipos - Hogya, Usztics (Szabó T.), Bodogán, Kocsis - Babotán (Csák), Kálmán (Bereczki). Edző: Selyem Nándor.

Ibrány: Vatai – Csobán, Kántor, Kovács M., Nagy S., Korsoveczki (Szilágyi), Bessenyei (Milka), Kovács I., Morauszki, Imre, Ónodi (Marcsek). Edző: Németh Károly.

8. perc: Bessenyei remek labdával szöktette Kovács Imrét, aki a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba gurított, 0-1.

Vatai hiába érezte az irányt, egyenlített a Nyíradony

Fotó: Kató L.

17. perc: Korsoveczki szerelt a 16-oson belül, a játékvezető - talán túlságosan szigorúan - büntetőt ítélt, melyet Bodogán értékesített, 1-1.

A hazaiak léptek fel támadólag, de egy remek kontra révén mégis a vendégcsapat jutott előnyhöz, melyet egy vitatható játékvezetői ítélet miatt sajnos nem sikerült megtartani. A második játékrészben nagy erőket mozgósított az Ibrány, "lefocizta" a pályáról az ellenfelét, de mindhiába, újabb gólt már nem tudott szerezni. Mivel a Tuzsér győzött hazai pályán, így övék az első hely, csapatunk a bajnokság bronzérmese lett.

Gól: Bodogán (11-esből –17.) illetve Kovács I. (8. perc).

Jó: Bessenyei, Kovács I., Kántor.

Németh Károly:  Becsületesen küzdöttünk és mindent megpróbáltunk a győzelem érdekében, egy kis plusz hiányzott. Ráadásul a külső körülményeket ezúttal nem tudtuk ellensúlyozni...

Tuzsér–Szirmabesenyő 4–2 (2–1)

Tuzsér, 1000 néző, v.: Puskás. Tuzsér: Fintor – Lakatos, Dancs, Lupcsa, Iván, Babjak, Mitró, Bagin (Kosztyú), Cseke, Gergely (Petró), Spekker (Balogh). Edző: Révész Attila.

A bajnoki címre hajtó hazaiak számtalan gólhelyzetet hagytak ki, mindazonáltal teljes mértékben kiszolgálták az ünneplésre vágyó közönséget. Győzelmével bebiztosította első helyét a Tuzsér, jöhet a folytatás! Gól: Spekker (30., 70.), Cseke (8. perc), Bagin (53.) illetve Papp Zs. (13., 65.). Kiállítva: Kerényi (80. perc). Jó: egész hazai csapat.

Révész Attila: Nagyon nehéz szezonon vagyunk túl, ezért, no meg azért, mert remek sportemberek alkotják az együttest és a körülötte tevékenykedő stábot, teljesen megérdemelten nyertük meg a bajnoki sorozatot. Őszintén gratulálok mindazoknak, akik részese voltak e dicsőségnek!

Volán-Sényő–Nyírkarász 4–0 (2–0)

Sényő, 250 néző, v.: Molnár. Volán-Sényő: Szabó A. – Pljutyinszkij, Kiss T., Barna, Kiss G., Ruska (Balogh Gy.), Kóka, Haburcsák, Székely (Göncz), Várnai, Szabó L (Knoblok). Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Nyírkarász: Kisari – Lelt (Fecsku), Gazdag, Kapin, Dudás Z. (Nagy T.), Kiss Z., Szántó (Méhész), Mándoki, Matyi, Rákóczi, Tóth L. Edző: Forró Elemér.

A közepes színvonalú meccsen a hazaiak ennyivel jobbak voltak, ezzel a sikerrel pedig feltették a koronát egész éves produkciójukra. Gól: Kiss G. (11.), Haburcsák (16.), Balogh Gy. (60.), Szabó L. (70.). Jó: Haburcsák, Kóka, Kiss G., Kiss T., illetve Dudás Z. Tóth, Gazdag.

Rubóczki Tibor: A csapat negyedik helyen zárt, ami nagyon szép teljesítmény és a befejezés is szépre sikerült. Gratulálunk a Tuzsérnak a bajnoki cím megszerzéséhez!

Forró Elemér: Jó, hogy vége!

Rakamaz–Sátoraljaújhely 1–1 (0–0)

Rakamaz, 300 néző, v.: Nagy Cs. Rakamaz: Mudri – Baka, Székely, Homann, Szilágyi, Galambosi, Leskó, Riczu, Domokos, Csernijenko, Fekete. Edző: Brekk János.

A hazaiak mezőnyben többet birtokolták a labdát, de a kapu előtt elfogyott a tudomány. Gól: Fekete (70.) illetve Trembulyák (72.). Jó: Homann.

Brekk János: Megvolt a lehetőségünk a győzelemre, sajnos, nem éltünk vele.

Abaújszántó–Szakoly 4–4 (3–2)

Abaújszántó, 200 néző, v.: Orosz. Szakoly: Tóth Z. (Tóth G.) – Paulik, Pámer, Szemán, Tardi, Dobos, Kokrák (Vass Zs.), Vass, Koskovits, Komi, Ványi. Szakmai tanácsadó: Gerliczki János.

Színvonalas mérkőzésen jobb helyzetkihasználással nyerhetett volna a vendégcsapat. Gól: Soltész (30., 35., 42.), Márkus (50.) illetve Ványi (8.), Szemán (33.), Vass Z. (11-esből - 47. perc), Komi (81.). Jó: Pámer, Vass Z., Koskovits, Ványi, Komi.

Gerliczki János: A szezon legjobb játékával rukkoltunk elő, a gyenge kapusteljesítmény miatt vesztettünk két pontot.

Mád-Balmazújváros 2-1 (1-1)

Mád, 200 néző, vezette: Nagy B. Balmazújváros: Barna - Vaszilkó (Kovács, 63.), Fige, Kerekes, Vincze S. - Czellár, Vincze Cs., Szabó B., Szabó I. - Nagy Cs., Murák (Bajusz, 48.). Edző: Nagy Lajos. Gól: Bódi a 14., a 48., illetve Fige a 31. percben. Jó iramú, küzdelmes meccsen az újvárosiak mindent megtettek a bentmaradást jelentő egy pontért, mindhiába. Jók: Fige, Vincze Cs.

Miskolci VSC-Hajdúnánás 2-4 (0-4)

Miskolc, 300 néző, vezette: Kormány. Hajdúnánás: Haász-Brandt - Cséke, Kocsis, Bocz, Nagy T. (Oborzil, 66.) - Gombkötő, Tar, Kondora, Kléninger - Mikita (Majchrovics, 86.), Szemán I. (Fodor, 66.). Edző: Tóth János. Gól: Ilovai a 60., Plébán a 78., illetve Gombkötő a 15., a 37., a 40., Mikita a 31. percben. Az első félidőben eldőlt a három pont sorsa, a játék és a helyzetek alapján megérdemelten nyert a Hajdúnánás. Jók: Cséke, Gombkötő, Kléninger, Mikita.

Szabadnapos: Létavértes

1. Tuzsér 28 19 8 1 66–23 65
2. Létavértes 28 19 6 3 69–20 63
3. Ibrány 28 18 7 3 79–26 61
4. Volán-Sényô 28 16 5 7 49–32 53
5. Rakamaz 28 12 11 5 58–31 45
6. Hajdúnánás 28 11 11 6 48–34 44
7. Mád 28 11 6 11 44–46 39