Ibrány SE

Baktalórántháza
2015.04.05. 15:00
Helyszín: Gávavencsellő

Gerliczki Máté, ibrányi edző: – Ezúttal a gávavencsellőieknek köszönjük, hogy játszhatunk a pályájukon. Nagy meccs lesz! Kölcsönösen ismeri és tiszteli egymást mindkét csapat és mindkét edző, de, hogy lesz meglepetés ezúttal is, abban szinte biztos vagyok. Kiváló alkalom, hogy tovább közelítsünk az élboly felé, mégpedig egy győzelemmel.

Illés László, baktalórántházi játékos-edző: – Stílusos, jó állapotban lévő csapattal találkozunk. A két csapat meglehetősen jól ismeri egymást, de még mindig tudunk újat mutatni a másiknak. Az amatőr futballban egy olyan meccsen, amely vasárnap is várható, nagyon nehéz kilencven percet végigkoncentrálni. Döntő lesz, hogy az ellenfél hibáit mennyire hatékonyan tudjuk kihasználni.

További mérkőzések:

Szombat

Nyírmada (2.)–Kemecse (5.)

Szőke István, nyírmadai játékos-edző: – Jó csapat látogat hozzánk, és mivel mi is a játékra törekszünk, minden bizonnyal szó szerint futballt fognak látni a nézők. A múlt heti vereséget mindenképpen szeretnénk feledtetni.

Hokk Béla, kemecsei edző: – Újabb nehéz mérkőzés következik, de az elmúlt hétvégén leckét kaptunk abból, hogyan kell nagy akarással küzdeni; ha ebből tanulunk, jó eredményt érhetünk el.

Nyírgyulaj (8.)–Tuzsér (1.)

Lukács Tibor, nyírgyulaji edző: – Az elmúlt meccseken meglehetősen hullámzó teljesítményt nyújtottunk, az éllovassal szemben viszont végig fegyelmezett, taktikus játékra lesz szükség a siker érdekében.

Dancs Béla, tuzséri játékos-edző: – Minden mérkőzésen úgy lépünk pályára, hogy nyernünk kell. Nem lesz ez másként Nyírgyulajban sem. Hogy a játékosok mennyit tudnak megvalósítani abból, amit kérek tőlük, az csak rajtuk múlik, és nem az ellenfélen.

Tiszavasvári (3.)–Tiszalök (12.)

Mirgai László, tiszavasvári edző: – Ősszel nyusziként léptünk pályára Tiszalökön, „meg is lett az eredménye”. Ahogy a játékvezető lefújta a mérkőzést, onnantól kezdve már nagyon vártuk ezt a visszavágót. Azt garantálom, most nem nyusziként, hanem oroszlánként fogunk küzdeni, abból is a legharcosabbak lesznek szombaton a pályán.

Kovács János, tiszalöki edző: – Az ilyen mérkőzések mindennél fontosabbak. Szomszédvári rangadóként ez most sem lesz másként, nagy csatára számítok. Keményen készülünk, és megint megpróbálunk előhúzni egy nyuszit a kalapból – reméljük, sikerül a varázslat.

Vasárnap

Mándok (9.)–Nagykálló (16.)

Csoma Dezső, mándoki edző: – Tudtam, nem lesz könnyű Dombrádon, mert a csapat kapaszkodik az utolsó szalmaszálba. Azt viszont nehezen emésztem meg, hogy ha felveszik a játékosok a mándoki mezt, akkor miért nem hajtanak, miért nem szenvednek meg a pályán annak érdekében, hogy a csapat eredményes legyen. Csak közös munkával tudunk előrelépni! A következő meccs abba a kategóriába tartozik, amelytől legjobban tartok: a játékosok hajlamosak lebecsülni az ellenfelet, ebből pedig elég gyakran baj származik...

Budaházi László, nagykállói edző: – Az eddig látottaknál többre lesz szükség a hétvégén, főleg az akarást tekintve, ellenkező esetben sok jóra nem számíthatunk.

Dombrád (15.)–Szatmár Unió FC (13.)

Borza László, dombrádi edző: – Rangadó lesz ez a meccs, amelyen csak a győzelem elfogadható. Sajnos, Fortuna olyan távol került tőlünk, mint a Plútó a Naptól... Meg vagyunk átkozva!

Siti Ferenc, az SZUFC edzője: – Hogy egy filmbeli hasonlatot citáljak, tizenegy mérkőzést fogunk játszani a Menekülés a győzelembe forgatókönyve szerint. Ehhez az első lépést Dombrádon kell megtennünk, így vagy úgy, nyernünk kell!

Tiszakanyár (10.)–Szakoly (11.)

Koskovits György, tiszakanyári edző: – Madalina Gyuri munkája és a szakolyi csapat tavaszi szereplése elismerése mellett a húsvétra, no meg a hazai pályára való tekintettel csak a győzelem lehet a célunk, amiért mindent meg fog tenni a csapatunk.

Madalina György, szakolyi edző: – Tudjuk, tündérmese az eddigi szereplésünk, éppen ezért nem ájulunk el magunktól. Tesszük tovább a dolgunkat, mert ahhoz, hogy sikerüljön bennmaradni, nagyon sok pontot kell még szerezni. A hétvégén a megyei első osztály két legkisebb települése és legjobb formában lévő csapatai találkoznak. Nem lennénk elkeseredve, ha a meccs után is azonos pontszámmal állnánk a tabellán. Ehhez szükséges, hogy az elmúlt fordulóban hiányzók visszatérjenek a csapatba.

Cellspan-Balkány (14.)–Nagyhalász (7.)

Balogh József, balkányi edző: – Nem tudok mást mondani, mentálisan nagy fordulatra lenne szükség, a probléma csak az, úgy látom, néhány játékos még most sem érzi, mekkora bajban vagyunk.

Kiss Gábor, nagyhalászi edző: – Hétvégi ellenfelünknek – a bennmaradás kiharcolása érdekében – élet-halál kérdés lesz a három pont megszerzése. Ugyanakkor ez nem kell, hogy a csapatomat feszélyezze, nyugodt, fegyelmezett, taktikus játékkal sikeresek lehetünk. A nyomás nem rajtunk van.

Ibrány–Baktalórántháza 1–0 (1–0)

Gávavencsellő, 400 néző, v.: Bendik T.

A győztes ibrányi csapat (Fotó: Móré K.)

Ibrány: Tóth N. – Orosz D., Deme A., Kovács I., Csáki J., Torma T., Makai I. (Somogyi M., Gergely B.), Kiss T., Islony,. Somogyi T. (Papp M.), Kristófi S. (Flavio). Edző: Gerliczki Máté.

Baktalórántháza: Tóth K. – Balogh Zs., Csordás G., Lakatos I., Balogh G., Rakóczi Zs., Kozma J., Miskolczi L., Marics G., Szabó R., Kun Cs. (Illés L.). Játékos-edző: Illés László.

Küzdelmes meccsen megérdemelt ibrányi győzelem – érdekes felfogású játékvezetéssel…

Gól: Islony.

Kiállítva: Kiss T. (6. perc), Orosz D. (60. perc), illetve Rakóczi Zs. (42. perc), Miskolczi L. (55. perc).

Ifi: 1–2.

Gerliczki Máté: – A hatodik percben már emberhátrányba kerültünk és tizenegyest rúghatott az ellenfél. Nagyon erős a csapatom, büszke vagyok ezekre a fiúkra, hogy az edzőjük vagyok. Úgy érzem, a szurkolóink is azok lehetnek, mivel a játékosok hétről hétre bizonyítják, hogy érdemesek az ibrányi mezre.

Illés László: – A mérkőzés elején óriási fórba kerültünk, de a kiállítást követően büntetőt hibáztunk. Kiélezett meccsen az határozta meg az eredményt, amit pénteken előre megmondtam: egy megingás döntött az Ibrány javára. Sajnos, az utolsó percben a „hazai kapufa” is ellenünk volt. Gratulálok az Ibránynak.