| Forduló-hangoló | Tudósítások, eredmények |

Tiszalök VSE

Ibrány SE
2015.04.25. 16:00

Tiszalök (12.)–Ibrány (5.)

Kovács János, tiszalöki edző: – Ennyi döntetlenje rajtunk kívül csak egy csapatnak van, mégpedig a Seria A-ban... Szeretnénk most már többet elérni. Masszív, erős ellenfél érkezik hozzánk, taktikus, felkészült edzővel. Persze, mi is készültünk, remélem – bízva a fiúkban –, nyerünk hazai pályán.

Gerliczki Máté, ibrányi edző: – Egyértelműen baráti a két csapat kapcsolata, több edzőmérkőzést is játszottunk egymás ellen, ezért nagy meglepetés nem érheti egyik felet sem. Tiszalökön mindig kegyetlenül nehéz játszani, mert drága kollégám jól megszervezi a csapatát, de ennek ellenére nyerni szeretnénk, hogy tovább zárkózhassunk az élmezőnyhöz!

További mérkőzések:

Szombat

Nagykálló (16.)–Baktalórántháza (4.)

Budaházi László, nagykállói edző: – Az Ibrány elleni meccs tapasztalatait leszűrve fogalmam sincs, hogy fogunk kiállni... Megpróbálunk helytállni – újra egy jó csapat ellen.

Illés László, baktalórántházi játékos-edző: – Nem lebecsülendő, amit a nagykállói futballért egyes emberek tesznek, mert ilyen helyzetben ez hálátlan és nehéz feladat. Az elkövetkező időszakban sokat fog számítani, melyik csapatnak milyen hosszú a kispadja, ki, mennyire tudja tűzben tartani a játékosokat, és kit, hogyan kerülnek el a sérülések, eltiltások. Ezek között akadnak olyan tényezők, amit lehet befolyásolni, mi ezt meg is próbáljuk. A Kálló ellen pedig menekülünk a győzelembe.

A mérkőzést Napkoron rendezik.

Tuzsér (2.)–Szatmár Unió FC (13.)

Dancs Béla, tuzséri játékos-edző: – Három hete nem tudtunk nyerni... A hozzáállás már javult, a játék még nem az igazi, de az Unió ellen mindent meg kell tenni a győzelemért, ellenkező esetben szertefoszlanak az álmok.

Siti Ferenc, az SZUFC edzője: – Enyhén szólva sem nekünk áll a zászló, viszont éppen emiatt még akár a Tisza is megfordulhat.

Kemecse (6.)–Tiszavasvári (3.)

Hokk Béla, kemecsei edző: – Rendkívül nehéz mérkőzésre számítok. Nem téveszt meg a Tiszavasvári hétvégi veresége, de hazai pályán, céljaink elérése érdekében győznünk kell.

Mirgai László, tiszavasvári edző: – Az elmúlt héten többet vesztettünk mint három pont, hiszen Kanócz Béla sérülése után Resán spori a másik kapusunkat is elintézte a kiállítással. Csak azt nem vette észre, hogy közben a kapusunk fejét is eltalálta a csatár, emiatt elrepedt az orrcsontja. Ennél a szituációnál magát védte Polgári László, sajnos, nem sikerült, ezért is lepődtem meg, hogy leküldte a játékvezető. Szerintem tévesen. Ugyanezen a meccsen Tudja Dávid és Dobos Zoltán is hosszú hetekre kiesett, ezek után át kell értékelni céljainkat, de minden rosszban van valami jó is: így a helyi kötődésű, saját nevelésű ifistáknak hamarabb lesz lehetőségük a felnőttcsapatban bizonyítani. Kemecsén nem lehet más célunk, mint a tisztes helytállás.

Nyírmada (1.)–Tiszakanyár (11.)

Szőke István, nyírmadai edző: – Nem szabad könnyelműen venni a mérkőzést, de ettől nem tartok. Dolgunkat nehezíti, hogy két alapember „besárgult”, mindemellett az előző két fordulóban mutatott teljesítménynél többre lesz szükség, hogy megnyerjük ezt a hazai meccset.

Koskovits György, tiszakanyári edző: – A bajnokság hátralévő részében kiélezett küzdelem várható a bajnoki címért, és persze a kiesés elkerüléséért. Maradjunk annyiban, más célokért küzdünk, mint a hazaiak... Mindenesetre megpróbáljuk a legutóbbi mérkőzésen mutatott taktikus, fegyelmezett játékot nyújtani, meglátjuk, ez mire lesz elég a jó erőkből álló Mada otthonában.

Vasárnap

Szakoly (9.)–Mándok (7.)

Madalina György, szakolyi edző: – Gondolom, azok a játékosok, akik csak most dolgoznak velem, nagyot néztek az elmúlt héten, a szerdai edzés után. Mégpedig azért, hogy öt siker után mit papolok itt nekik hozzáállásról, fegyelemről, akarásról, egyebekről... Szerencsémre vették a lapot, bebizonyították Tiszavasváriban, hogy igenis tudnak küzdeni, legalább úgy szeretnek nyerni, mint én. A Mándok elleni mérkőzésen hasonló elszántságot, győzni akarást kívánok látni, ha ez megvalósul, folytathatjuk menetelésünket.

Csoma Dezső, mándoki edző: – Szép emlékeim vannak Szakolyról, mert jó néhány évet lenyomtam a csapatban játékosként, majd edzőként. A hazaiak nagyszerűen szerepelnek tavasszal, így nem tehetünk mást, megpróbáljuk elrontani ezt a bravúros mérleget.

Nagyhalász (8.)–Nyírgyulaj (10.)

Kiss Gábor, nagyhalászi edző: – Ha az utóbbi hetek eredményei nem is azt mutatják, csapatjátékunk fejlődött, ami a kialakított helyzetek számában és a jó passzok arányában már megmutatkozik. Pánikhangulat egyáltalán nincs az öltözőben, viszont a fiúk is tisztában vannak azzal, hogy pontjaink számát illő lenne gyarapítani, amire reményeink szerint már a hétvégén sor kerülhet.

Lukács Tibor, nyírgyulaji edző: – A hazai pofon után idegenben javítani szeretnénk, ami nem lesz egyszerű feladat; egy stílusos, szívós csapat otthonában lépünk pályára.

Dombrád (14.)–Cellspan-Balkány (15.)

Borza László, dombrádi edző: – Most következik a második olyan meccsünk tavasszal, amelyen csak a győzelem elfogadható. Remélem, a Bakta ellen mutatott jó játékból sok ember önbizalmat merített.

Balogh József, balkányi edző: – A balkányi futball talán fennállása legrosszabb napjait éli. Padlón vagyunk!

Tudósítások, eredmények

Tiszalök SE–Ibrány SE 3–0 (1–0)

Tiszalök, 200 néző, v.: Kosztyu.

Tiszalök: Gagyi S. – Gál N., Bodnár A., Puncsák Cs. (Balogh A.), Cseh K. (Szolyka G.), Újvári Zs. (Csorba T.), Vass I., Bene L., Bognár A., Csáki V., Szolyka T. (Dobó V.). Edző: Kovács János.

Ibrány: Tóth N. – Kovács I. (Petics Gy., Somogyi M.), Deme A., Bodó G., Csáki J., Orosz D., Gergely B., Islony, Somogyi T. (Kiss P.), Kiss T. (Pap M.), Kristófi S. Edző: Gerliczki Máté.

Az első félidőben a védekezésre koncentráló hazaiak a szünet előtt egy kontratámadást eredményesen fejeztek be, majd a második játékrészben növelték előnyüket, így megszerezték első idei győzelmüket.

Gól: Cseh K. 2 (41. és 50.), Csorba T. (80.)

Ifi: 2–0.

Kovács János: – Fegyelem, türelem, góllövő cipő, három pont. Köszönöm, fiúk!

Gerliczki Máté: – Természetesen gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez, de máshoz nem tudok, mivel futballozni csak az én csapatom akart. Úgy látszik, jó döntést hoztak azzal, hogy szerdán a kupamérkőzésre az ifit küldték el. Saját csapatomat nem hibáztatom, mert nem egy-két játékosom volt gyenge, hanem mindannyian enerváltak voltak.