1. forduló (2005.08.13-14)

| Forduló-hangoló | Tudósítások, eredmények |

Forduló-hangoló

Ibrány–Berettyóújfalu
Németh Károly, ibrányi edző: – Eddigi rajtjaink jól sikerültek, ezt a hagyományt szeretnénk folytatni, vagyis győznünk kellene a megerősödött bajnokság első fordulójában. Célunk a tavalyi jó szereplés megismétlése, ennek érdekében mindent megteszünk már a rajton a három pont megszerzéséért lendületes ellenfelünkkel szemben. Sajnos, a Kótaj elleni edzőmérkőzésen Ónodi Sándor újabb súlyos sérülést szenvedett, keresztszalag-szakadása miatt rá nem számíthatunk.
Kártik József, berettyóújfalui edző: – Az edzéslátogatottság mellett a játékosok munkához való viszonya is remek volt a felkészülés során. Mivel sikerült megerősítenünk a csapat hátsó alakzatát is, így mindenképpen erősödtünk. A lejátszott edzőmeccseken kialakult a legideálisabb csapatszerkezet, s mára a legerősebb összetételű csapat is kialakult. A célunk nem csupán a kiesés elleni harc lesz, szeretnénk a legjobb tíz gárda közé kerülni.

Balkány–Volán-Sényő
Mirgai László, balkányi edző: – Könnyebb ellenfelet is el tudtam volna képzelni a rajtra, mint a fiatal erőkből álló Sényő. Nekünk ugyanakkor az első sípszó elhangzásától kezdve arra kell koncentrálni, hogy bebizonyítsunk: helyünk van ebben az osztályban. A három pont a jövő heti, tuzséri rangadó előtt is fontos a számunkra. Sajnos, rengeteg a sérültünk: Batári, a két Szemán, a három Szabó, Lopez, Tóth Péter és Nagy Csaba sem léphet pályára.
Rubóczki Tibor, sényői játékos-edző: – Megint új csapattal vágunk neki a bajnokságnak, a biztos bentmaradás reményében. Balkányban újonccsapat ellen, megyei rangadóval kezdünk, a házigazda nyilván győzelemmel szeretne rajtolni, mi ebben akarjuk megakadályozni őt. Az egy ponttal már elégedettek lennénk.

Mátészalka–Tuzsér
Tóth Zoltán, mátészalkai edző: – Teljesen átalakított csapattal, sok fiatallal indulunk neki az évnek, amelynek végére a biztos bentmaradást szeretnénk kiharcolni. Sok a hiányosságunk, de remélhetőleg ezeket menetközben pótolni tudjuk. A nyitányon a Tuzsér az esélyesebb, mindent megteszünk azért, hogy jó eredményt érjünk el.
Révész Attila, tuzséri edző: – Csapatom még nem állt össze teljesen, kell még némi idő ahhoz, hogy az új játékosok beilleszkedjenek, így aztán én is kíváncsian várom, hogy mire leszünk képesek az első fordulóban. A szalkaiaknál nagy játékosmozgás volt, de hazai pályán nyilván győzelemre játszanak majd. Nekünk is a három pont megszerzése a célunk, így élvezetes kilencven perc kerekedhet mérkőzésből.

Szirmabesenyő–Szakoly
Terdik Ferenc, szakolyi edző: – Új csapatunkkal megpróbálkozunk a lehetetlennel, vagyis tisztesen helytállni a megerősödött Szirmabesenyő otthonában. Mindez nem lesz könnyű feladat.

Sátoraljaújhely–Rakamaz
Brekk János, rakamazi edző: – Az első fordulóban még minden ellenfél sötét ló, a hírek szerint egy olyan, megfiatalított csapattal találjuk szemben magunkat, amely ellen esélyesnek érzem csapatomat a győzelemre. A siker már csak azért is fontos, hogy önbizalommal telve várjuk a következő meccsünket, az Ibrány elleni rangadót. Domokos vállsérülés miatt hosszú hetekre kidőlt a sorból, Riczu fellépése is kérdéses.

Tudósítások, eredmények

Ibrány–Berettyóújfalu 3-0 (1-0). Ibrány, 600 néző, v.: Tóth T.

Kovács I. kapitányi minőségben lépett pályára

Fotó: Kató L.

Ibrány: Vatai – Csobán, Kántor, Nagy S., Márton, Korosveczki, Szilágyi (Harsányi), Kovács I. (Ignácz J.), Milka, Imre (Kovács M.), Marcsek. Edző: Németh Károly.

Berettyóújfalu: Szántó – Varga, Tamás, Ékes G. – Erős, Nagy T., Nagy R. (Csordás), Józsa (Kasza), Szitkó, Szűcs, Molnár (Kolompár). Edző: Kártik József.

18. perc: Korsoveczki futott el a jobb oldalon, beadását Marcsek fejelte a hálóba, 1-0.

75. perc: Korsoveczki közeli lövését védte a vendégek kapusa, a kipattanó labdát Szilágyi a léc alá vágta, 2-0.

84. perc: Csobán jobb oldali beadását Marcsek látványos mozdulattal értékesítette, 3-0.

Gól: Marcsek 2, Szilágyi.

Jó: Marcsek, Szilágyi, Csobán, Márton ill. Szántó, Ékes G., Szűcs.

Németh Károly: Nagyon masszívan és szervezetten védekező ellenfelet sikerült, ha nem is meggyőző helyzetkihasználással, de nagyon akaratos és végig irányított játékkal legyőzni.