9. forduló (2005.10.08-09)

| Forduló-hangoló | Tudósítások, eredmények |

Forduló-hangoló

Mád (10.)—Ibrány (4.)
Németh Károly, ibrányi edző: — Ellenfelünk több olyan játékossal rendelkezik, akikre külön oda kell figyelnünk, ha folytatni szeretnénk a jó sorozatunkat. A sérült Imre és Ignácz János nélkül kell nekivágnunk a vasárnapi mérkőzésnek.

Szakoly (16.)—Berettyóújfalu (8.)
Csoma Dezső, szakolyi szakmai tanácsadó: — A tuzséri mérkőzés csapatom számára a mélypont volt. Sok fiatal játékosom nem tudja megérteni, hogy nem elég egész héten becsületesen dolgozni, a hétvégén pihenni és nem bulizni kell. Meglehet, a heti fejmosás pozitívan fogja befolyásolni az érintettek teljesítményét, mindenesetre a szurkolótábor, a vezetőség és a falu többet érdemelne.

Létavértes (2.)—Volán-Sényő (3.)
Rubóczki Tibor, sényői játékos-edző: — Most következnek a keményebb mérkőzéseink, elsőként a velünk azonos pontszámmal és fiatalokból álló Létavértes otthonában kell fel lépnünk és bizonyítanunk. Rangadót játszunk, lendületben lévő csapatomnak nincs félnivalója a mérkőzéstől, ugyanakkor az egy ponttal elégedettek leszünk.

Szirmabesenyő (14.)—Mátészalka (15.)
Tóth Zoltán, mátészalkai edző: — Minden tiszteletem azoké a nézőké, akik végigülték a múlt heti második félidőnket, csak őket
sajnálom, a játékosokat nem. A Szirmabesenyőt verhető ellenfélnek tartom, kit verjünk meg, ha őt sem, a baj ezzel Csupán az, hogy a riválisunk is így gondolkodik velünk kapcsolatban. A hetekre kidőlő Vacsilja nélkül, szűkös kerettel vágunk neki az összecsapásnak.

Balmazújváros (12.)—Balkány (6.)

Mirgai László, balkányi edző: — A Balmazújváros mátészalkai nagy különbségű győzelme azért jelent valamit, oda kell figyelnünk, egy percre sem szabad kiengednünk, és ha meg tudjuk ismételni a Létavértes elleni játékunkat, akkor pontosan térhetünk haza

Nyíradony (7.)—Tuzsér Erdért SE (5.)
Révész Attila, tuzsén edző: — A szezon második felében jönnek a rázósabb mérkőzések, ez a mostani is ezek közé tartozik. Jó csapatnak tartom a Nyíradonyt, még akkor is, ha az utóbbi időben kicsit szeszélyesen teljesít. Mezővel kiegészülve bízunk a sikeres szereplésben.

Hajdúnánás (9.)—Rakamaz (1.)
Brekk János, rakamazi edző: — A Nánás otthon veszélyes, jól szervezett csapat, mi meg a szokásos problémáink mellett azzal is szembe kell nézzünk, hogy Leskó és Koskovits három Sárga lap miatt nem játszhat. Úgy tudjuk, ellenfelünknél edzőváltás történt, ezzel együtt Vasárnap győzni szeretnénk.

Tudósítások, eredmények

Mád-Ibrány 0-2 (0-0). Mád, 200 néző, v.: Krassowsky (Tatár, Szabó)

Az első gólban jeleskedők: Márton és Nagy S.

Fotó: Kató L.

Ibrány: Karászi – Kántor, Csobán, Márton, Nagy S., Morauszki, Milka, Kovács I. (Bardi), Korsoveczki, Ignácz J. (Imre), Marcsek (Obrácz).
Edző:
Németh Károly.

Mád: Lövei – Tóth, Toplenszki, Takács, Barna, Pásztor, Balogh, Szabó J. (Szabó P.), Babos, Koppány, Bódi.
Edző:
Osváth László.

75. perc: Márton egy elveszettnek tűnő labdát megszerezve középre adott, az érkező Nagy S. hat méterről a hálóba lőtt, 0-1.

85. perc: Korsoveczki két lépésről pörgetett a kapu jobb oldalába, 0-2.

A sok tiszta helyzetet kidolgozó és ráadásul tizenegyest is hibázó ibrányiak már az első játékrészben bebiztosíthatták volna a győzelmet, de a ziccereket akkor még nem sikerült gólra váltani. A második félidőben azonban kétszer is mattolták a mádi védelmet, így megérdemelten győztek a lelkesen játszó hazaiak ellen.

Gól: Nagy S., Korsoveczki.

Kiállítva: Nagy S. (88. perc)

Jó: Toplenszki, Lövei, Tóth, ill. Márton, Csobán, Kovács I.

Osváth László: A gyengébb első félidő után a másodikban jól játszva kaptuk a gólokat.

Németh Károly: Számunkra sokkal több lehetőség adódott a mérkőzésen, melyből kettőt kihasználtunk. Egy jól játszó ellenfelet győztünk le.