21. forduló (2008.04.13)

Ibrány (9.)–Diósgyőri VTK II (4.)

Vadon Lajos ibrányi edző: – Bízom benne, hogy szombaton a nagy Szpari megveri a nagy Diósgyőrt Nyíregyházán, remélem, vasárnap a kis Ibrány legyőzi a kis Diósgyőrt. Szeretném, ha a ligacsapatok elleni sorozattal lezárulna egy szakasz, és eredményesek leszünk végre.

Ibrány–Diósgyőri VTK II 1-2 (0-1). Ibrány, 300 néző, v.: Puskás.

Ibrány: Pintér – Csáki I., Kovács M. (Baka), Kántor Zs. (Fekete Á.), Tóth Z., Turóczi, Szilágyi V., Milka, Varga K., Imre, Marcsek. Edző: Vadon Lajos.

Diósgyőr II: Köteles – Vida, Czövek (Lindák), Bokros, Trbovics, Kállai, Horváth (Németh B.), Kasim, Kovács Á., Lipusz, Kleiber. Edző: Földesi Károly.

A tavaszi szezon legjobb játékát nyújtotta az Ibrány, de ezzel sem tudott pontot szerezni. A hazaiak rengeteg helyzetet kialakítottak, de ezek többsége ki is maradt, így vereség lett a vége.

Gól: Varga K. (47.), illetve Kállai (10.), Lipusz (73.).
Jó: Marcsek, Imre, Milka, Varga K., illetve Köteles, Bokros, Kállai.

Vadon Lajos: – Lassan meg kell tanulnunk nyerni, mert az kevés, hogy jól játszunk és ziccereket alakítunk ki.
Földesi Károly: – Változatos mérkőzésen a hazaiaknál jobban használtuk ki helyzeteinket, és ezzel nyertünk.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Balkány–Mátészalka: 4–2 (3–1)
Balkány, 200 néző, v.: Sinka. Balkány: Varga I. – Dán, Burik, Vass Z., Batári, Gégény (Bárány), Horváth J., Tóth Z., Rácz L. (Majchrovics), Vasas (Görög), Szabó I. Edző: Madalina György. Mátészalka: Gergely I. (Rosus) – Patály, Mos, Doros, Kádár L., Rézműves, Batfalschi (Makszim), Chifor (Pálfi), Molnár K., Riskó, Bíró J. Edző: Szécsi Zoltán.
Az első félidőben a szalkaiakat zavarta meg jobban a vezető gól, széteső játékát a Balkány kihasználta, és eldöntötte a mérkőzést. A szépítést követően a hazaiak még egyszer újítani tudtak. Gól: Szabó I. (21. perc), Rácz L. (33. és 43.), Vasas (69.), illetve Chifor (12.), Rézműves (53.). Jó: Varga I., Horváth J., Tóth Z., Vass Z., Rácz L., illetve Rézműves.
Madalina György: – Számomra kicsit szokatlan még ez a fajta játék, de sem én, sem más nem várhatja el jelen pillanatból Balkánytól, hogy szemet kápráztatóan futballozzon. A legeslegfontosabb, hogy nyerjünk, és ez most teljesült.
Szécsi Zoltán: – Az első félidő hozzáállása meghozta a kudarcot.

Nagyecsed–Nyírmada: 1–1 (0–1)
Nagyecsed, 300 néző, v.: Kristán. Nagyecsed: Makó – Szűcs Tamás (Molnár Sz.), Ricsei, Gádzsa, Szakács (Tősér), Kovács N., Ascsillán, Balogh J., Szarka (Bulyáki Z.), Bíró Zs., Bulyáki A. Edző: Berettyán Gábor. Nyírmada: Tuza – Fejes, Tóth Sz., Benkő, Járomcsák (Vadicska), Danku, Németh A., Bancsi, Katona Gy. (Nagy M.), Papp Z. (Mátyus), Nagy Sz. Edző: Szilágyi Bertalan.
Mély talajú pályán látványos játék nem alakult ki, a meccsen küzdelem dominált. Eközben a vendégek büntetőből szereztek vezetést, de szünet után a hazaiak nagyobb erőket fordítottak a támadásokra, és egy bombagóllal egyenlítettek. Gól: Ascsillán (86.), illetve Danku (11-esből, 42.). Jó: Ascsillán, Balogh J., Gádzsa, illetve Tuza, Németh A., Danku.
Berettyán Gábor: – Hiányérzetem van, bár a mérkőzés alakulása alapján úgy tűnhet, igazságos a pontosztozkodás. Több hatalmas helyzetet dolgoztunk, és hagytunk ki.
Szilágyi Bertalan: – Ez a meccs látatlanban is döntetlen körüli lett volna, így nem történt más, mint bejött a papírforma.

Várda SE–Berettyóújfalu: 5–0 (1–0)
Kisvárda, 500 néző, v.: Nagy F. Várda SE: Petranics – Balogh G. (Mudri), Deák I., Jánvári, Cseke, Baksa, Cipf, Vicickó (Csuka), Kerepesi (Varga J.), Spekker, Balázsi. Edző: Kocsis János. Berettyóújfalu: Szántó – Csordás, Nagy Z., Turzó, Nagy T., Lovas N., Szitkó, Simóczki, Trippon (Józsa), Balogh B. (Nemes), Ékes. Edző: Selyem Nándor.
Támadólag lépett fel a hazai csapat, a Várda szemre is tetszetősen játszott, de szünetig a helyzetek közül csak egyet tudott gólra váltani. A második félidőben a gólok sem maradtak el, és a közönség jól szórakozott. Gól: Baksa (22.), Cipf (48.), Balázsi (53. és 82.), Spekker (77.). Jó: Baksa, Cipf, Kerepesi, Balázsi, Spekker, illetve Szitkó, Lovas N.
Kocsis János: – A teljesen védekezésre berendezkedett vendégek ellen a második félidőben felszabadult játékkal ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk.
Selyem Nándor: – Az első félidő elejét átaludtuk, majd ugyanezt megismételtük szünet után is.

Nyíregyháza Spartacus II–Létavértes: 1–1 (1–0)
Városi Stadion, 100 néző, v.: Radványi. Spartacus II: Tóth N. – Kántor T., Cséke, Nánási, Perényi, Menougong, Farkas M., Orgován, Lovas I. (Deák T.), Nagy D. (Csernák), W. Silva. Edző: Balogh Zoltán. Létavértes: Szécsi – Radnai, Jakab (Hajdú), Szilágyi G., Tóth Gy., Kanál, Kónya, Bácsi, Sárközi (Dávid), Mokánszki (Hadházi), Villás. Megbízott edző: Sándor Csaba. Gól: Cséke (11.), illetve Mokánszki (63.). Jó: Szilágyi G., Mokánszki, Bácsi, Villás.
Sándor Csaba: – Jól játszott a csapat a kiváló erőkből álló Nyíregyháza ellen, megérdemeltük a döntetlent.

Balmazújváros–Volán-Sényő: 2–1 (1–0)
Balmazújváros, 300 néző, v.: Dudás. Balmazújváros: Barna – Tornyai, Kiss A., Tóth Z., Szabó I., Kiss M., Szabó B., Kállai, Kovács I. (Koroknai), Nagy D. (Jókai), Virág. Edző: Nagy Lajos. Volán-Sényő: Fucsovics – Márton L., Puskás L., Bárány, Székely Z., Szitai (Mezei), Rubóczki (Knoblok), Asztalos, Bodnár G., Orosz (Füle), Haburcsák. Játékos-edző: Rubóczki Tibor.
A különböző okok miatt hat kezdőemberét nélkülöző vendégcsapat végig uralta a játékot, az újvárosiak kontrákra építettek, ám egy balszerencsés gól valamint egy szöglet utáni figyelmetlenség után megint vereséggel kellett a meccset zárnia a Sényőnek. A jövőre nézve bíztató, hogy a fiatalok végig helytálltak. Gól: Kállai (15.), Kovács I. (46.), illetve Márton L. (80.). Jó: Székely Z., Márton L., Bodnár G.
Rubóczki Tibor: – Az első félidőben bátortalanul, sokm hibával játszottunk, majd 0–2 után kezdtünk el igazán játszani, és akár a döntetlent is elérhettük volna.