25. forduló (2008.05.11)

Ibrány (9.)–Mátészalka (15.)
Vadon Lajos ibrányi edző: – Megyünk, dolgozunk, bízunk benne, hogy a hétközi munkának végre-valahára a hét végén lesz eredménye. Imre és Tóth Z. eltiltott, Baka sérült,
Kovács M. játéka kétséges.

Szeles János mátészalkai pályaedző: – Legutóbb biztató játékkal kaptunk ki a listavezető Debrecentől. A heti edzésmunka alapján úgy gondolom, hogy reális a cél, mely szerint mindenféleképpen pontért vagy pontokért mehetünk Ibrányba.

Fekete Á. (jobbra) ezúttal kétszer is betalált Fotó: KM-Sport

Ibrány–Mátészalka 3–1 (0–0)
Ibrány, 300 néző, v.: Kristán.

Ibrány: Vattai – Tóth Zs., Kovács M., Kántor, Varga K., Novák (Koczogh), Turóczi, Milka, Szilágyi V., Fekete Á. (Németh), Marcsek (Berecz).
Edző:
Vadon Lajos.

Mátészalka: Gergely – Patály (Makszim), Mos, Doros, Rézműves, Chifor, Riskó, Molnár, Cristea (Szolnoki), Bíró, Batfalschi (Pálfi).
Megbízott edző:
Szécsi Zoltán.

Alacsony színvonalú meccsnek indult, az első félidőben kimaradtak a gólszerzési lehetőségek. A szünet egy picit felrázta a hazaiakat, ami a hajrában gólokban is megmutatkozott. Feljavult a támadójáték, és végül hét hét után rég várt győzelmet aratott az Ibrány.

Gól: Fekete Á. (70., 78.), Marcsek (75.), illetve Riskó (90.).

Jó: Kántor, Kovács M., Turóczi, Marcsek, Fekete Á., illetve Rézműves, Mos, Riskó.

Vadon Lajos: – Végre győztünk! Az ellenfél pontokért jött – gólokkal távozott.

Szécsi Zoltán: – Háromnegyed hatra elfáradtunk.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Balkány–Várda SE 2–1 (0–0)
Balkány, 250 néző, v.: Benkő.
Balkány: Varga I. – Mikhárdi (Ulics), Burik, Vass, Batári, Gégény, Horváth J., Tóth Z., Rácz L., Vasas, P. Juhász (Görög).
Edző: Madalina György.
Várda SE: Petranics – Krizán, Balogh G., Jánvári (Kalu), Cseke (Varga), Baksa, Cipf (Dolhai), Vicickó, Kerepesi, Spekker, Balázsi.
Edző: Kocsis János.
Színvonalas meccsen mindkét oldalon maradtak ki gólhelyzetek. A hazaiak nagyon akarták a győzelmet, mindenki kitett magáért. Előbb Rácz révén szereztek vezetést a második félidő elején, majd bár Balázsi egyenlített, Vasas ismét előnyhöz juttatta a házigazdákat. A Balkány megfosztotta tavaszi veretlenségétől a Várdát, fontos győzelmet aratott a bennmaradásért folytatott harcban.
Gól: Rácz (47.), Vasas (72.), illetve Balázsi (68.).
Jó: az egész hazai csapat, illetve senki. (Tudósító: Selyem Nándor)
Madalina György: – Valószínű, hogy tízből kilencszer nem mi nyernénk a várdaiak ellen. Azonban az az egy, amit esetleg megnyerhetnénk, szerencsére a legjobbkor történt. Gratulálok a játékosaimnak!
Kocsis János: – Remélem, a következő vereségünkre is tizenkét fordulót kell várni.

Nagyecsed–Berettyóújfalu 0–0
Nagyecsed, 200 néző, v.: Galán.
Nagyecsed: Makó – Kovács N. (Szűcs Tibor), Ricsei, Tősér, Gádzsa (Petrohai), Szűcs Tamás, Ascsillán, Balogh J., Szakács, Bulyáki A., Bíró Zs. (Bulyáki Z.).
Edző: Berettyán Gábor.
Berettyóújfalu: Jenei – Jancsó (Csordás), Ékes, Varga, Nagy Z., Turzó, Sáfár (Kolompár), Lovas, Trencsényi, Józsa, Trippon (Kisikán).
Edző: Selyem Nándor.
Rendkívül kellemetlen játékstílusban játszó ellenféllel szemben találta magát a hazai csapat. Ezzel nem is tudott mit kezdeni a meccs folyamán, bár a kapufáig eljutottak. Két kezezés is történt a vendégek büntetőterületén belül, de a játékvezető nem ítélte ezeket szabálytalannak. A meccs összképe alapján rászolgált a Berettyóújfalu az ikszre.
Jó: senki, illetve Nagy Z., Turzó, Trencsényi. (Tudósító: Bíró Attila)
Berettyán Gábor: – A labdarúgást gólra játsszák. Sajnos, a mai meccsen ez hiányzott a játékunkból – de nagyon!
Selyem Nándor: – Szervezetten védekeztünk a jól játszó ellenféllel szemben. A döntetlen reális eredmény.

Diósgyőr II–Volán-Sényő 4–0 (0–0)
Hejőcsaba, 200 néző, v.: Takács I.
Diósgyőr: Dénes – Csorba, Vida, Bokros, Németh D., Kovács (Lindák), Guyazou, Horváth (Koponyás), Cardozo, Nagy T. (Németh B.), Lipusz.
Edző: Földesi Károly.
Volán-Sényő: Fucsovics – Pljutyinszkij, Puskás, Bárány, Székely, Márton L., Márton I., Bodnár, Orosz, Nyisztor, Tóth Cs. (File).
Játékos-edző: Rubóczki Tibor.
Aki látta, nem gondolta volna az 55. percig, hogy 4–0 lesz a vége. Valószínűleg a vendégcsapat játékosai is így gondolták, hiszen az addigi fegyelmezett védekezés helyett támadásba lendültek. Ennek egy kontratalálat és egy öngól lett a következménye, ettől kezdve nem volt kérdéses, hogy ki nyer.
Gól: Nagy T. (55.), Székely (öngól, 64.), Lipusz (80.), Cardozo (85.).
Jó: Bárány, Bodnár, Nyisztor. (Tudósító: Pehely Zoltán)
Rubóczki Tibor: – Az első félidei játék képe alapján úgy tűnt, hogy jók leszünk az ikszre. Az ellenfél frissített, majd elkerülhető gólokat kaptunk.

Nyíradony–Nyírmada 1–1 (1–0)
Nyíradony, 100 néző, v.: Nyircsák.
Nyíradony: Perényi – Tóth Gy., Terdik, Ruszkai, Takács, Máté, Csige, Szemán (Solti), Bodogán, Bodnár (Oorsz), Kovács.
Edző: Orosz István.
Nyírmada: Tuza – Fejes, Tóth Sz., Vadicska, Danku, Bancsi (Nagy Sz.), Németh A., Benkő, Szőke, Katona (Nagy M.), Mátyus (Ponczók).
Edző: Szilágyi Bertalan.
Nagyon felszívta magát a Nyíradony. Vezetésük után a madaiak csak futottak az eredmény után. A második félidőben meddő mezőnyfölényben játszottak a vendégek, akik a hosszabbításban tudtak egyenlíteni.
Gól: Bodogán (31.), illetve Németh A. (92.).
Jó: a vendégcsapatból senki. (Tudósító: Roskó János)
Szilágyi Bertalan: – A hazai csapat megnehezítette a dolgunkat. Kitűnő játékvezetés mellett megdolgoztunk az egy pontért.

Nyíregyháza Spartacus II–Hajdúböszörmény 1–1 (0–0)
Nyíregyháza, 50 néző, v.: Szigetvári.
Nyíregyháza Spartacus II: Tóth N. – Kántor (Farkas), Cséke, Nánási, Deák, Bakos (Csáki), Markos, Minczér, Lovas, Anderka (Csernák), Nagy D.
Edző: Balogh Zoltán.
Hajdúböszörmény: Bákonyi – Kerek, Király, Frida, Hortó, Kiss L., Bellon (Szabó M.), Arnóczki, Lovas, Kolbe (Usztics), Balás.
Edző: Németh Károly.
Gól: Anderka (79.), illetve Lovas (48.).
Jó: Nánási, Markos, Lovas, illetve Frida, Kiss L.,
Németh Károly: – Kiegyenlített mérkőzésen bár közelebb álltunk a győzelemhez, de ellenfelünk nagyon masszív csapatjátékot játszott, és ezért ez nem sikerült nyernünk.

Balmazújváros–Létavértes 4–0.

Debreceni VSC II-DEAC–Hajdúnánás 3–0.

1. Debreceni VSC II 25 21 2 2 76–23 65
2. Várda SE 25 16 5 4 56–20 53
3. Nyírmada 25 16 3 6 55–31 51
4. Diósgyőri VTK II 25 15 4 6 50–18 49
5. Nagyecsed 25 14 6 5 42–22 48
6. Hajdúböszörmény 25 12 7 6 43–27 43