| Forduló-hangoló | Tudósítások, eredmények |

Forduló-hangoló

Ibrány–DVSC II-DEAC

Révész Csaba, ibrányi edző:

– Ecseden kevés hiányzott a döntetlenhez, ami a jelenlegi helyzetünkben jó eredménynek számított volna. Most a ligacsapatok következnek, a sorban az első a bajnokesélyes „kis Loki”. Mondanom sem kell, melyik együttes az esélyesebb, viszont szervezett játékkal és kellő elszántsággal pótolhatjuk a két csapat közötti különbséget.

Tudósítások, eredmények

Ibrány–DVSC II-DEAC 2–4 (0–1). Ibrány, 300 néző, v.: Rendek.

Ibrány: Vatai – Koczogh, Kántor, Kovács M., Varga K., Farkas A., Turóczi, Szilágyi V., Obrácz (Marcsek), Novák, Fekete Á. Edző: Révész Csaba.

DVSC II-DEAC: Verpecz – Nagy Z., Bíró, Oláh, Karacs G. (Karacs Z.), Nagy R., Spitzmüller, Ludánszki, Varga J. (Lucas), Rezes, Szilágyi P. Edző: Kondás Elemér.

A kihagyott hazai ziccerek megbosszulták magukat, a vendégek szereztek vezetést. A második félidő elején szinte bennmaradtak az öltözőben az ibrányiak, hamar eldöntötték a három pont sorsát a debreceniek, akik megérdemelten győztek.

Gól: Fekete Á. (62.), Marcsek (82., tizenegyesből), illetve Rezes (53., 58.), Varga J. (35.), Spitzmüller (70.).

Jó: Fekete Á., Kántor, Varga K., Szilágyi V., Vattai, illetve Rezes, Varga J., Spitzmüller.

Révész Csaba: – Az első félidő kiegyenlített volt a helyzetek alapján, utána ellenfelünk könyörtelenül kihasználta hibáinkat, és megérdemelten nyertek.

Kondás Elemér: – Rászolgáltunk a három pontra.

További eredmények:

Mátészalka–Várda SE 0–5 (0–1)
Mátészalka, 150 néző, v.: Gergely. Mátészalka: Gergely – Nagy A., Mos, Mastan, Risai, Patály, Rézműves, Dascal, Riskó (Silaghi), Puskás, Újfalusi. Edző: Tóth Zoltán. Várda SE: Petranics – Krizán, Kosztyu, Jánvári, Cseke, Baksa, Kalu (Csuka), Vicickó, Cipf (Szabó), Spekker, Vincze (Balázsi). Edző: Kocsis János.
Az első félidőben még jól tartották magukat a szalkaiak, de Vicickó révén a szurkolói által buzdított vendégek szereztek vezetést. Térfélcsere után látványosan kidomborodott a Várda SE nagyobb tudása, Spekkerék kedvükre érték el góljaikat. Teljesen megérdemel győzelmet aratott Kocsis János edző csapata. Gól: Spekker (55., 75.), Balázsi (64., 80.), Vicickó (37.),
Jó: Mastan, illetve Kosztyu, Baksa, Spekker.
Tóth Zoltán: – Az első játékrészben még partiban voltunk az ellenféllel, de a második félidőben az egyéni hibák tömkelege miatt ez lett a végeredmény.
Kocsis János: – Az első perctől kezdve kézben tartottuk a meccset. Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.

Berettyóújfalu–Nyíregyháza Spartacus II 0–2 (0–1)
Berettyóújfalu, 200 néző, v.: Jávorszki. Berettyóújfalu: Jenei – Csordás, Szitkó, Nagy Z., Kolompár (Nemes), Trencsényi, Nagy T., Józsa, Safar, Balogh, Nagy I. (Kisikán). Edző: Kártik József. Nyíregyháza II.: Pintér – Kató, Markos, Bakos, Perényi, Jeddi, Orgován, Oláh (Debróczki), Tóth T. (Demeter), Lovas, Krajnc (Anderka). Edző: Balogh Zoltán.
Kiegyenlített első félóra után a vendégvezetés megváltoztatta a játék képét, a hazaiak többet támadtak, azonban meddőnek bizonyultak, és ezt a hajrában egy kontragóllal büntette a Nyíregyháza. Gól: Jeddi (34.), Anderka (81.). Jó: Nagy Z., illetve Jeddi, Krajnc, Anderka.

Nyírmada–Balkány 3–1 (3–1)
Nyírmada, 350 néző, v.: Bendik T. Nyírmada: Tuza – Mátyus, Tóth Sz., Benkő, Danku (Szőke), Papp (Bíró), Bancsi, Vadicska, Németh A., Nagy Sz. (Ponczók), Katona. Edző: Szilágyi Bertalan. Balkány: Varga – Gégény, Dán, Vass, Szabó I., Tóth Z., Málik (Bistyei), Rácz, Mikhárdi, Lovas, Gilányi. Edző: Selyem Nándor.
A közepes színvonalú mérkőzésen már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát a házigazdák. Térfélcsere után viszont felvették a vendégek ritumást, és csak kapufákig jutottak el. Gól: Németh A. (15.), Papp (35.), Katona (38.), illetve Gégény (43.). Kiállítva: Gégény (73.). Jó: Németh A., Katona, Papp, illetve senki.
Szilágyi Bertalan: – Örülök, hogy helyreállt a világ rendje.
Selyem Nándor: – Gyengén játszottunk, ráadásul a játékvezető is nyomott bennünket.

Volán-Sényő–Hajdúböszörmény 0–4 (0–2)
Sényő, 300 néző, v.: Nyircsák. Volán-Sényő: Polgári – Pljutyinszkij (Bagoly), Márton I., Puskás, Bárány, Dóczi, Asztalos, Farkas (Márton L.), Haburcsák, Fiumei (Tóth Cs.), Nyisztor. Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Hajdúböszörmény: Dobó – Frida, Varga M. (Anderkó), Papp F., Kerek, Lovas, Kiss L., Bellon, Hortó, Kolbe (Usztics), Szabó M. (Nagy S.). Edző: Czóbel Levente.
A sényői kapufával kezdődött a bajnoki, amire a vendégek két védelmi hibából két góllal válaszoltak. A második félidő ugyanúgy startolt: sényői kapufára böszörményi találat következett. Már nem is volt meglepő, hogy 0–3 után a menetrend szerinti újabb kapufára góllal reagáltak Lovasék. Egyébiránt teljesen megérdemelten nyertek a vendégek.
Gól: Lovas (51., 88.), Szabó M. (17.), Nagy S. (22.). Jó: senki, illetve az egész csapat.
Rubóczki Tibor: – Sajnos, ma nagyon gyengén játszottunk egy jó csapat ellen.
Czóbel Levente: – Ott folytattuk, ahol abbahagytuk, ezúttal is négy gólig jutottunk.

Diósgyőr II–Nagyecsed 2–1 (2–0)
Hejőcsaba, 150 néző, v.: Orosz. Diósgyőr II: Vass – Csorba (Nagy G.), Vámosi, Bokros, Németh D., Rebecsák, Lakatos, Kovács (Horváth), Roger, Leo, Baba. Edző: Földesi Károly. Nagyecsed: Makó – Molnár (Szűcs T.), Kovács N., Tősér, Gádzsa, Balogh J., Ascsillán, Petrohai (Szarka), Szakács (Nagy M.), Bíró, Bulyáki A. Edző: Berettyán Gábor.
Két ellentétes félidőt láthatott a gyér számú közönség. Az első félidőben a hazaiak akarata érvényesült, ami két gólban mutatkozott meg. Utána a vendégek feljavultak, és akár döntetlen is lehetett volna a végén... Gól: Leo (12.), Baba (37.), illetve Bíró (70.). Jó: Leo, Baba, illetve Balogh J., Szűcs T., Szarka, Bíró.
Földesi Károly: – Nagyon jó első félidőt produkáltunk, aztán a feljavuló vendégek ellen nehéz volt itthon tartanunk a három pontot.
Berettyán Gábor: – Noha vereséget szenvedtünk, a második félidőben mutatott játék és hozzáállás biztató a jövőre nézve.

Hajdúnánás–Létavértes 1–1

Nyíradony–Balmazújváros 0–2.