12. forduló (2000.10.07-08)

A csoport

Kisvárda (3. helyezett)-Demecser (1.). Komáromi György, kisvárdai edző: - Újhelyben egy kicsit nagy volt a játékosok mellénye, ami azt eredményezte, hogy szinte semmi sem sikerült. Bízom benne, hogy a játékosok presztízst csinálnak a vasárnapi mérkőzésből, mert csak így lehetünk eredményesek. Ami már most pozitívum: újra a Várkertben játszunk.

Vegera Attila, demecseri edző: - Igyekszünk nem foglalkozni a Kisvárdából érkező hírekkel, mert az félrevezethet bennünket. Az elmúlt hetek egyenletes formája azt mondatja velem, hogy vasárnap sem szenvedünk vereséget, egy esetleges győzelem pedig sokat jelenthet céljaink elérésében.

Ibrány (5.)-Rakamaz (2.). Falatovics László, ibrányi edző: - A mezőny legkiegyensúlyozottabb, legstabilabb csapata lesz az ellenfelünk, hiszen a Rakamaz az első forduló óta nem szenvedett vereséget. A nyáron jelentősen meg is erősödött, amit az eredményei is bizonyítanak. Ennek ellenére hazai pályán természetesen győzelemre törekszünk.

Veigli Géza, rakamazi edző: - Bár az eredményeink és a pillanatnyi helyezés nem azt mutatja, de úgy érzem: egy kicsit megtört a csapat lendülete. Ha vasárnap komolyan vesszük a meccset, akkor folytatódhat a sikersorozat, ha nem, akkor gyötrelmes kilencven perc várhat ránk.

Záhony (8.)-Hajdúnánás (4.). Karasz Lajos, záhonyi edző: - Sajnos, a gondjaink tovább szaporodtak. Kozics lábát begipszelték, Gombkötő is megsérült, Lipták és Kántor Tamás pedig eltiltás miatt nem játszhat. Tizenkét egészségesnek tűnő játékosom van, így nehéz lesz egy épkézláb csapatot a pályára küldeni. A rakamazi játékunk biztató volt, azzal egy pontot el tudnánk csípni a Nánástól is.

B csoport

Baktalórántháza (3.)-Karcag (2.). Fecsku István, baktalórántházi játékos-edző: - Fordulópontot jelenthet ez a mérkőzés, hiszen, ha legyőzzük a Karcagot, akkor elszállhatnak a reményei, a miénk viszont erősödhet. Mindent megteszünk a győzelemért, még az eltiltott Kapin hiányában is.

Kisújszállás (5.)-Vásárosnamény (6.). Kiss Miklós, vásárosnaményi edző: - A Bakta ellen bravúrt értünk el, most bebizonyíthatják a fiúk, hogy az nemcsak egy kicsúszott eredmény volt. A kiállított Olekszára biztosan nem számíthatok.

Debreceni FSE (7.)-Nyirbátor (4.). Németh Károly, nyírbátori edző: - Kicsit hosszúnak tűnt a szabadnap miatti kéthetes szünet, különösen úgy, hogy vereségek után vagyunk. Ezek a fiaskók lelkileg nem tűntek el nyomtalanul, de bízunk benne, hogy szombaton sikerül javítanunk.

Szabadnapos: Kisléta.

A csoport

Ibrány-Rakamaz 1-0 (1-0). Ibrány, 400 néző, v.: Szlomoniczki. Ibrány: Simon - Bardi, Pap, Herman A., Herman L., Bíró, Gulácsi, Korpai L. (Dobránszki), Bohács, Ónodi (Balogh R.), Erdei (Imre). Edző: Falatovics László. Rakamaz: Vadon Jurkó, Pásztor (Gáspár), Galambosi, Kondás, Nagy R. (Szekrényes), Karóczkai, Kozák, Korpai S., Ádámszki, Varga. Edző: Veigli Géza.

43. perc: Gulácsi három ember között kapura tört, majd 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0.

Igazi presztízscsatát hozott a mérkőzés. A mezőnyben jobban futballozó ibrányiak megérdemelten jutottak vezetéshez, amit a rakamaziak helyenként kemény belépőkkel toroltak meg. A második félidőben megtartotta előnyét az ibrányi csapat, így a Rakamaz elveszette 12 forduló óta tartó veretlenségét. Jó: Simon, Bardi, Herman A., Herman L., Gulácsi, illetve Galambosi, Kozák, Varga. (Tudósító: Vígh Sándor)

Falatovics László: Egy nagyon jó Rakamazt vertünk meg férfias küzdelemben.

Veigli Géza: Vérbeli rangadó volt, nem érdemeltünk vereséget, de van egy olyan érzésem, hogy ma itt senki nem nyert volna...

Kisvárda-Demecser 3-0 (2-0). Kisvárda, 800 néző, v.: Veres A. Kisvárda: Szőr - Cipf, Takács, Szilágyi (Papp), Torda, Gergely (Spekker), Szabó (Kőrizs K.), Seres, Lehoczki, Homann, Deák. Edző: Komáromi György. Demecser: Petranics - Balogh Gy., Barna, Göncz, Huszti, Kántor, Minyin, Balogh T., Komi (Dudnyik), Raican (Szécsi), Gombkötő Z. (Kertész). Edző: Vegera Attila.

12. p.: Lehoczki bal oldali beadását Gergely fejelte tovább, érkezett Szilágyi és 5 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0.

38. p.: Seres bal oldali beadását Lehoczki 6 méterről a bal alsó sarokba fejelte, 2-0.

75. p.: Papp-passzal Lehoczki lépett ki, beadását Spekker 16 méterről, kapásból a kapuba lőtte, 3-0.

Hosszú idő után újra a Várkertben játszhatott a Várda (ezért az egyesület köszönetet mond mindazoknak, akik ezt lehetővé tették) és féléves szünet után újra pályára léphetett Kőrizs Károly. Nyílt sisakkal játszottak a csapatok, de helyzete igazán csak a Kisvárdának volt, így megérdemelt a győzelme. Jó: Seres, Homann, Deák, Szabó, illetve Göncz. (Tudósító: Kocsis János)

Komáromi György: Akik kint voltak, azok az igazi Kisvárdát láthatták. Bízom benne, hogy feledve a gondokat, itt fogjuk tudni folytatni.

Vegera Attila: A csapatot megbénította a lehetőség, enerváltan játszottunk.

Záhony-Hajdúnánás 0-3 (0-0). Záhony, 200 néző, v.: Kiss Z. Záhony: Horváth - Molnár, Sevcsuk, Kántor K., Csernyu, Czvik, Krizán, Sére, Gombkötő, Karasz, Vedres (Vilman). Edző: Karasz Lajos.

78. p.: gyors szabadrúgás után Magyari fejelt a kapuba, 0-1.

81. p.: Lengyel 15 méterről bombázott a kapu közepébe, 0-2.

91. p.: Lengyel lépett ki lesről, majd a bal alsó sarokba lőtt, 0-3.

A kiegyenlített első félidő után érvényesült a vendégek nagyobb tudása, de mindez csak a hajrában, elkerülhető gólok után mutatkozott meg az eredményben is. Jó: Sevcsuk, Csernyu, Karasz. (Tudósító: Erdei Árpád)

Karasz Lajos: Nyolcvan percig egyenrangú partnerek voltunk, aztán három figyelmetlenség döntött.