15. forduló (2002.03.16-17.)

Szombat:
Sátoraljaújhely (13. helyezett)-Vásárosnamény (14.)

Szilágyi Bertalan, vásárosnaményi edző: - A legnagyobb problémánk továbbra is az, hogy sok a hiányzónk. Horváth és Szilágyi sérült, Bagin pedig kiállítása miatt nem játszhat az alsóházi rangadón. A múlt héten a védekezésünk már rendben volt, ha a támadójátékunk feljavul, akkor előbb-utóbb megkezdjük a felzárkózást.

Vasárnap:
Tuzsér (4.)-Ibrány (2.)

Révész Csaba, tuzséri edző: - A héten a legfontosabb dolgunk az volt, hogy kielemezzük a problémákat és amin rövid időn belül változtatni lehet, azon változtassunk. A megfelelő önbizalom és a sportforma megszerzése nem megy egyik napról a másikra, de azon leszünk, hogy már a vasárnapi mérkőzésen azt bizonyítsuk: jó úton járunk. Kovács István játékára továbbra sem számíthatok, Dancs pedig háromsárgás.

Kató István, ibrányi edző: Hazai pályán nagy lehetőséget szalasztottunk el a rajton, és a kilátásaink most sem javultak, hiszen Herman, Bardi és Bíró változatlanul sérült, Ónodinak pedig ketyeg az eltiltása. Ennek ellenére bízom benne, hogy javuló formában szereplünk majd a háromesélyes mérkőzésen, amely előtt bízhatunk az eddigi jó idegenbeli mérlegünkben.

Létavértes (10.)-Záhony (7.)

Kovács János, záhonyi edző: - Úgy tervezzük, hogy a vasárnap elvesztett egy pontot, most idegenből pótoljuk. Nem mondom, rutinos, kulturáltan futballozó csapat volt az ellenfelünk, de mi elég görcsösen futballoztunk, ezért nem sikerült a bravúr. Ezt a görcsöt próbáltuk a héten feloldani, és ha sikeresen tettük, akkor az őszi nívónkon teljesíthetünk.

Nyh. Ketváros (3.)-Mád (9.) Mirgai László, kertvárosi edző: - Mindenféleképpen javulnia kell a támadójátékunknak, hiszen remélhetőleg sokan kilátogatnak majd a mérkőzésünkre és szeretnénk közönségszórakoztatóan játszani, no és természetesen győzni. Dobos sérülés, Kiss Gábor sárga lapok miatt nem szerepelhet.

Balmazújváros (1.)-Rakamaz (6.)

Veigli Géza, rakamazi edző: - Ha meg tudjuk ismételni a legutóbbi zárt, fegyelmezett védekezésünket, akkor lehet keresnivalónk az amúgy kiemelkedő képességű csapat otthonában. Arra azért ösztönözni fogom a fiúkat, hogy a vasárnapival ellentétben próbáljanak meg bátrabban játszani az ellenfél kapujának irányába is. Sajnos Kákóczki és Lelt még nem teljes értékű, Cséke és Kertész pedig továbbra sem hadrafogható.

Tuzsér-Ibrány 4-2 (2-2).

Tuzsér, 500 néző, v.: Bacsó. Tuzsér: Szőr - Kosztyú, Tóth Á., Lakatos, Lupcsa, Szabó I., Iván, Cseke (Dancs A.), Spekker (Simai), Barabás (Pokol), Petró. Edző: Révész Tamás. Ibrány: Simon Ignácz, Pap K., Herman L., Imre, Papp T., Gergely (Hegedűs), Babják, Bohács, Dobránszki, Erdei. Edző: Kató István.

1. perc: az ibrányi csapat számára nagyon jól indult a meccs, Gergely szemfülessége révén vezetést szereztek a vendégek, 0-1.

6. perc: a válasz is megérkezett hamarosan, Barabás lőtt a hálóba, 1-1.

16. perc: a szokásos Bohács-féle szabadrúgásgól után újra az Ibránynál volt az előny, 1-2.

41. perc: a vendégvédők egy beívelésnél röviden szabadítottak fel, s a kínálkozó lehetőséggel élni tudott a tuzséri csapat, Cseke révén egyenlítettek, 2-2.

60. perc: Iván lőtt a vendégek hálójába, 3-2.

70. perc: a Tuzsér bebiztosította a győzelmét, ezúttal Spekker vette be Simon kapuját, 4-2.

Gól: Barabás (6.), Cseke (41.), Iván (60.), Spekker (70.), illetve Gergely (1.), Bohács (16.). Jó: az egész hazai csapat.

Révész Csaba: Gyorsan bekapott gólok után sikerült nyernünk úgy, hogy kétszer tudtunk egyenlíteni, majd a második félidei fölényünket gólokra váltani.

Kató István: Kétszer is vezettünk, ám nem tudtunk élni ezzel a lehetőséggel. A második félidőben kapott korai gól eldöntötte a mérkőzést.

Sátoraljaújhely-Vásárosnamény 3-0 (3-0)

Sátoraljaújhely, 300 néző, v.: Orosz. Vásárosnamény: Papp Szécsi, Geszti, Illés N., Bíró, Hornyák, Orosz Zs., Toldi Sz., Ponczók (Tóth G.), Fodor (Farkas), Kovács G. (Batka). Edző: Szilágyi Bertalan.

Az első harminc percben inkább a naményiak előtt adódott gólszerzési lehetőség, ezért hatott meglepetésként a hazaiak vezető találata, amelytől számított tíz percen belül el is döntötték az összecsapást. A folytatásra már egy másik Namény jött ki a pályára, ám a sereghajtó erejéből már csak két kapufára futotta. Gól: Ablonczi (30. és 36. perc), Tóth J. (40.). Kiállítva: Szécsi (utolsó emberként szabálytalankodott, 88.). Jó: Geszti, Bíró, Orosz Zs. (Tudósító: Kiss Pál)

Szilágyi Bertalan: Sajnos, még nagyon sok mindent meg kell tanulnunk ebből a játékból, ha eredményesek akarunk lenni.

Nyh. Kertváros-Mád 3-1 (2-0)

Tiszavasvári út, 400 néző, v.: Kiss J. Kertváros: Vránszki - Paulik Z. (Balk), Márton, Ambrusz, Ignácz Z., Hegedűs, Spisák (Nagy Cs.), Kondora, Ignácz J., Majchrovics, Paulik I. (Dobos). Edző: Mirgai László.

Az első félidőben tetszetősen és fölényben játszottak a kertvárosiak, ami a gólok számában is megmutatkozott. Szünet után visszaesett a teljesítményük, ám a hajrában sikerült bebiztosítani a győzelmüket. Gól: Ignácz Z. (10.), Majchrovics (25.), Nagy Cs. (90.), illetve Demkovics (74.). Jó: Vránszki, Ignácz Z., Kondora. (Tudósító: Mán László)

Mirgai László: Jól sikerült első félidő után kicsit visszavettünk a tempóból, de még így is nagyobb különbséggel nyerhettünk volna.

Balmazújváros-Rakamaz 1-2 (0-0)

Balmazújváros, 400 néző, v.: Jakkel. Rakamaz: Vadon - Lukács, Torda, Pámer, Galambosi, Boldog (Lelt), Riczu, Kozák, Gáspár, Szekrényes (Csikai), Hengsperger (Kákóczki). Edző: Veigli Géza.

Nagyon jó iramú, változatos mérkőzést produkáltak a felek. A Balmazújváros védelme jobban kinyílt a szokásosnál, az így adódott lehetőségeket szünet előtt még nem, később már ki tudta használni a vendégcsapat, így meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott. Gól: Kovács I. (11-esből, 81.), illetve Kozák (56.), Szekrényes (60.). Jó: Torda, Pámer, Kozák, Gáspár, Szekrényes. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Veigli Géza: Nagyon taktikusan, okosan játszottunk, sok gólhelyzetet alakítottunk ki és megérdemelten nyertünk.

Létavértes:-Záhony 3-0 (2-0)

Létavértes, 300 néző, v.: Kónya. Záhony: Czene - Krizán, Kántor Zs., Lipták, Molnár, Vincze, Kozics (Sére), Karasz, Vedres, Balázsi (Czvik), Vilman (Berczik). Edző: Kovács János.

Ugyan a mezőnyben nem sok különbség mutatkozott a csapatok között, a kapu előtt határozottabbak voltak a hazaiak, és ennek köszönhetően ilyen különbséggel is megérdemelten nyerték a mérkőzést. Gól: Nagy Zs. (10.), Plókai (43.), Nagy Cs. (65.). (Tudósító: Erdei Árpád)

Kovács János: Kiegyenlített mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert.