Megyei NB-s csapatok előkészületi mérkőzései
a tavaszi szezon előtt

2001-2002

Igazán gólzáporos mérkőzéseket hoztak a szerdai labdarúgó előkészületi mérkőzések, melyekkel NB-s csapataink a bajnoki rajt felé araszolnak. (KM)

Eldőlt, hogy a demecseri Cipf Zoltán nem igazol Albániába, mi több, a középpályás egy félidőt vállalt csapata szerdai fellépéséből, és gólt is szerzett. A Mátészalka és a Rakamaz öt találatig jutott, a Nyírbátor és a Tuzsér ellenben nem bírt alacsonyabb osztályú riválisával.

A szerdán pályára lépő csapatok a hét végén is játszanak, ezek a mérkőzések többnyire a főpróbát jelentik, hiszen az NB II-ben és az NB III-ban is végül március 9-10-én indul a bajnoki sorozat.

Eredmények:

Demecser-Ibrány 6-1 (1-0). Gól: Minyin 2, Cipf, Lója, Székely, Gombkötő, illetve Bohács.

Volán-Sényő-Tuzsér 2-1 (1-0). Gól: Knoblok, Horváth, illetve Petró.

Mátészalka-Záhony 5-1 (2-1). Gól: Ádámszki, Szilágyi (11-esből), Popan, Tősér, Varga Sz., illetve Vedres.

Rakamaz-Tiszalök 5-3 (2-1). Gól: Kozák, Szekrényes 2-2, Galambosi, illetve Kerekes 2, Magyar.

Nyh. Kertváros-Vásárosnamény 2-1 (1-1). Gól: Spisák, Majchrovics, illetve Kerekes.

Nyíradony-Nyírbátor 2-2 (1-1). Gól: Babotán 2, illetve Szabó Zs., Csapos

2002.02.23.

Ibrány-Nagyhalász 3-2 (1-1). Ibrány 200 néző, v.: Resán.

Ibrány: Simon (Karászi) - Hermann L. (Hegedüs), Jahimec, Babják, Ignácz - Dobránszki (Balogh R.), Bohács, Pap K., Imre (Gergely) - Erdei, Ónodi. Edző: Kató István.

35. perc: a hazai 16-oson belül Petró kapott remek labdát, s nem hibázott, 0-1.

36. perc: a középkezdés után Bohács a vendégek arcára fagyasztotta a mosolyt, 20 m-ről lőtt Vattai kapujának bal alsó sarkába, 1-1.

58. perc: Ónodit buktatták a 16-oson belül, az ítéletvégrehajtó Bohács volt, aki szétbombázta a bal felső sarkot, 2-1.

65. perc: Kovács M. nyargalt el a jobb szélen, s kilőtte a hosszú sarkot, 2-2.

75. perc: Hegedüs ment el a bal oldalon, a beadását Ónodi fejelte a hálóba, 3-2.

Jók: Bohács (a mezőny legjobbja), Jahimec, ill. Petró, Kelemen.

A hazai csapat elég enerváltan játszott, és főleg a meccs elején - Bohács néhány megmozdulását kivéve - a közönség nem láthatott igazán szép megoldásokat.
Sérülések is hátráltatják a gárdát, a jól védő Simont le kellett cserélni, nem játszott Papp T., a Hermann A., Bardi duó továbbra sem bevethető. Bíró nemrég esett át egy komoly műtéten, Imre sem egészséges.

Pedig a hírek szerint újra az eredeti kiírás érvényes, azaz március 10-én kezdődik a tavaszi szezon!

A vendégeknél egyébként a középhátvéd posztján feltűnt Nagy Károly, aki nemrég még az Ibrány SE-ben játszott, de iskolai elfoglatsága miatt egy időre visszavonult.

2002.02.23.

Ibrány-Rakamaz 3-3 (1-0). Ibrány 200 néző, v.: Vida.

Ibrány: Karászi - Hermann L. (Jahimec), Papp T., Babják, Ignácz - Dobránszki (Hegedüs), Bohács, Pap K. (Balogh R.), Gergely - Erdei, Ónodi. Edző: Kató István.

5. perc: Erdei 22 m-ről lőtt kapura, a labda a kapufát is érintve vágódott a hálóba (1-0).

55. perc: Kozák kevergetett a 16-oson belül, s a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).

57. perc: ismét Kozák volt a főszereplő, ezúttal egy szögletet követően fejjel juttatta a labdát az ibrányi kapuba (1-2).

65. perc: Ónodi közeli lövését Hankószki, a vendégek kapusa már csak a gólvonal mögött tudta megfogni (2-2).

71. perc: a hazaiak nem tudtak felszabadítani egy kapu előtti kavarodásnál, s ezt Csikai révén góllal büntették a vendégek (2-3).

78. perc: Ónodi remek labdával indította a jobb oldalon felfutó Gergelyt, aki önzetlenül középre adott, s Erdei nem hibázott (3-3).

Gólgazdag, jóiramú mérkőzésen helyenként tetszetősen kombinálva játszott a hazai csapat, de a másik oldalon is akadtak jó egyéni teljesítmények és látványos megoldások.

Jók: Bohács, Papp T., Babják, Erdei, ill. Kozák, Gáspár.