19. forduló (2003.03.29-30.)

Vásárosnamény (15.)-Ibrány (9.)

Majoros Imre, vásárosnaméyi játékos-edző: - A létező legjobbkor jött a Mád elleni hétközi sikerünk, hiszen elmozdultunk az utolsó helyről, és talán a játékosok önbizalma is erősödött abban, hogy helyünk van az enbé hármas mezőnyben. Külön örültem annak, hogy az ellenfél egyenlítését követően sem zuhantunk össze, és remélhetőleg ezt a formát és akaratot az Ibrány elleni megyei rangadóra is át tudjuk menteni. Mert a szerdai sikernek egy újabb győzelemmel együtt lenne igazán nagy értéke.

Pók Csaba, ibrányi edző: - Számomra minden mérkőzésen a győzelem a cél, és miért ne lenne ez így a játékosok esetében is. Formánk javuló tendenciát mutat, a hosszú tél után végre egyre jobb talajú pályákon készülhetünk és játszhatunk. Annak ellenére is győzelemre törünk, hogy a Namény a hétközben egy bravúros győzelemmel (4-2) tette le a névjegyét.

Záhony (16.)-Szakoly (11.)

Révész Csaba, záhonyi edző: - Mádon a szünetben még bizakodtunk a jó szereplésben, hiszen bíztató volt a játékunk, és semmilyen jel nem utalt arra, hogy sima vereség lesz a vége. A második félidőben a korán bekapott gól miatt a csapat játéka szétesett, ami ennél is rosszabb: a hátrány taktikai fegyelmezetlenségeket is eredményezett. A héten megbeszéltük a hibákat, igyekeztünk azokat kijavítani, és remélem, hogy a Szakoly ellen, vasárnap ennek látható jelei lesznek.

Boros Gyula, szakolyi játékosedző: - A múlt héten nagy lelkesedéssel, akarással játszott a csapat. Remélem ez most is így lesz, annál is inkább, mert ősszel a Záhony ellen fájó vereséget szenvedtünk. Tudjuk, hogy ellenfelünk megerősödött, de szerintem mi sem gyengültünk. Bízom a győzelemben, mégha a sárga lapos Mónus és a beteg Mányák nem is szerepelhet.

Tuzsér (4.)-Sátoraljaújhely (2.)

Révész Attila, tuzséri edző: - Különböző okok miatt a védelem összetétele az utóbbi időben állandóan változik, és ez is rányomja a bélyegét a játékunkra. Ezúttal eltiltás miatt Kosztyú, illetve Cseke és Dancs Attila szolgálataira nem számíthatok, ezért is nézünk nehéz mérkőzés elé. Azt azért megígérhetem, hogy akik pályára lépnek, mindent megtesznek majd a rakamazi kisiklás feledtetéséért.

Hajdúnánás (12.)-Rakamaz (3.)

Kiss Miklós, rakamazi edző: - Olyan csapathoz látogatunk, amely az ősszel egy paprikás hangulatú mérkőzésen elvett tőlünk két pontot. Eddigi eredményei, a szomszédvár Hajdúdorog legyőzése és az ibrányi helytállás azt mutatja, hogy stabil gárdára számíthatunk, amely Kondorával tovább erősödött. Nánáson a pálya állapota mindig kardinális kérdés, ám legyenek akármilyen nehezek a külső körülmények, győzelmi esélyekkel indulunk a harcba

Vásárosnamény-Ibrány 0-1 (0-0).

Vásárosnamény, 400 néző, v.: Buczkó.

Vásárosnamény: Vass - Illés N., Geszti, Bíró, Batka, Majoros, Tóth Zs. (Oleksza), Szervánszky Cs., Horváth Sz. (Hornyák), Kovács G., Marczi (Szervánszky G.). Játékos-edző: Majoros Imre. Ibrány: Mudri - Ignácz, Kántor, Hermann L., Herman A., Pap K., Imre, Milka, Ónodi, Majchrovics, Balogh R. Edző: Pók Csaba.

A vendégek az első negyedóra tapogatózó játéka után fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását, s innentől kezdve ibrányi mezőnyfölény jellemezte a megyei derbit. De nem és nem sikerült betalálni a naményi kapuba, s már félő volt, hogy a helyenként szinte klassziskülönbség ellenére pontosztozkodás lesz a vége.

Hogy nem így lett, arról Kántor gondoskodott, aki a 85. percben Pap K. szögletéből 10 méterről hatalmas gólt lőtt a kapu jobb alsó sarkába, 0-1.

A hosszabbításban a különbség tovább nőhetett volna, ugyanis sarokrúgásból újra Pap K. ívelt középre, Majchrovics érkezett, de bombaerős fejese centikkel a felső léc fölött hagyta el a játékteret.

Összességében elmondható, hogy vendégek végig jobban játszva megérdemelten nyertek, a gólkülönbség a hazaikra nézve hízelgő.

Gól: Kántor (85. perc)

Jó: Bíró, Batka, Tóth Zs., illetve Milka, Kántor, Imre, Pap K.

Záhony-Szakoly 1-0 (0-0)

Záhony, 400 néző, v.: Jakkel. Záhony: Czene - Kertész (Vedres), Sevcsuk, Lipták, Vincze, Dudnyik, Krizán, Molnár, Babjak, Karasz, Balogh (Bagin). Edző: Révész Csaba. Szakoly: Cziotka - Boros, Burik, Balázs, Tardi, Vass, Fiumei (Nagy T.), Palaga, Sándor, Barta (Ember), Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

A kulturáltan futballozó vendégcsapat ellen csak nehezen nyert a záhonyi csapat. A rendkívül fontos pontokat szerző házigazdánál abban reménykednek, hogy a játék lesz még jobb is. Gól: Lipták (87. perc). Jó: Czene, Lipták, Vincze, illetve Balázs, Palaga, Ványi. (Tudósító: Erdei Árpád)

Révész Csaba: Végig idegesen és kapkodva játszottunk, de jelenlegi helyzetünkben a három pont a legfontosabb, amiről a falat kenyér jut eszembe.

Boros Gyula: Egygólos mérkőzésen sajnos az ellenfél találta meg a győzelemhez szükséges gólt.

Tuzsér-Sátoraljaújhely 0-0

Tuzsér, 400 néző, v.: Berettyán. Tuzsér: Szőr - Lupcsa, Herczku, Tóth Á., Szabó I. (Kozics), Lakatos, Iván, Dancs B., Spekker, Gergely (Kovács I.), Petró (Pokol). Edző: Révész Attila.

Korrekt játékvezetés mellett küzdelmes mérkőzést vívtak a felek, akik közül a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez. Jó: Szabó I., Lupcsa. (Tudósító: Pinkóczi József)

Révész Attila: A védelmünk már határozattabb volt, a támadások befejezésébe viszont rengeteg hiba csúszott. Ennek ellenére győzelmet érdemeltünk volna.

Hajdúnánás-Rakamaz 0-0

Hajdúnánás, 200 néző, v.: Nyitrai. Rakamaz: Kanócz - Galambosi (Riczu), Cap, Székely, Göncz, Szilágyi, Kovács I., Spisák, Reznek (Cséke), Kozák, Szécsi. Edző: Kiss Miklós.

A rossz talajú pályán folyamatos játék nem alakult ki, mindkét csapat jobbára ívelgetésekkel próbálkozott. Kozák hagyta ki az első félidő legnagyobb helyzetét, amelyet a második játékrészben további ordító lehetőségek követtek, de a vendégek nem tudták megszerezni a győztes találatot. Jó: Cap, Göncz, Kovács I., Kozák. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Kiss Miklós: Esélyünk megvolt a győzelemre, de a legnagyobb helyzeteket is elpuskáztuk.