14. forduló (2003.11.16)

| Forduló-hangoló | Tudósítások, eredmények |

Forduló-hangoló

Ibrány (11.)-Rakamaz (9.)

Németh Károly, ibrányi edző: - Gőzerővel készülünk az utolsó hazai mérkőzésre. Az átalakulás rögös útját járjuk, a csapatjátékban akadnak biztató jelek, de sajnos ez az eredményességben nem nagyon mutatkozik meg. Győzelemmel szeretnénk búcsúzni a hazai közönségünktől, még akkor is, ha bizony akadnak gondjaink, amelyek reményeink szerint vasárnapig megoldódnak.

Farkas Béla, rakamazi edző: - Legutóbb döntetlent játszottunk egy olyan mérkőzésen, amelyet meg kellett volna nyernünk, most pedig egy olyan találkozó következik, amelyen bármi előfordulhat. Persze, rosszra nem is merünk gondolni, ebből ugyanis volt már elég ezen az őszön. Szé-csi az újabb sérültünk, Kanócz pedig eltiltott.

A megyei szövetség játékvezetői küldése alapján Vitkai Elemérnek vasárnap a Gyulaháza-Jánkmajtis meccsen lenne jelenése, mint első számú asszisztens. Ugyanebben az időpontban viszont Ibrányban a Rakamaz hálóját fogja védeni a játékvezető. Ismert, hogy Kanócz kiállítása és Balázsy sérülése miatt kapusgondok akadnak az NB III-as csapatnál, amelynek vezetői felvették a kapcsolatot egykori játékosukkal, a ma már bíráskodó Vitkaival. Legutóbb két éve szerepelt bajnokin (az NB II-ben a Mátészalka színeiben), így szűz igazolással megszerezhető. A rakamaziak szerencséje, hogy 2001 őszén a tizenkét csapat még nem rájátszásos rendszerben szerepelt a harmadosztályban, így igen korán vége lett az őszi szezonnak, emiatt a két esztendő mostanra éppen letelt.

Szakoly (14.)-Vásárosnamény (15.)

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: - Két olyan mérkőzés van hátra a szezonból, amelyeken nagyon fontos, hogy minél több pontot szerezzünk, ha tavasszal céljainkat el akarjuk érni. Nem lesz könnyű a Namény elleni összecsapásunk sem, hiszen gondjaink nemhogy csökkentek volna, hanem egyenesen szaporodtak. A hosszú hetek óta sérült játékosok mellé ugyanis a kartörést szenvedett Vass és a beteg Tardi is csatlakozott.

Tivadar András, vásárosnaményi edző: - A Bőcs ellen megint elkerülhető gólokat kaptunk, de ezen nem sopánkodhatunk sokáig, mert Szakolyban mindenképpen pontot kell szereznünk, különben nagyon leszakadunk. A hozzáállással hetek óta nincs probléma, a koncentrációnak kell javulnia ahhoz, hogy eredményesek legyünk.

Volán-Sényő (7.)-H.böszörmény (1.)

Brekk János, sényői edző: - Szerdán megtekintettem ellenfelünk Abaújszántó elleni hazai bajnokiját, amelyet az utolsó fordulóból hozták előre, és ezen 3-1-es böszörményi siker született. A hajdúságiak nem véletlenül listavezetők, ha a kapunk elé engedjük őket, akkor bajban lehetünk. Ugyanakkor nincs olyan csapat, amely ellen hazai pályán ne lehetne esélyünk a győzelemre, így a listavezető ellen is három ponttal szeretnénk gazdagodni.

Mád (12.)-Tuzsér (3.)

Révész Attila, tuzséri edző: - Már hagyomány, hogy idegenben rendre Mádon búcsúzunk a szezontól, és ezen a mérkőzésen a hajdúnánásihoz hasonló felfogású csapattal találkozhatunk. A fő feladatunk az lesz, hogy a Bagin kisárgulása miatti szerkezeti változást miként fogjuk megoldani. A saját bőrünkön érezzük, hogy a kupamenetelésből adódóan respektünk lett, így nagy erőket kell mozgósítanunk a győzelmekért.

Tudósítások, eredmények

Ibrány - Rakamaz 5-2 (3-1). Ibrány, 500 néző, v.: Orosz (Krassowsky, Szűcs).

Ibrány: Karászi - Kántor, Csobán, Kovács (Bessenyei), Kertész, Ignácz, Pámer, Feczkó, Babják (Szilágyi), Majchrovics, Imre (Korsoveczki). Edző: Németh Károly.

Rakamaz: Szász -Minczér, Galambosi, Székely, Göncz, Kákóczki, Kovács I., Riczu, Szilágyi N. (Baka), Papp (Spisák), Kurucz. Edző: Farkas Béla.

18. perc: Kákóczki fejese átszállt az ötösön álló Karászin, a labda hulló falevélként a hálóban landolt (0-1).

25. perc: a vendégek tizenhatosán belül egyérintőztek az ibrányiak, Pámer fejezte be az akciót, s 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-1).

40. perc: Majchrovics hozta helyzetbe Feczkót, aki 8 méterről nem hibázott (2-1).

45. perc: Majchrovics egyéni akció végén növelte a hazai előnyt (3-1).

49. perc: egy balról belőtt labdát Feczkó belsőzött a jobb alsó sarokba (4-1).

78. perc: egy szabadrúgást követően szépített a vendégcsapat, Kovács 18 méterről csavart a kapu bal felső sarkába (4-2).

88. perc: Csobán jobboldali beadását követően Majchrovics állította be a végeredményt (5-2).

A beharangozással ellentétben végül mégsem Vitkai védte a rakamazi kaput, mert az igazolásával történt egy kis malőr (állítólag a sportorvosi rendelőben maradt...), így a csapat korábbi hálóőre, Szász Zoltán (az egyesületi elnök, Szász Simon fia) húzta magára az 1-es mezt. Ezzel együtt a vendégek szereztek vezetést, de hamarosan fordított az Ibrány. A második félidőben ugyan feljavult a Rakamaz, azonban újabb gólokat a hazai csapat szerzett, így a jó iramú, küzdelmes mérkőzésen megérdemelt hazai siker született.

Gól: Majchrovics 2, Feczkó 2, Pámer, ill. Kákóczki, Kovács.

Jó: Feczkó, Majchrovics, Pámer illetve Kákóczki, Kovács l., Minczér.

Németh Károly: A küzdeni tudásunkkal és a helyzet-kihasználásunkkal probléma nem volt, a játék időnként akadozott, de az ilyen ki-ki meccseken ez bele kell, hogy férjen.

Farkas Béla: Jó kezdés után sikerült magunkat megverni.

Szakoly-Vásárosnamény 4-0 (1-0) Szakoly, 200 néző, v.: Horváth G.

Szakoly: Fintor - Mónus, Burik, Fiumei, Tardi, Boros (Horváth Á.), Szemén (Holló), Palaga, Mitró, Sándor, Ványi (Hurcsik). Játékos-edző: Boros Gyula. Vásárosnamény: Papp - Bíró (Tordai), Horváth Sz., Sukta, Bartha A. (Nagy Zs.), Szervánszky Cs., Bartha R., Hornyák, Fejes (Gajda), Bancsi, Kovács G. Edző: Tivadar András.

Gól: Ványi (25. perc), Sándor (52.), Palaga (75.), Tardi (85.). Kiállítva: Kovács G. (reklamálásért, 26.).

Jó: Fintor, Fiumei, Tardi.

Boros Gyula: Játékunkban sok volt a kapkodás, így csak az eredménnyel lehetünk elégedettek.

Tivadar András: Hatvan percen keresztül emberhátrányban játszottunk, mégis egyenrangú ellenfeleknek bizonyultunk. Gratulálok a csapat küzdeni tudásáért.

Volán-Sényő-Hajdúböszörmény 3-2 (1-1) Sényő, 250 néző, v.: Kascsák.

Sényő: Szabó A. - Rubóczki, Haburcsák (Gráf), Leskó, Barna, Asztalos, Várnai, Fekete, Kiss T., Nyisztor (Knoblok), Gégény (Homonyik). Edző: Brekk János.

Gól: Blászka (öngól, 10.), Fekete (47.), Leskó (85.), illetve Szabó I. (36.), Kocsis (11-esből, 93.).

Jó: Kiss T. (a mezőny legjobbja), Haburcsák, Asztalos, Fekete.

Brekk János: Nagy csatában nyertünk, ha egy kicsit higgadtabbak vagyunk, akkor nagyobb különbségű is lehetett volna a sikerünk.

Mád-Tuzsér 3-1(2-0) Mád, 200 néző, v.: Kegyes

Tuzsér: Szőr - Kosztyú, Herczku, Lupcsa, Lakatos, Simay (Balogh R.), Cseke, Gergely, Dancs, Spekker (Petró), Babjak. Edző: Révész Attila.

Gól: Szabó Zs. (12.), Fazekas (20.), Bütösi (85.), illetve Lakatos (11-esből, 80.).

Jó: Lakatos, Herczku.

Révész Attila: Az első félidőben a hazaiak elszántságuk miatt szereztek gólokat, utána nyomasztó fölényünk ellenére nekünk semmi sem sikerült.

További eredmények: Bőcs-Hajdúdorog 5-0, Balmazújváros-Szirmabesenyő 1-3, Létavértes-Hajdúnánás 0-0.

Szabadnapos: Abaújszántó.