17. forduló (2004.03.13)

lbrány (8.) - Tuzsér (4.)

A Tuzsér ellen még nem nyertünk ebben az osztályban

Németh Károly, ibrányi edző: – A Tuzsér kérésére vasárnap helyett szombaton, számunkra kedvezőtlen időpontban lesz a mérkőzés, hiszen a Szpari hazai nyitányával és a Mátészalka–Baktalórántháza rangadóval pont egyidőben játszunk. Klubunk ezzel a beleegyezéssel szeretné jelezni, hogy a sportszerűség és a tuzsériak kupamenetelése legalább olyan fontos a számunkra, mint a bajnokságban a jó eredmény elérése. Kérünk minden helyi és környékbeli szurkolót, jöjjön ki a mérkőzésre és jelenlétével, buzdításával segítse csapatunkat. Korsoveczki sérült, Kertész pedig három sárga lapos.

Révész Attila, tuzséri edző: – Bízom benne, hogy a heti edzésmunka frissülést eredményezett, és akik pályára lépnek egész biztosan nem fognak óvatoskodni. Annak ellenére sem, hogy szerdán nagyon fontos mérkőzés vár ránk.

Abaújszántó (5.)–Vásárosnamény (15.)

Tivadar András, vásárosnaményi edző: – Ha a múlt heti teljesítményünket meg tudjuk ismételni, akkor bárki, így az Abaújszántó ellen is lehet esélyünk a pontszerzésre. A továbbiakban ugyanazt a lelkesedést és fegyelmezettséget várom el a csapattól, mint amit Sényőn láttunk, és esélyeinket növeli, hogy Tóth Zsolt mellett kapusunk, Vass eltiltása is lejárt, így immár nem Barnainak, a mezőnyjátékosnak kell állnia a háló elé.

Szakoly (14.)–Mád (9.)

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: – Az elmúlt hétvégén, Tuzséron, ha kicsit bátrabbak vagyunk, jobb eredményt is elérhettünk volna, de most már nem ezzel kell foglalkoznunk, hanem azzal: a rivális Mádot minden körülmények között meg kell vernünk. Nagyon bízom minden játékosban és abban, hogy nehézségeink ellenére ez sikerül. Hiányzó lesz bőven, hiszen Palaga és Holló megsérült, Burik pedig egész héten nem edzett.

Volán-Sényő (6.)–Hajdúdorog (13.)

Brekk János, sényői edző: – Hasonló mérkőzésre számítok, mint a Vásárosnamény ellen, hiszen mostani ellenfelünk is abban a régióban tanyázik, így nyilván elsősorban védekezni fog. Megpróbáltunk okulni a legutóbbi meccsből, a pálya állapota is javult, egyetlen célunk pedig a győzelem lehet. Kiss Tamás sérülés miatt nem szerepelhet.

Balmazújváros (10.)–Rakamaz (11.)

Farkas Béla, rakamazi edző: – Nem mondanám, hogy jól játszottunk a nyitányon, igaz, rosszul sem. A hibákból azonban okulni kell, elsősorban a helyzetkihasználás terén kell előbbrelépnünk. Ha ez sikerül, akkor bárhol, bárki ellen lehet esélyünk a győzelemre. A védekezés fegyelmezettségével és az akaraterővel már az Abaújszántó ellen is elégedett voltam, ezeket most is elvárom. Szilágyi sérült, Cap talán játszhat, ami a védekezésünk biztonságát tovább segítené.

Ibrány - Tuzsér 1-1 (1-1). Ibrány, 500 néző, v.: Puskás.

Ibrány: Tuska – Csobán, Kántor, Kovács M. Nagy S., Prámer (Ignácz), Milka, Kovács I. (Bardi), Bessenyei, Majchrovics, Imre (Feczkó). Edző: Németh Károly.

Tuzsér: Szőr – Kosztyú, Dancs, Tóth Á. (Herczku), Lupcsa, Iván, Babjak (Cseke), Petró (Lakatos), Bagin, Gergely, Spekker. Edző: Révész Attila.

Az ibrányi gólöröm utáni pillanatok, bal oldalon a gólszerző Bessenyei

25. perc: az elmélázó védők között Gergely lépett ki, s megszerezte a vezetést a vendégeknek, 0-1.

28. perc: gyorsan jött a válasz, Nagy S. bal oldalról, az alapvonal közeléből Bessenyei fejére varázsolta a labdát, aki a jobb felső sarokba bólintott, 1-1.

A kevés helyzetet, de nagy taktikai csatát hozó mérkőzésen igazságos döntetlen született.

Gól: Bessenyei (28. perc), illetve Gergely (25.)

Jó: Nagy S., Milka, illetve Kosztyú, Lupcsa, Gergely, Lakatos, Tóth Á.

Németh Károly: Az első félidőben összefogottabban, a másodikban lelkesebben játszottunk, nagyon pici kellett volna a győzelemhez. Az eredmény reális.

Révész Attila: Köszönettel tartozunk az ibrányiak sportszerűségéért. A mérkőzés ellentétes félidőket hozott, az elsőben a hazaiak, a másodikban mi játszottunk jobban.

Abaújszántó–Vásárosnamény 4–1 (1–0). Abaújszántó, 200 néző, v.: Krassowsky.

Abaújszántó: Németh - Konyecsnyik, Soltész (Erdősi), Varga E., Takács, Novák, Pachinger, Fügei, Homonnai (Balázs), Mató (Varga M.), Jáger. Edző: Szlifka Miklós.

Vásárosnamény: Papp – Batka, Tóth Sz., Tóth Zs., Kovács G. (Barnai), Fejes, Bartha, Bancsi, Gajda (Jóni), Tordai (Barnai), Horváth Sz. Edző: Tivadar András.

Az első játékrész egyetlen kapura lövéséből gól született, majd fél órával a vége előtt nagy esélyt kapott a vendégcsapat, hiszen az Abaújszántó létszáma megfogyatkozott. A naményiak meg akarták lovagolni az esélyt, ám kitámadó csapatukkal szemben a hajrában a hazaiak szereztek újabb találatokat.

Gól: Konyecsnyik (33.), Jáger (65.), Balázs (82.), Varga M. (88.), illetve Tóth Sz. (11-esből, 88.). Kiállítva: Konyecsnyik (60.).
Jó:
Fügei, Pachinger, Balázs, Jáger, Varga E., ill. Tóth Sz., Batka, Papp.

Tivadar András: Saját magunkat vertük meg, fegyelmezettebb játékkal akár pontot is szerezhettünk volna.

Volán-Sényő–Hajdúdorog 0–2 (0–1). Sényő, 200 néző, v.: Nagy V.

Sényő: Szabó A. – Rubóczki (Fekete), Barna, Leskó, Göncz, Asztalos, Kiss G., Gráf, Pljutyinszkij (Várnai), Nyisztor (Gégény), Knoblok. Edző: Brekk János.

Mindkét félidő meddő hazai fölény közepette telt el, ám amíg a sényőiek valamennyi helyzetüket elhibázták, addig a Hajdúdorog két alamirevaló támadásából gólt ért el.

Gól: Berényi (65.), Szűcs (81.).
Jó: Göncz.

Brekk János:
Rúgtunk két lesgólt és két kapufát, de ezekért nem adnak pontot, így el kell ismerni: megérdemelten nyert a vendégcsapat.

Szakoly–Mád 1–1 (0–1). Szakoly, 300 néző, v.: Buczkó.

Szakoly: Fintor – Tardi, Burik, Fiumei, Vass, Szemán, Boros (Hurcsik), Sándor, Mitró, Capatina, Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

Mád: Braun - Uray, Szabó Zs. (Tatárka), Haraszin, Demkovics, Osváth, Tóth A., Badalik, Babos (Büttösi), Buri (Fazekas), Karakaszanov. Edző: Veigli Géza.

A korai gól után végig nagy fölényben futballozott a hazai csapat, de ismét beigazolódott a futball törvényszerűsége: ezt a játékot gólokra, nem pedig helyzetekre játsszák. Így viszont csak az egyenlítés sikerült a hazai csapatnak.

Gól: Szemán (75.), illetve Demkovics (3.).
Jó: Fiumei, Vass, Szemán, Ványi ill.
Braun, Demkovics, Babos.

Boros Gyula
: A gyorsan bekapott gól után nagyon sok helyzetet kihagytunk, így csak döntetlenre futotta.

Veigli Géza: A hazaiak többet, mi veszélyesebben támadtunk, így igazságos az eredmény.

Balmazújváros–Rakamaz 0–3 (0–0). Balmazújváros, 400 néző, v.: Kurmai.

Rakamaz: Kanócz – Kurucz, Cap, Galambosi, Székely, Boldog (Szécsi), Minczér, Riczu, Baka, Domokos (Csernijenko), Szilágyi (Papp). Edző: Farkas Béla.

A vendégek már az első félidőben eldönthették volna a pontok sorsát, de ekkor még Domokos, Szilágyi és Riczu is elhibázta helyzetét. Szünet után viszont iskolajátékot mutatott be a rakamazi gárda, amelynek győzelme megérdemelt, a különbség pedig akár nagyobb is lehetett volna.

Gól: Domokos (52. és 58. – a másodikat 11-esből), Riczu (64.). Kiállítva: Dobi (második sárga lap után, 74.).
Jó: Domokos, Minczér, Riczu, Szilágyi.

Farkas Béla: Megérdemelten nyertünk, a gólkülönbség még nagyobb is lehetett volna.