3. forduló (2003.08.31)

Ibrány (5.)–Mád (3.) Németh Károly, ibrányi edző: – A múlt héten két komoly mérkőzést játszottunk, amelyekből felemásan jöttünk ki. Tuzséron igazán közel álltunk a pontszerzéshez, de azon a meccsen is bebizonyosodott, hogy rengeteg munkára van még szükségünk. Apróbb sérülések okoznak gondot a munkában, ennek ellenére ott szeretnénk folytatni, ahol augusztus 20-án abbahagytuk.

Volán-Sényő (6.)–Tuzsér (4.) Brekk János, sényői edző: – Mivel igazából ez lesz az első hazai fellépésünk, ezért óriási várakozás előzi meg a mérkőzést. A Tuzsér nagyon jó, dobogóra is esélyes csapat, amely ellen háromesélyes mérkőzést vívunk majd, és bízom benne, hogy a mi sikerünkkel végződik a találkozó. Csapatomnak lendületet adott az idegenbeli siker, ráadásul nincs hiányzónk sem, így bizakodóak vagyunk. Révész Attila, tuzséri edző: – Arra törekszünk, hogy a fejekben még kerüljön hátrébb a Siófok elleni jövő szerdai mérkőzés, hiszen Sényőn is nagyon komoly rivális vár ránk. Ellenfelünk alaposan bekezdett, ráadásul ez lesz az igazi hazai premierje, így nagyon komoly erőpróba elé nézünk. Nyíltan, győzelemre szeretnénk játszani, úgyhogy ez egy igazán jó mérkőzésnek igérkezik!

Szakoly (11.)–Bőcs (8.) Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: – Az első két fordulóban nem úgy alakultak az eredményeink, ahogy szerettük volna, de úgy gondolom, hogy ezért csak saját magunkat okolhatjuk. A héten megbeszéltük a hibákat, és nagyon reménykedem, hogy az elkövetkező játéknapokon sikeresen fogunk szerepelni, és soron következő két hazai meccsünket megnyerjük. Bízom a csapat minden egyes tagjában, és abban, hogy szurkolóinkat ismét meg tudjuk örvendeztetni.

Létavértes (12.)–Rakamaz (6.) Kiss Miklós, rakamazi edző: – Ellenfelünk eddig még csak egyszer lépett fel, a mostani lesz a hazai bemutatkozása. Számunkra az első két meccsnek az a tanulsága, hogy a helyzeteket sokkal jobb arányban kell kihasználnunk, és ha ez így lesz, akkor idegenben sem maradhat el a siker. Tavasszal simán nyertünk Létavértesen, bízom benne, hogy nem gyengültünk meg annyira, mint amennyire ők megerősödtek, bár Kovács, Kosán, Spisák és Szilágyi sérülése nem jó előjel.

Balmazújváros (15.)–Vásárosnamény (13.) Vásárosnaményban továbbra is a tisztes helytállás a jelszó

Ibrány-Mád 1-1 (1-0). Ibrány, 500 néző, v.: Orosz (Gulyás, Erdélyi).

Ibrány: Mudri - Csobán, Kántor, Kovács M., Herman A., Pámer, Herman L. (Korsoveczki), Milka, Szilágyi (Babják), Majchrovics, Feczkó (Imre). Edző: Németh Károly.

36. perc: Pámer futott el a jobb szélen, az alapvonalról középre ívelt, az érkező Majchrovics pedig a kapu bal oldalába fejelt, 1-0.

80. perc: egy ártatlannak tűnő előreívelést követően Kántor hazacsúsztatta a labdát. Ezzel nem is lett volna nagy baj, azonban Mudri kimozdult a kapujából, így a játékszer átszállt a cerberus fölött, s a hálóban landolt, 1-1.

A két félidő menetét meghatározta, hogy melyik csapatot támogatta a viharos szél. Ennek megfelelően az Ibrány az első játékrészben talált be, a hajrában – immár villanyfényben – pedig a mádiak szerencsés találattal mentették meg az egy pontot.

Jó: Majchrovics, Csobán.

Németh Károly: Küzdelmes mérkőzésen nemcsak az ellenféllel, hanem az ítéletidővel is küzdöttünk, és balszerencsés góllal vesztettünk pontokat.

Volán-Sényő–Tuzsér 1–3 (0–2). Sényő, 400 néző, v.: Kiss J. Sényő: Szabó A. – Kiss T., Barna, Homonyik, Leskó, Asztalos, Gráf, Rubóczki, Gégény (Nyisztor), Knoblok (Várnai), Fekete (Birovecz). Edző: Brekk János. Tuzsér: Szőr – Lakatos, Kosztyú, Dancs, Lupcsa, Iván, Babjak (Cseke), Bagin, Gergely (Simai), Spekker (Petró), Herczku. Edző: Révész Attila.

Jó iramú, élvezetes mérkőzésen a tuzsériak két percen belül két gólt szereztek, és ezek a gólok megírták a találkozó forgatókönyvét. A hazaiaknak ugyan a második félidő elején sikerült szépíteniük, de Gergely második találata eldöntötte a három pont sorsát.

Gól: Gráf (46. perc), illetve Spekker (18.), Gergely (19. és 77.). Jó: Kiss T., Leskó, Rubóczki, illetve Lakatos, Lupcsa, Gergely.

Brekk János: A két perc alatt bekapott két gól sokkolta a csapatot, innentől kezdve futottunk az eredmény után. A Tuzsér ma kapura veszélyesebben játszott.

Révész Attila: Sajnáljuk, hogy elrontottuk a sényőiek ünnepét. Úgy gondolom, kapura veszélyesebben játszottunk, és győzelmünk teljes mértékben megérdemelt.

Szakoly–Bőcs 0–5 (0–4). Szakoly, 400 néző, v.: Nagy Cs. Szakoly: Vránszki – Mónus (Szemán), Burik, Balázs (Holló), Tardi, Boros, Vass, Fiumei (Hurcsik), Sándor, Mitró, Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula. Bizony, a szakolyi csapat számára is most kezdődött az iskola, a látottak alapján a gárda az első osztályba iratkozhatna be... A találkozó első negyedében kapott három gól sokkolta a hazaiakat, ez a további teljesítményen is meglátszott.

Gól: Szakszon (7.), Boros (öngól, 12.), Tötök (22.), Gál (35.), Ondó (65.). (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: Katasztrófa, ahogy ma játszottunk.

Létavértes–Rakamaz 2–0 (1–0). Létavértes, 200 néző, v.: Vróbel. Rakamaz: Balázsy – Kurucz, Galambosi, Székely, Göncz, Baka, Riczu, Minczér (Papp), Kákóczki (Suskó), Csernijenko, Szécsi (Reznek). Edző: Kiss Miklós. A rossz felfogásban, kidolgozott helyzet nélkül, akaratgyengén játszó rakamaziak ezen érdemeltek volna pontot ezen a mérkőzésen.

Gól: Berecz (32.), Kulcsár (69.). Jó: Riczu. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Kiss Miklós: Megérdemelt hazai győzelem született.

Balmazújváros–Vásárosnamény 7–0.

A mérkőzésről nem kaptunk tudósítást.

További eredmények: Abaújszántó–Hajdúdorog 6–1, Szirmabesenyő–Hajdúböszörmény 1–3. A Hajdúnánás szabadnapos volt.

1. Abaújszántó 3 3 – – 12–3 9
2. Hajdúböszörmény 3 3 – – 8–2 9
3. Tuzsér 3 2 1 – 6–3 7
4. Bőcs 3 1 2 – 7–2 5
5. Mád 3 1 2 – 4–2 5
6. Ibrány 3 1 1 1 6–3 4
7. Balmazújváros 3 1 – 2 8–6 3
8. Létavértes 2 1 – 1 3–2 3