1. forduló (2004.08.15-20)

Szerda:

Nyírkarász–Szirmabesenyő. Komáromi György, nyírkarászi edző: – A csapat történektének első NB-s mérkőzését játssza, emiatt nagy érdeklődésre számatunk, és lelkes játékunkkal szeretnénk meghálálni a közönség támogatását. Az előjelek nem a legjobbak, hiszen az egyik edzésen Gazdag Attila hat bordáját törte el, az ellenfelet sem nagyon ismerjük, de szeretnénk eredményesek lenni.

Csütörtök:

Rakamaz–Szakoly. Brekk János, rakamazi edző: – A főpróba, vagyis a kupamérkőzés nagyon jól sikerült, de a minden meccs más elv alapján a Szakoly ellen roppant nehéz kilencven percre számítok. Az ellenfél masszív védelmét nagyon nehéz lesz feltörnünk, de mindenképpen győzelemmel akarunk indítani. Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: – Minden bajnokság első mérkőzésen nagyon fontos, ezért Rakamazon, egy nagyon jó csapat ellen szeretnénk számunkra kedvező eredményt elérni.

Volán-Sényő–Létavértes. Rubóczki Tibor, sényői játékos-edző: – Feltérképeztük a Létavértest, egy fiatal, nagyon hajtós gárdáról van szó, amely ellen újjáalakult csapatom számára a döntetlen sem számítana rossz eredménynek. Helyzetünket nehezíti Göncz sérülése, eltiltás miatt pedig jómagam sem léphetek pályára.

Mád–Tuzsér 1–2 (1–1). Mád, 200 néző, v.: Orosz.

Mád: Lövei – Osváth, Toplenszki, Szabó P. (Nagy R.), Szabó S., Juhász, Harsányi, Barna (Bódi), Babos, Buri (Pásztor), Fazekas. Edző: Kőrössy Pál. Tuzsér: Fintor – Szabó, Lupcsa, Mitró, Dancs, Lakatos, Cseke (Tóth Á.), Iván, Babjak (Petró Zs.), Spekker, Gergely (Bagin). Edző: Révész Attila.

Kőrössy Pál: – Ilyen gyalázatos teljesítménynek csak vereség lehet a vége. A Tuzsér 10 emberrel is megérdemelten győzött a második félidő alapján.

Révész Attila: – Az első félidőben azonos létszámmal egyenlő erők küzdelme volt. A másodikban viszont emberhátrányunkat ragyogó játékkal ellensúlyoztuk és megérdemelt győzelmet arattunk.

Gól: Juhász (41.) illetve Gergely (11.), Petró (88.). Kiállítva: Spekker (43. percben). Jó: senki, ill. Dancs, Lupcsa, Gergely, Cseke, Petró.

Nyírkarász–Szirmabesenyő 2–2 (1–2). Nyírkarász, 600 néző, v.: Nagy Cs.

Nyírkarász: Pekk – Mándoki, Rákóczi, Horváth, Takács, Tóth L., Kapin M., Dudás Z., Matyi, Fecsku (Éles), Kiss (Varga). Edző: Komáromi György.

Szirmabesenyő: Fülöp – Geszti, Nagy, Kerényi, Balogh P. (Balogh R.), Pál (Ruzsvánszki), Szuba, Gacsal, Madaras (Lasztóczi), Pap, Barsi. Edző: Zupkó Mihály.

Gól: Fecsku (42.), Matyi (51.) illetve Geszti (22.), Papp (33.). Jó: az egész hazai csapat, ill. senki.

Komáromi György: – Remélem, a mai meccs után a fiúk elhiszik, ebben az osztályban is gömbölyű a labda. A helyzetek alapján több góllal kellett volna nyerni.

Zupkó Mihály: – Az első félidő alapján nyernünk kellett volna, míg a másodikban ki is kaphattunk volna ezért úgy gondolom, hogy igazságos eredmény született.

Rakamaz–Szakoly 4–1 (3–0). Rakamaz, 500 néző, v.: Vróbel.

Rakamaz: Kanócz – Baka, Cap, Fiumei (Galambosi), Leskó, Asztalos, Minczér (Szilágyi), Riczu, Csernijenko (Fekete), Domokos, Székely. Edző: Brekk János.

Szakoly: Tóth – Mónus, Boros, Kertész, Tardi (Koskovits), Dobos (Bárány), Szemán, Vass, Palaga, Capatina, Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

Gól: Csernijenko (18.), Domokos (41, 84.), Leskó (43.) illetve Ványi (50.). Jó: Domokos, Csernijenko, Baka, Székely illetve Ványi, Kertész.

Brekk János: – Az eredménnyel elégedett vagyok, a játék körülményes és lassú volt. A Karcag elleni kupacsata még éreztette hatását.

Boros Gyula: – Az első félidei gyámoltalan játék eredményezte a vereséget. Gratulálok az ellenfélnek.

Volán-Sényő–Létavértes 0–1 (0–1). Sényő, 250 néző, v.: Karász. Volán-Sényő: Szabó A. – Pljutyinszki, Kiss T. (Knoblok), Barna, Kiss G., Gráf, Göncz, Balogh Gy., Haburcsák (Gergely), Várnai, Madzin (Barkaszi). Edző: Rubóczki Tibor.

Gól: Rezes (43.). Jó: Szabó A. (a mezőny legjobbja), Kiss T., Barna, Kiss G.

Rubóczki Tibor: – Egy jó csapat ellen reális eredmény született. Igaz, kis szerencsével pontot szerezhettünk volna.

Abaújszántó – Hajdúnánás 2-0 (1-0). Abaújszántó, 250 néző. V.: Kocsis.

Abaújszántó: Szerencsi – Konyecsnyik, Márkus, Szőke, Paranai, Novák, Pachinger, Mató (Balázs), Mihálszki, Fügei, Jáger. Edző: Szlifka Miklós.

Hajdúnánás: Szenti – Cséke, Boros, Bócz, Tarr, Gombkötő (Oborzil), Kondora, Szemán I., Gerliczki (Majchrovics), Nyikita, Szemán P. Edző: Tóth János.

Gólszerző: Mató (1-0) a 44., Jáger (2-0) a 78. percben. Kiállítva: Majchrovics (70.). Jók: Konyecsnyik, Márkus, Szőke, Paranai, ill. Kondora, Boros, Cséke, Bócz.

Szlifka Miklós: – Kemény csatában sikerült legyőznünk harcos ellenfelünket.

Tóth János: – Csapatomra büszke vagyok, a játékvezető működése miatt szégyellem, hogy szabolcsi vagyok.

Nyíradony – Sátoraljaújhely 1-2 (1-1). Nyíradony, 400 néző. V.: Szabó.

Nyíradony: Katona – Szilágyi, Kálmán, Izaiszki, Usztics, Terbik, Bodogán, Tóth Sz., Lábas, Molnár J., Babotán. Edző: Selyem Nándor.

Sátoraljaújhely: Pokner – Bodnár, Ocsenás, Janikó R., Szabó I. – Janikó T., Csáki R., Trembulyák, Ablonczi (Balogh Zs.), Komlósi (Bakos) – Pothurszky (Tóth J.). Edző: Szabó László.

Gólszerző: Babotán (1-0) a 16., Ocsenás (1-1) a 34., Szabó I. (2-1) a 77. percben. Jók: Katona, Babotán ill., Bodnár, Ocsenás, Szabó I.

Selyem Nándor: – Megilletődötten kezdtünk, ám utána jól felvettük a ritrmust, vezettünk is. A vendégek kontrája aztán mindent eldöntött, és sajnos nem sikerült egyenlítünk.

Szabó László: – Sportszerű ellenféllel szemben megérdemelt győzelmet arattunk.

Miskolci VSC – Balmazújváros 1-1 (0-1). Miskolc, 300 néző. V.: Kiss L.

Miskolci VSC: Kristóf – Jóner, Csépány, Scholtz, Dizmatsek, Koppány, Plébán (Berki), Rimaszéki (Ilovai), Géci (Kubicza), Hozdik, Tóth. Edző: Deák István.

Balmazújváros: Puzlczer – Vaszilkó I., Szabó I., Fige, Dobi, Sárközi, Szabó B., Murák (Rátkai), Bajusz (Vaszilkó Á.), Nagy Ottó (Papp), Vincze. Edző: Kényes László.

Gólszerző: Bajusz (0-1) a 28., Koppány (1-1) a 69. percben. Jók: Tóth, Koppány, Scholtz, ill. Fige, Sárközi, Szabó B., Szabó I.

Deák István: – Az első feldőben megilletődötten játszottunk, ám a szünet után felprögrött a csapat. Sajnos, három százszázalékos helyzetet kihagytunk.

Kényes László: – Hatalmas küzdeni tudással játszó csapatom megérdemelten szerzett pontot Miskolcon.