Tiszalök
Kezdés: 2013.08.25. 17:00

Edzői nyilatkozatok:

Kántor Zsolt (jobbra) játéka kérdéses
Varga Attila, ibrányi edző: – Amit a sényői meccs előtt nyilatkoztam, az igaz a vasárnapi fellépésre is. Nyerni szeretnénk, mindenképpen győzelemre játszunk. A sérülést szenvedett Kántor Zsolt játéka bizonytalan, remélem, a többiekre számíthatok.

Kovács János, tiszalöki edző: Jó állománnyal rendelkező ellenfél otthonába látogatunk. Az Ibrány tavasszal még az NB III-ban szerepelt, de az átszervezés miatt idén a megyei első osztályt erősíti. A felkészülési időszakban találkoztunk velünk a Bohács Sándor emléktornán, Tiszavasváriban 3-3-ra végeztünk (11-esekkel az Ibrány nyert /a szerk./). Ezúttal aligha lennénk elégedettek a döntetlennel, hisz a múlt heti mérkőzésünk nem az előzetesen remélt módon alakult. Ugyanakkor a látottak nem adtak okot aggodalomra, a helyzeteket pedig be fogjuk rúgni! Úgy készülünk, hogy a mérleg nyelve most felénk billenjen. Ennek érdekében nagy harcot kell vívnunk, de tudom, hogy játékosaim mindent meg fognak tenni a győzelemért.

Ibrány, 350 néző, v.: Sándor Cs.

Ibrány: Tóth N. (Vattai P.) – Kovács I. (Csizmarik), Kovács N., Orosz D., Kató Á., Reinaldo, Kóka R., Szaffián (Veress L.), Kiss P., Balázsi P. (Bíró Cs.), Flavio. Edző: Varga Attila.

Tiszalök: Gagyi S. – Balogh A., Kóka K. (Vass I.), Dobos Z., Bognár A., Lakatos K. (Dankó Z.), Újvári Zs., Czifrák R., Kiss R., Cseh K., Magyar G. (Bacskai A.). Edző: Kovács János.

Jó iramú mérkőzésen a hazaiak minden tekintetben jobbnak bizonyultak.

Gól: Balázsi P. 2, Kiss P., Kóka R. Ifi: 5–3.

Varga Attila: – Örülök, hogy örült az ibrányi közönség.

Kovács János: – A labdarúgásban, ha csak tizenegy szerelést küldünk a pályára, az nem elég győzelemhez.

Szombat:

Nyírgyulaj–Volán-Sényő 3–0 (0–0)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Kosztyú J.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Déri I., Czerula Zs., Baksa Cs. (Kanál R.), Kónya M., Lakatos J. (Pénzes Á.)., Erdei L., Gózner K., Mezei B., Horváth K. (Oxi R.), Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor.
Volán-Sényő: Lippa J. – Moldovan, Mándi A., Sándor L., Szanics P., Szabó D. (File Z.), Kovács B. (Mikó K.), Kondor M., Kléninger L., Szarka Z., Bencs Á. Edző: Rubóczki Tibor.

A hazai csapat nem tudott felpörögni erre a mérkőzésre: a jól játszó Volán-Sényő megnehezítette dolgát. A Gyulaj az utolsó negyedórában döntötte el a találkozót.
Gól: Mezei B., Gózner K., Berecz Zs. Kiállítva: Lippa J. (86. perc). Ifi: 3–3.

Lukács Tibor: – Nagyon szimpatikus csapat ellen nagy nehézségek árán sikerült kicsikarni a győzelmet.

Rubóczki Tibor: – A hetvenötödik percig jól tartottuk magunkat, fegyelmezetten játszottunk, de egy hiba megpecsételte sorsunkat. Sajnos, a hajrára a szétestünk, így reális az eredmény.

Tuzsér–Dombrád 4–0 (3–0)
Tuzsér, 150 néző, v.: Homonai.

Tuzsér: Szőr I. – Setét R. (Zán P.), Gergely I. (Rusznák S.), Semegi T., Bagoly Z., Dancs B. (Nagy A.), Lakatos T., Hriskevics (Balogh G.), Pakhomov (Dallos L.), Tott, Iván A. Játékos-edző: Dabcs Béla.
Dombrád: Kovács T. – Huszti P. (Kernács J.), Nagy K., Kovács M., Kató I., Révész J. (Lukács J.), Oncsó M., Balla J., Tamás B., Papp M. (Harsányi L.), Majchrovics Z. (Hódi G.). Edző: Borza László.

A hazai csapat végig kézben tartotta az irányítást, számtalan helyzetet dolgozott ki, ebből négyet sikerült kihasználni. Gól: Hriskevics, Iván A., Lakatos T., Semegi T. Ifi: 6–1.

Dancs Béla: – Szépen mutatkoztunk be saját közönségünk előtt, végig a mi akaratunk érvényesült és megérdemelten nyertünk.

Borza László: – Ma az áldozati bárány szerepét játszottuk, statisztáltunk a jobb játékerőből álló Tuzsér győzelméhez.

Szatmár Unió FC–Csenger 2–0 (0–0)
Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Kiss L.

Szatmár Unió: Cosmin – Szűcs F., Chioreanu, Gavrus (Szabó T.), Márton J., Bartha K. (Orgován Gy.), Bakos B., Costea (Piros G.), Balogh Zs., Oprea (Homoki G.), Balás G. (Szabó P.). Edző: Siska Attila.

Csenger: Gergely I. – Vlad, Doros M., Pankotai. Drumar A., Toma M. (Juhász N.), Ország Zs. (Juhász F.), Mona Á. (Osvath D.), Bornemisza I., Merce A. (Jóbi M.), Bozso Sz. Edző: Barcsay István.

Az első félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott, s amikor a hazaiak ráadásul tíz emberre fogyatkoztak, meghűlt az Unió szimpatizánsainak ereiben. A hazai labdarúgók a második játékrészben példamutató hozzáállással küzdöttek, így tíz emberrel is sikerült bedarálniuk az ellenfelet. Fehérgyarmaton ma Balás Gergő volt a király! Gól: Balás G. 2. Kiállítva: Márton J. (12. perc). Ifi: 2–4.

Siska Attila: – A fiúk megmutatták a hazai közönségnek, hogy van szívük! Remélem, ez a siker kellő lökést ad számunkra az előttünk álló feladatok megoldásához.

Barcsay István: – Az első félidőben jól játszottunk, helyzeteink is voltak, a másodikban azonban úgy tűnt, mintha a kiállítás minket zavart volna meg. A hazaiak két kontrájára nem figyeltünk eléggé, így elveszítettük a mérkőzést. Sajnos, am egyei első osztályban tovább tart pechszériánk.

Kemecse–Nagykálló 4–0 (1–0)
Kemecse, 250 néző, v.: Buczkó.

Kemecse: Szabó A. – Balogh Gy., Tóth Sz., Koskovits Gy., Bárány T., Bodnár J., Fiumei V., Ruska T., Asztalos K. (Birovecz J.), Tóth T., Fekete G. (Karkusz). Játékos-edző: Ádámszki Róbert.
Nagykálló: Kanócz B. – Eördögh L., Deme A., Bodó G., Torma T., Mándi L. (Takács L.), Gergely B., Turbucz T. (Marcsek Z.), Somogyi T., Kiss T., Kovács I. (Kerecsen J.). Edző: Fogarasi Zoltán.

Szabó Attila a mérkőzésen a lehetetlent is kivédte, miközben a kemecsei támadójáték a második félidőben szemet gyönyörködtető volt, Fekete Gábor pedig gondoskodott arról, hogy eredményes legyen. Természetesen ehhez a többi hazai játékos jó játéka is hozzájárult. Gól: Fekete G. 3, Asztalos K. Ifi: 2–1.

Ádámszki Róbert: – Az első félidőben a nagy szél és óriási játékvezetői segítséggel nagy fölényben játszott a Nagykálló. A szünet után taktikát váltottunk, amit a csapat be is tartott – meg is lett az eredménye. Fater, isten éltessen!

Fogarasi Zoltán: – Pofon vágtuk magunkat! Amíg mi nyolc ziccerünkből egyet sem használtuk ki, addig a hazaiak a kevés lehetőségükből mindet értékesítették, így győzelmük megérdemelt.

Vasárnap:

Tiszakanyár–Mándok 0–1 (0–1)

Tiszakanyár, 250 néző, v.: Bíró Cs.

Tiszakanyár: Csáki T. – Hruska Á., Morauszki, Csáki P., Phrakonham, Gönczi Z. (Terjék Z.), Illés A., Deák T., Kiss I. (Haburcsák D.), Csombók Z. (Kosztik), Oláh L. Edző: Koskovits György.

Mándok: Pécsi V. – Reszler Zs.,Vlad, Robas, Stef, Szabó T., Dancs A., Zsidó L., Orgován K. (Révész Z.), Osvath Sz. (Galambos L.), Dascal (Csürök). Edző: Csoma Dezső.

Azelső félidőben a vendégek birtokolták többet a labdát, egy kapufa, illetve egy szerencsésen megpattant lövésből szerzett góllal vezetéshez jutottak. A házigazdák kontrákból veszélyeztettek – kevés sikerrel. Gól: Dascal. Kiállítva: Vlad (86. perc). Ifi: 1–2.

Koskovits György: – Sok tehetséges magyar gyerek játszik csapatunkban, akik koruknál fogva még rutintalanok, így masszívabb vendégek domináltak az első félidőben. A szünet után mutatott játék alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

Csoma Dezső: – Az első félidőben jól és kulturáltan futballoztunk, sikerült is gólt szereznünk, a másodikra viszont elfáradtunk, de úgy gondolom, korrekt játékvezetés mellett megérdemelten nyertünk.

Nagyecsed–Baktalórántháza 3–4 (2–2)

Nagyecsed, 200 néző, v.: Vitkai.

Nagyecsed: Angyal Á. – Sarkadi G., Némedi G., Ascsillán L., Nyíri Gy., Balogh J., Baráth G. (Petrohai G.), Nyíregyházi G. (Szántó Z.), Petrohai M., Bulyáki A., Tóth N. (Lukács L.). Edző: Dudás Zoltán.

Baktalórántháza: Gazsi L. – Szabó G., Kozma J. (Illés L.), Csordás G., Kántor F., Rakóczi Zs., Molnár L. (Marics T.), Balogh Zs. (Éles Zs.), Fábri Z., Marics G. (Marics I.), Szabó R . Megbízott edző: Gebri Pál. Egyenlő erők küzdelmében a baktaiak az utolsó percekben, egy véleményes szituációból szerezték meg a győztes gólt. Gól: Nyíregyházi G., Nyíri Gy., Bartáh G., illetve Marics G. 3, Szabó R. Ifi: 9–0.

Dudás Zoltán: – Változatos, jó iramú mérkőzést játszottunk a Baktával. Az igazsághoz tartozik, hogy az egy pontnál nem volt több számunkra ebben a meccsben, ez még a 87. percben a zsebünkben volt, rutintalanságunk miatt az utolsó pillanatban vesztettünk. Gratulálok az ellenfélnek.

Gebri Pál: – Gyermeteg hibáinkat is elbírtuk, jó játékkal megérdemelten nyertünk.

Cellspan–Balkány–Nyírmada 2–3 (1–1)

Balkány, 200 néző, v.: Kósa Gy.

Balkány: Varga I. – Ferenczi M., Szabó J., Szabó P., Marozsán Zs., Ferenczi F. (Barna A.), Vass Z., Nagy M. (Kiss J.), Bencsik A., Marozsán M. (Kovács Zs.), Szilágyi Z. Edző: Dán Ferenc.

Nyírmada: Papp G. – Hegedüs L., Mátyus Cs., Puskás Á., Danku A., Dávid R. (Barta F.), Nagy M., Fejes J., Bancsi G., Németh A., Papp Z. Játékos-edző: Szőke István. A hazaiak győzelmet engedtek ki a kezükből. Gól: Szabó P., Vass Z., illetve Németh A. 2, Papp Z. Ifi: 3–3.

Dán Ferenc: – Nyolc perccel a befejezés előtt kettő egyre vezettünk, innen nem lett volna szabad elveszteni a meccset… Gratulálok a játékvezetéshez!

Szőke István: – Az ellenfelet mindenben felülmúltuk, nem lett volna igazságos, ha elbukjuk ezt a meccset. Az utolsó percekben sikerült fordítani, amihez gratulálok az egész csapatnak.