Ibrány SE

Nagyhalászi SE
Kezdés: 2014.11.09. 13:00

Ibrány (4.)–Nagyhalász (5.)

Gerliczki Máté, ibrányi edző: – Egy újonc csapatnál a minimális elvárás a bentmaradás, szerintem a Nagyhalász ezt már régen teljesítette. Vendégünk ezért folyamatosan teher nélkül játszhatott eddig, viszont ezúttal nagy lesz a nyomás rajtuk is, hiszen mindkét csapatnak bizonyítani kell szurkolóinak. Mi ehhez a fajta nyomáshoz már hétről-hétre hozzászoktunk. Nagyon szuper programmal kezdtük a hetet, együtt megnéztük a tizenhat évvel ezelőtti mérkőzés felvételét, melyből átéreztük, milyen fontos összecsapás vár ránk. Azt vallom, akik bíznak magukban, azok mondják ki azt, amit gondolnak: le kell győznünk a Nagyhalászt!

Kiss Gábor, nagyhalászi edző: – Nem lesz érzelmektől mentes az előttünk álló mérkőzés. Felfokozott hangulatú találkozóra számítok. Hosszú évtizedekre visszanyúlik a két település közötti rivalizálás, és 16 év után ismét bajnoki mérkőzésen csaphat össze a két város csapata. A megyei futball közvélemény az Ibrányt akarva-akaratlanul bajnoknak kiáltotta ki már a szezon elején, amihez megvolt minden alapja. Ennek megfelelően nagy a rajtuk lévő eredménykényszer, joggal vár győzelmet tőlük a vezetőség és a közönség ezen a meccsen is. Nálunk ennek az ellenkezőjéről beszélhetünk, higgadtan, az esélytelenek nyugalmával játszatunk, egy esetleges kedvezőtlen eredményt sem értékelnénk éget rengető kudarcnak. De a mérkőzésen szép számban megjelenő halászi szurkolókat arról biztosíthatom: nem tele gatyával és feltartott kézzel fogunk pályára lépni.

További mérkőzések:

Szombat

Nagykálló (16.)–Tuzsér (2.)

Budaházi László, nagykállói edző: – Ha lesz tizenegy egészséges játékosunk, akkor megpróbálunk helytállni egy kifejezetten jó csapat ellen.
Dancs Béla, tuzséri játékos-edző: – Nem szabad félvállról venni a meccset, mert egyértelműen győzni kell!

Baktalórántháza (8.)–Kemecse (3.)

Illés László, baktalórántházi játékos-edző: – A hétközi trauma hatása remélem kitörlödik a fejekből, ebben az esetben okos játékkal itthon tarthatjuk a három pontot.
Hokk Béla, kemecsei edző: – Nagy múltú egyesülethez látogatunk, amely az utóbbi időben szép eredményeket ért el, de mi szeretnénk megtréfálni.

Tiszavasvári (6.)–Nyírgyulaj (9.)

Mirgai László, tiszavasvári edző: – A tiszakanyári mérkőzésen, főként a második félidőben bebizonyosodott, hogy jó erőben van a csapat. Ez már a helyzetek kidolgozásában, és gólokban is megmutatkozott. Ha játékosaim mentálisan hasonlóan jó állapotban lépnek pályára, akkor sikerülhet a nagyon fontos három pontot begyűjteni.
Lukács Tibor, nyírgyulaji edző: – Azt a tüzet, elszántságot szeretném látni szombaton is, ami az elmúlt mérkőzéseken jellemzett bennünket, akkor végre idegenben is pontot, pontokat tudunk szerezni.

Vasárnap

Szakoly (12.)–Dombrád (15.)

Madalina György, szakolyi edző: –
Borza László, dombrádi edző: – Számunkra ez a mérkőzés az egyik legfontosabb az őszi idényből még hátralévő feladatok közül. Annál is inkább, mert, ha most sikerül győzni, akkor elmondhatjuk, az ősszel játszott tizenöt idegenbeli meccsen megszereztük azt a tizenkét pontot, amire lehet építeni a tizenöt hazai találkozón.

Mándok (7.)–Tiszakanyár (11.)

Csoma Dezső, mándoki edző: – Nem akarom túlragozni a témát, a lényeg az: a támadójátéknak jelentősen fel kell javulni, mert különben nem számíthatunk semmi jóra.
Koskovits György, tiszakanyári edző: – Jelen állás szerint sejtelmem sincs mi történik még a hét végig… Nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, de a labda kerek.

Szatmár Unió FC (14.)–Nyírmada (1.)

Virovecz Pál, az SZUFC edzője: – Nem csak a meccset veszítettük el Nagyhalászban, több alapemberünk kiesett, így nagyon nehéz folytatás elé nézünk.
Szőke István, nyírmadai edző: – Úgy gondolom, jó formába lendültek a fiúk, egyúttal nem szeretnénk elrontani ezt a szép sorozatot a tehetséges fiatalokból álló Unió ellen.

Cellspan-Balkány (13.)–Tiszalök (10.)

Dán Ferenc, balkányi játékos-edző: – Most már olyan helyzetbe kerültünk, hogy csak a győzelem segíthet. Képesnak tartom a csaapatot arra, hogy bárki ellen, bárhol tud nyerni, ugyanakkor ennek érdekében a támadójátékot tekintve feltétlenül javulnunk kell.
Kovács János, tiszalöki edző: – Hétvégi ellenfelünk sem találja meg mostanában a számításait. Ez nem téveszt meg minket, a Balkány nagyon jó csapat, és hazai pálya előnye is mellette szól. Természetesen azért szeretnénk kedvező eredményt elérni, mi más is lehetne a cél, mint „pontosan” hazatérni a vasárnap estére.

Ibrány–Nagyhalász 1–1 (0–0)
Ibrány, 1000 néző, v.: Tomori P.

Ibrány: Tóth N. – Torma T., Deme A.,. Bodó G., Csáki J., Islony (Kiss P.), Orosz D., Kiss T., Somogyi T. (Papp M.), Kristófi S., Makai I. (Gergely B.). Edző: Gerliczki Máté.

Nagyhalász: Jakocska Cs. – Kóder L., Kovács N., Orosz T., Csire G. (Szitai R.), Boros I., Turóczi Cs. (Anderka R.), Kondor M. (Horváth Á.), Tóth N., Szabó B., Kosztik D. (Mocsár Cs.) Edző: Kiss Gábor.

A hazai gárda sokkal jobban játszott ellenfelénél, közelebb is állt a győzelemhez, azonban egy védelmi hiba megbosszulta magát.

Gól: Kiss T. (47'), illetve Anderka R. (84').

Ifi: 0–4.

Gerliczki Máté: – Vérbeli rangadó volt. Ha egy csapat ennyivel jobb ellenfelénél, akkor ne csak egy gólt szerezzen, mert könnyen pórul járhat. Sokadik pontunkba kerül a pánik, és a mulyaság. Köszönjük szurkolónk biztatását, ők legalább saját csatájukat megnyerték.

Kiss Gábor: – Igazi szomszédvári rangadó volt, a labdarúgás minden vele járójával. Természetesen nem labdabirtoklásra rendezkedtünk be, mert az egyenesen öngyilkosság lett volna. A csapat minden egyes tagját maximális dicséret illeti a pályán mutatott hozzáállásért. A csapat nevében szeretnénk megköszönni a szurkolóink sportszerű. lelkes, magas színvonalú biztatását!