30. forduló (2006.06.17)

Ibrány (5.)–Tuzsér Erdért SE (1.)

Németh Károly, ibrányi edző: – Izgalmasra sikeredett a vége, viszonylag jó tavaszi szereplésünkre szeretnénk feltenni a koronát. Ehhez nyerni kell, és bár kisebb-nagyobb gondjaink vannak, mindent megteszünk a győzelem érdekében. Harsányi sérült, Kovács Mihály és Bardi eltiltott.

Révész Attila, tuzséri edző: – A szezon utolsó, egyben a legfontosabb mérkőzése következik. Ibrányban soha nem sikerült még nyernünk, szeretnénk, ha ez a sorozat megszakadna, és akkor biztosan bajnokok lehetnénk. Ugyanakkor tudjuk, hogy a bajnokság során a legnehezebb feladat most vár ránk, egyrészt a nagy teher, másrészt az Ibrány rendkívüli szervezettsége miatt.

Rakamaz (2.)–Létavértes (3.)

Brekk János, rakamazi edző: – Mind a három bajnokesélyes számára csak a győzelem a jó eredmény, és mivel közülük csak mi játszunk hazai pályán, én úgy ítélem meg a helyzetet, hogy nekünk van a legnagyobb esélyünk az elsőség megszerzésére. Ez még akkor is igaz, ha nemcsak rajtunk múlik, hogy mi lesz a sorsunk. Hiányzónk nincs, bízom a győzelemben és az Ibrányban is...

Mátészalka (12.)–Volán-Sényő (6.)

Tóth Zoltán, mátészalkai edző: – Célunkat már teljesítettük, remélem, az utolsó hazai mérkőzésünk az örömjátékról fog szólni, hiszen számunkra már nincs különösebb tétje a találkozónak. Bízom benne, hogy jó játékkal búcsúzunk ettől a sikeres fél évtől.

Rubóczki Tibor, sényői játékos-edző: – A szponzorainknak és kitartó szurkolóinknak szeretnénk megköszönni az egész éves segítséget. A Mátészalka alighanem szeretne nekünk visszavágni a kupában tőlünk elszenvedett vereségért, számunkra pedig nagyon szép ez a hatodik helyezés, amit megszereztünk, ehhez mérten szeretnénk szombaton is teljesíteni. Komi és Farkas eltiltott, Asztalos sérült.

Balkány (4.)–Nyíradony (11.)

Mirgai László, balkányi edző: – A csapat újabb csúcsot döntött a balkányi labdarúgás történetében, éppen ezért nem is lehet más célunk, mint szépen búcsúzni hálás közönségünktől. Ez amúgy nem lesz egyszerû, mert a pillanatnyi helyzet az, hogy kapusaink közül az egyiknek a mezőnyben kell játszania.

Balmazújváros (10.)–Szakoly (16.)

Csoma Dezső, szakolyi szakmai tanácsadó: – Mi már kiestünk, de jó játékkal szeretnénk búcsúzni ettől az osztálytól.

Ibrány–Tuzsér 0–5 (0–1)
Ibrány. 600 néző, v.: Iványi Z.

A fehér mezes tuzsériakat nem lehetett megállítani

Fotó: KM-Sport

Ibrány: VataiCsobán, Kántor, Hengsperger, Csáki, Korsoveczki, Milka, Kléninger, Szilágyi V. (Obrácz), Murák (Novák), Imre. Edző: Németh Károly.

Tuzsér: Fintor – Mező, Dancs, Lupcsa, Iván, Babjak (Spekker), Mitró, Krajnc, Bagin (Lakatos), Cseke, Gergely (Tamási). Edző: Révész Attila.

A korán bekapott gól bénítólag hatott a hazai csapatra, majd fél óra múltán kiegyenlítődött a játék. A második félidő elején Fintor bravúrral mentette meg csapatát az egyenlítéstől, majd a folytatásban az ibrányiak csak asszisztáltak a bajnokavatáshoz.

Gól: Cseke (4. perc és 78.), Babjak (63.), Spekker (80.), Lakatos (87.). Jó: Csobán, Milka illetve az egész vendégcsapat. Ifi: 6–2.

Németh Károly: – Balszerencsés mérkőzés volt számunkra, hamar kényszerpályára kerültünk. Hetven percig becsületesen küzdöttünk, de a második kapott gól után már nem hittünk a pontszerzésben. Ettől függetlenül a tavaszunk így is szép volt, bár a végére ez a meccs már nem hiányzott.

Révész Attila: – Azt gondolom, hogy a legjobbkor hoztuk a legjobb formánkat és egy szenzációs második félidőt produkálva teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést és a bajnokságot!

Rakamaz–Létavértes 2–3 (0–1)
Rakamaz, 400 néző, v.: Oláh.

Rakamaz: Nagy Z. – Baka, Székely, Szilágyi K., Galambosi, Riczu, Leskó, Bessenyei, Göncz, Ádámszki, Marcsek (Fekete). Edző: Brekk János.

Létavértes: Papp T. – Király, Bíró, Szűcs I., Nagy Z., Nagy R. (Éles), Szűcs L., Spitzmüller (Dálnoki), Saliga Z. (Ludánszki), Saliga I., Szilágyi P. Edző: Kondás Elemér.

Talán a nagy tét miatt idegesen kezdett a Rakamaz, a vendégek vezető gólja után különösen nem találta a helyét a házigazda. A hajrában ugyan sikerült fordítani a hazaiaknak, de ekkor már csak ezüstérem megszerzése lehetett a cél, ezt a jól finiselő Létavértes szerezte meg.

Gól: Ádámszki (11-esből, 75.), Szilágyi K. (80.) illetve Nagy R. (10.), Saligai I. (83.), Ludánszki (11-esből, 89.). Kiállítva: Ádámszki (megsértette a partjelzőt, 94.). Jó: Riczu, Szilágyi K.. Ifi: 16–4.

Brekk János: – Nem érdemeltük meg a győzelmet, görcsösen idegesen, tompán játszott a csapat, kulcsembereink csődöt mondtak. Nincs mit tenni, gratulálunk a Tuzsérnak a bajnoki címhez!

Mátészalka–Volán-Sényő 3–2 (2–1)
Mátészalka, 300 néző, v.: Vitkai.

Mátészalka: Hamar, Nagy A., Garamvölgyi, Nagy S., Szakács (Puskás), Czvik (Bakos), Bellon, Patály, Sipos, Nagy Sz., Domokos. Edző: Tóth Zoltán.

Volán-Sényő: Polgári – Pljutyinszkij (Falatovics), Kóka, Rubóczki (Knoblok), Fiumei, Ruska, Haburcsák, Bodnár, Molnár L., Tóth Cs., Nyisztor. Játékos-edző: Rubóczki Tibor.

A vendégek gyors vezetése után a szakai csapat két perc alatt fordítani tudott. A második félidőben több helyzetet elhibázott a házigazda, így magabiztos győzelem helyett a Sényőnek sikerült szépíteni. A Mátészalka FC vezetése ezúton gratulál az ifjúsági csapatnak a megérdemelt bajnoki címhez.

Gól: Domokos (14.), Nagy Sz. (16.), Nagy S. (57.) illetve Kóka (7. és 90.). Kiállítva: Ruska (második sárga lappal, 85.). Jó: Patály, Sipos, Domokos illetve Kóka, Fiumei, Molnár L.. Ifi: 4–1.

Tóth Zoltán: – Az egész tavaszi teljesítményünkre feltettük a koronát ezzel a szép győzelemmel. Gratulálok játékosaimnak és vezetőinknek, hogy elértük célunkat.

Rubóczki Tibor: – Az első tíz percben gólt szereztünk, majd azt hittük, vége van a bajnokságnak, meg is lett az eredménye...

Balkány–Nyíradony 1–0  (1–0)
Balkány, 300 néző, v.: Csorba.

Balkány: Vadon – Dán, Szabó P. (Juhász)., Daru, Meszesán, Czifrák (Tóth P.), Tóth Z., Vass, Dobos T., Dobos A., Ulveczki. Edző: Mirgai László.

Nyíradony: Kerezsi – Terdik, Szilágyi Sz., Usztics, Szabó T. (Szilágyi B.), Hogya, Nagy I., Nagy A., Bodogán (Szilveszer), Babotán, Butykó (Halász). Edző: Selyem Nándor.

Idényvégi hangulatban, közepes iramú mérkőzésen ennyivel jobb volt hazai csapat.

Gól: Dobos A. (37.). Jó: Ulveczki, Vass, Dán. illetve Terdik. Ifi: elmardt, mert a vendégek nem álltak ki .

Mirgai László: – Újoncként hajszállal maradtunk le a dobogóról. Gratulálok a csapatnak és a vezetőknek, köszönet azoknak, akik segítettek minket.

Balmazújváros–Szakoly 4–2 (2–2)
Balmazújváros, 200 néző, v.. Nagy R.

Szakoly: Morauszki – Simicskó, Szemán, Dán, Szabó, Balázsi, Horváth, Kotritz, Gráf, Kriston. Szakmai tanácsadó: Csoma Dezső.

Jó színvonalú találkozón a vendégek sok helyzetet kihagytak, nem érdemeltek vereséget. Ráadásul a hajrában a játékvezető is „belenyúlt” a meccsbe...

Gól: Virág (10.), Szabó I. (18.), Tornyai (62.), Czellár (90.). illetve Kotritz (35.), Balázsi (38.).  Jó: Mészáros. Ifi: 6–0.

Csoma Dezső: – Szeretném megköszönni a polgármester úrnak és a szponzoroknak a lehetőséget, továbbá köszönet jár annak a kevés játékosnak, akik szívvel-lékekkel futballoztak az egyesületért.