14. forduló (2010.11.20-21.)

ÚSE-Nagykálló (4.)–Ibrány (10.)

Fogarasi Zoltán, az ÚSE-Nagykálló edzője: – Számomra kissé szeszélyes a nagyon jó kerettel rendelkező vendégek eddigi szereplése, hiszen a magabiztos győzelmeken túl váratlan pontvesztések is becsúsztak nekik. Ilyen volt a Létavértes elleni vereségük, ami azonban nem téveszt meg bennünket. Nagyon komolyan készülünk a hétvégi utolsó hazai megmérettetésünkre, amelyen szeretnénk megőrizni otthoni veretlenségünket és a tabellán elfoglalt jelenlegi pozíciónkat is. Ha a múlt héten látott javuló támadójátékunkhoz még egy kicsi koncentráltság és eredményesség is párosul, akkor hajtós és izgalmas mérkőzésen megszerezhetjük a hőn áhított három pontot.

Kató István, ibrányi edző: – Az elmúlt fordulókban elhullajtott pontok miatt nem sikerült az előrelépés. A lehetőség ismét itt van a bizonyításra! Eddig is tettük a dolgunkat, de most nagyon sok múlik a játékosokon, hogy az előttünk álló nehéz, és számunkra fontos két mérkőzésből hogyan fogunk kijönni. Ifjabb Kató István öt sárga lap miatt nem játszhat.

ÚSE-Nagykálló-Ibrány SE 1-0 (0-0). Nagykálló, 200 néző, v.: Sipos (Kocsis, Kristán)

ÚSE-Nagykálló: Pintér L. – Bárány L., Torda Cs. (Piskóti, 75.), Bárány T., Fiumei, Mándi L., Hogya, Asztalos (Ábrám, 61.), Somogyi T., Kiss T., Marozsán. Edző: Fogarasi Zoltán.

Ibrány: Kiss J. – Papp Á., Kántor Zs., Jeddi, Turóczi Cs., Balogh Z. (Ferenczi F., 75.), Kovács M., Szilágyi V. (Polényi T., a szünetben), Babják (Tóth Zs., 33.), Reszler, Imre Gy. Edző: Kató István.

Gól: Marozsán (88.).

Jó: Bárány L., Hogya, Marozsán, illetve Kiss J., Kántor Zs., Jeddi.

Fogarasi Zoltán: – Aki látta, igazolja, aki nem, úgysem hiszi, hogy végig totális támadójátékot produkálva, és különösen a második félidő alapján, kiütéses győzelmet arathattunk volna a játék tördelésével foglalkozó vendégek ellen.

Kató István: – Kár a végéért.

Nagyecsed–Nyírmada 4–2 (1–0)
Nagyecsed, 300 néző, v.: Vitkai. Nagyecsed: Makó (Angyal L., 67.) – Patály J., Ricsei, Doros, Tősér, Ascsillán (Csáki R., 71.), Bancsi, Balogh J., Szakács I. (Nyíregyházi, 71.), Marcsek, Katona Gy. Edző: Feczkó Tamás. Nyírmada: Cseh B. – Mátyus Cs., Fejes, Szabó G., Moldovan, Németh A., Istrate (Molnár Sz., 75.), Danku A., Danku J. (Savrnoh, 56.), Kirmer, Katona R. (Szőke I., 60.). Játékos-edző: Szőke István.
A 2010-es év utolsó hazai mérkőzésén közepes színvonalú csatát láthatott a nagyecsedi közönség. A hazaiak a sok helyzetből csak négyet tudtak értékesíteni, de így is megérdemelten győzték le a végig jól küzdő Nyírmadát. Gól: Marcsek (20.), Szakács I. (49.), Katona Gy. (50.), Bancsi (75.), illetve Németh A. (83. és 90.). Jó: Patály J., Ricsei, Balogh J., Katona Gy., illetve Németh A., Istrate, Fejes, Mátyus Cs.

Feczkó Tamás: – Győzni mindig jó, sajnos négy nulla után pár játékosomnak véget ért a mérkőzés. Kilencven percig csak a játékvezetői hármas működött hibátlanul.
Szőke István: – Úgy érzem, egyenrangú ellenfelei voltunk a Nagyecsednek, mindaddig, amíg egy olyan játékvezetői tévedés történt, ami eldöntötte a meccset.

Tiszalök–Tiszakanyár 1–2 (1–0)

Tiszalök, 100 néző, v.: Bendik T. Tiszalök: Gagyi – Czifrák, Bognár A., Hock F., Csáki J., Vass I., Péntek A., Csáki V., ifj. Péntek M., Bodó G., Aszalós (Nagy I., 75.). Edző: Mirgai László és Péntek Miklós. Tiszakanyár: Gazsi – Dolhai (Orosz M., 60.), Tóth Sz., Deák I., Kiss T. (Marics G., a szünetben), Jánvári, Kóka R., Orgován Gy., Hadházi, Simon G., Balázsi P. (Gombkötő S., 88.). Edző: Gerliczki Máté.
A mély talajon parádés meccs alakult ki, a tiszalökiek győzni akarásával nem volt baj. A sok szabálytalanság a pálya minőségéből adódott, az öt kiállítás többsége is ebből adódott. Veresége ellenére a tiszalökieknek nincs csüggednivalójuk, mert a vereség ellenére nagyon jó teljesítmény nyújtottak. Gól: Csáki J. (1.), illetve Balázsi P. (68.), Marics G. (84.). Kiállítva: Bodó G. (33.), Hock F. (mindkettő második sárga lap után, 83.), Péntek A. (megrúgta ellenfelét, 86.), illetve Orgován Gy. (56.), Simon G. (mindkettő második sárga lap után, 78.). Jó: Gagyi, Csáki J., Vass I., Czifrák, ifj. Péntek M., Csáki V., illetve Tóth Sz., Deák I., Jánvári, Balázsi P., Marics G.

Mirgai László: – Sokadik mérkőzésünk, amelyen a csapat jobban futballozik az ellenfélnél, a bajnokesélyes ellen is megérdemeltük volna a három pontot, de egy szerzett góllal nehéz meccset nyerni. Hozzáteszem, a játékosok ma is szenzációsan küzdöttek, és nem látszódott meg, hogy a csapat körül milyen gondok vannak. Sajnos, négy futballista eltiltás miatt nem játszhat az utolsó őszi meccsen. A Kótaj elleni szezonzárót még vállaljuk Péntek Miklós kollégámmal együtt, de nem látom az értelmét a további erőlködésnek, hiszen esélyünk sincs ilyen feltételek mellett erősíteni a támadósort.
Gerliczki Máté: – Ennek az eredménynek a Kanyáron, a kapok számának Cigándon örülnek a legjobban. A pokoli jelző nem volt véletlen, beigazolódott a jóslatom. Nagyon nagyot küzdött mind a két csapat, a sajátomnak külön gratulálok.

Tuzsér–Kemecse 1–4 (1–1)

Tuzsér, 200 néző, v.: Csáki L. Tuzsér: Szabó B. – Tóth N., Bagin, Dancs B., Brankovics P., Setét (Takács J., 80. perc), Gergely I., Medvid, Iván A., Kovács I., Orgován K. Edző: Révész Csaba. Kemecse: Szabó A. – Hokk Á., Markos, Homann, Koskovits Gy., Lakatos L., Matejkó R., Balogh Gy. (Pankotai, 85.), Ádámszki (Karkusz, 84.), Lengyel Á., Szilágyi Z. (Puskás D., 69.). Edző: Madalina György.
Végre megvolt a tuzséri csapat vezetése, aztán az első félidőben akár növelhette is volna előnyét, de ez nem sikerült. Szünet után a rutinos vendégcsapat kihasználta a házigazdák védelmi megingásait. Gól: Iván A. (4.), illetve Lakatos L. (16.), Lengyel Á. (74. és 83.), Puskás D. (89.). Jó: Iván A., Brankovics P., Medvid, illetve Markos, Homann, Lengyel Á.
Révész Csaba: – Egy egyig nekünk állt a zászló, több helyzetünk volt, amivel eldönthettük volna a mérkőzést, viszont egy szögletünk utáni kontra előnyhöz juttatta a Kemecsét, és a végén élt az általunk felkínált lehetőségekkel.
Madalina György: – Végre tizenegyen tudtuk befejezni a mérkőzést, jó hozzáállással, fegyelmezetten és főleg eredményesen játszottunk.

Baktalórántháza–Berettyóújfalu 6–0 (2–0)

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Kassai Á. Baktalórántháza: Nagy Z. – Tolnai, Geda, Szenes (Zámbori, 55.), Lévai Cs., Vágó Z. (Marics T., 68.), Kozma J., Illés L., Rakóczi, Szabó R., Török I. (Balogh Zs., 79.). Edző: Tóth János. Berettyóújfalu: Jenei L. – Jancsó, Nagy Z. (Garabuczi, 69.), Gál I., Horváth G. (Ékes, a szünetben), Nyéki, Szitkó, Tamás L., Nagy R., Magyar Sz. (Sándor Sz., 58.), Kolompár. Edző: Kártik József.
Kissé idegesen, kapkodva kezdett a Bakta, de az első gól megnyugtatta a hazai csapatot, és utána tetszés szerint érte el góljait. Gól: Kozma J. (30.), Tolnai (32. és 86.), Illés L. (11-esből, 55.), Zámbori (69. és 84.). Jó: Tolnai, Illés L., Szabó R., Kozma J., Rakóczi, illetve Jenei L., Jancsó.

Tóth János: – Tizenöt perc kapkodás után a csapat felszabadultan és eredményesen játszott, és teljesen megérdemelten nyertünk.
Kártik József: – Az amúgy sem acélos csapatunk a mai napon öt-hat betliző embert nem bírt el.

Hajdúszoboszló–Kótaj 1–1 (0–0)

Hajdúszoboszló, 150 néző, v.: Kátai. Hajdúszoboszló: Groze – Bakonszegi, Sarkadi Z. (Halász A., 72.), László R., Horváth Sz., Reyes, Lendvai Gy. (Magyar A., 66.), Szathmári Zs., Mészáros T. (Kálmán Z., a szünetben), Szarvas F., Kereki. Edző: Szűcs János. Kótaj: Czenki – Luput (Kovács J., 85.), Kádár L., Szántó Z., Kató Gy., Torma T., Majoros I., Gurcsák (Bodnár G., 70.), Kotricz Z. (Szuharev, 71.), Cuc, Ungi. Edző: Csoma Dezső.
Az első félidőben visszafogottan teljesített a Kótaj, szünet utáni játékával viszont rászolgált az egy pontra a meccset emberhátrányban befejező vendégcsapat. Gól: László R. (73.), illetve Luput (78.). Kiállítva: Kádár L. (második sárga lap után, 72.). Jó: Bakonszegi, Szathmári Zs., illetve Torma T., Luput, Ungi, Kató Gy., Cuc.
Szűcs János: – Az első félidei borzalmas helyzetkihasználásunk miatt óriási győzelmi lehetőséget szalasztottunk el. Szünet után már kiegyenlített volt a játék, de sajnos nem tudtuk a húsz perc emberelőnyünket sem kihasználni.
Csoma Dezső: – Nagyon korrekt játékvezetés mellett megérdemelten szereztünk egy pontot.

Cigánd–Balkány 3–1 (3–0)

Cigánd, 200 néző, v.: Takács I. Cigánd: Mata – Tempfli, Gnandt-Német, Pop, Baksa Z. (Csáki R., 64.), Horváth Z., Szabó T., Ludescher (Boldog, 69.), Molnar (Ablonczi, 72.), Vicickó, Janikó T. Edző: Kocsis János. Balkány: Vadon D. – Dán F., Szabó P., Daru, Tóth Gy., Vasas T., Meszesán (Gondor, a szünetben), Tóth Z. (Ukaegbu, a szünetben), Vass Z., Balás (Klein, 67.), Balogh Zs. Játékos-edző: Tóth Zoltán.
Nagyon egyszerű volt a meccs forgatókönyve: a kihagyott balkányi ziccereket potyagólokkal büntette a Cigánd. A második félidőben emberhátrányban jobban futballozott a vendégcsapat, és sikerült szépítenie is. Gól: Horváth Z. (4. és 32.), Tempfli (11-esből, 12.), illetve Ukaegbu (78.). Kiállítva: Tóth Gy. (letalpalta Baksát, 62.). Jó: Baksa Z., Pop, Vicickó, Horváth Z., illetve Vass Z., Szabó I., Ukaegbu.
Kocsis János: – Az első félidőben fegyelmezett, jó teljesítményt nyújtottunk, megérdemelten szereztünk előnyt. Szünet után a kiállítás ellenére mi voltunk kevesebben a pályán, és a végén csak a győzelemnek örülhettünk.
Tóth Zoltán: – Az eredmény nem tükrözi a játék képét, aki nem látta, nem hiszi el, de a ziccerek alapján nyolc négyre kellett volna nyernünk.

Létavértes–Püspökladány 1–2.