7. forduló (2010.09.25-26)

Kótaj (1.)–Ibrány (7.)

Csoma Dezső, kótaji edző:

A remek Újfehértó elleni meccsen sikeresen jutottunk túl, hiszen nem kaptunk ki. Vasárnap az Ibrány érkezik hozzánk, amelyet nem szabad lebecsülni, ráadásul tudjuk jól: mindenki az éllovast akarja legyőzni. Nagyon készülünk a szomszédvári rangadóra, amely után szeretnénk megőrizni első helyezésünket. ez csak győzelemmel valósulhat meg, és győzni is akarunk, mert piszkosul jó érzés az élen állni!

Kató István, ibrányi edző:

Az első helyezett otthonába látogatunk, ennek ellenére ugyanúgy készülünk, mint a többi találkozóra. A szomszédvári rangadón a jó eredmény elérésére játékosaim egészséges önbizalma adhat okot. Tóth Zsolt eltiltás miatt nem játszhat.

Imre Győző szerezte az Ibrány harmadik gólját.
(Fotó: KM-Sport)

Kótaj–Ibrány 1–3 (0–2)
Kótaj, 500 néző, v.: Gulyás L.

Kótaj: Kanócz – Luput, Horváth Cs., Szántó Z., Ungi, Ferenczi M. (Rácz R., 60.), Majoros I. (Kotricz Z., a szünetben), Cuc, Bodnár G. (Kató Gy., 70.), Szuharev, Kádár L. Edző: Csoma Dezső.

Ibrány: Kiss J. – Kovács M., Kántor Zs., Jeddi, Turóczi Cs., Ferenczi F. (Balogh Z., 80.), ifj. Kató I., Szilágyi V., Babják (Hangácsi, 63.), Szabó M.  (Reszler, 55.), Imre Gy. Edző: Kató István.

A sáros, csúszós pályán a vendég ibrányiak hamar megnyugtató, kétgólos előnyre tettek szert, a hazaiak pedig nem tudták érvényesíteni rövidpasszos játékukat. A második félidő első harmadában percekig állt a játék, amikor az ibrányi Reszler Zsolt cserére jelentkezett, az elsőszámú asszisztens, Tőkés Róbert pedig úgy engedte pályára, hogy nem várta meg és nem ellenőrizte, ki helyett is áll be. Végül a vendégek edzője hívta le a pályáról Szabó Mihályt. Ezt követően a játékvezető felmutatta neki a második sárga lapot, majd a pirosat is. Ez a közjáték megtörte a játékot, a kótajiak így is mindent egy lapra feltéve támadtak, a szépítésig eljutottak, de a ráadásban a sokadik gólveszélyes ibrányi kontrából Imre Győző megadta a kegyelemdöfést. A kiállításnál történt bírói bakinak vélhetően lesz folytatása.
(Tudósító: Mán L. - KM)

Gól: Luput (59.), illetve Babják (8.), Szabó M. (21.), Imre Gy. (95.).

Kiállítva: Szabó M. (második sárga lapot követően, miután engedély nélkül hagyta el a pályát, 59.).

Jó: az egész vendégcsapat.

Csoma Dezső: – Megérdemelten nyertek az ibrányiak. Hálával tartozok mindenkinek, aki segített a pályát játékra alkalmassá tenni.

Kató István: – Sikerült átmentenünk az elmúlt heti küzdőszellemet, és megérdemelten nyertünk az eddigi listavezető otthonában.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Nyírmada–Tiszakanyár 1–5 (1–3)
Nyírmada, 200 néző, v.: Vitkai. Nyírmada: Papp G. – Mátyus Cs. (Molnár Sz., 27.), Moldovan, Danku A., Fejes, Istrate, Danku J. (Savrnoh, a szünetben), Németh A., Katona R. (Szikszai A., 71.), Szabó G., Járomcsák. Játékos-edző: Szőke István. Tiszakanyár: Gazsi – Deák I., Tóth Sz., Kiss T. (Dolhai, 71.), Jánvári, Kóka R., Hadházi, Marics G. (Orosz M., 75.), Simon G., Balázsi P., Ignácz J. (Gombkötő S., 66.). Edző: Gerliczki Máté.
Egyenrangú ellenfele volt a Tiszakanyárnak a házigazda, de a jobb erőkből álló, helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat hátrányból fordítva, megérdemelten nyert. Gól: Németh A. (17.), illetve Marics G. (20. és 44. – a másodikat 11-esből), Hadházi (39.), Balázsi (80. és 83.). Jó: Moldovan, Szabó G., Járomcsák, illetve Kóka R., Balázsi P., Kiss T., Deák I.
Szőke István
: – A gólhelyzeteit jobban kihasználó csapat nyerte a küzdelmes mérkőzést.
Gerliczki Máté: – Végre megtört a madai átok. Hét napon belül harmadszor nem tudtunk kimagaslóan játszani, de ennek a győzelemnek is ugyanúgy örülünk, mint a többinek.

Nagyecsed–Cigánd 2–0 (1–0)
Nagyecsed, 200 néző, v.: Puskás Z. Nagyecsed: Makó – Patály J., Ricsei, Gádzsa, Doros, Ascsillán (Nyíregyházi, 84.), Kovács N., Balogh J. (Csáki R., 75.), Bulyáki A. (Bancsi, 49.), Katona Gy., Marcsek. Edző: Feczkó Tamás. Cigánd: Mata – Prókai, Tempfli, Gnandt-Német (Török M., 78.), Pop (Molnar, a szünetben), Baksa Z., Horváth Z., Ablonczi, Szabó T. (Fodor D., 63.), Ludescher, Vicickó. Edző: Kocsis János.
Közepes színvonalú mérkőzésen a győzelmet jobban akaró hazaiak két szép góllal, magabiztosan szerezték meg a három pontot. Az ecsediek zsinórban ötödik győzelmüket aratták a bajnokságban. Gól: Marcsek (42. és 52.) Jó: Marcsek, Patály J., Kovács N., Doros.
Feczkó Tamás: – Kicsit tompábbak voltunk, de úgy érzem, így is megérdemelten nyertünk.
Kocsis János: – Mezőnyben kiegyenlített játék folyt, egyéni hibáink eldöntötték a pontok sorsát.

Hajdúszoboszló–Tiszalök 1–1 (0–0)
Hajdúszoboszló, 100 néző, v.: Bozó. Hajdúszoboszló: Groze – Sarkadi Z., Bakonszegi, László R., Horváth Sz., Szöllősi A. (Mészáros T., 65.), Szathmári Zs., Szarvas (Lendvai Gy., 80.), Tirt, Barabás (Harsányi, a szünetben), Kálmán Z. Edző: Szűcs János. Tiszalök: Gagyi – Hock F., Vass I. (Papp S., 65.), Bognár A., Csáki V., Péntek A. (ifj. Péntek M., 70.), Dobos Z., Aszalós, Cseh K. (Nyíri A., 75.), Czifrák, Nagy I. Edző: Mirgai László és Péntek Miklós.
A sáros, mély talajon, mindkét csapat felvállalta a támadójátékot, ebből kifolyólag mindkét oldalon akadtak a helyzetek. A tiszalökiek számára azért bravúros a pontszerzés, mert tíz emberrel játszva sikerült egyenlítenie. Gól: Kálmán Z. (47.), illetve Aszalós (52.). Kiállítva: Hock F. (szabálytalanakodott a gólhelyzetben lévúő ellenfelével szemben, 59.). Jó: Szarvas, Szathmári Zs., Horváth Sz., illetve az egész vendégcsapat.
Szűcs János: – Nagyon mély talajú pályán az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést.
Mirgai László: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, szünet után pedig tíz emberrel mentünk az egyenlítésért, és végül megérdemelten szereztünk egy pontot egy nagyon sportszerű csapat ellen.

Baktalórántháza–ÚSE-Nagykálló 1–0 (0–0)
Baktalórántháza, 200 néző, v.: Homonai. Baktalórántháza: Nagy Z. – Lévai (Szenes, 79. perc), Márkus Gy., Tolnai, Geda, Lakatos I., Rakóczi (Molnár L., 63.), Vágó Z., Kozma J., Illés L., Szabó R. (Balogh Zs., 70.). Edző: Tóth János. ÚSE-Nagykálló: Tóth A. – Bárány L., Hogya, Bárány T., Fiumei, Mándi L., Piskóti (Papp M., a szünetben), Somogyi T., Kiss T. (Torda Cs., 73.), Marozsán (Szigeti, 64.), Bodnár R. Edző: Fogarasi Zoltán.
Kiélezett mérkőzésen végig a baktai csapatnak volt több lehetősége a gólszerzésre, de az első őszi győzelmet érő találat csak a hajrában született meg. Az újonc ÚSE-Nagykálló ezzel elvesztette bajnokságbeli veretlenségét. Gól: Illés L. (11-esből, 88.). Jó: Márkus Gy., Vágó Z., Illés L., Geda.
Tóth János: – Úgy gondolom, a helyzetek alapján mindenképpen megérdemelten nyertünk. Akart a csapat, ugyanakkor nagyon sok helyzetet kihagytunk, de számunkra most a győzelem volt a legfontosabb, hogy megnyugodjunk. Bízom benne, hogy ez a siker lelki megnyugvást ad.
Fogarasi Zoltán: – A helyzetek alapján megérdemelt a hazaiak győzelme. Ami fájó, hogy megint az utolsó percben és ajándék tiznegyesből kaptuk a gólt. Sportdiplomáciánk megint csődöt mondott, az egyetlen örömteli hír, hogy „Kacsának” boldog születésnapot kívánhatunk.

Kemecse–Balkány 3–0 (0–0)
Kemecse, 300 néző, v.: Kiss L. Kemecse: Szabó A. – Hokk Á., Markos, Homann, Koskovits, Ruska (Puskás D., 75.), Balogh Gy. (Pankotai, 79.), Matejkó R., Szilágyi Z. (Lakatos L., 70.), Ádámszki, Lengyel Á. Edző: Madalina György. Balkány: Vadon D. – Tóth Gy., Szabó P., Daru, Dán F., Meszesán (Szabó I., 78.), Tóth Z., Klein (Balogh Zs., a szünetben), Vasas T., Balás, Ukaegbu (Purguly E., 70.). Edző: Purguly Árpád.
A második félidei játék helyenként már olyan volt, amit a kemecsei szurkolók hazai pályán megszoktak. Gól: Szilágyi Z. (53.), Markos (56.), Ádámszki (75.). Kiállítva: Vasas T. (a kapott sárga lapja után reklamált, így megkapta a második figyelmeztetést, 65.). Jó: Koskovits, Homann, Markos, illetve Dán F., Szabó P.
Madalina György: – Az első félidőben tompán játszottunk, nem volt a játékunknak ritmusa. A vezető gól megnyugtatott bennünket és a második félidei játékunk alapján megérdemelten nyertünk.
Purguly Árpád: – Gratulálok az ellenfélnek, sok sikert kívánok az új kollégának a munkájához.

Tuzsér–Létavértes 1–3 (0–1)
Tuzsér, 200 néző, v.: Nyírcsák. Tuzsér: Szabó B. – Dancs B., Tóth Norbert (Kovács I., 40.), Takács J., Cseke, Brankovics P., Gergely I. (Setét, 70.), Iván A., Medvid, Bagin, Ardelean. Edző: Révész Csaba. Létavértes: Póser – Kaltenecker, Albert I., Debreceni Zs., Engel (Tóth Norbert, 65.), Mokánszki, Dávid G. (Bagi, 72.), Kuti, Hussein, Brehószki (Nagy T., 68.), Barzsó. Edző: Gyarmati András.
A ragyogó futballidőben a jól előkészített pályán a hazai csapat néhány játékosa a második félidő első tizenöt percét leszámítva végig zavarban volt. Ennyi gyenge egyéni teljesítmény csakis vereséget eredményezhetett, bár a tuzsériak szünet után a maguk javára fordíthatták volna a meccset. Gól: Cseke (55.), illetve Engel (27.), Mokánszki (64.), Hussein (73.). (Tudósító: Lakatos Tibor)
Révész Csaba: – Olyan hibákat vétettünk, amelyekkel saját magunkat vertük meg. Gratulálok a Létavértesnek a győzelemhez.
Gyarmati András: – A hazai csapat megfélemlítette a gyerekeket, akik úgy megijedtek, hogy rögtön rúgtak három gólt. A reális eredmény 8–1 lenne a javunkra. Gratulálok fiatal gárdámnak.

Berettyóújfalu–Püspökladány 0–3 (0–1)
Berettyóújfalu, 300 néző, vezette: Sápi Cs. Berettyóújfalu: Szántó F. – Szabó G. (Karácson D.), Ékes G., Szitkó R., Kolompár Zs. (Horváth G.), Nagy Z., Jancsó A. (Magyar Sz.), Tamás L., Garabuczi B., Sándor Sz., Csordás J. T. Edző: Balogh Barna. Püspökladány: Szalánczi Z. – Varga L., Ramos I., Fülöp A., Domokos A., Bácsi Zs., Horváth R. (Domokos R.), Szabó M. (Karacs Á.), Kanál L., Domokos I., Karacs Z. (Bujdosó A.). Edző: Szabó László. Gól: Szabó M., Karacs Z., Domokos I. Jók: Nagy Z., Tamás L., illetve Fülöp, Ramos, Bácsi, Varga.
Balogh Barna: – Két egyéni hiba után kaptunk gólt, azt gondolom, a találatok után lélekben feladtuk a mérkőzést. Meg a Püspökladány egyébként is magasabban jegyzett csapat, mint mi.
Szabó László: – Örülök, hogy a csapatom megmutatta, mentálisan is erős.