3. forduló (2001.08.26)

Ibrány: újabb sötét ló következik

Miután mind a tizennégy, az NB III. Tisza-csoportjában szereplő csapat megmutatta magát otthon és idegenben is, jöhet az újabb kör, újfent egy megyei derbivel. (KM)

Vasárnap: Záhony (7. helyezett)-Rakamaz (14.). Kovács János, záhonyi edző: - Nehéz volt az első hazai győzelmünket megszerezni, a Létavértes elleni meccsen is bebizonyosodott, hogy roppant kiegyenlített a mezőny. Optimistán várom a megyei rangadót.

Veigli Géza, rakamazi edző: - Tipikusan az a helyzet állt elő, amikor meg kell szakadnunk azért, hogy kimásszunk a gödörből. Eddig az első kapott gól után rendre összeestünk, tehát el kell hitetni a játékosokkal, hogy semmi különösebb baj nem történik, ha betalálnak a kapunkba, illetve stabilabbá kell tenni a védelmünket. A döntetlen már egy apróbb előrelépés lenne.

Nyh. Kertváros (2.)-Szirmabesenyő (5.). Mirgai László, kertvárosi edző: - Kicsit sajnáljuk, hogy elhullajtottunk két pontot Mádon, és most javítani szeretnénk, tehát mindenképpen győzelmet várok a csapattól.

Tuzsér (4.)-Létavértes (11.). Révész Csaba, tuzséri edző: - Kapusgondjaink lesznek, hiszen Szőrt megműtötték. A mezőny egyik legkorosabb csapata látogat hozzánk, ezért lendületes futballt és az ibrányihoz hasonló teljesítményt kell nyújtanunk, ha nyerni akarunk.

Mezőkövesd (1.)-Ibrány (6.). Kató István, ibrányi edző: - Zsinórban a harmadik meccset játsszuk a csoportunkban újonc csapattal, ráadásul most a mindkét eddigi találkozóján győztes Mezőkövesd otthonába látogatunk. Nehéz kilencven perc vár ránk, Papp Tibor szereplése pedig erősen kérdéses.

Hajdúnánás (10.)-Vásárosnamény (8.). Tóth Szilárd, vásárosnaményi edző: - Legalább döntetlenért megyünk. Remélhetőleg a játékosok nem szálltak el attól, hogy legutóbb öt gólt rúgtunk. Az viszont kétségtelen, hogy jó előjelekkel várhatjuk a vasárnapi, hajdúnánási találkozót.

LABDARÚGÓ NB III

Tisza csoport

Balmazújváros - Mád 2-2 (1-1)

Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Vida.

Balmazújváros: Haászbrand - Vaszilkó (Tarr), Angyalos, Fige, Pál, Sárközi, Nagy F., Kovács, Tóth, Loós, Nagy Cs. Edző: Zolnai Lajos. Mád: Kiss - Takács, Martis, Haraszin (Uray), Wachter, Varga S., Demkovics, Toplenszki, Babos (Buri), Hajdú (Nagy Cs.), Harsányi. Edző: Földesi Károly.

Gólszerző: Nagy F. (1-0) a 33., Hajdú (1-1) a 40., Martis (1-2) a 66., Nagy F. (2-2) a 80. percben.

Jók: Nagy F., Loós, Angyalos, ill. Kiss (a mezőny legjobbja), Demkovics, Toplenszki.

ZOLNAI Lajos: - Igazságos eredmény született.

FÖLDESI Károly: - Korrekt játékvezetés mellett úgy érzem nyerési esélyt szalasztottunk el egy jó csapat ellen.

Nyíregyháza-Kertváros - Szirmabesenyő 3-0 (1-0)

Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Bodnár.

Kertváros: Balogh - Paulik, Kirchmayer, Dobos (Ignácz J.), Márton, Németh Cs., Gombkötő, Ambrus, Ignácz Z., Németh S., Krasznai A. Edző: Mirgai László. Szirmabesenyő: Kiss P. - Kerényi, Mező, Schnek, Képes, Szabó (Bodnár), Kui (Tamás), Krompák, Lasztóczi, Szuba (Deáki), Lója. Edző: Zupkó Mihály.

Gólszerző: Kircmayer - 11-esből (1-0) az 5., Krasznai (2-0) a 61., Gömbkötő (3-0) a 80. percben.

Jók: Krasznai, Gombkötő, Paulik, ill. Kiss P., Schnek, Képes, Lasztóczi.

MIRGAI László: - Két jól felkészített csapat mérkőzésén jobb helyzetkihasználásunknak köszönhetjük győzelmünket.

ZUPKÓ Mihály: - Egyenlő erők küzdelmében - ha kis segítség mellett is - hazai győzelem született, bár a különbséget túlzottnak tartom.

Sátoraljaújhely - Hajdúdorog 4-4 (2-2)

Sátoraljaújhely, 300 néző. Vezette: Benkő.

STK: Szemán - Szoták, Csáki, Bodnár, Lukács (Janikó, 45.), Balogh, Juhász, Barna, Ablonczy, Trembulyák, Tóth J. (Szabó I., 75.). Edző: Tokár Tibor. Hajdúdorog: Nagy Cs. - Kerek (Juhász), Kondás, Orosz, Lelesz, Koszta, Tóth, Mangel (Kovács Cs.), Kovács A., Lugosi, Fodor (Projkó). Edző: Szalánczi Tamás.

Gólszerző: Tóth J. (1-0) az 1., Kovács - 11-esből (1-1) a 28. Lugosi (1-2), a 32., Barna (2-2) a 43., Janikó (3-2), az 53., Bodnár (4-2) az 57., Kondás (4-3), a 67., Mangel (4-4), a 70. percben.

Jók: Tóth J., Barna, Janikó, Bodnár, illetve Lugosi, Mangel.

TOKÁRTibor: - Védelmünk legalább annyira gólveszélyes, mint a csatársorunk.

SZALÁNCZI Tamás: - Jelenlegi helyzetünkben a döntetlen bravúros eredménynek számít.

Mezőkövesd - Ibrány 0-4 (0-3)

Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Csonka Kis.

Mezőkövesd: Roza - Kiszely (Árvai), Bocsi, Szabó, Kovács, Sipos, Kurucz (Tábori), Nyeste J., Ragó, Soltész (Barsi), Mészáros. Edző: László István. Ibrány: Simon - Ignácz, Papp K., Gergely (Dombránszki), Bardi, Bíró, Papp T. (Imre), Babjak, Bohács, Ónodi, Erdei (Hermann). Edző: Kató István.

Gólszerző: Ónodi (0-1) a 12., Erdei (0-2) a 30., Bohács (0-3) a 38., Ónodi (0-4) a 92. percben.

Jók: Kovács, ill. az egész csapat.

LÁSZLÓ István: - Egy jobb képességű, képzettebb csapattól szenvedtünk vereséget, de ez a fiaskó arra is jó, hogy játékosaimat emberi oldaláról is jobban megismerjem.

KATÓ István: - Nagyon jó játékkal egy szimpatikus ellenfelet győztünk le.

Tuzsér-Létavértes 2-0 (0-0)

Tuzsér. 350 néző, v.: Szlifka. Tuzsér: Bata - Kosztyú, Lupcsa, Tóth Á., Dancs B., Szabó L, Iván, Lakatos, Cseke (Simai), Spekker (Dancs A.), Kovács I. (Pokol). Edző: Révész Csaba.

Az első játékrészben halvány teljesítményt nyújtott a hazai csapat, amelynek támadójátéká maradt el a várttól. Szünet után húsz percig megfelelő fordulatszámon pörgött az újonc, és ez elég volt a három pont megszerzéséhez. Gól: Lupcsa (55.), Iván (59.). Jó: Bata, Lupcsa, Iván, Lakatos. (Tudósító: Pinkóczi József)

Révész Csaba: Az első félidőben idegesen, több hibával játszott a csapat, szünet után azonban feljavultunk és magabiztosan nyertünk.

Záhony-Rakamaz 4-3 (2-2)

Záhony, 300 néző, v.: Szilágyi M. Záhony: Szalma - Balázsi (Jakab), Czvik (Sére), Lipták, Vincze, Vedres (Kántor T.), Molnár, Kozics, Krizán, Karasz, Kántor Zs. Edző: Kovács János. Rakamaz: Hankószki - Torda, Kertész, Galambosi, Pámer, Csikai (Lukács), Lelt, Kákóczki, Gáspár, Kozák, Knoblok. Edző: Veigli Géza.

Fordulatokban gazdag, változatos volt az első félidő, majd á folytatás is; hiszen a Rakamaznak harmadszor is sikerült kiegyenlítenie a Záhony előnyét.

A hazaiak azonban akkor rúgták a negyedik találatukat, hogy az ellenfél már ne tudjon rá válaszolni. A megyei rangadón mindkét csapat védelme és csatársora gólképe volt, a hazaiak majdnem ráfizettek a hátsó megingásaikra. Gól: Vedres (26. perc), Balázsi (36.), Krizán (54.), Lipták (88.), illetve Torda (30.), Knoblok (38.), Kozák (65.). Jó: Lipták, Vedres, Krizán, illetve Pámer, lelt, Knoblok. (Tudósító: Erdei Árpád)

Kovács János: Változatos mérkőzésen tartottuk itthon a három pontot. Kóstolgatjuk a győzelem ízét, de többet kell tenni érte.

Veigli Géza: Három gólt rúgtunk, pontot mégsem szereztünk. Mindez a védekezésünk kritikája.

Hajdúnánás-Vásárosnamény 1-1 ( 1-0 )

Hajdúnánás, 300 néző, v.: Kurmai. Vásárosnamény: Vass - Tivadar, Székely, Illés N., Bíró, Hornyák, Batka, Orosz Zs., Farkas, Fodor, Kovács G. (Ponczók). Edző: Tóth Szilárd.

Korán vezetéshez jutott a hajdúnánási együttes, de nem került padlóra a vendégcsapat, amely a második játékrészben nemcsak egyenlített, hanem több nagy ziccert is kihagyott.

A mérkőzés összképe a helyzetek alapján a hazaiakra nézve hízelgő az eredmény. Gól: Mikita (5.), illetve Bíró (60.). Jó: az egész naményi csapat. (Tudósító: Kiss Pál:)

Tóth Szilárd: Küzdelmes mérkőzésen több tiszta helyzetünk volt, így egy picivel közelebb álltunk a győzelemhez.