17. forduló (2003.03.15-16.)

Tuzsér (5.)-Ibrány (8.)

Révész Attila, tuzséri edző: - Másfél héttel a rajt előtt influenzajárvány söpört végig a csapaton, ami nem túl jó előjel egy ilyen mérkőzés előtt. Egyelőre még az is kérdéses, hogy kikre számíthatok vasárnap, ennek ellenére természetesen mindent meg kell tenni a három pont megszerzéséért. Az is igaz, már csak azért is nehéz mérkőzéssel kalkulálhatunk, mivel az Ibrány remekül erősített, és híreink szerint az ősszel látottnál masszívabb csapattal rendelkezik.

Pók Csaba, ibrányi edző: - Nem szeretném túlragozni a témát, én ugyanis valamennyi mérkőzésre a győzelem reményében készítem fel a fiúkat. Persze, én bármit mondhatok, úgyis minden a pályán dől el... A felkészülés során kemény munkát végzett a társaság, amely már nagyon várta, hogy újra tétmeccsen lépjen pályára. Ez az igazi, egyetlen edzőmérkőzés sem nyújthat akkora izgalmat, mint egy bajnoki összecsapás.

Majchrovics (jobbra) Tuzséron mutatkozhat be

Szakoly (11.)-Mezőkövesd (3.)

Boros Gyula, szakolyi edző: - Mányák Csaba térdműtétje után lábadozik, egyébként teljes a létszám. Még mindig élénken él bennem az idegenbeli találkozónk, ha egy kicsit higgadtabban játszunk Kövesden biztosan nyerhettünk volna... Sajnálom, az akkor elhullajtott pontokat és bár kétségtelen, jó csapatot "fogtunk ki" a nyitófordulóra, szeretnénk visszavágni az őszi vereségért, vagyis győzelemmel kezdeni az idényt.

A szakolyi elöljárók óvatosak: a tél nyomait magán viselő katlant szeretnék megkímélni a megpróbáltatásoktól, ezért a Mezőkövesd elleni bajnoki összecsapást a nyíregyházi stadionba "vitték". Az illetékesek a Kertváros soros hazai fellépésére is figyeltek, azaz, vasárnap 12.30-kor a salakpályán esik egymásnak a két NB III-as gárda.

Balmazújváros (6.)-Rakamaz (4.)

Kiss Miklós, rakamazi edző: - Jobb lett volna az eredeti menetrend szerint otthon kezdeni a Putnokkal, nekünk tehát rosszul jött, hogy csak most indul a szezon, dehát azt szokták mondani: ez van, ezt kell szeretni. Egyértelműen arra törekszünk, hogy minden meccsből a legtöbbet hozzuk ki, így már érzékeltettem, nyerni megyünk Újvárosba. Azt tudjuk, hogy nem a centerpályán rendezik a mérkőzést, csak remélni merem, azért jó lesz a talaj...

Létavértes (12.)-Záhony (16.)

Révész Csaba, záhonyi edző: - Bizonytalan, hogy lesz-e mérkőzés, információnk szerint a létavértesi pálya nem alkalmas a játékra. Nem kaptunk még hivatalos értesítést a fejleményekről, állítólag egy közeli településen, vagy Debrecenben kívánják lebonyolítani a meccset. Mindenesetre úgy készülünk, hogy utazni kell és muszáj eredményesen zárni a túrát. Arról tudunk, hogy a hazaiak csatára, Nagy Zsolt februárban az ukrán Poligraftechnikához szerződött, viszont három-négy fiatal labdarúgót igazoltak a Lokitól.

A Vásárosnamény-Mád mérkőzést a pálya használhatatlansága miatt elhalasztották.

Tuzsér-Ibrány 4-1 (1-1). Tuzsér, 500 néző, v.: Horváth G.

Tuzsér: Szőr - Kosztyú, Tóth Á. (Herczku), Lakatos, Szabó I. (Cseke), Lupcsa, Dancs B., Iván, Gergely (Dancs A.), Petró, Spekker. Edző: Révész Attila.

Ibrány: Mudri - Ignácz, Kántor, Pap K., Bardi, Herman A., Pámer, Imre, Babják, Ónodi (Milka), Majchrovics. Edző: Pók Csaba.

A mérkőzés első félidejében az Ibrány irányította a játékot, s a viszonylag gyorsan jött vezetés birtokában magabiztosan és jól is futballoztak a vendégek. A szünet előtt a tuzsériak egy "talált" góllal egyenlítettek, de ekkor még senki nem gondolta, hogy ez lesz a vége. A második játékrészben a helyenként kapitális hibákból adódó lehetőségeket a hazaiak jobban használták ki, így, ha túlzott arányban is, de megérdemelten nyertek.

Gól: Petró (34. és 85.), Spekker (11-esből, 66.), Lakatos (70.), illetve Ónodi (11-esből, 12.). Jó: Petró, Spekker, Lakatos, illetve Ónodi. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Révész Attila: Játékosaim az első félidőben túltették magukat a problémáikon, és szünet után helyenként közönségszórakoztató játékkal megérdemelt győzelmet arattunk.

Pók Csaba: Gratulálok az ellenfélnek és a játékvezetőknek!

Szakoly-Mezőkövesd 1-1 (0-0)

Nyíregyházi stadion, 100 néző, v.: Kiss J. Szakoly: Cziotka - Mónus, Burik, Balázs, Palaga, Vass, Boros, Sándor (Fiumei), Barta (Nagy T.), Tardi, Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

A szakolyiak teljesítményén érződött, hogy a felkészülésük nem volt éppen zökkenőmentes. Az idegen körülmények között játszó hazai csapat így a mérkőzés jelentősebb részében csak szenvedett, de pozitívum, hogy a találkozó hajrájában megszerezte az egyenlítő találatot. Gól: Palaga (88. perc), illetve Szabó L. (63.). Jó: Burik, Vass, Palaga, Tardi. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: Olyan mérkőzésen szereztünk egy pontot, melyet gólokkal kellett volna nyerni. A futball igazságtalansága lett volna, ha kikapunk.

Balmazújváros-Rakamaz 1-1 (0-0)

Balmazújváros, 200 néző, v.: Nagy Cs. Rakamaz: Kanócz - Galambosi, Cap, Székely, Göncz, Spisák, Kovács I., Reznek (Krasznai), Kákóczki (Asszony), Kozák (Szilágyi), Szécsi. Edző: Kiss Miklós.

Nagyon jó iramú, változatos mérkőzésen több gólszerzési lehetőség adódott a vendégek előtt, de az újvárosiak remeklő kapusuk révén otthon tartottak egy pontot. Gól: Bajusz (52.), illetve Göncz (59.). Kiállítva: Loós, illetve Szécsi (lökdösődésért, mindkettő 65.) Jó: Göncz, Spisák, Kovács I. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Kiss Miklós: Jó iramú mérkőzést játszottunk, és közelebb álltunk a győzelemhez, mint a hazaiak.

Létavértes-Záhony 0-4 (0-1)

Debrecen, 100 néző, v.: Szlifka. Záhony: Czene - Sevcsuk, Krizán, Lipták, Molnár, Vincze (Karaffa), Babjak, Berczik (Verdes), Dudnyik, Karasz (Bagin), Balogh. Edző: Révész Csaba.

A téli szünetben meggyengült létavértesiek a debreceni Vágóhíd utcai salakon találtak legközelebb játékra alkalmas pályát, míg a záhonyiak az exdemecseri Babjak és Dudnyik megszerzésével okoztak meglepetést. A vemdégcsapat végig fölényben játszott, és a második félidő elején szerzett két záhonyi gól végleg eldöntötte a pontok sorsát.

Gól: Berczik (16.), Karasz (51. és 72.), Babjak (53.). Jó: az egész vendégcsapat.

Révész Csaba: Nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

További eredmények: Hajdúböszörmény-Szirmabesenyő 1-1, Hajdúnánás-Hajdúdorog 2-1.
A Vásárosnamény-Mád és a Putnok-Sátoraljaújhely mérkőzést elhalasztották.