24. forduló (2003.05.03-04.)

Sátoraljaújhely (3.)-Ibrány (8.).

Pók Csaba, ibrányi edző: - Nem egyszerű feladat elé nézünk, nekünk viszont most már nem maradt más lehetőségünk, mint a győzelembe való menekülés. Éppen ezért nagyon remélem, a csapat minden tagja úgy áll majd a mérkőzéshez, hogy tervünk megvalósuljon. Kilátásainkat némileg rontja, hogy Papp Károlyt szerdán kiállították.

Rakamaz (1.)-Záhony (13.).

Kiss Miklós, rakamazi edző: - Ősszel éppen Záhonyban kaptunk ki először, van tehát miért törlesztenünk. Persze az is igaz, tavasszal nagyon összekapta magát ellenfelünk, ugyanakkor nekünk sincs okunk panaszra. Bízom abban: megfelelő módon tudjuk kezelni azt, hogy az élre kerültünk, vagyis a játékosok az elmúlt fordulókban mutatott hozzáállássa jottányit sem változik. Kovács és Krasznai nem teljesen egészséges, szerencsére, eltiltottunk viszont nincs.
Révész Csaba, záhonyi edző: - Számunkra minden mérkőzésnek, minden megszerzett pontnak egyre nagyobb a jelentősége. Ezért felszabadult, közönségszórakoztató mérkőzéseket nagyon nehéz játszanunk, ilyet nem is kívánhat tőlünk senki. Tudjuk, a Rakamaz feljutási álmokat dédelget, így a hazai csapatnak is nagy a tét, ettől függetlenül nem mondunk le a pontszerzés lehetőségéről.

Szakoly (9.)-Hajdúnánás (15.).

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: -Szirmabesenyőn a csapat minden tagja nagyon jó teljesítményt nyújtott, a csütörtöki győzelem csak akkor értékelődik fel igazán, ha a Nánást is le tudjuk gyűrni. Tisztában vagyunk vele, hogy nem lesz könnyű dolgunk, de valamennyi játékosunk ismét meg fog szakadni a sikerért. Sajnos, Vass „besárgult", ugyanakkor a két főiskolással, Barthával és Emberrel kiegészül a keret.

Hajdúböszörmény (11.)-Tuzsér (4.).

Révész Attila, tuzséri edző: - A hajdorogi vereség ellenére bizakodó vagyok, a játék ugyanis elfogadható volt, erre pedig lehet építeni. Azt azonban tudomásul kell venni, ebben az osztályban egyetlen fegyelmezetlenség is végzetes kövezkezményekkel járhat, ezért az összpontosításra mindenkinek nagyobb hangsúlyt kell fektetnie!

Létavértes (13.)-Vásárosnamény (16.).

Illés Norbert, megbízott vásárosnaményi edző: - Az esélytelenek nyugalmával játszhatunk Létavértesen, ezzel együtt bízom benne, hogy megszerezzük első idegenbeli győzelmünket. Egyenlőre kérdéses a húzódást szenvedett Geszti szereplése, az pedig már biztos, hogy sárga lapok miatt én csak a kispadon ülhetek...

Sátoraljaújhely-Ibrány 3-1 (0-0)

Sátoraljaújhely, 200 néző, v.: Kiss J. STK: Mata - Dókus, Ocsenás, Dókus, Janikó - Tokár (Csáki), Barna, Juhász, Ablonczi - Pothurszky, Trembulyák (Paranai). Edző: Zsófi József. Ibrány: Mudri - Ignácz, Bardi, Kántor, Imre (Balogh R.), Babják (Bíró), Majchrovics, Herman L., Milka, Pámer, Kovács M. (Vígh). Edző: Pók Csaba.

Az első félidőben fegyelmezett védekezéssel és jó kapusteljesítménnyel tartotta a döntetlent a vendégcsapat, majd szünet után a vezetést is megszerezte, de a kényszerű csere miatt nem sikerült megtartani az előnyt, sőt az egy pont is elúszott. Gól: Pothurszki (76. és 80. perc), Juhász (88.), illetve Imre (70.). Jó: Mudri, Imre, Kovács M. (Tudósító: Vígh Sándor)

Zsófi József: - Több ziccer elhibázása mellett is biztos győzelem.

Pók Csaba: Küzdöttünk, ennyire futotta.

Szakoly-Hajdúnánás 3-1 (1-1)

Szakoly, 300 néző, v.: Szlifka. Szakoly: Cziotka - Ember, Burik, Balázs, Tardi, Boros (Barta), Fiumei, Palaga, Sándor, Nagy T. (Hurcsik), Ványi (Mányák). Játékos-edző: Boros Gyula.

Gyorsan vezetéshez jutott a hazai csapat, de a Nánás azon melegében válaszolt, és ez megbénította a szakolyiakat. A szünetben azért sikerült rendezni a sorokat, és a második játékrészben már nem volt kérdéses, hogy melyik csapat szerzi meg a három pontot, és melyik ajánlhatja fel azt az édesanyák számára. Gól: Ványi (4. és 67.), Palaga (84.), illetve Lengyel (16.). Jó: Ványi, Burik, Balázs, Tardi. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: A gyors vezetés minket zavart meg, ennek következtében az első félidőben csak kapkodtunk. A második játékrész alapján viszont megérdemelten nyertünk.

Rakamaz-Záhony 3-0 (1-0)

Rakamaz, 300 néző, v.: Nagy Cs. Rakamaz: Kanócz - Cap, Székely (Asszony), Göncz, Szilágyi, Galambosi, Szécsi, Spisák, Kovács I. (Cséke), Kákóczki (Reznek), Kozák. Edző: Kiss Miklós. Záhony: Czene - Berczik (Bagin), Sevcsuk, Lipták, Vincze (Jakab), Dudnyik, Krizán, Molnár, Balogh S. (Sére), Karasz, Babjak. Edző: Révész Csaba.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, amelyben a vendégek előtt kínálkozott az első két lehetőség. Göncz 30 méteres bomba góljával mégis a listavezető szerzett vezetést, majd a védő bal lába a második játékrész elején is elsült. Ezzel el is dőlt a megyei derbi sorsa, mert a némi kockázatot vállaló Záhonnyal szemben több lehetőséget is kidolgozott a házigazda. Gól: Göncz (30. és 49.), Spisák (74.). Jó: Göncz, Székely, Szilágyi, illetve Lipták, Karasz. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Kiss Miklós: Ha nehezen is, de megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.

Révész Csaba: A mérkőzésen a Rakamaz bebizonyította, hogy jó csapat, gratulálok a győzelméhez.

H.böszörmény-Tuzsér 2-3 (0-1)

Hajdúböszörmény, 150 néző, v.: Jakkel. Tuzsér: Mata - Kosztyú, Herczku (Simai), Tóth Á. (Szabó I.), Lupcsa, Cseke, Lakatos (Dancs A.), Dancs B., Iván, Petró, Gergely. Edző: Révész Attila.

Végig mezőnyfölényben játszott a tuzséri csapat, amelyről a fokozatos növelt előnye is árulkodott. A vendégek győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben, mégha a hajrában a böszörményiek faragtak is hátrányukból. Gól: Szabó I. (88. és 92.), illetve Gergely (16.), Iván (59.), Petró (72.). Jó: Petró, Gergely, Lup-csa, Tóth Á. (Tudósító: Pinkóczi József)

Révész Attila: Nem lehetek maradéktalanul elégedett, mivel az utolsó öt perc fegyelmezetlenségei két gólt eredményeztek az ellenfélnek.

Létavértes-Vásárosnamény 4-1 (2-1)

Létavértes, 100 néző, v.: Boros. Vásárosnamény: Vass - Tivadar, Fejes, Marczi, Bíró, Hornyák, Batka, Horváth Sz. (Szervánszky G.), Tóth Zs. (Balogh P.), Kovács G., Oleksza. Játékos-edző: Illés Norbert.

Két gyenge színvonalon játszó csapat mérkőzésén a jobb helyzetkihasználás döntötte el a pontok sorsát. A naményiak reményei a kiállítás után szálltak el, hiszen azt követően bebiztosította sikerét a Létavértes. Gól: Szabadi (5., 40., 58.), Horváth M. (82.), illetve Oleksza (20.). Kiállítva: Oleksza (68.).

Illés Norbert: Az a csapat nyert, amelyik jobban kihasználta a helyzeteit.

Putnok - Balmazújváros 4-1 (2-0)

Putnok, 500 néző. Vezette: Takács.

Putnok: Regős S. - Borsi, Farkas S. (Bányász), Tóth, Tamás - Szabó (Oláh), Nagy, Gál, Lupkovics - Koszta, Farkas T. (Molnács Cs.). Edző: Kőrössy Pál.

Balmazújváros: Haász-Brand - Dobi, Rédai (Kiss), Kaszás, Sárközi - Szabó B., Loós, Vaszilkó I., Tóth (Szabó I.) - Bajusz, Nagy. Edző: Berettyán Sándor.

Gólszerző: Szabó (1-0) 12., Koszta (2-0) a 24., Borsi (3-0) az 52., Koszta (4-0) a 73., Rédai (4-1) a 75. percben.

Jók: Koszta, Szabó, Tamás, Nagy, Bányász, ill. Rédai.

Kőrössy Pál: - Úgy látszik, hogy kijöttünk a gödörből, reménykedek a további jó folytatásban.

Berettyán Sándor: - A szívvel és lelkesedéssel nem volt baj, most a fejünket hagytuk otthont.

Szirmabesenyő - Hajdúdorog 1-3 (1-0)

Szirmabesenyő, 200 néző. Vezette: Bendik.

SZISE: Roza - Lázár, Nagy (Kollár), Márton, Dóczi - Kiszely, Barsi (Badalik), Szuba, Lasztóczi (Tóth G.) - Szabó, Mészáros. Edző: Zupkó Mihály.

Hajdúdorog: Szöllősi - Magyar, Magyari, Bócz, Tóth - Nagy, Mangel, Erdei, Kovács - Arany, Sándor (Pajkos). Edző: Szalánczi Tamás.

Gólszerző: Mészáros (1-0) a 37., Arany (1-1) a 46., Erdei (1-2) a 65., Mangel (1-3) a 83. percben.

Jók: senki, ill. Bócz, Erdei, Arany, Szöllősi.

Zupkó Mihály: - Három nap alatt sikerült tönkretenni eddigi munkánkat. Kezdhetjük elölről.

Szalánczi Tamás: - A második félidei teljesítményünkkel úgy érzem rászolgáltunk a győzelemre.

Mezőkövesd - Mád 2-1 (0-0)

Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Fácska.

Mezőkövesd SE: Varga L. - Kovács, Szabó V., Bocsi, Árvai - Nyeste, Szabó L. (Báder), Farkas, Ragó (Karancsi) - Varga Z. (Kada), Soltész. Edző: Mikes Mátyás.

Mád: Braun - Turbucz, Martis, Haraszin, Dancs (Wachter) - Babos, Varga, Toplenszki, Gombkötő - Lelt (Kirchmayer), Buri. Edző: Oláh Ferenc.

Gólszerző: Bocsi (1-0) az 57., Varga (2-0) a 85., Martis (11-esből, 2-1) a 87. percben.

Jók: Bocsi, Farkas, Varga Z., Ragó, ill. Braun, Buri.

Mikes Mátyás: - Nem várt nagyszerű játékkal akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna.

Oláh Ferenc: - Megérdemelten nyertek a hazaiak.