15. forduló (2003.11.23)

Vásárosnamény (16.)-lbrány (8.)

Orosz Miklós, vásárosnaményi egyesületi elnök: - Nehéz helyzetünk semmit sem javult, csapatunk számára egy újabb „túlélési gyakorlat" következik. Az idényzárón szeretnénk legalább pontot szerezni, ennek érdekében a srácok biztosan mindent meg fognak tenni.

Németh Károly, ibrányi edző: - Az év egyik legnehezebb mérkőzése következik, mert mindenki sima győzelemre gondol, miközben egy nagyon harcos és lelkes ellenféllel és vélhetően a nehéz pályaviszonyokkal is meg kell küzdenünk. Ezeken a mérkőzéseken a táblázaton elfoglalt helyezés és a pontszám egyáltalán nem számít, a pillanatnyi motiváció és küzdőképesség fog dönteni.

Rakamaz (12.)-Volán-Sényő (7.)

Farkas Béla, rakamazi edző: - Zsinórban a harmadik megyei rangadónk következik, egy-egy döntetlen és vereség után most sikernek kellene jönnie. Persze, ez nem ilyen egyszerű, de a vezetőkkel együtt abban bízunk, hogy a játékosok őszi szereplés felett érzett szégyenérzete előjön, és ennek segítségével legalább most nyerünk. Ha ez sikerül, esetünkben akkor sem lesz igaz a mondás: minden jó, ha a vége jő, mert a három pont csak szépségtapasz lehet. Gondjainkat növeli, hogy Kovács háromsárgás, Vitkai igazolását viszont magam vittem ki, így ő a kapuba állhat.

Brekk János, sényői edző: - Ismerjük a rakamazi csapat problémáit, de ezek nem tévesztenek meg bennünket, mert egy ilyen jellegű mérkőzés mindig háromesélyes. Az őszi szezont szeretnénk pont vagy pontok megszerzésévei lezárni. Várnai három sárga lap miatt nem szerepelhet.

Tuzsér (4.)-Bőcs (1.)

Révész Attila, tuzséri edző: - Abban bízom, hogy a veretlen Bőcs ellenünk is támadó felfogásban játszik majd, mert az ilyen csapatok ellen mi is könnyebben boldogulunk. A csapat a végére egy kicsit elfáradt, erőtartalékainkat kell mozgósítani a siker érdekében. Bizakodó vagyok, mert az ilyen mérkőzésekre játékosaim mindig jobban felszívják magukat.

Hajdúdorog (14.)-Szakoly (13.)

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: - Az utolsó mérkőzés mindig több szempontból is fontos, hiszen nem mindegy, hogy milyen eredménnyel vonul téli pihenőre a csapat, de számunkra ez a mérkőzés azért is lényeges, mert egy mögöttünk lévő riválissal játszunk, és nem szeretnénk, ha megelőzne bennünket. Egy győzelem remélhetőleg a sikeres tavaszi folytatás előjele lehetne. Sajnos, az egészséges játékosok névsora rövidebb, mint a sérülteké...

Vásárosnamény-Ibrány 0-3 (0-1). Vásárosnamény, 250 néző, v.: Fácska (Kiss László, Bíró)

Vásárosnamény: Papp - Batka, Fejes, Szervánszky Cs., Bancsi, Bartha, Tóth Zs., Nagy Zs., Gajda, Tordai, Barnai. Megbízott edző: Tóth József.

Ibrány: Karászi - Kántor, Bardi, Ignácz, Kertész - Pámer, Feczkó, Szilágyi (Babják), Milka - Majchrovics (Korsoveczki), Imre (Bessenyei). Edző: Németh Károly.

38. perc: Szilágyi futott el a bal oldalon, védőjét becsapva középre adott, az érkező Pámer 5 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0-1).

46. perc: Szilágyival szemben szabálytalankodtak a vendégek a 16-oson belül, a büntetőt Majchrovics értékesítette (0-2).

53. perc: Feczkó remek labdájával Imre lépett ki a lesre játszó védők közül, s közelről nem hibázott (0-3).

Az Ibrány magabiztos győzelmet aratott az egykor szebb napokat látott, de ezen a derbin inkább csak a szövegelésben jó hazai csapat ellen. Az eredmény a Naményra nézve igencsak hízelgő, a második játékrészben ugyanis jobbára csak a labda nyomozásával voltak elfoglalva a vendéglátók...

Gól: Pámer, Majchrovics, Imre.

Jó: Batka, Szervánszky Cs., Tóth Zs., illetve Szilágyi, Feczkó, Pámer.

Tóth József: Megérdemelt vendéggyőzelem született, igyekeztünk méltó partnerek lenni, de ennyire futotta.

Németh Károly: Nehéz talajon, lelkes ellenféllel szemben megérdemelt győzelmet arattunk.

Rakamaz-Volán-Sényő 0-0. Rakamaz, 200 néző, v.: Nagy Cs.

Rakamaz: Vitkai - Kurucz, Galambosi, Székely, Baka, Szilágyi, Riczu, Minczér, Göncz, Szécsi (Papp), Kákőczki. Edző: Farkas Béla.

Volán-Sényő: Szabó A. - Rubóczki, Haburcsák (Gráf), Leskó, Barna, Asztalos (Homonyik), Plutyinszkij, Fekete, Kiss T., Nyisztor, Gégény (Knoblok). Edző: Brekk János.

Jó: Kurucz, Riczu, Minczér, Kákóczki, illetve Szabó A., Barna, Kiss T.

Farkas Béla: Ma úgy akartunk, ahogy minden mérkőzésen kellett volna, és a három kapufánk alapján úgy érzem, megérdemeltük volna a győzelmet.

Brekk János: Az első félidőben volt lehetőségünk a gólszerzésre, de a játékvezető megfosztott egy tizenegyestől. Szünet után a hazai csapat többet birtokolta a labdát, az eredmény igazságos.

Hajdúdorog-Szakoly 3-1 (0-0). Hajdúdorog, 100 néző, v.: Kurmai.

Szakoly: Fintor - Mónus, Burik, Boros, Tardi, Vass, Fiumei, Palaga (Szemán), Mitró (Horváth), Sándor, Hurcsik (Holló). Játékos-edző: Boros Gyula.

Gól: Nagy Sz. (54.), Arany (55.), Sándor (88.), illetve Tardi (85.).

Jó: Tardi.

Boros Gyula: A második félidő elején egy perc alatt sikerült megveretni magunkat. Számunkra ettől az ősztől csak jobb jöhet.

Tuzsér-Bőcs 1-2 (1-0). Tuzsér, 600 néző, v.: Kiss J. Tuzsér: Szőr - Bagin, Herczku, Lupcsa, Dancs (Szabó I.), Cseke, Lakatos, Babjak, Iván, Spekker (Petró), Gergely. Edző: Révész Attila.

Gól: Cseke (35.), illetve Sipos (14.), Farkas (59.).

Jó: Cseke, Lakatos.

Révész Attila: Az első félidőben gólokkal kellett volna eldönteni a mérkőzést, ehelyett két óriási egyéni hibából a vendégeknek sikerült gólokat és győzelmet szerezni.