20. forduló (2015.03.28-29.)

Ibrány SE

Balkány SE
Kezdés: 2015.03.29. 15:00

Gerliczki Máté, ibrányi edző: – Köszönjük a napkoriak kedvességét, hogy befogadtak minket erre a néhány mérkőzésre. Örülök, mert nagy a harc a csapatba kerülés miatt, annak viszont kevésbé, hogy Orosz Dániel után most Kovács Imre is edzésen sérült meg, Petics György pedig a bajnokin. Nélkülük is győzelemre törünk a Balkány ellen.

Balogh József, balkányi edző: – A héten rendet kell tenni a fejekben! Annál is inkább, mert amíg nem érezzük át, milyen nehéz helyzetben vagyunk, addig nem számíthatunk sikeres szereplésre. Csak nagy akarással, közösen léphetünk előre.

Ibrány–Cellspan-Balkány 3–1 (2–0)
Napkor, 200 néző, v.: Tordai.

Ibrány: Tóth N. – Pap M., Deme A., Bodó G., Csáki J., Torma T., Gergely B. (Makai I.), Kiss T. (Flavio), Islony, Somogyi T. (Somogyi M.), Kristófi S. (Kiss P.). Edző: Gerliczki Máté.

Balkány: Kőrösi N. – Turbucz T. (Lovas B.), Juhász B., Vass Z., Hortó A., Göncz B., Marozsán M., Szilágyi Z., Vasas T., Csizmarik Á. (Ferenczi F.), Marcondes (Pintér D., Bencsik A.). Edző: Balogh József.

Teljesen megérdemelt „hazai” győzelem.

Gól: Kristófi S., Torma T., Makai I. illetve Göncz B.

Ifi: 1–0.

Gerliczki Máté: – Köszönjük szurkolóinknak, hogy hazai hangulatot teremtettek. Nagyon jól játszottunk, viszont több dologgal is elégedetlen vagyok: rengeteg helyzetet kihagytunk, sok sárga lapot kaptunk és a végén kapott gólnál elfogyott a koncentrációnk.

Balogh József: – Az a baj, hogy akarásban jóval fölénk nőtt az Ibrány.

Nagykálló–Tiszavasvári 0–5 (0–2)
Napkor, 50 néző, v.: Valu.

Nagykálló: Menyhárt N. – Kerecsen S., Fodor T., Madar T., Major I. (Plajos Z.), Rakaczki J. (Kóth Á.), Málik J., Papp M. (Farkas L.), Tóth Z. (Kriser Sz.), Svelta Z., Bencs Á. Edző: Budaházi László.

Tiszavasvári: Polgári I. – Lakatos I., Daru I., Péntek A. (Nagy D.), Lakatos Barna (Fazekas V.), Potornai M. (Bakos T.), Dobos Z., Lakatos Bence, Kóka R., Tudja D. (Czifrák R.), Kovács B. (Dankó G.). Edző: Mirgai László.

Az első félidőben két gyermeteg gólt kapott a nagykállói csapat, innentől kezdve nem volt kétséges a győztes kiléte. Megérdemelt vendégsiker.

Gól: Lakatos Bence 2, Tudja D., Kóka R. (11-esből), Fazekas V. (11-esből). Kiállítva: Madar T. (75. perc). Ifi: 0–6.

Budaházi László: – A nagykállói futball szereplőinek nagyon komolyan el kell gondolkodni a folytatásról… Igazából azt nem értem, hogy ha felmegyünk a pályára, miért nem merjük azt nyújtani, ami bennünk van, holott ebben az osztályban nekünk lenne a legkevesebb vesztenivalónk.

Mirgai László: – Minden elismerésem Budaházi Laci barátomé, mert Nagykállóban csapatot „csinálni” manapság nem egyszerű dolog. Elégedett vagyok a társaság hozzáállásával, szép gólokat rúgtunk. Külön gratulálok Lakatos Bencének, aki balhátvéd létére két góllal járult hozzá a győzelemhez.

Tiszalök–Nyírgyulaj 1–1 (0–1)
Tiszalök, 150 néző, v.: Csáki L.

Tiszalök: Gagyi S. – Bene L., Balogh A., Bognár A., Csáki V., Cseh K., Csorba T. (Bodnár A.), Gál N., Szolyka T. (Puncsák Cs.), Újvári Zs. (Szolyka G.), Vass I. Edző: Kovács János.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Baksa Cs., Czerula Zs., Erdei L., Szép T. (Lakatos J.), Gózner K., Tóth B. (Sitku Á.), Fekete G., Szentjobbi R., Pénzes Á. (Kanál R.), Berecz Zs. (Oxi R.). Edző: Lukács Tibor.

A hazai csapat megérdemelte volna a győzelmet.

Gól: Gál N., illetve Berecz Zs. (11-esből). Ifi: 2–8.

Kovács János: – Több volt ebben a mérkőzésben. A mezőnyben ellenfelünk fölé nőttünk, a kidolgozott helyzeteket viszont nem tudtuk értékesíteni. A kapu előtt kissé bizonytalanok vagyunk, ezen a téren mindenképpen előre kell lépnünk.

Lukács Tibor: – Az első félidő a miénk volt, a második a hazaiaké, így igazságos eredmény született. Most már teljes mellszélességgel a hétfő futsalrangadóra koncentrálunk.

Tuzsér–Tiszakanyár 2–1 (1–0)
Tuzsér, 150 néző, v.: Resán G.

Tuzsér: Szűcs L. – Dancs B., Lakatos T. (Gergely I.), Markos J., Dallos L., Hriskevics, Iván A., Dolhai M., Setét R., Bagoly Z., Soós T. Játékos-edző: Dancs Béla.

Tiszakanyár: Kromplák Gy. – Morauszki I., Hidi N., Bárány L., Pócsi B., Phrakonkham, Bodnár J., Terjék Z. (Koi B.), Mikuljak, Oláh L., Ablonczy D. (Illés A.). Edző: id. Koskovits György.

A hazai csapatnak az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést, a szünet után viszont feljavult a szél által támogatott Tiszakanyár. Gól: Hriskevics, Iván A., illetve Oláh L. Ifi: 0–4.

Dancs Béla: – Huszonöt perc oktató foci után nem értem a visszaesés okát, csapkodó, kapkodó játékot művelt a csapat. Ennek ellenére győzelmünk nem forgott veszélyben begyűjtöttünk a három pontot és ez a lényeg.

Háda Tivadar egyesületi elnök: – Az első félidei játék alapján igazságos eredmény született, mert a Tuzsér már az elején eldönthette volna a mérkőzést, a másodikban viszont eldöntötték a csapatok helyett…

Kemecse–Nagyhalász 1–1 (1–1)
Kemecse, 250 néző, v.: Veres J.

Kemecse: Félegyházi V. – Simon D. (Csomány Ö.), Szűcs F., Hokk Á. (Hokk B.), Majoros Á., Osváth S., Lakatos L., Orgován Gy., Orosz M., Lukács B. (Szaffián Sz.), Ruska T. (Gömze A.). Edző: Hokk Béla.

Nagyhalász: Jakocska Cs. – Kondor M., Tilki M., Horváth M. (Kovács N.), Orosz T., Sallai B., Boros I., Kóder L. (Varga A.), Anderka R. (Kosztik D.), Tóth N. (Kiss G.), Mocsár Cs. (Jónás G.). Játékos-edző: Kiss Gábor.

Egy szomszédvári rangadón bármi előfordulhat, de ezúttal meglepő dolgok történtek… Örök igazság, hogy a labdarúgást gólra és nem helyzetekre játsszák, mindemellett az esélyesebb Kemecse ezúttal visszafogott teljesítményt nyújtott. Gól: Osváth S., illetve Anderka R. Ifi: 2–3.

Hokk Béla: – A szélre, a körülményekre nem hivatkozott, mert az nem érdekel senkit… Ezt a mérkőzést a helyzetek alapján meg kellett volna nyerni, de néhány játékosból hiányzott a kellő győzni akarás.

Kiss Gábor: – A csapat az őszi arcát mutatta, aminek meg is lett az eredménye. Ezen a csapáson tovább haladva reményeim szerint gyarapíthatjuk pontjaink számát. A mai teljesítmény után le a kalappal minden játékosom előtt.

Baktalórántháza–Szatmár Unió FC 2–0 (0–0)
Baktalórántháza, 150 néző, v.: Dobi.

Baktalórántháza: Tóth K. – Geda G., Csordás G., Lakatos I., Balogh G., Rakóczi Zs., Kozma J. (Bőgős L.), Miskolczi L., Marics G., Szabó R. (Marics I.), Kun Cs. Játékos-edző: Illés László.

Szatmár Unió: Juhász S. – Gégény M., Gál R., Doros M., Rigó A., Baksa Á., Balogh P., Szatke M. (Császár T.), Sárközi D. (Varga Z.), Bodó R. (Bartha T.), Veress L. (Csáki R.). Edző: Siti Ferenc.

A hazai csapat kissé kényelmesen futballozott, így kiegyenlített játékkal telt az első félidő. A szünet után beindult baktai gépezet, és az esti szürkületben megérdemelt hazai győzelem született. Gól: Miskolczi L., Szabó R. Ifi: 5–0.

Illés László: – Masszív, jó kis csapatot sikerült legyőznünk, nagyjából azt kaptam a meccstől, amit vártam. Gratulálok a fiúknak!

Siti Ferenc: – A mérkőzés egészét tekintve az első félidőben mi játszottunk jobban, a másodikban viszont a hazaiak akarata érvényesült. Megjegyzem, a második baktai gól előtt az ötös sarkán feküdt a játékosunk – két percig… Sok sikert kívánok a folytatáshoz a hazaiaknak!

Dombrád–Mándok 2–2 (1–1)
Dombrád, 130 néző, v.: Major O.

Dombrád: Balla J. – Bárány T., Birovecz J., Csáki P., Gombkötő Z., Kovács D. (Fabu R.), Kovács Z., Szabó M., Szabolcsi M., Szőlősi L., Tamás B. Edző: Borza László.

Mándok: Pécsi V. – Sallai M., Nikita V., Schellenperger (Káté I.), Révész Z. (Csürök Cs.), Szabó T., Dancs A., Ladomirjak, Káté I., Varga D., Dascal. Edző: Csoma Dezső.

A hazai csapat végigtámadta a mérkőzést, a döntetlen a vendégere nézve hízelgő. Gól: Szabó M., Birovecz J., illetve Zhoffcsak V., Varga D. Ifi: 6–1.

Borza László: – A futball nagyon igazságtalan játék, nyolc tiszta helyzet hagytunk ki, mellette tizenegyest hibáztunk, illetve kapufát rúgtunk. Erre az utolsó percben egyenlítettünk ki. Amíg nem koncentrálunk megfelelő módon az ellenfél kapuja előtt, addig, sajnos az ilyen sima meccsek vége is szenvedés lesz.

Csoma Dezső: – Nagyon rosszul játszottunk, sok emberből – tisztelet a kivételnek – hiányzott az alázat és az akarat.

Szakoly–Nyírmada 2–1 (1–1)
Szakoly, 200 néző, v.: Bíró Cs.

Szakoly: Szobonya G. – Szathmári D., Szenes I., Buka B., Horváth G., Szabó P. (Baumgartner K.), Rédei M., Kató I. (Vinnai K.), Daru R., Madzin I., Bodai K. Edző: Madalina György.

Nyírmada: Kardos Z. – Mátyus Cs., Géczi I., Szikszai A. (Péter Gy.), Danku A. (Puskás Á.), Bancsi G., Fejes J., Ohár R., Németh A., Nagy M., Dávid R. Játékos-edző: Szőke István.

Szeles, hideg időben egy lelkes és egy jó csapat küzdelmében a Szakoly kerekedett felül. Gól: Bodai K., Buka B. (11-esből), illetve Bancsi G. Ifi: 0–5.

Madalina György: – Az örömömet beárnyékolja, Vinnai Krisztián súlyos sérülése az utolsó percben, ami már csak ráadás volt, mivel egyébként sem tudtunk a legerősebb összeállításban pályára lépni. Küzdöttünk, hajtottunk, próbáltuk elrontani a Nyírmada játékát, ami sikerült, de a játék képe alapján egyáltalán nem meglepő a győzelmünk.

Szőke István: – Igazságosabb lett volna a döntetlen, ettől függetlenül gratulálok a hazai csapatnak. Folytatjuk tovább, amit elkezdünk, remélem, ez a vereség nem fogja meg a fiúkat. Mielőbbi felépülést kívánunk Vinnai Krisztiánnak!