22. forduló (2002.05.05)

Ibrány (2.)-Mád (7.)

Kató István, ibrányi edző: - A héten nem tudtunk teljes értékű edzésmunkát végezni, mert betegségek, kisebb sérülések akadályoztak bennünket. Vasárnap a jó passzban lévő Mád nem lesz könnyű ellenfél, de ha nem félvállról vesszük, meg tudjuk oldani a feladatot.

Vásárosnamény (14. helyezett)-Záhony (10.)

Szilágyi Bertalan, vásárosnaményi edző: - Nem számolgatnunk kell, hanem játszani, hiszen a matematikával nem tudunk meccset nyerni. Helyzetünket figyelembe véve, a Záhony elleni mérkőzésünket is meg kellene nyerni.

Kovács János, záhonyi edző: - Nagy árat fizettünk az első tavaszi sikerünkért, hiszen három-négy játékosom is kidőlt a sorból. Szeretnénk pontjaink számát tovább gyarapítani, még ha ez nem is lesz könnyű feladat az élet-halálharcot vívó naményiakkal szemben. Meg kell akadályozni őket abban, hogy nyerni tudjanak ellenünk.

Tuzsér (4.)-Balmazújváros (3.)

Révész Csaba, tuzséri edző: - Támadóink hiányában a Kertváros ellen a szokott játékstílusunkat kénytelenek voltunk feladni, és az eredményesség érdekében célfutballt játszani. Sajnos, a minimális célkitűzésünket meghiúsította egy vitatott lesgól, ettől függetlenül a játékosok fegyelmezettségéről csak elismeréssel tudok beszélni. A Balmazújváros ellen mindent megteszünk a győzelem érdekében.

Mezőkövesd (5.)-Nyh. Kertváros (1.)

Mirgai László, kertvárosi edző: - Védelmünk nyolc mérkőzés alatt mindössze ötször kapitulált, ami nagyon jó arány, viszont a Mezőkövesd támadói magasabb osztályt is megjárt játékosokból állnak. Vélhetően ennek a két csapatrésznek a csatája dönti majd el a mérkőzést. A Kövesdet hazai pályán közel ezer szurkoló szokta buzdítani, ennek hatására gondolom, jobban ki fognak nyílni, és ha ezt ki tudjuk használni, úgy eredményesek lehetünk.

Létavértes (11.)-Rakamaz (6.)

Veigli Géza, rakamazi edző: - Öt mérkőzés óta nyeretlenek vagyunk, és az már nem lehet véletlen, hogy rendre egy egy banánhéjon csúszunk el. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy bárki ellen bármilyen eredményre képesek vagyunk, de a szemléleten mindenképpen változtatnunk kell. Pámer eltiltás miatt nem játszhat.

Ibrány-Mád 6-3 (2-1). Ibrány, 500 néző, v.: Kiss J.

Ibrány: Simon - Ignácz, Herman A., Bardi, Dobránszki (Gergely), Pap K., Imre (Papp T.), Babják, Bohács, Ónodi, Erdei. Edző: Kató István. Mád: Kiss - Turbucz (Takács), Martis, Haraszin, Demkovics, Toplenszki (Buri), Babos, Harsányi (Uray), Soltész, Varga, Hajdú. Edző: Takács József.

Az Ibrány nagyszerű első félórát produkált, s kétgólos előnye birtokában nyugodtan futballozhatott, bár ebbe a vendégek nemigen törődtek bele. Olyannyira nem, hogy a félidő végén szépítettek is.

A szünet után az első hazai támadásból gól született, de a mádiak nem adták fel, s gyorsan faragtak a hátrányukból. Látszott, nagyon meg kell dolgozni a hazai sikerért.

A gólváltásokat követően végül is tekintélyes előnyre tett szert az Ibrány, s akár nagyobb gólkülönbségű győzelmet is arathatott volna a szívósan és jól küzdő vendégek ellen.

Gól: Imre (2.), Dobránszki (25.), Ónodi (46.), Babják (62.), Pap K. (75.), Erdei (90.), illetve Demkovics (43. és 51.), Soltész (65.).

Kató István: Időnként nehézzé tettük a magunk számára a mérkőzést, ennek ellenére gratulálok játékosaimnak a győzelemhez.

Takács József: - Gratulálunk a hazaiaknak, akiknek góljaiba háromszor mi is besegítettünk.

Jók: Hermann A., Ónodi, Dobránszki.

Vásárosnamény-Záhony 3-0 (2-0)

Vásárosnamény, 300 néző, v.: Éva. Vásárosnamény: Papp - Illés N., Geszti, Bíró, Hornyák, Szilágyi, Horváth, Orosz Zs., Fodor (Tóth G.), Bagin (Batka), Toldi Sz. (Kovács G.). Edző: Szilágyi Bertalan. Záhony: Czene - Kántor Zs., Czvik, Lipták (Szabó), Vincze, Molnár, Kántor T., Kozics (Jakab), Sére, Karasz, Balázsi (Vilman). Edző: Kovács János.

Teljesen megérdemelt hazai győzelem született, hiszen végig a hazaiak irányították a játékot, és a sereghajtó ezúttal remekül is futballozott. Olyannyira, hogy leszögezhetjük: az utóbbi időszak legjobb játékát nyújtotta a Namény. Gól: Bagin (14. és 24. perc), Szilágyi (73.). Jó: Geszti, Szilágyi, Orosz Zs., Bagin. (Tudósító: Kiss Pál)

Szilágyi Bertalan: Ma végre berúgtuk a helyzeteinket, így megérdemelten nyertünk.

Kovács János: Amíg csak az eredmény után futunk, addig idegenben nem tudunk pontot szerezni.

Tuzsér-Balmazújváros 0-0

Tuzsér, 500 néző, v.: Bacsó. Tuzsér: Szőr - Kosztyú, Tóth Á., Lupcsa, Szabó I., Lakatos, Iván, Cseke, Dancs B., Spekker (Pokol), Petró (Barabás). Edző: Révész Csaba.

Ugyan végig a tuzsériak futballoztak mezőnyfölényben, mi több, az első félidőben a kapufát is eltalálták, az ellenfél védelmét egyszer sem tudták feltörni, így be kellett érniük a gól nélküli döntetlennel. Kiállítva: Cseke (szándékos utánrúgásért, 82.). Jó: Kosztyú, Tóth Á. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Révész Csaba: A győzelem érdekében a második félidőben fejetlenül kitámadtunk, szerencsére ez nem bosszulta meg magát.

Létavértes-Rakamaz 1-2 (1-1)

Létavértes, 200 néző, v.: Jakkel. Rakamaz: Vadon - Kertész, Torda, Galambosi, Lukács, Gáspár (Boldog), Riczu, Lelt, Kozák, Szekrényes (Hengsperger), Kákóczki (Csikai). Edző: Veigli Géza.

Végre megszakadt a Rakamaz öt hetes nyeretlenségi sorozata, amihez fegyelmezett, jó játék és Vadon kapus bravúrjai kellettek. A rakamaziak az utolsó negyedóra emberhátrányát is sikeresen átvészelték. Gól: Nagy Zs. (5.), illetve Lelt (31.), Kozák (65.). Kiállítva: Galambosi (második sárga lap, 75.). Jó: Vadon, Torda, Riczu, Lelt. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Veigli Géza: Játszottunk már jobban is, mégis kikaptunk, de ma nem a mutatott teljesítmény, a három pont volt a lényeg.

Mezőkövesd-Nyh. Kertváros 1-3 (0-1)

Mezőkövesd, 400 néző, v.: Kegyes. Kertváros: Vránszki - Paulik Z., Márton, Ambrusz, Kiss G., Ignácz Z. (Ignácz J.), Kondora (Nagy Cs.), Hegedűs (Németh S.), Dobos, Majchrovics, Paulik I. Edző: Mirgai László.

Az első tíz percben egy kapufával és egy nagy ziccerrel tette le névjegyét a listavezető, majd a szezon legjobban sikerült játékrészét góllal is megkoronázta. A második félidő elejének két gyors gólja eldöntötte a mérkőzést, még a szépítő találat sem változtatott a játék képén. Gól: Ragó (77.), illetve Majchrovics (33.), Dobos (47.), Paulik I. (48.). Jó: Márton, Ambrusz, Dobos, Majchrovics. (Tudósító: Karakó Ferenc)

Mirgai László: Mi irányítottuk a játékot a mérkőzésen, és végtelenül boldog vagyok, hogy a kilencedik mérkőzésünkön megszereztük a kilencedik győzelmünket is.

További eredmények: Sátoraljaúj-hely-Hajdúnánás 5-1, Hajdúdorog-Szirmabesenyő 4-2.