28. forduló (2003.06.01.)

Szakoly (8.)-Ibrány (10.)

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: - Sajnos, a múlt héten egy megnyertnek hitt meccset sikerült elvesztenünk, ezzel megszakadt a szép sorozatunk. Tavasszal most játszunk először hazai pályán megyei rangadót, és ezen a háromesélyes meccsen akad törlesztenivalónk az Ibránnyal szemben, az őszi, érdekes körülmények között kialakult döntetlen miatt.

Ónodi Sándor, ibrányi játékos-edző: - Remélem, hogy a Létavértes legyőzésével az addig tapasztalt görcs felszabadul a játékosokban, és az osztály egyik legszebb pályáján fegyelmezett játékkal pontot vagy pontokat szerzünk. Sérültjeink vannak, Pap Károly viszont letöltötte eltiltását.

Tuzsér (4.)-Hajdúnánás (15.)

Révész Attila, tuzséri edző: - Nehéz sorozaton vagyunk túl, de a héten legalább lesz időnk felfrissülni. Bízom benne, hogy a kiesés ellen küzdő Nánás ellen meg tudjuk szerezni a győzelmet, amire dobogós céljaink elérése miatt is szükségünk van, no meg azért, mert a Záhonynak is szeretnénk besegíteni.

Szirmabesenyő (12.)-Záhony (14.)

Révész Csaba, záhonyi edző: - Egyszerű lenne a balszerencsét és a kapufát okolni gólképtelenségünkért, de a bentmaradásért győzni kell, a győzelemhez pedig gólt kell szerezni. Az utolsó három fordulóban legalább hat pontra lesz szükségünk a megkapaszkodáshoz. Szirmabesenyőn nem a legideálisabb körülmények várnak ránk, a csoport legrosszabb pályáján számunkra a legjobb eredményt kell elérni.

Létavértes (13.)-Rakamaz (2.)

Kiss Miklós, rakamazi edző: - A nehezen megnyert Mezőkövesd elleni rangadóval remélhetőleg kilábaltunk a hullámvölgyből, mert a hátralévő meccseken minden esélyt meg kell ragadnunk az élbolyban maradáshoz. A Létavértes rapszodikus csapat, ősszel otthon is megvert bennünket, most visszavágásra készülünk, bár ellenfelünk az utóbbi időben saját pályáján is megkezdte a pontok gyűjtését.

Balmazújváros (7.)-Vásárosnamény (16.)

Illés Norbert, vásárosnaményi játékos-edző: - Tudjuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, de természetsen a csapattól tisztes helytállást kérek. A sérült Kovácsra nem számíthatunk.

Szakoly-Ibrány 2-3 (0-1). Szakoly, 300 néző, v.: Veizer (Krassowsky, Szabó I.)

Szakoly: Cziotka - Boros (Bartha), Burik, Balázs (Mónus), Tardi, Vass, Fiumei, Palaga, Sándor, Nagy T. (Hurcsik), Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula. Ibrány: Mudri - Ignácz, Pap K., Herman A., Bardi (Bíró), Kántor, Imre (Balogh R.), Babják, Majchrovics (Tilki), Herman L., Pámer. Játékos-edző: Ónodi Sándor.

A támadó felfogásban kezdő ibrányi csapat meglepte ellenfelét, több ígéretes helyzetet dolgozott ki, s a 32. percben Imre révén a vezetést is megszerezte (0-1).

Szünet után tovább folyt a helyenként csak a labdát nyomozó szakolyiak oktatása, a 48. percben újra Imre (0-2), majd a 60. percben Ignácz mattolta a hazai védelmet (0-3).

A második félidő hajrájában a feltámadó Szakoly két tizenegyeshez is jutott, ezek értékesítésével látszólag szorossá tudták tenni az eredményt, a megérdemelt vendéggyőzelem azonban már nem forgott veszélyben.

Gól: Vass (75. és 85., mindkettőt 11-esből), ill. Imre 2 (32., 48. perc), Ignácz (60. perc).

Jó: Vass, Burik, illetve Imre, Majchrovics, Herman A., Kántor, Pámer.

Boros Gyula: Nagy előnyt adtunk az Ibránynak, és ezt kihasználva ellenfelünk megérdemelten nyert.

Ónodi Sándor: Küzdelmes mérkőzésen ennyivel jobbak voltunk, de gratulálok a szakolyi csapatnak is.

Imre (balra) két gólt szerzett Szakolyban

Fotó: Balázs Attila

Tuzsér-Hajdúnánás 1-1 (1-1)

Tuzsér, 400 néző, v.: Kónya. Tuzsér: Bata - Kosztyú, Herczku, Lakatos, Dancs B. (Kovács I.), Szabó I., Iván, Cseke, Petró, Spekker (Gergely), Lupcsa. Edző: Révész Attila.

Óriási mezőnyfölényben játszott a tuzséri csapat, de a vendégek mindkét kapusa (a kezdőt sérülés miatt le kellett cserélni) kifogott rajta, így hiába dolgozott ki rengeteg helyzetet a Tuzsér, nem tudta megszerezni a kötelező győzelmet. Gól: Iván (28. perc), illetve Kondora (43.). Jó: Lakatos, Herczku, Lupcsa. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Révész Attila: Hiába játszottunk nyomasztó fölényben, rengeteg helyzetet kihagytunk, és ha holnapig tart a meccs, akkor sem tudtunk volna újabb gólt szerezni.

Létavértes-Rakamaz 0-3 (0-0)

Létavértes, 150 néző, v.: Horváth G. Létavértes: Fehér - Zudor, Horváth, Nagy I. Cs., Galgóczi - Kontor (Máthé, 71.), Szabó Zs., Nagy I., Bencsik (Nagy II. Cs., 15.) - Szabadi, Berecz. Edző: Árva Barna. Rakamaz: Kanócz - Székely, Galambosi, Cap, Szécsi, Kovács I., Spisák (Boldog), Kákóczki (Reznek), Göncz, Kozák (Cséke), Szilágyi. Edző: Kiss Miklós.

Mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet, amely az első félidőben egy kissé görcsössé tette a vendégek játékát. Így aztán ekkor még kevés helyzetet alakított ki a Rakamaz, de a második játékrészben a jól sikerült cserék révén magabiztosan szerezte meg a győzelmet. Gól: Szécsi (48.), Cséke (87. és 89.). Jó: Kanócz, Székely, Szilágyi. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Kiss Miklós: A kihagyott helyzetek miatt nehezen indult a mérkőzés, de a vége magabiztos győzelem lett, teljesen megérdemelten.

Szirmabesenyő-Záhony 3-3 (2-1)

Szirmabesenyő, 200 néző, v.: Kegyes. SZISE: Roza - Lázár, Kerényi (Nagy Cs., Tóth G.), Szobóczki, Kiszely (Badalik) - Dóczi, Márton, Szuba, Lasztóczi - Szabó, Mészáros. Edző: Zupkó Mihály. Záhony: Czene - Berczik, Krizán, Sevcsuk, Molnár, Lipták, Sére (Vedres), Karasz, Vincze, Babjak, Balogh S. (Karaffa). Edző: Révész Csaba.

Szakadó esőben játszott változatos mérkőzést a két csapat, amelyet másodszori vezetése alkalmával többször is eldönthette volna a Záhony. Ezt nem tette meg, így a hazai gárda szerencsével egyenlíteni tudott. Gól: Szabó J. (9. és 39.), Dóczi (90.), illetve Karasz (5. és 69.), Vincze (46.). Jó: Karasz, Vincze, Babjak. (Tudósító: Kovács János)

Zupkó Mihály: - A mai mérkőzésen védelmünk csődöt mondott és emiatt maradt el a győzelem.

Révész Csaba: Győzelmet engedtünk ki a kezünkből az utolsó percben. Három-kettes vezetésünknél több meccslabdánk volt, de ezekkel sajnos nem tudtunk élni.

Balmazújváros-Vásárosnamény elmaradt

Az indulás előtt mindössze kilenc naményi játékos jelent meg a megbeszélt helyen, ezért a sereghajtónál úgy ítélték meg: felesleges útnak indulniuk. Döntésükről a versenybizottság elnökét értesítették.

Mezőkövesd - Sátoraljaújhely 1-1 (1-1)

Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Benkő.

Mezőkövesd SE: Varga L. - Kovács, Bocsi, Árvai, Szabó V. - Nyeste, Szabó L., Farkas, Ragó - Soltész, Báder (Kada). Edző: Nyikes Mátyás.

STK: Mata - Szoták, Ocsenás, Bodnár, Janikó - Szabó, Tokár (Csáki), Barna, Ablonczi (Trembulyák) - Juhász, Pothurszky (Paranai). Edző: Zsófi József.

Gólszerző: Ocsenás (1-0, öngól) a 27., Pothurszky (1-1) a 38. percben.

Kiállítva: Szabó L. a 40. percben.

Jók: Szabó V., Bocsi, Soltész, Farkas, ill. Ocsenás, Mata.

Nyikes Mátyás: - Nagyon harcos mérkőzésen a "szokásos" emberhátrányban is pontot tudtunk szerezni.

Zsófi József: - Pontatlanok voltunk, ezért nem érdemeltünk győzelmet.

Putnok - Mád 1-0 (1-0)

Putnok, 600 néző. Vezette: Nagy Cs.

Putnok: Regős S. - Nagy, Márkus, Tóth, Tamás - Borsi, Farkas S. (Agárdi), Gál, Bányász (Lupkovics) - Koszta, Farkas T. (Molnár Cs.). Edző: Kőrössy Pál.

Mád: Kiss - Turbucz, Haraszin, Wachter (Babos), Varga - Toplenszki, Buri, Tatárka, Gömbkötő - Hajdú, Uray. Edző: Oláh Ferenc.

Gólszerző: Borsi (1-0) a 45. percben.

Jók: Borsi, Tamás, Gál, Farkas S., Bányász, ill. Kiss, Haraszin, Buri.

Kőrössy Pál: - Nagy küzdelemben sikerült legyőznünk a jól harcoló Mádot.

Oláh Ferenc: - A döntetlenre rászolgáltunk volna, de most ilyen szériában vagyunk.

Hajdúböszörmény-Hajdúdorog 2-3 (1-1). Hajdúböszörmény, 300 néző, vezette: Kiss L.

Hajdúböszörmény: Nagy S. - Fegyveres, Pipó, Kovács (Burai, 75.), Hortó - Sipos, Kocsis, Csatári, Láda - Szabó, Hajdú. Edző: Papp Ferenc.

Hajdúdorog: Szőllősi - Magyar, Magyari, Mangel, Arany - Orosz, Tóth, Kovács A., Fodor - Erdei, Nagy Sz. Edző: Szalánczi Tamás.

Gól: Hajdú (21.), Csatári (60.), illetve Arany (38.-), Erdei (46.), Magyari (91.).

A változatos játékot és sok helyzetet hozó megyei rangadón az ultolsó pillanatban egy szabadrúgásgól döntötte el a három pont sorsát.

Jók: Kovács, illetve Szőllősi, Mangel, Erdei.