29. forduló (2003.06.08.)

Ibrány (10.)-Hajdúböszörmény (9.)

Ónodi Sándor, ibrányi játékos-edző: - Szeretnénk győzelemmel búcsúzni a hazai közönségtől, ehhez nem kell mást tennünk, "csak" a Szakolyban nyújtott játékot megismételni. Amúgy nagy árat fizettünk a legutóbbi győzelmünkért, mert Kántornak az orra tört el, Bardi pedig bordasérülést szenvedett.

Rakamaz (2.)-Szakoly (8.)

Kiss Miklós, rakamazi edző: - Két okból is fontos számunkra a győzelem. Egyrészt szépen szeretnénk búcsúzni a hazai közönségtől, és ha már a szezon ilyen jól alakult, akkor természetesen a befejezést sem volna jó elrontani. A dobogós helyezésünk már biztosított, de egy újabb sikerrel szeretnénk még egy lépést tenni a nemesebb érmek valamelyike felé.

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: - A csapat hetekkel ezelőtt teljesítette a vállalt feladatát, biztosan bentmaradt. A hátralévő két fordulóban a csoport élcsapatai ellen bebizonyíthatja, hogy képes nagyobb feladatok megoldására is. Tudjuk, hogy Rakamazon pontot szerezni nagyon nehéz, ugyanakkor nagy elismerést is jelent. Balázs lába gipszben van és akadnak még apróbb sérültjeink.

Vásárosnamény (16.)-Tuzsér (4.)

Illés Norbert, vásárosnaményi játékos-edző: - Ugyan nem válik a dicsőségünkre, hogy nem álltunk ki Balmazújvárosban, ugyanakkor sokat nem is rágódtunk a történteken. Azt azért jeleztem a vezetőknek, hogy szerepeljünk jövőre akármilyen osztályban, ez így tovább nem mehet, játékosra, edzőre és felelős vezetőségre van szükségünk. A Tuzsér ellen biztosan kiállunk és szeretnénk szépen búcsúzni a hazai pályától.

Révész Attila, tuzséri edző: - Sajnálom, hogy a bajnokságot becsülettel végigküzdő Namény a hajrára elfogyott. Bízom benne, hogy a héten sikerül rendezni a soraikat, és mindkettőnk számára tét nélküli mérkőzésen sportszerű, szórakoztató játékot produkálnak a csapatok.

Záhony (14.)-Hajdúnánás (15.)

Révész Csaba, záhonyi edző: - A Szirmabesenyőtől az utolsó pillanatban kapott egyenlítő gól rosszabb érzésekkel töltött el bennünket, mint egy vereség, különösen egy ilyen kiélezett helyzetben, amikor minden pontnak nagy jelentősége van. A hátralévő két fordulóban még van esélyünk a bentmaradás kiharcolására, hogy ha a Nánás ellen megszerezzük a három pontot valamint az utolsó játéknapon minden csapat a fair play szellemében lép pályára.

Ibrány-Hajdúböszörmény 1-3 (1-0)

Ibrány, 300 néző, v.: Nagy V. (Károly, Kiss Zs.)

Ibrány: Mudri - Ignácz, Bíró, Herman A. (Kovács M.), Pámer, Bardi, Pap K., Babják (Balogh R.), Majchrovics, Imre, Herman L. Játékosedző: Ónodi Sándor.

Hajdúböszörmény: Nagy S. - Tályai, Pipó, Fegyveres, Ivánka (Hencz, 88.) - Sipos, Kocsis (Demeter, 71.), Csatári, Láda - Hajdú, Szabó. Edző: Papp Ferenc.

A hazaiak számára ígéretesen indult a meccs, látványos játékkal sok helyzetet dolgoztak ki, de ezek sajnos rendre ki is maradtak.

A 12. perc azonban már ibrányi gólt hozott, a kapura törő Majchrovicsot buktatták a 16-oson belül, a büntetőt a sértett a bal alsó sarokba lőtte.

A második játékrészben kezdett alábbhagyni a hazaiak lendülete, mi több, a böszörményiek fokozatosan átvették a játék irányítását. És nemhogy csak az egyenlítésre futotta az erejükből, hanem további látványos gólokat is lőttek. Bár az Ibrány a hajrában minden tőle telhetőt megtett a szépítésért, a ziccerek kimaradtak, így nem sikerült faragni a két gólos hátrányból.

Gól: Majchrovics (12. perc), ill. Sipos 2 (55., 75.), Hajdú (60.)

Jó: Mudri, Herman L., ill. Nagy S., Pipó, Sipos, Csatári, Hajdú.

Ónodi Sándor: Akarat és szív nélkül nem lehet nyerni, mindenkinek el kell gondolkodnia a hogyan továbbról.

Papp Ferenc: Veszélyesen és eredményesen kontráztunk a második félidőben, így rászolgáltunk a győzelemre.

Rakamaz-Szakoly 0-1 (0-0)

Rakamaz, 300 néző, v.: Vróbel. Rakamaz: Kanócz - Galambosi (Riczu), Székely, Cap, Göncz, Szilágyi, Kovács I., Spisák (Krasznai), Kákóczki, Szécsi (Reznek), Kozák. Edző: Kiss Miklós. Szakoly: Cziotka - Mónus, Burik (Tardi), Boros, Fiumei, Ványi, Sándor, Vass, Bartha, Ember (Nagy T.), Hurcsik (Mányák). Játékos-edző: Boros Gyula.

A nagyon fegyelmezetten és lelkesen játszó vendégek megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Ez az eredmény egyenesen katasztrófa a rakamaziak számára, hiszen a Putnok botlásával egy döntetlennel is a tabella tetején találhatták volna magukat. Gól: Ványi (50. perc). Jó: Szilágyi, Göncz, illetve az egész csapat. (Tudósító: Kaposvári Ferenc)

Kiss Miklós: Nagy lehetőséget szalasztottunk. Az első félidei játékunk miatt vesztettünk, aztán már szerencsénk sem volt.

Boros Gyula: Fegyelmezett, odaadó játékunkkal nem érdemtelenül nyertünk. Ezért a játékért a csapat minden tagja dicséretet érdemel.

Vásárosnamény-Tuzsér 1-4 (1-1)

Vásárosnamény, 250 néző, v.: Kurmai. V.namény: Vass - Geszti, Illés N., Tóth G. (Fejes), Bíró, Szervánszky, Batka, Horváth Sz., Balogh P., Tivadar, Oleksza. J.-edző: Illés Norbert. Tuzsér: Szőr - Kosztyú, Lupcsa, Herczku (Kovács I.), Dabcs B., Dancs A. (Cseke), Szabó I. (Spekker), Lakatos, Iván, Gergely, Petró. Edző: Révész Attila.

A naményiak vezető gólját az első játékrész hosszabbításában egyenlítette ki a Tuzsér. Szünet után vitatható góllal szerzett vezetést a vendégcsapat, majd emberelőnyben játszva már egyértelműen ellenfele fölé kerekedett. Gól: Oleksza (30.), illetve Gergely (45.), Lupcsa (55.), Dancs B. (73.), Iván (78.). Kiállítva: Oleksza (reklamálásért, 55.). Jó: Vass, Tóth G., Horváth Sz., illetve Lupcsa, Gergely.

Illés Norbert: Köszönöm azoknak, akik segítették a munkánkat, és bízom benne, hogy a csapatra szebb jövő vár.

Révész Attila: A Tisza-parti csapatok mérkőzésén a minden tiszteletet megérdemlő Namény az első félidőben alaposan megnehezítette a dolgunkat, a kiállítást követően aztán felőröltük a hazai csapat erejét.

Záhony-Hajdúnánás 1-0 (0-0)

Záhony, 300 néző, v.: Kalász. Záhony: Czene - Berczik (Vedres), Sevcsuk, Lipták, Vincze (Balogh S.), Dudnyik, Krizán, Molnár, Bagin (Karaffa), Karasz, Babjak. Edző: Révész Csaba.

A mérkőzés előtt adott volt a képlet: a vesztes kiesik, míg a győztes számára megmarad a remény a bentmaradás kiharcolására. Végül a záhonyiak szerezték meg a győztes gólt, így még reménykedhetnek. Gól: Karasz (53.). Jó: Czene, Karasz, Babjak. (Tudósító: Erdei Árpád)

Révész Csaba: Nem látványosan, de küzdve, a tét nagyságát átérezve játszottunk, amihez gratulálok a csapatnak.

További eredmények: Szirmabesenyő-Mezőkövesd 3-1, Sátoraljaújhely-Létavértes 5-2, Hajdúdorog-Putnok 2-1, Mád-Balmazújváros 2-0.