20. forduló (2004.04.04)

Szakoly (14.) - Ibrány (6.), április 4, vasárnap, 15:30 óra

Fiumeiék ellen bizonyíthat az Ibrány

Fotó: Sipeki P.

Boros Gyula, szakolyi játékos-edző: – Ha a csapat az utóbbi meccseken mutatott egységes játékát nyújtja, és futballistáink feltétel nélkül segítik egymást, akkor az első tavaszi hazai megyei rangadónkon győzelemmel tudjuk megörvendeztetni szurkolóinkat a nagyon jó Ibrány ellen. Huzamosabb ideje sérült játékosaink mellett a három sárgás Sándor sem játszhat.

Németh Károly, ibrányi edző: – Elég sokba került nekünk a Bőcs elleni mérkőzés, mert nem elég, hogy az utolsó pillanatban kiénekelték a sajtot a szánkból, Kovács Mihály és Pámer megkapta harmadik sárga lapját, Feczkó hosszabb ideig tartó sérülést szenvedett, Szilágyinak és Kertésznek pedig kiújult egy korábbi problémája. Ezek tudatában nagyon nehéz mérkőzésre számítok, no és a Szakoly tavasszal nagyon acélos csapattá vált, amely szorgalmasan gyűjti a pontokat, a megyei derbi pedig mindig háromesélyes.

Tuzsér (3.)–Balmazújváros (13.)

Révész Attila, tuzséri edző: – A lehető legjobbkor jött az elmúlt heti sikerünk, amely önbizalommal felruházta a csapatot. Erre szükségünk is lesz, mert a Balmazújváros elleni mérkőzésünk ellenfelünk eddigi halványabb eredményei ellenére nehéznek igérkezik, ráadásul egy igazi mumuscsapat látogat hozzánk.

Vásárosnamény (15.)–Szirmabesenyő (5.)

Tivadar András, vásárosnaményi edző: – Megpróbáltuk minél előbb túltenni magunkat az utolsó percben elszenvedett létavértesi vereségen, amelyet összességében saját magunknak köszönhetünk. Miként a Balmazújváros elleni győzelem előtt, ezúttal sem szeretnék hosszan nyilatkozni, legyen elég annyi, hogy egy jó csapat ellen mindent megteszünk majd a sikerért.

Bőcs (1.)–Volán-Sényő (7.)

Brekk János, sényői edző: – Javuló formát mutat a csapat, és erre szükségünk is lesz, hiszen a Bőcs kiváló csapat. Ellenfelünk még nem kapott ki, de minden sorozat megszakad egyszer, és ez miért ne ezen a hétvégén következne be...

Szakoly-Ibrány 3-2 (1-1). Szakoly, 300 néző. v.: Tatár.

Szakoly: Vránszki - Mónus, Boros, Holló (Palaga), Tardi, Vass, Fiumei, Capatina, Mitró, Szemán, Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

Ibrány: Tuska – Csobán, Kántor, Ignácz (Bardi), Nagy S., Kertész, Milka, Kovács I., Bessenyei, Majchrovics (Korsoveczki), Imre. Edző: Németh Károly.

18. perc: a szakolyi támadók sakk-matt helyzetbe hozták az ibrányi védelmet, s Mitró révén megszerezték a vezetést a hazaiaknak, 1-0.

23. perc: gyorsan jött a válasz, Kovács Imre bal oldali szöglete után Kántor fejelt a hálóba, 1-1.

60. perc: Bardi futott el a jobb oldalon, középre ívelt, a remekül érkező Majchrovics a kapu bal oldalába fejelt, 1-2.

77. perc: gyors labdakihozatalt követő látványos támadás végén Ványi lőtt az ibrányi kapuba, 2-2.

83. perc: egy másik ex-sényői is feliratkozott a gőllövők listájára, ezúttal Capatina volt eredményes, 3-2.

A helyenként kemény összecsapásokkal tarkított megyei rangadón a hazaiak jobban használták ki a lehetőségeiket, s ezzel megszerezték első tavaszi győzelmüket.

Jó: az egész hazai csapat, ill. Milka, Csobán

Boros Gyula: - Nagyon jó mérkőzésen a második félidei játékunk alapján megérdemelten nyertünk, gratulálok minden játékosomnak.

Németh Károly: - Védekezésben sokkal több hibát vétettünk, ellenfelünk ezt kihasználta, és megérdemelten nyert.

Vásárosnamény-Szirmabesenyő 0-3 (0-2). Vásárosnamény, 200 néző, v.: Puskás.

Vásárosnamény: Papp - Hornyák, Sukta, Batka, Kovács G. (Jóni), Fejes, Bancsi, Horváth Sz. (Barnai), Bartha, Bíró, Tordai (Gajda). Edző: Tivadar András.

Szirmabesenyő: Roza - Geszti, Lázár, Kerényi, Balogh P., Szuba (Nagy Cs.), Márton (Tamás), Lasztóczi, Barsi, Tóth G. (Balogh R.), Pap. Edző: Zupkó Mihály.

Gól: Tóth G. (10.), Lasztóczi (39.), Nagy Cs. (85.).
Jó: Hornyák, Fejes.

Tivadar András: - Ennyivel jobb volt a szirmabesenyői csapat.

Zupkó Mihály: - Mindig a kötelező győzelem a nehéz, amely most is bebizonyosodott. A mérkőzés 90 percéből 30 percet játszottunk megfelelően.

Tuzsér-Balmazújváros 3-0 (1-0). Tuzsér, 300 néző, v.: Nagy V.

Tuzsér: Bata - Kosztyú, Lakatos (Gergely), Tóth Á. (Dancs), Lupcsa (Iván), Szabó I., Herczku, Petró, Bagin, Cseke, Spekker. Edző: Révész Attila.

Balmazújváros: Plutcer – Nagy O., Figer, Kiss A., (Vaszilkó I., 84.), Dobi – Rátkai, Szabó B., Arany, Szabó I. – Nagy Cs., Babotán. Edző: Tóth Gábor.

Gól: Spekker (14. és 73. - az elsőt 11-esből), Cseke (57.).
Kiállítva: Szabó B. (Balmazújváros, reklamálásért, 75.).
Jó: Petró, Cseke, Spekker.

Révész Attila: - Felszabadult, gyors, célratörő és helyenként közönségszórakoztató játékkal akr nagyobb különbségű győzelmet is arathattunk volna.

Bőcs-Volán-Sényő 3-2 (2-2). Bőcs, 200 néző, v.: Kegyes.

Bőcs: Balázs - Simon, Vass (Török), Takács, Molnár Zs., Irhás, Sipos (Kovács), Lippai, Fink, Nagy (Gál), Penti. Edző: Tóth László.

Sényő: Szabó A. - Várnai (Pljutyinszkij), Barna, Kiss G., Asztalos, Rubóczki (Fekete), Gráf, Leskó, Göncz, Knoblok (Gégény), Nyisztor. Edző: Brekk János.

Gól: Vass (17.), Lippai (11-esből, 35.), Fekete (öngól, 89.), illetve Nyisztor (5.), Knoblok (15.).
Jó: Asztalos, Nyisztor.

Tóth László: - 0-2 után is éreztük, hogy nem fogunk vereséget szenvedni, de el kell ismerjük a győzelemben sem igen bíztunk. Kitűnő volt a játékvezetés!

Brekk János: - A csapat jól játszott, gratulálok neki, ma nem érdemeltünk vereséget.

Hajdúböszörmény–Hajdúnánás 2–1 (1–1). 250 néző, vezette: Kocsis.

Hajdúböszörmény: Nagy S. – Turzó (Sárközi, 73), Frida, Csatári, Hortó – Fórián, Kocsis, Szabó I., (Hajdú, 84.), Lovas – Nagy Sz. (Dobos, 60.), Szabadi. Edző: Zolnai Lajos.

Hajdúnánás: Gencsi – Nagy Z., Papp, Oborzil, Bartha – Gombkötő, Kondora, Bagoly, Fodor – Szemán I. (Szemán P., 88.), Mikita (Ember, 77.). Játékos-edző: Kondora József. Gól: Szabadi (38.), Kocsis (85. - 11-esből), illetve Gombkötő (17.). Jól megszervezte védelmét a Hajdúnánás, amit a hazaiak nehezen tudtak feltörni. Jók: Frida, Csatári, Fórián, Szabadi, illetve Gencsi, Nagy Z., Papp, Oborzil.

Hajdúdorog–Létavértes 1–2 (1–1). 250 néző, vezette: Bendik.

Hajdúdorog: Haász-Brandt – Magyar, Kocsis, Bocz – Koszta, Lelesz, Tóth (Kántor, 80.), Pajkos, Szabó B. – Mangel, Berényi. Edző: Lugosi István.

Létavértes: Szentesi – Nagy Cs., Horváth, Frézer, Szabó. P – Tóháti, Nagy I. Magyari, Bencsik (Reznek, 76.) – Szabó Zs., Kulcsár. Edző: Garamvölgyi Lajos. Gól: Berényi (60.), illetve Nagy I. (33.), Szabó Zs. (83.). A megyei derbi közepes színvonalú, küzdelmes csatát hozott, ahol a szerencsésebb csapat szerezte meg a három pontot. Jók: Magyar, Tóth, Berényi, illetve Horváth, Szabó P., Magyari, Szabó Zs.

Mád - Abaújszántó 0-1 (0-0). Mád, 400 néző. V.: Benkő.

Mád: Lövei - Toplenszki, Szabó, Tasi, Turbucz, Demkovics (Haraszin), Büttösi, Tóth, Badalik, Buri, Fazekas. Edző: Kőrössy Pál.

Abaújszántó: Németh - Varga E., Soltész Z., Szőke (Homonnai), Erdősi, Fügei, Novák (Soltész P.), Jáger, Mató, Balla, Varga M. Edző: Szlifka Miklós.
Gólszerző: Jáger (11-esből, 0-1) a 82. percben.
Kiállítva: Toplenszki (85.).
Jók: Turbucz, Büttösi, Szabó, Tóth, ill. Varga E., Varga M., Jáger, Fügei.

Kőrössy Pál: - A helyzeteink alapján ezt a mérkőzést gólokkal kellett volna nyerni, a vereséggel nehéz helyzetbe kerültünk.

Szlifka Miklós: - Nagy csatában sikerült a győzelmet megszerezni a masszív és jól játszó mádiak ellen.

Szabadnapos: Rakamaz.

1. Bőcs 19 14 5 - 48-15 47
2. Hajdúböszörmény 18 14 1 3 38-15 43
3. Tuzsér 19 10 5 4 37-24 35
4. Szirmabesenyő 18 10 4 4 38-24 34
5. Abaújszántó 19 11 1 7 44-33 34
6. Ibrány 19 7 6 6 34-24 27
7. Volán-Sényő 19 7 6 6 33-28 27