29. forduló (2004.06.06)

Rakamaz (11.) - Ibrány (6.)

Szász Simon, rakamazi elnök: - Nagyon készülünk erre a mérkőzésre. Az utóbbi két hazai meccsen már jól játszottunk, ám a Tuzsér ellen kimaradtak a helyzetek, a Bőcsnek pedig hiába rúgtunk három gólt, hátul nagyokat hibáztunk. Ezúttal a jó játéknak eredményességgel is párosulnia kell, le akarjuk győzni a jó erőkből álló Ibrányt. A héten a csapat és Farkas Béla edző útjai elváltak egymástól, pótlását házon belül oldjuk meg a mérkőzésig.

Németh Károly, ibrányi edző: - Ismét kiénekeltek egy sajtot a szánkból, hiszen a Bőcs ellenihez hasonlóan a Böszörménnyel szemben találkozón is egy nagyon megdolgozott győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Mindez megviselte a csapatot, ennek ellenére a tavasszal sok pozitív változást tapasztaltam, nemcsak az idegenbeli, hanem a hazai teljesítményünkön is. A rakamazi változásokkal nekünk nem kell foglalkoznunk, de tény: nagyon bízom a csapat tartásában és maximális hozzáállásában.

Rakamaz - Ibrány 2-2 (1-2). Rakamaz, 500 néző, v.: Krassowski.

Rakamaz: Kanócz – Kurucz, Galambosi, Baka, Székely, Riczu, Minczér, Kákóczki (Papp), Szécsi, Csernijenko, Domokos. Megbízott edző: Szász Simon.

Ibrány: Tuska – Csobán, Kántor, Kovács M., Nagy, Bessenyei (Bardi), Milka, Kovács I., Szilágyi, Imre, Korsoveczki. Edző: Németh Károly.

Korsoveczki (14) jó teljesítményt nyújtott

Fotó: Racskó Tibor

14. perc: jobboldali beívelést követően Riczu bólintott a hálóba, 1-0.

18. perc: Korsoveczki csúsztatta Imréhez a labdát, aki a bal felső sarokba fejelt, 1-1.

42. perc: Korsoveczki ezúttal Szilágyihoz passzolt, a fiatal játékos kapura fordult, s 5 méterről nem hibázott, 1-2.

47. perc: Minczér egyedül törhetett kapura, 8 méterről megeresztett lövése a jobb alsó sarokba vágódott, 2-2.

Az első félidőben percek alatt sikerült az Ibránynak a hátrányát ledolgoznia, sőt a játékrész hajrájában a vezetést is megszerezte. Mindemellett legalább tíz óriási helyzetet hagyott kihasználatlanul, s ahogy lenni szokott, ez megbosszulta magát. A Rakamaz a szünet után gyorsan egyenlített, s a jobbára mezőnyjátékot hozó második félidőben már kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, így maradt a döntetlen az egyébként igen jó iramú meccsen.

Jó: Szilágyi, Korsoveczki, ill. Baka.

Szász Simon: – A jól felkészített Ibrány ellen a döntetlent is meg kell becsülni.

Németh Károly: – Tompábban mozogtunk a megszokottnál, ezért sok lehetőséget rontottunk el. Ellenfelünk lelkesen, szervezetten játszott, rászolgált a pontszerzésre.

Vásárosnamény–Szakoly 3–1 (1–1) Vásárosnamény, 100 néző, v.: Boros. Vásárosnamény: Papp – Jóni, Fejes, Batka, Tordai, Tóth Sz., Bartha, Horváth, Gajda (Sugta), Barnai, Kovács G. Edző: Tivadar András. Szakoly: Fintor – Mónus (Vránszki), Burik, Tardi (Sándor), Boros, Fiumei, Holló, Palaga (Vass Zs.), Mitró, Capatina, Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula. Gól: Horváth (43.), Bartha (79.), Kovács G. (88.) illetve Ványi (14.). Jó: az egész hazai csapat illetve Mónus, Boros. Tivadar András: – Örülök, hogy a hazai közönségtől győzelemmel búcsúztunk. Boros Gyula: – Szégyen!

Tuzsér–Mád 1–0 (1–0) Tuzsér, 400 néző, v.: Orosz. Tuzsér: Szőr – Lakatos, Kosztyú, Lupcsa, Iván, Babjak, Petró (Dancs), Bagin (Balogh), Cseke, Gergely, Spekker (Tóth). Edző: Révész Attila. Gól: Iván (8.). Jó: Iván, Lakatos, Babjak, Kosztyú, Lupcsa. Mád: Lövei – Osváth, Szabó Zs., Tasi, Toplenszki, Demkovics (Büttösi), Fazekas, Karakaszanov, Babos, Lója (Pásztor), Harsányi (Turbucz). Edző: Kőrössy Pál. Révész Attila: – A lelkesen játszó ellenfelet nehezen fektettük kétvállra, de győzelmünk jogosságához nem férhet kétség. Gratulálok a csapatnak a bronzéremhez!

Hajdúböszörmény–Volán-Sényő (2–1) Hajdúböszörmény, 200 néző, v.: Kascsák. Volán-Sényő: Szabó – Rubóczki, Barna, Leskó, Göncz, Asztalos, Gráf (Haburcsák), Fekete, Gégény (Kiss T.), Nyisztor, Knoblok. Edző: Brekk János. Gól: Szabadi (20., 37.), Lovas (67.) illetve Leskó (18.), Göncz (89.). Jó: Leskó, Haburcsák, Göncz. Brekk János: – A vereség ellenére jól játszottunk, sokkal több volt ebben a meccsben...

Hajdúnánás–Létavértes 5–2 (2–2) Hajdúnánás, 150 néző, vezette: Takács. Hajdúnánás: Gencsi – Nagy Z., Oborzil, Tar – Gombkötő, Kondora, Szemán I., Fodor (Ember, 85.), – Mikita (Bartha, 81.), Szemán P. (Horváth, 60.). Játékos-edző: Kondora József. Létavérters: Hamar – Nagy Cs., Magyari, Frézer, Nagy M. – Szabó P., Nagy I., Szabó Zs., Bencsik (Suta, 62.) – Kulcsár, Árva. Edző: Garamvölgyi Lajos. Gól: Kondora (27.), Gombkötő (40., 85.), Nagy Cs. (öngól - 59.), Mikita (80.), illetve Árva (21.), Szabó Zs. (11-esből, 44.). Az első félidő kiegyenlített játéka után a lelkesen játszó, jobb erőben lévő hazaiak nagyon akarták a győzelmet. Jók: mindenki, illetve Hamar.

Hajdúdorog – Bőcs 1-5 (0-3) Hajdúdorog, 200 néző. V.: Benkő. Hajdúdorog: Haász-Brand – Magyar, Kocsis, Bócz, Orosz, Koszta, Sándor, Tóth (Berényi), Szabó (Kovács), Lelesz (Szűcs), Mangel. Edző: Lugosi István. Bőcs: Molnár T. – Kovács T., Takács, Molnár Zs., Szakszon, Irhás, Fink (Zsarnai), Vass, Lippai, Gaál (Török), Sipos. Edző: Tóth László. Gólszerző: Lippai (0-1) a 25., Vass (0-2) a 26., Irhás (0-3) a 27., Sipos (0-4) az 55., Koszta (1-4) az 58. , Lippai (1-5) a 86. percben. Jók: Haász-Brand , Orosz, ill. az egész csapat. Lugosi István: – Megérdemelten nyert a vendégcsapat. Három perc alatt eldöntötték a három pont sorsát. Tóth László: – Feltettük az i-re a pontot. Bebizonyítottuk mindazoknak, akik szeretik a csapatot, hogy ezt a gárdát érdemes támogatni és szurkolni nekik. Reméljük, sok hasonló örömöt szerzünk még egymásnak a jövőben.

Szirmabesenyő – Balmazújváros 1-1 (0-0) Szirmabesenyő, 100 néző. V.: Kocsis. Szirmabesenyő: Roza – Geszti, Lázár, Kerényi, Balogh P., Szuba (Tóth G.), Tamás, Barsi, Lasztóczi, Pap Zs., Balogh R. (Kollár). Edző: Zupkó Mihály. Balmazújváros: Plutcer – Vaszilkó, Rédai, Fige, Szabó (Nagy O.), Barotán, Arany, Kovács I., Angyalos (Koroknai), Murák, Nagy Cs. Edző: Arany László. Gólszerző: Nagy Cs. (0-1) a 60., Tóth G. (1-1) a 75. percben. Jók: Szuba, Roza, ill. Arany, Kovács I., Murák, Fige, Plutzer. Zupkó Mihály: – Úgy tűnik, ez a tavasz nem rólunk szól. Az utolsó öt meccsen ma tettünk a legtöbbet a győzelemért, de ez is kevés volt. Arany László: – Sok helyzetet dolgoztunk ki, és jó játékunkkal pontokat hagytunk Besenyőben