8. forduló (2003.10.05)

Ibrány - Abaújszántó

Németh Károly, ibrányi edző: – Küzdőképességünk már javult, de a játékban még előbbre tudunk lépni és minden gondunk ellenére nagyon bízunk a győzelemben.

Majchrovics fejeseire a hétvégén is nagy szükség lehet

Fotó: Racskó Tibor

Vásárosnamény - Rakamaz

Tivadar András, vásárosnaményi edző: – Megpróbáljuk kijavítani a múlt heti súlyos vereségünket, jó előjel, hogy sem sérült, sem pedig eltiltott labdarúgónk nincs.

Goneth Béla, megbízott rakamazi edző: – Sajnos, nem elég, hogy a csapat gyengébben szerepel, most Kiss Miklós edző is megbetegedett. Bízom a csapatban, hogy lesz benne tartás, vagányság, és kilábol a hullámvölgyből, elősegítve ezzel Miklós mielőbbi gyógyulását.

Szakoly - Balmazújváros

Boros Gyula, szakolyi játékosedző: – Ahhoz, hogy céljainkat elérjük, a hátralévő hét meccsen olyan jól kell szerepelnünk, mint amilyen rosszul teljesítettünk az előzőekben. Végre örömet szeretnénk szerezni azoknak, akik tiszta szívvel kiálltak a csapat mellett, és szurkoltak nekünk.

Volán-Sényő-Hajdúnánás

Brekk János, sényői edző: – A heti felkészülésünk nem olyan volt, ahogy azt elterveztem, kevés a tűz a játékosokban, ráadásul sérülés miatt Leskó, Kiss és Barkaszi sem játszhat. Az előjelek alapján a döntetlennel is kiegyeznék.

Ibrány - Abaújszántó 3-1 (1-1). Ibrány, 400 néző, v.: Krassowsky (Nagy Cs., Krisbai)

Ibrány: Mudri – Hermann A., Kántor, Kertész, Csobán – Kovács M., Babják (Szilágyi), Milka, Korsoveczki (Imre) – Feczkó (Bardi), Majchrovics. Edző: Németh Károly.

Abaújszántó: Németh – Soltész Z., Konyecsnyik, Erdősi (Szőke), Takács, Dizmatsek (Varga), Fügei (Mató), Pachinger, Soltész P., Jáger, Novák. Edző: Szlifka Miklós.

32. perc: Feczkó átadását követően Milka került középen lövőhelyzetbe, ő pedig 18 méterről hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 1-0.

35. perc: Novák egy szép támadás után az ibrányi kapu előtt lekopírozta Milka produkcióját, 1-1.

50. perc: Feczkó ezúttal Majchrovicsot találta meg a bal oldalon, a hazai gólgyáros az ötös sarkáról vette be szántói kaput, 2-1.

85. perc: a csereként beállt Imre kilépett a lesre játszó védők közül, majd a kifutó kapus mellett higgadtan a bal alsó sarokba helyezett, 3-1.

Jó: Milka (a mezőny legjobbja), Majchrovics, Hermann A.

A hazai gárda a mérkőzés folyamán végig jobban játszott a tabellán előkelő helyet elfoglaló ellenfelénél, s megérdemelten jutott a három pont birtokába.

Németh Károly: Taktikusan, helyenként okosan futballozva teljesen megérdemelten nyertünk.

Szlifka Miklós: Idegenben sajnos nem vitézkedünk.

Vásárosnamény–Rakamaz 1–4 (0–1). Vásárosnamény, 100 néző, v.: Horváth.

Vásárosnamény: Papp – Bíró, Tóth, Batka, Hornyák, Fejes, Bartha, Bancsi, Horváth, Kovács, Gajda (Oleksza). Edző: Tivadar András.

Rakamaz: Kanócz – Kurucz, Székely, Baka (Kovács), Göncz, Riczu, Kosán (Galambosi), Szilágyi, Minczér, Csernijenko, Kákóczki (Papp). Megbízott edző: Goneth Béla.

Gól: Bíró (61. perc) illetve Csernijenko (43., 48.), Göncz (69.), Papp (78.).

Jó: Bíró, Horváth illetve Szilágyi, Minczér, Csernijenko.

Tivadar András: Egyéni hibák miatt veszítettünk. A csapat és az egyesület nevében mielőbbi gyógyulást kívánunk Kiss Miklósnak!

Goneth Béla: Megérdemelten nyertünk egy nagyon lelkes ellenféllel szemben. Bízom benne, hogy most már felszálló ágba kerülünk.

Volán-Sényő–Hajdúnánás 1–0 (1–0). Sényő, 200 néző, v.: Szlifka.

Volán-Sényő: Szabó A. – Rubóczki, Hornyák, Leskó, Barna, Asztalos, Várnai, Fekete (Virovecz), Gráf, Nyisztor (Haburcsák), Gégény. Edző: Brekk János.

Hajdúnánás: Gencsi – Nagy Z., Papp, Tar, Bartha – Gombkötő, Kondora, Oborzil (Mikita, 61.), Ember – Szemán I., Szemán P. (Bagoly, 71.). Játékos-edző: Kondora József.

Gól: Nyisztor (20.).

Jó: Barna, Nyisztor.

Brekk János: A második félidő elején sorra kihagytuk helyzeteinket, így izgalmassá tettük a mérkőzést. Ezzel együtt megérdemeltük a győzelmet.

Szakoly–Balmazújváros 2–4 (0–0). Szakoly, 200 néző, v.: Nagy V.

Szakoly: Fintor – Mónus, Burik, Boros, Tardi, Vass, Sándor, Palaga, Fiumei (Fülöp), Hurcsik (Szemán), Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

Balmazújváros: Haász-Brandt – Angyalos, Fige, Dobi – Bajusz (Nagy O., 52.), Szabó B. (Tar, 71.), Kovács I., Rédai, Szabó I. – Kovács II. (Murák, 70.), Nagy Cs. Edző: Tóth Gábor.

Gól: Ványi (68., 70.) illetve (Rédai (55.), Nagy Cs. (72., 91.), Kovács II. (88.).

Kiállítva: Vass (71.).

Jó: Ványi.

Boros Gyula: Nagy erőket mozgósítottunk a győzelem érdekében. Vert helyzetből fordítottunk, de volt valaki a pályán, aki úgy gondolta, nem nyerhetünk...

Bőcs – Létavértes 2-2 (1-2). Bőcs, 200 néző. V.: Takács.

Bőcs: Molnár T. – Simon, Farkas (Zsarnai), Takács, Molnár Zs. (Kovács), Sipos, Irhás, Vass, Gaál, Nagy (Török), Szakszon. Edző: Tóth László.

Létavértes: Hamar – Nagy M., Horváth, Szabó P., Nagy ICs., Szabó Zs., Berecz (Nagy II Cs.), Tóth (Mikhárdi), Kontor (Máté), Nagy I., Kulcsár. Edző: Árva Barna.

Gólszerző: Farkas (öngól, 0-1) a 22., Szabó (0-2) a 41., Sipos (1-2) a 42., Farkas (2-2) az 58. percben.

Jók: Simon, Irhás, Takács, Szakszon, ill. az egész csapat.

Tóth László: Veretlenek maradtunk. Csak egy jó húsz perc jelenti a pozitívumot a második félidőben.

Árva Barna: Nagyiramú mérkőzésen igazságos eredmény született.

Mád – Szirmabesenyő 1-2 (0-0). Mád, 100 néző. V.: Kegyes.

Mád: Lövei – Toplenszki, Szabó Zs., Haraszin, Uray, Turbucz, Osváth, Badalik, Harsányi, Babos, Buri (Büttösi). Edző: Veigli Géza.

Szirmabesenyő: Valkányi – Geszti (Horváth), Lázár, Kerényi, Balogh P., Szuba, Tamás, Barsi, Lasztóczi, Pap (Balogh R.), Tóth G. Edző: Zupkó Mihály.

Gólszerző: Lasztóczi (0-1) az 57., Pap (11-esből, 0-2) az 59., Badalik (1-2) a 83. percben.

Kiállítva: Uray (85.).

Jók: senki, ill. az egész csapat.

Veigli Géza: 0-2 után ébredtünk fel, de sajnos ez már késő volt.

Zupkó Mihály: A mérkőzésre kilátogatott nézők a két megyei csapat között színvonalas mérkőzést láthattak, melyen az összkép alapján megérdemelten nyertünk.

Hajdúdorog–Hajdúböszörmény 2–1 (1–0). Hajdúdorog, 300 néző, vezette: Sinka.

Hajdúdorog: Szőllősi – Orosz, Magyari, Bocz – Magyar, Lelesz (Pajkos, 80.), Tóth, Kovács – Mangel (Vad, 66.), Arany, Nagy Sz. (Sándor, 90.). Játékos-edző: Arany László.

Hajdúböszörmény: Szabó – Turzó, Vadicska, Ortó – Fórián, Kocsis, Csatári, Lovas (Hajdú, 46.), Ivánka – Szabadi, Szabó I. Edző: Zolnai Lajos.

Gól: Arany (36.), Tóth L. (68.), illetve Szabadi (47.).

A helyzeteit százszázalékosan kihasználó hazai csapat akarata érvényesült a labdát többet birtokló böszörményiekkel szemben.

Jók: mindenki, illetve Turzó.