9. forduló (2003.10.11-12)

Szombat

Abaújszántó (3.)-Volán-Sényő (4.) Brekk János, sényői edző: - Kétszeresen is nagy a kísértés a számunkra, hiszen egy győzelemmel nemcsak a remek idegenbeli sorozatunkat nyújtanánk tovább, hanem a dobogóra is felléphetnénk. Ugyanakkor továbbra is akadnak gondjaink, hiszen Kiss Tamás, Asztalos, Homonyik és Barkaszi nem áll rendelkezésre.

Vasárnap

Balmazújváros (8.)-lbrány (9.)

Németh Károly, ibrányi edző:

- A legutóbbi győzelem nem múlt el nyomtalanul, Herman A. és Majchrovics játéka is kérdéses. Ettől függetlenül mindenképpen pontot szeretnénk szerezni Balmazújvárosban. A viszontagságos időjárás ellenére is becsületesen készültünk.

Rakamaz (12.)-Hajdúdorog (13.) Goneth Béla, megbízott rakamazl edző: - A legutóbbi győzelem remélhetőleg helyrebillentette a fiúk önbizalmát, igaz, a Hajdúdorog az addig veretlen Böszörmény legyőzésével remek eredményt ért el az elmúlt fordulóban. Ennek ellenére nincs mese, győznünk kell ahhoz, hogy feljebb tudjunk lépni a táblázaton. Spisák és Reznek mellett Kosán személyében van újabb sérültünk.

Hajdúböszörmény (2.)-Tuzsér (5.) Révész Attila, tuzséri edző: - A csoport egyik legjobban megerősített, stílusosan játszó csapata ellen csak akkor lehet esélyünk, ha a védelem hozza a kupameccseken mutatott határozottságát, a csatárok pedig a várhatóan kevesebb lehetőségeiket nagyobb százalékkal használják ki. Szabó és Tóth sérülés miatt hiányzik majd.

Hajdúnánás (10.)-Vásárosnamény (15.) Tivadar András, vásárosnaményl edző: - Akkor tudunk majd szorosabb eredményeket elérni, ha fejben is felnövünk a feladathoz. Minden meccsen igyekszünk győzelemre játszani, de a fizikai lemaradásunk miatt Hajdúnánáson a dön-tetlen is bravúrnak számítana.

Létavértes (7.)-Szakoly (14.) Boros Gyula, szakolyi játékosedző: - Az eddig történteket el kell felejtenünk, mindenkinek újra bíznia kell saját magában és a társaiban, mert a jő eredménynek ez az egyik legfontosabb eleme. Ha így lesz, újra eredményesek lehetünk, és nyerni tudunk Létavértesen. Sérültjeink mellett az eltiltott Vassra sem számíthatunk.

Balmazújváros - Ibrány 1-3 (0-1). Balmazújváros, 400 néző, v.: Kalász (Kascsák, Szoboszlai).

Balmazújváros: Haász-Brandt – Vaszilkó I., Fige, Dobi – Angyalos, Rédai, Szabó B. (Tar, 13.), Szabó I. (Nagy O., 67.) – Kovács I. – Bajusz, Murák (Kiss A., 46.). Edző: Tóth Gábor.

Ibrány: Mudri – Csobán, Kántor, Kovács M., Herman A., Kertész (Ignácz), Milka, Feczkó, Babják, Majchrovics (Pámer), Korsoveczki (Szilágyi). Edző: Németh Károly.

Az újvárosi pályán az Ibránynak általában jól megy, szerencsére most sem volt ez másként. A mérkőzés folyamán mindkét csapat előtt sok helyzet adódott, de a fegyelmezetten és taktikusan játszó vendégcsapat jobban használta ki a lehetőségeit, így megérdemelt győzelmet aratott.

Gól: Rédai (58.), illetve Feczkó (23.), Babják (53.), Szilágyi (87.).

Jó: Mudri, Csobán, Kovács M., Feczkó.

Tóth Gábor: Egyenlő erők küzdelmében a taktikusabban és pontosabban játszó Ibrány megérdemelten nyert.

Németh Károly: Sok tiszta helyzetet dolgoztunk ki, és már az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzés sorsát. Ez csak a hajrában sikerült, de így is nagyon örülünk a győzelemnek.

Abaújszántó–Volán-Sényő 5–2 (2–0) Abaújszántó, 200 néző, v.: Buczkó.

Abaújszántó: Szerencsi – Takács, Konyecsnyik, Varga E. (Erdősi), Fügei (Varga M.), Jáger, Novák, Homonnai (Dizmatsek), Soltész Z., Pachinger, Soltész P. Edző: Szlifka Miklós.

Sényő: Szabó A. – Rubóczki, Homonyik, Leskó, Barna, Birovecz (Knoblok), Várnai (Plutyinszkij), Fekete (Kiss T.), Gráf, Nyisztor, Gégény. Edző: Brekk János.

Gól: Novák (33. perc), Soltész (43. és 76.), Jáger (47.), Varga (78.), illetve Nyisztor (56.), Knoblok (80.).

Jó: Barna.

Brekk János: Rúgtunk két gólt és három kapufát, de amíg így védekezik a csapat, addig nem tud nyerni.

Rakamaz–Hajdúdorog 2–0 (0–0) Rakamaz, 200 néző, v.: Buczkó.

Rakamaz: Kanócz – Kurucz, Galambosi, Székely, Baka (Szécsi), Minczér, Szilágyi, Riczu (Kovács I.), Göncz, Kákóczki (Papp), Csernijenko. Megbízott edző: Goneth Béla.

Hajdúdorog: Szőllősi – Orosz, Magyari, Bocz – Magyar, Tóth, Lelesz, Kovács, Mangel (Pajkos, 53.) – Arany, Nagy Sz. Játékos-edző: Arany László.

Gól: Minczér (47.), Kurucz (82.). Kiállítva: Lelesz (Hajdúdorog, második sárga lap miatt, 49.).

Jó: Kurucz, Székely, Minczér, Szilágyi, Göncz.

Goneth Béla: Az első félidőben mezőnyfölényben játszottunk, de a helyzeteket nem sikerült értékesíteni. Szünet után megmaradt a lendületünk, és góllá érett a fölényünk.

Hajdúböszörmény–Tuzsér 3–1 (1–0) Hajdúböszörmény, 200 néző, v.: Szlifka.

Hajdúbszörmény: Nagy. – Turzó, Hortó, Vadicska, Ivánka – Fórián (Hajdú, 75.), Kocsis (Kovács, 75.), Csatári, Lovas (Molnár, 84.) – Szabó I., Szabadi. Edző: Zolnai Lajos.

Tuzsér: Szőr – Lakatos, Kosztyú, Herczku, Lupcsa, Cseke, Babjak, Bagin, Spekker (Iván), Petró (Gergely), Dancs. Edző: Révész Attila.

Gól: Csatári (45.), Szabadi (65.), Vadicska (82.), illetve Ivánka (öngól, 70.).

Jó: Herczku, Lupcsa, Cseke, Dancs.

Révész Attila: Hiába játszottunk jól, kihagytuk a helyzeteket, az ellenfél pedig pontrúgások után bebiztosította a győzelmet.

Hajdúnánás–Vásárosnamény 2–1 (2–0) Hajdúnánás, 200 néző, v.: Jakkel.

Hajdúnánás: Gencsi – Nagy T., Nagy Z. (Bartha, 46.), Gerliczki, Tar – Gombkötő, Kondora, Ember (Oborzil, 46.), Szemán I. – Mikita, Szemán P. Játékos-edző: Kondora József.

Vásárosnamény: Papp – Hornyák, Nagy Zs., Batka, Kovács G., Fejes, Bartha, Bancsi, Horváth Sz., Barnai (Sukta), Gajda. Edző: Tivadar András.

Gól: Mikita (15.), Gombkötő S. (24.), illetve Gajda (65.).

Tivadar András: A második félidőben jól játszottunk, de egy bírói tévedés miatt nem szereztünk pontot.

Létavértes–Szakoly 0–1 (0–1) Létavértes, 200 néző, v.: Boros.

Létavértes: Hamar – Nagy M., Horváth, Nagy I. Cs., Szabó P. – Kulcsár, Szabó Zs., Mikhárdi (Máthé, 71.), Kontor – Berecz (Árva, 76.), Tóth. Edző: Árva Barna.

Szakoly: Fintor – Mónus, Burik, Fiumei, Boros (Holló), Tardi, Szemán, Palaga, Mitró, Sándor, Ványi (Hurcsik). Játékos-edző:Boros Gyula.

Gól: Ványi (2.).

Jó: az egész vendégcsapat.

Boros Gyula: A csapat minden tagja hatalmas akarással játszott, és ez meghozta a régóta várt eredményt. Végre a kapufa is velünk volt...

Szirmabesenyő – Bőcs 1-2 (1-0) Szirmabesenyő, 300 néző. V.: Bendik.

Szirmabesenyő: Valkányi – Geszti, Lázár, Kerényi, Balogh P., Szuba, Tamás (Mészáros), Barsi (Pap), Lasztóczi (Madaras), Máté, Tóth G. Edző: Zupkó Mihály.

Bőcs: Molnár T. – Simon, Farkas (Molnár Zs.), Takács, Sipos, Irhás, Vass, Gaál (Szabó), Nagy G., Szakszon, Kovács. Edző: Tóth László.

Gól: Tamás (1-0) a 29., Molnár Zs. (11-esből, 1-1) a 60., Irhás (1-2) a 72. percben.

Jó: Tóth, Máté, Barsi, ill. Irhás (a mezőny legjobbja), Szakszon, Molnár Zs., Takács, Sipos.

Zupkó Mihály: – Színvonalas és jó iramú mérkőzésen a 90 percből 10 percet hibáztunk, melyet a vendégek könyörtelenül kihasználtak.

Tóth László: – A második félidei játékunk alapján úgy érzem teljesen megérdemelten nyertünk.