14. forduló (2004.11.13-14)

Rakamaz (4.)–Ibrány (2.)

Brekk János, rakamazi edző:
A jelek szerint pontokat vettek el tőlünk, csak azt nem tudom, hogy miért kettőt és miért nem csak a pályán elért egyet... Szerencsére van miből, mert őszi bajnokok már nem lehetünk, viszont ahhoz kellően „bespájzoltunkö korábban, hogy ott ragadjunk az élmezőnyben. A jól szereplő Ibrány ellen is tesszük majd a dolgunkat és ezen a meccsen is szeretnénk megőrizni százszázalékos hazai mérlegünket.

Németh Károly, ibrányi edző:
Akit egy ilyen mérkőzés előtt külön motiválni kell, vagy ébresztgetni benne a harci szellemet, az inkább hagyja abba a futballt...
Ignácz és Tuska sérülés miatt nem tart velünk, Imre és Harsányi pedig eltiltás miatt nem játszhat a rangadón.

Rakamaz-Ibrány 1-1 (0-0)

Rakamaz 300 néző, v: Bacsó (Pásztor, Galán)

Rakamaz: Kanócz – Baka, Székely, Galambosi, Asztalos, Minczér, Fekete, Leskó, Riczu, Csernijenko (Szilágyi K.), Domokos. Edző: Brekk János.

Ibrány: Karászi – Milka, Kántor, Csobán, Korsoveczki, Kovács I., Bessenyei, Kovács M., Nagy S. (Morauszki), Feczkó (Szilágyi), Marcsek. Edző: Németh Károly.

64. perc: Kovács I. továbbította a labdát Bessenyeihez, aki 25 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-0).

78. perc: egy védelmi megingást követően Domokos törhetett kapura, s közelről nem hibázott (1-1).

A küzdelmes, hajtós megyei derbin többet birtokolta a labdát, s veszélyesebben is támadott a vendégcsapat. A győzelem ugyan elmaradt, de az idegenbeli pontszerzéssel mégsem lehetünk elégedetlenek. Az Ibrány így továbbra is őrzi második helyét a tabellán.

Gól: Domokos, ill. Bessenyei.

Jó: Székely, Galambosi, Minczér, Domokos, ill. Marcsek, Kovács I., Kántor.

Brekk János: Az utolsó húsz percben játszott csak igazán jól a csapat, és ez a döntetlenhez volt elég. Reális eredmény született.

Németh Károly: Egyenlő erők küzdelmében mindkét csapatnak voltak olyan periódusai, amikor irányította a játékot, így a döntetlen igazságos.

További  eredmények:

Nyíradony-Létavértes 3-3 (2-2)

Nyíradony, 300 néző, vezette: Puskás.

Nyíradony: Katona - Terdik, Szilágyi, Kristóf (Usztics, 46.), Tóth (Szabó T., 65.) - Hogya, Szabó Zs., Kálmán, Bodogán - Molnár (Takács, 89.), Babotán.
Edző: Selyem Nándor.

Létavértes: Papp - Mikhárdi, Garamvölgyi, Marton, Baksa - Jeremiás, Bellon, Dzsudzsák, Rezes (Nagy Z., 62.) - Urbin, Kolbe (Saliga, 71.).
Edző: Kondás Elemér.

Gól: Szabó Zs. a 28., Molnár a 34., Kálmán a 73., illetve Urbin az 5., a 17., és a 85. percekben.

Kétgólos vezetés után könnyűnek tűnő meccset nehezített meg magának a Létavértes, hiszen a jól futballozó adonyiak nem csak kiegyenlítettek, de a vezetést is átvették, s közel álltak a győzelemhez. Így a végén a döntetlenért is nagyon meg kellett küzdenie a Kondás alakulatnak, amely őszi bajnokként várhatja a tavaszi folytatást.

Jók: az egész csapat, illetve Urbin (a mezőny legjobbja), Bellon, Dzsudzsák.

Mád – Hajdúnánás 1-2 (1-2)

Mád, 100 néző. V.: Kocsis.

Mád: Lövei – Osváth, Toplenszki, Szabó P., Turbucz, Buri (Nagy), Barna, Szabó S., Juhász, Babos, Bódi. Edző: Kőrössy Pál.

Hajdúnánás: Haászbrand - Cséke, Nagy T., Tarr, Bocz, Gombkötő (Oborzil), Szemán I., Kondora, Szemán P. (Horváth), Majchrovics (Fodor), Mikita. Edző: Tóth János. Gólszerző: Szemán I. (0-1) az 1., Szabó S. (1-1) a 4., Mikita (1-2) a 37. percben.

Jók: Toplenszki, Osváth, Szabó S., ill. Szemán I., Mikita, Tarr, Kondora.

Kőrössy Pál: – Irreális időben enervált játék, megérdemelten győztek a vendégek.

Tóth János: - Küzdelmes mérkőzésen a körülményekhez jobban alkalmazkodtuk, úgy érzem megérdemelten győztünk.

Tuzsér-Balmazújváros 4-1 (1-0)

Tuzsér, 100 néző, vezette: Horváth.

Tuzsér: Fintor – Lakatos, Dancs, Tóth Á., Lupcsa, Iván (Szabó I.), Babjak, Petró (Gergely), Bagin (Simay), Cseke, Spekker. Edző: Révész Attila.

Balmazújváros: Barna - Vaszilkó I., Fige, Sárközi, Vincze - Murák (Pap, 79.), Arany, Szabó B., Dobi - Bajusz (Nagy O., 46.), Nagy Cs. Edző: Kegyes László.

Gól: Petró a 26., Babják a 47., a 83., Gergely a 88., illetve Nagy Cs. a 62. percben.

Egészen a hajráig jól tartotta magát a lelkesen futballozó Kegyes gárda, ám a harmadik hazai gól végleg eldöntötte a mérkőzést.

Jók: Barna, Fige.

Abaújszántó – Sátoraljaújhely 3-2 (1-1)

Abaújszántó, 100 néző. V.: Takács.

Abaújszántó: Szerencsi – Paranai, Soltész Z., Szőke, Fügei, Pachinger, Mihálszki, Soltész P. (Dajka), Mató (Gyulai), Jáger, Balázs (Kosztek). Edző: Szlifka Miklós.

Sátoraljaújhely: Jósvai – Janikó R., Ocsenás, Balogh, Bodnár, Szabó, Trembulyák, Janikó T., Ablonczi, Komlósi (Timkó), Pothurszky. Edzô: Szabó László. Gólszerző: Soltész P. (1-0) a 12., Szabó (1-1) a 28., Mató (2-1) a 69., Jáger (3-1) a 77., Ocsenás (3-2) a 91. percben.

Jók: az egész csapat, ill. Ablonczi, Trembulyák.

Szlifka Miklós: – Erősen tartalékos csapatom a döntetlenszagú mérkőzést egy bombafejessel és két jól eltalált lövéssel nyerte meg.

Szabó László: – A hazai csapat szögletrúgással és két 18 méteres lövéssel eldöntötte a mérkőzést. Úgy érzem, a három kapufánk és a három kidolgozott ziccerünk alapján rászolgáltunk volna az egyik pontra. További sok sikert a hazaiaknak.

Miskolci VSC – Szakoly 3-1 (1-1)

Miskolc, 150 néző. V.: Krasovszki.

MVSC: Kristóf – Jóner, Scholtz, Tamás (Tóth T.), Hozdik, Berki, Dizmatsek, Csépány, Illovai (Plébán), Koppány, Lövei (Rimaszéki). Edző: Deák István.

Szakoly: Tóth – Mónus, Dobos, Kertész, Koskovics, Vass Z., Palaga (Boros), Szemán (Balogh), Dankó (Horváth), Vass Zs., Ványi. Edző: Boros Gyula. Gólszerző: Szemán (0-1) a 8., Koppány (1-1) a 17., Csépány (2-1) a 60., Scholtz (3-1) a 65. percben. Kiállítva: Ajtay (MVSC, a kispadról, 65.).

Jók: Scholtz, Kristóf, Koppány, Dizmatsek, ill. Mónus, Szemán, Dankó.

Deák István: – Irreális talajú pályán nagyon lelkes csapat ellen igazságos eredmény született.

Boros Gyula: – Három szögletből három gólt kaptunk, sajnos a játékvezetők sem voltak velünk, két jogos tizenegyest nem adtak meg.

Volán-Sényő – Szirmabesenyő 3-1 (2-1)

Sényő, 100 néző. V.: Szűcs.

Sényő: Szabó - Plutyinszki, Kiss, Barna, Balogh, Rubóczki (Gráf), Göncz, Haburcsák (Szuarek), Barkaszi, Várnai, Knoblok (Székely). Edző: Rubóczki Tibor.

Szirmabesenyő: Valkányi (Bukovics) – Horváth A., Csipkés, Lázár, Kerényi, Balogh P., Pál (Nyitrai), Gacsal, Szuba, Lasztóczi (Esztergályos), Barsi. Edző: Zupkó Mihály.

Gólszerző: Pál (0-1) a 4. Várnai (1-1) a 37., Göncz (2-1) a 43., Szuarek (3-1) a 86. percben.

Kiállítva: Várnai (39.), Kerényi (39.), Barsi (48.).

Jók: Göncz, Szabó, Knoblok, ill. Gacsal.

Rubóczki Tibor: - A mai meccs hasonlított a tavalyihoz, csak most nekünk sikerült nyernünk.

Zupkó Mihály: – A mély és csúszós pályán néhány játékosunk fegyelmezetlensége miatt már egy szinte megnyert mérkőzést sikerült elveszítenünk.