18. forduló (2005.03.19-20)

Ibrány (2.)–Nyírkarász (13.)

Németh Károly, ibrányi edző: – Legalább olyan nehéz mérkőzés elé nézünk, mint Sényőn, hiszen a mostani lesz a hazai bemutatkozásunk. Ahhoz, hogy elmondhassuk magunkról, jól rajtoltunk, ezt a mérkőzést is meg kell nyernünk, ami nem lesz könnyű, hiszen átalakult, megerősödött ellenféllel találkozunk. Korosveczki és Bardi lábadozik, Kovács Imre három sárga miatt nem játszhat. Bízom benne, hogy a pályaviszonyok lehetővé teszik a meccs megrendezését és remélhetőleg szépszámú közönség előtt játszhatunk majd.

Lelt József, nyírkarászi játékos-edző: – A papírforma alapján ennek a meccsnek sem mi vagyunk az esélyesei, ám ha legutóbb a csoport legjobb csapata ellen helytálltunk, akkor most sincs félnivalónk. Fecsku és Tóth László három sárga lap, Varga kiállítás miatt nem játszhat, viszont számíthatok a legutóbb hiányzó Matyira és Kapin Miklósra.

Tuzsér (3.)–Abaújszántó (6.) Révész Attila, tuzséri edző: – Nem jött jól számunkra a kényszerű mérkőzéshalasztás, mert így nem tudtunk igazán formába lendülni, ezt a pályaviszonyok is megnehezítik. Mivel ebben a bajnokságban egyedül az Abaújszántótól kaptunk ki, ezért a revansvágy is fűt bennünket a vasárnapi meccsen.

Sátoraljaújhely (10.)–Volán-Sényő (5.) Rubóczki Tibor, sényői játékos-edző: – Vasárnap megszakadt egy szép sorozatunk, de sokáig nem szomorkodhatunk miatta, hiszen mindig a következő feladatra kell koncentrálni. Arra törekszünk, hogy a hazai botlást idegenben kijavítsuk, de egy döntetlen miatt sem keseregnénk. Szerencsére a múlt héten mellőzött játékosaink már rendelkezésre állnak.

Balmazújváros (12.)–Rakamaz (4.) Brekk János, rakamazi edző: – Ellenfelünk szerzett egy kis önbizalmat a keddi győzelmével, erre azonban nem lehetünk tekintettel, mert a rajtunk nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Nyerni akarunk, bár Asztalos és Szilágyi továbbra is sérült, Leskó és Papp betegséggel küszködött.

A hét ibrányi gólöröm egyike, Imrének (19) gratulálnak a társak

Fotó: Kató L.

Ibrány–Nyírkarász 7-1 (2-0). Ibrány, 400 néző, v.: Tóth T. (Kurmai, Károly)

Ibrány: Vatai – Csobán, Nagy S., Kántor, Bessenyei, Kovács M., Morauszki (Bardi), Milka, Szilágyi (Korsoveczki), Marcsek (Ónodi), Imre.
Edző:
Németh Károly.

Nyírkarász: Pekk – Horváth J., Mándoki, Rákóczi, Lelt (Dudás I.), Takács, Gazdag, Vajas, Lakatos, Matyi, Kapin M.
Játékos-edző:
Lelt József.

A nyírkarásziak csak az első félidőben tudták megnehezíteni a hazai csapat dolgát.
A második játékrészben az ibrányiak Imre vezérletével parádéztak, s meg sem álltak hét gólig, kiütve ezzel a helyenként alattomosan és durván futballozó vendégeket.

Gól: Imre (19. és 50. perc), Morauszki (39.), Nagy S. (68., 75. és 80.), Ónodi (88.), illetve Matyi (65.).

Jó: Imre (a mezőny legjobbja), Nagy S., Bessenyei.

Tuzsér–Abaújszántó 3–0 (2–0). Tuzsér, 300 néző. V.: Krasowszki. Tuzsér: Fintor - Lakatos (Szabó), Dancs B., Tóth (Babjak), Lupcsa, Iván, Mitró, Bagin, Cseke, Gergely, Spekker (Kosztyu). Edző: Révész Attila. Abaújszántó: Szerencsi – Konyecsnyik, Márkus, Szőke, Mató, Pachinger, Dóczi, Homonnai, Mihálszki, Novák (Dajka), Jáger. Edző: Szlifka Miklós. Gólszerző: Bagin (1-0) a 13., Bagin (2-0) a 21., Bagin (3-0) a 75. percben. Jók: Fintor, Bagin, Spekker, ill. Márkus, Pachinger, Dóczi. Révész Attila: - A mérkőzés elejének és végének illetve Bagin jó teljesítményének köszönhetően megérdemelten nyertünk. Szlifka Miklós: – A védelmi hibáinkat jól kihasználó ellenfelünk rászolgált a győzelemre.

Sátoraljaújhely–Volán-Sényő 1–4 (0–0). Sátoraljaújhely, 100 néző. V.: Takács. STK: Szemán - Janikó R., Ocsenás, Balogh, Csáki, Janikó T., Váradi, Szabó I., Ablonczi, Pothurszky, Dakos (Trembulyák). Edző: Szabó László. Sényő: Szabó - Plutnyinszki, Kiss T., Barna, Kiss G., Ruska (Kóka), Göncz, Balogh, Haburcsák (Szabó), Várnai (Knoblok), Lehoczki. Edző: Szikszai Mihály. Gólszerző: Várnai (0-1) a 48., Pothurszky (1-1) a 49., Göncz (1-2) az 58., Balogh (1-3) a 84., Knoblok (1-4) a 90. percben. Jók: senki, ill. Várnai, Lehoczki, Göncz. Szabó László: - Megérdemelt vendéggyőzelem született, gratulálok az ellenfélnek. Szikszai Mihály: - Jó játékkal megérdemelt győzelmet arattunk.

Létavértes–Szirmabesenyő 2–2. Létavértes, 300 néző. V.: Kiss. Létavértes: Papp - Popol (Baksa), Garamvölgyi, Szűcs (Spitzmüller), Marton, Bellon, Buró, Jeremiás, Urbin, Nagy, Rezes. Edző: Kondás Elemér. Szirmabesenyő: Balázs – Geszti, Nagy Cs., Kerényi, Gacsal, Fink (Pap), Szuba, Pál, Nagy G. (Fazekas), Szendrei (Lázár), Zsarnai. Edző: Zupkó Mihály. Gólszerző: Gacsal (0-1) a 14., Jeremiás (11-esből, 1-1) a 32., Rezes (2-1) a 43., Pap (2-2) a 72. percben. Jók: Urbin, Rezes, Marton, ill. Balázs, Szuba, Gacsal, Pál. Kondás Elemér: - A teljesen átalakított vendégcsapat hazai pályán majdnem meglepett minket. 2-1-nél volt lehetőségünk a meccs megnyerésére de elpuskáztuk helyzeteinket. Zupkó Mihály: – Két mérkőzés, két tizenegyes ami gyermeteg hiba. A játékosok a második félidőben egymásért küzdve megérdemelt pontot szereztek Létán, melyet kevés csapat fog tudni megismételni.

Mád–Miskolci VSC 2–1. Mád, 200 néző. V.: Vróbel. Mád: Braun – Osváth, Toplenszki, Tassy, Turbucz, Barna, Szabó S., Juhász T., Babos, Szabó P., Koppány. Edző: Osváth László. MVSC: Kristóf – Jóner, Boszák, Barsi (Illovai), Kovács, Horváth, Dizmatsek, Németh, Berki (Géczi), Hozdik, Csépány. Edző: Szepesi Zsolt. Gólszerző: Turbucz (1-0) a 25., Németh (11-esből, 1-1) a 78., Szabó S. (2-1) a 80. percben. Jók: Toplenszki, Turbucz, Babos, Barna, Koppány, ill. Csépány, Németh, Kovács. Osváth László: – Nehezen lendültünk játékba de célunkat, a három pontot ha nehezen is de megszereztük. Szepesi Zsolt: – Gratulálok az ellenfélnek, jó mérkőzés volt. Jelentős javulás mutatkozott a múlt héthez képest, egy kis szerencsével elérhettünk volna döntetlent is.

Balmazújváros–Rakamaz 0–5 (0–0). Balmazújváros, 250 néző, v.: Kalász. Rakamaz: Mudri – Baka, Székely, Homann (Galambosi), Csernijenko, Riczu, Fekete, Leskó, Fiumei, Domokos, Balogh R. (Papp F.). Edző: Brekk János. Gól: Leskó (59. és 68. – az elsőt 11-esből), Riczu (65.), Domokos (80.), Fekete (85.).

Hajdúnánás–Nyíradony 0–3.

Szabadnapos: Szakoly.

1. Létavértes 16 11 4 1 39–13 37
2. Ibrány 16 11 3 2 41–14 36
3. Tuzsér 16 10 5 1 37–10 35
4. Rakamaz 17 9 6 2 40–16 33
5. Volán-Sényő 16 9 2 5 28–21 29
6. Mád 17 7 4 6 28–25 25