Ibrány (3.) Szirmabesenyő (11.)

Kovács M. most is a védelem oszlopos tagja lehet

Fotó: Kató L.

Németh Károly, ibrányi edző:

Egy átalakított, megújult ellenféllel találkozunk, amely tavasszal jóval ütőképesebbé vált. Egymás utáni két hazai mérkőzésünket mindenképpen szeretnénk megnyerni, mert a végelszámolásnál ezek a pontok nagyon sokat számítanak.

Ibrány Szirmabesenyő 2-2 (1-2). Ibrány, 400 néző, v.: Nagy Cs. (Puskás, Kiss)

Ibrány: Vatai (Karászi) – Csobán, Morauszki, Kántor, Kovács I. (Kovács M.), Nagy S., Bessenyei, Milka, Szilágyi (Korsoveczki), Imre, Marcsek. Edző: Németh Károly.

Szirmabesenyő: Balázs – Geszti, Fink, Nagy Cs. (Pap), Szuba, Gacsal, Szendrei, Pál (Fazekas), Nagy G. (Csipkés), Harsányi, Zsarnai. Edző: Zupkó Mihály.

Nyílt sisakos küzdelem jellemezte a mérkőzést, mindkét csapat támadó szellemben játszott. Az Ibrány Marcsek révén szerzett vezetést, de a vendégek igazolták jó hírüket, s veszélyes kontrákat vezetve még az első félidőben megfordították az állást.

A hazaiak nagy elánnal kezdték a második játékrészt, számtalan helyzetet dolgoztak ki, Bessenyei jóvoltából be is találtak, de csak az egyenlítés sikerült.

A játék összképe alapján az Ibrány győzelmet érdemelt volna, de az elpuskázott ziccerek miatt a mai napon meg kellett elégednie az egy ponttal.

Gól: Marcsek (5.perc), Bessenyei (55.), ill. Zsarnai 2 (11., 33.).

Jók: Milka, Bessenyei, Marcsek, Nagy S. ill. Balázs, Gacsal, Fink, Zsarnai.

Németh Károly: Nagyszerű mérkőzés volt, amelynek második félidejében mindent megtettünk a győzelemért. Csak a végeredménnyel nem lehetek elégedett, a hozzáállás és az akarat olyan volt, ami minden meccsen elvárható a csapattól.

Zupkó Mihály: Az első félidő alapján nekünk kellett volna nyerni, a másodikban a hazaiaknak volt több helyzete, így a döntetlen igazságos.