| Forduló-hangoló | Tudósítások, eredmények |

Forduló-hangoló

Szombat

Tuzsér (12.)–Tiszavasvári (5.)

Gergely István, tuzséri játékos-edző: – Hazai közönség előtt mindenképpen győzelemre játszunk, más eredményt nem tudok elfogadni.

Kiss Gábor, tiszavasvári edzője: – A hátralévő két mérkőzésünkön a lehető legtöbbet kell kihozni magunkból, és remélem, ez jó eredménnyel fog párosulni. Nincs más dolgunk, mint felszabadultan focizni, ezúttal már „tét” nélkül.

Baktalórántháza (8.)–Vásárosnamény (11.)

Illés László, baktalórántházi edző: – A bajnokság végére, de talán már a télen is fellélegezhetett a Vásárosnamény, amely tavasszal megmutatta képességei jó oldalát is. Farkas Bélát ismerve szervezett, hajtós ellenfélre számítok, amelyet abban az esetben tudunk legyőzni, ha minimum olyan lelkesedéssel, hideg fejjel és nem habzó szájjal fogunk játszani.

Farkas Béla, vásárosnaményi edző: – A minimális célt elértük, hasonló hozzáállással, mint a Nagyecsed ellen, csak egy kicsit frissebben, szeretnénk még pontokat gyűjtögetni.

Mándok (13.)–Sényő-Carnifex (6.)

Dancs Béla, mándoki edző: – A hátralévő három mérkőzésen – amelyből ráadásul kettőt otthon játszunk – minél több pontot szeretnénk szerezni. Hazai pályán egyébként is adósak vagyunk az eredményes szerepléssel.

Ember Roland, sényői edző: – Ha ugyanolyan hozzáállást tapasztalok, mint a legutóbbi mérkőzésen, emellett a játékon kicsit tudunk javítani, akár nyerhetünk is Mándokon.

Nagyecsed (2.)–Fehérgyarmat (7.)

Ádámszki Róbert, nagyecsedi játékos-edző: – A szatmári rangadóra úgy készülünk, hogy saját kezünkben van a sorsunk. Ha nyerünk, és nyerni is fogunk, akkor a hátralévő meccsektől függetlenül ezüstérmes a csapat!

Siti Ferenc, fehérgyarmati edző: – Mivel mindkét csapat tett róla, hogy kiérdemelje a rangadó minősítést a mérkőzés, ezért úgy állunk hozzá, hogy megfeleljünk ennek a kihívásnak. Remélhetőleg szép számú nézősereg előtt jó meccset játszunk, és bízom benne, hogy a hazai csapattal szembeni veretlenségi szériánk nem most fog megszakadni.

Vasárnap

Gyulaháza (15.)–Nyírgyulaj (4.)

Bardi Gábor, gyulaházi edző: – Nem szeretnénk győzelem nélkül maradni, az utolsó három mérkőzésen szépen szeretnénk búcsúzni.

Lukács Tibor, nyírgyulaji edző: – Személy szerint nagyon sajnálom a hazaiakat, hogy búcsúzni kényszerülnek. Remélem, minél hamarabb visszatérnek ebbe az osztályba! Ennek ellenére céljaink elérése érdekében meg kell szerezni a három pontot.

Rakamaz (3.)–Mátészalkai MTK (10.)

Madalina György, rakamazi edző: – Az utóbbi időben a Mátészalka nagyszerűen szerepel, biztos vagyok abban, hogy ebben benne van Fogarasi Zoltán munkája is. Gondjaink ellenére megpróbáljuk az utolsó három meccsből kihozni a maximumot, meglátjuk, ez mire lesz elég. Aztán lehet rendezni a sorokat!

Plesu Ádám, mátészalkai technikai vezető: – A bajnokság legrutinosabb edzője által irányított fiatal, masszív csapathoz érkezünk. A feladat adott: mindent el kell követni, hogy „pontosan” távozzunk.

Nagyhalász (8.)–Cellspan-Balkány (1.)

Ludánszki István, nagyhalászi játékos-edző: – Gratulálunk a Balkánynak a bajnokság megnyeréséhez, viszont mindent megteszünk, hogy veretlenségi sorozata megszakadjon.

Mirgai László, balkányi edző: – Hazai pályán a Nagyhalász mindig veszélyes, ráadásul nem rossz játékosállománnyal rendelkezik, tehát nehéz mérkőzésre számítunk.

Szabadnapos: Ibrány.

Tudósítások, eredmények

Szombat

Tuzsér–Tiszavasvári 0–2 (0–0)

Tuzsér, 200 néző, v.: Bendik T.

Tuzsér: Zán K. – Iván A., Dolhai M., Hriskevics, Setét R., Bagoly Z., Lakatos B., Tott R., Gergely I., Dallos L., Pálinkás B. Játékos-edző: Gergely István.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Csáki V., Ujj L. (Bakos T.), Cseh K., Nagy I., Gyurján R. (Stefán Á.), Szolyka G. (Bolega S.), Szőllősi D., Lakatos B., Gál N., Tudja D. Edző: Kiss Gábor. A hazaiak sok hibával futballoztak, így nem tudták ellensúlyozni a vendégek lelkes játékát. Gól: Gál N. 2 (egyet 11-esből). Ifi: 5–1.

Gergely István: – Nehéz mérkőzés volt számunkra. Az első félidőt átaludtuk, a másodikban pedig nem ítélték meg a szabályos gólunkat, az ellentámadásból 11-est kapott a Tiszavasvári, ami eldöntötte a meccset.

Kiss Gábor: – Fegyelmezett, taktikus és jó játékkal megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Ehhez gratulálok minden egyes játékosomnak.

Baktalórántháza–Vásárosnamény 0–3 (0–1)

Baktalórántháza, 350 néző, v.: Veres J.

Baktalórántháza: Marics I. – Lakatos I., Kántor F., Pálfi I., Marics G., Ráti G., Csordás G., Nagy T. (Illés L.), Sitku Á., Miskolczi L. (Bökönyi L.), Pénzes Á. (Bodnár G., Geda G.). Játékos-edző: Illés László.

Vásárosnamény: Csordás A. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Mándi L., Balogh Gy., Deskó D., Bancsi G., Lizák B., Lakatos I., Bíró J. Edző: Farkas Béla. Ragyogó időben a körülményekhez képest jól előkészített pályán a hazaiak óriási elánnal kezdtek és sok helyzetet alakítottak ki, melyeket elhibáztak. A vendégcsapat első lehetőségét gólra váltotta, majd taktikusan futballozva nyerte meg a meccset. Gól: Lizák B., Illés P. (11-esből), Nagy D. Ifi: 1–5.

Illés László: – Negyedóra alatt ennyi lehetőségünk volt, amelyekkel a bajnokságból hátralévő összes mérkőzést meg lehetett volna nyerni. Egy kósza labdából gólt kaptunk, majd összeestünk mint az aludt tej és megérdemelt vendégsiker született.

Farkas Béla: – Az első negyedórában elbukhattuk volna a meccset, utána jobbak voltunk.

Mándok–Sényő-Carnifex 1–2 (1–1)

Mándok, 200 néző, v.: Paráda R.

Mándok: Pécsi V. – Kovács I., Hídi N., Galambos L. (Győri J.), Varga D. (Velikij), Bodnár L., Buda P., Vezdel I., Riasko (Katkó M.), Csáki P., Hegedűs T. Edző: Dancs Béla.

Sényő: Jakocska Cs. – Fiumei V., Bodó G., Klepács K., Fábri Z. (Haburcsák K.), Ruska T., Ács Á., Toldi A. (Madzin I.), Makai I., Phrakonkham, Haburcsák B. Edző: Ember Roland. Az amatőrizmus felső foka, amit a hazaiak bemutattak. Gól: Hegedűs T., illetve Toldi A., Makai I. Ifi: 0–21.

Dancs Béla: – A látottak alapján úgy néz ki, néhány játékos azt gondolja, már vége a bajnokságnak. De a hátralévő meccsek alkalmasak lesznek arra, hogy kiderüljön, kire lehet számítani a jövőben és kire nem.

Ember Roland: – Az első félidőben tompán, enerváltan futballoztunk és egy figyelmetlenség következtében ismét buta gólt kaptunk. A szünet után nagyon jó felfogásban jöttünk ki, sikerült felpörgetni a játékot, így a kiélezett meccsen azt gondolom, egy góllal mindenképpen jobbak voltunk. Elnök úr, ezt a győzelmet a csapat neked ajánlja!

Nagyecsed–Fehérgyarmat 2–2 (2–0)

Nagyecsed, 200 néző, v.: Ésik I.

Nagyecsed: Makó R. – Marinas, Ascsillán L., Homann R., Bulyáki K. (Bornemisza I.), Bulyáki A., Czifrák R., Dobos Z., Somlyai G. (Bodogán Z.), Pócsi B., Sarkadi G. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Fehérgyarmat: Ovszijenko – Imre Zs., Bátyi L., Osváth S. (Rigó A.), Petrohai M. (Baglyos L.), Csáki R. (Vass O.), Pankotai I., Petrohai G. (Máté Á.), Balogh Á., Szatke M., Popovics N. Edző: Siti Ferenc. Gól: Somlyai G., Sarkadi G., illetve Osváth S. 2. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak a második félidőben elaludtak. Ifi: 0–6.

Ádámszki Róbert: – Megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Amit a szünetben megbeszéltünk, annak éppen az ellenkezője valósult meg a folytatásban, innentől pedig felköthetjük a gatyát az éremszerzés érdekében.

Siti Ferenc: – Alapvető célunk az volt, hogy a Nagyecseddel szembeni veretlenségi szériánk folytatódjon. A második félidő alapján esélyünk volt akár a győzelemre is. Ez a csapat sokadszor mutatta meg, hogy nem lehet csak úgy eltaposni, a szünet után óriásit játszott. Petrohai Miklósnak mielőbbi gyógyulást kívánunk!

Vasárnap

Gyulaháza–Nyírgyulaj 2–1 (1–0)

Gyulaháza, 120 néző, v.: Kosztyu J.

Gyulaháza: Mucsicska – Gáti Sz., Deák Z., Gáti S., Kovács B. (Molnár T.), Tóth D. (Kapin M.), Éles I. (Deák B.), Tóth F., Bombera M. (Tóth G.), Juhász L., Lévai Cs. Edző: Bardi Gábor.

Nyírgyulaj: Opre R. – Tóth B. (Kerti L.), Orosz D., Fekete G. (Angyalos A.), Nagy I., Gózner K., Vass I., Siska G., Erdei Z., Oxi R. (Gömze A.), Török I. (Sánta J.). Edző: Lukács Tibor. A hazai csapat óriási tűzzel és akarással eltüntette a tudáskülönbséget és így megérdemelten nyert. Gól: Tóth D., Kovács B., illetve Sánta J. Ifi: 0–1.

Bardi Gábor: – Ha ugyanezzel tűzzel játszottunk volna, nem itt tartanánk.

Lukács Tibor: – Nagyképű, lassú, sok dumával fűszerezett játékunk eredményezte ezt a szégyenteljes vereséget. A hazaiak példát mutattak akarásból, gratulálok nekik.

Rakamaz–Mátészalka 3–1 (1–0)

Rakamaz, 100 néző, v.: Major O.

Rakamaz: Szobonya G. – Anderka R. (Dinó J.), Majoros Á., Deme A., Gelsi L. (Csomány Ö.), Venczel I., Galambosi G. (Czikó J.), Gégény M., Csáki J., Kóka R., Tóth T. (Kormány D.) Edző: Madalina György.

Mátészalka: Pindzsula P. – Szántó Z. (Horváth Á.), Lyáh A., Botos A., Szathmári D. (Drabik M.), Dascal (Gergely M.), Sándor D. (Barzó G.), Stef, Jeddi B., Magyari M., Botos D. Megbízott edző: Papik Zoltán. A hazai csapatnak égetően szüksége volt a győzelemre, hogy élboly tagja maradjon. Gól: Anderka R., Galambosi G., Kóka R., illetve Lyáh A. (11-esből). Ifi: később játsszák.

Madalina György: – Számomra is hihetetlen az, amit a csapat ma produkált! Fegyelmezetten, jól játszott, ráadásul a megfelelő pillanatokban szerezte a gólokat. Az eredmény lehetővé tette, hogy egy tizenhat és egy tizennyolc éves rakamazi srác is bemutatkozhasson a felnőttek között.

Plesu Ádám technikai vezető: – Az első félidőben még megvoltak a lehetőségeink, de a második játékrészben hibáinkat kihasználta a Rakamaz és megérdemelt győzelmet aratott.

Nagyhalász–Cellspan-Balkány 1–2 (1–1)

Nagyhalász, 200 néző, v.: Hegedűs Cs.

Nagyhalász: Gagyi S. – Simon D., Turbucz T., Ladányi D., Nagy D. (Gábor P.), Böszörményi D., Hajzer L., Bognár A., Ludánszki I. (Hudák M.), Bene L., Mátrai N. (Csorba K.). Játékos-edző: Ludánszki István.

Balkány: Hegyes B. – Lakatos T., Vass Z. (Szabó P.), Iván Zs. (Bereczki T.), Hortó A., Szabó M., Bogdanovics, Ohár R., Lippai T., Kállai G., Jakab R. Edző: Mirgai László. Küzdelmes mérkőzés a hazaiak nem érdemeltek vereséget. Gól: Ludánszki I., illetve Iván Zs., Lippai T. Kiállítva: Gábor P. (91. perc). Ifi: 7–0.

Ludánszki István: – Sem játékosként, sem edzőként nem láttam még ilyen gyenge játékvezetést. Minket játékosokat eltiltanak meccsekről, a bírók megtehetnek mindent? Sajnálom a játékosaimat hogy, egy ember elrontotta a heti munkánkat.

Mirgai László: – Álmosan kezdtük a mérkőzést, a hazaiak megleptek minket. A második félidőben viszont sok helyzetet dolgoztunk ki, és ha a végén egy kis szerencsével is de úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.

Szabadnapos: Ibrány