2. forduló (2005.08.20-21)

Rakamaz–Ibrány
Brekk János, rakamazi edző:
– A Tuzsér mellett az Ibrányt tartom a bajnoki cím fő várományosának, és mivel csapatunkat is a mezőny első felébe várjuk, ezért már most, a bajnokság elején sorsdöntő jelentőségű lehet a vasárnapi rangadó kimenetele. Domokos és Riczu sérülése valamint Göncz eltiltása miatt ugyan rövid lesz a kispadunk, mégis bízom a győzelmünkben.
Németh Károly, ibrányi edző:
– Mindkét csapat jól ismeri a másikat, ezért a rangadót háromesélyesnek érzem. Bízom benne, hogy sportszerű keretek között dől majd el a pontok sorsa.

Tuzsér Erdért SE–Balkány
Révész Attila, tuzséri edző:
– Mindkét csapat sikerrel kezdte a bajnokságot, bár csapatom játéka nem volt olyan szintű, mint amilyen elvárható tőle. Hazai pályán egyértelműen csak a győzelem az elfogadható a számunkra, ugyanakkor a Balkányról jókat hallottunk, és biztosan most is mindent megtesz majd a minél jobb eredmény elérése érdekében.
Mirgai László, balkányi edző: – A Tuzsér a bajnoki címre törő egységes, jó csapat. Ezen a mérkőzésen ellenfelünknek van veszítenivalója, mi az esélytelenek nyugalmával léphetünk pályára. Ha kilencven percen át képesek leszünk olyan teljesítményére, mint a Sényő ellen az első félidőben, akkor meglepetést okozhatunk.

Volán-Sényő–Balmazújváros
Rubóczki Tibor, sényői játékos-edző: – Balkányban az első félidőben kapott három gól és a kiállítás miatt nem volt esélyünk a pontszerzésre, de a hétvégén mindenképpen győznünk kell. Most következnek ugyanis azok az ellenfelek, amelyek ellen őszi pontjaink nagy részét be tudjuk gyűjteni. Asztalos eltiltás miatt nem játszhat.

Szakoly–Mád
Terdik Ferenc, szakolyi edző:
– Hazai bemutatkozásunk alkalmával mind az eredményben, mind pedig a mutatott játékban ki kell köszörülnünk azt a csorbát, amit Szirmabesenyőn elszenvedtünk.

Rakamaz - Ibrány 1-0 (0-0)
Rakamaz, 600 néző, v.: Kristán.

Szilágyi V. (balra) sem talált a kapuba

Fotó: KM

Rakamaz: Nagy Z. – Baka, Székely, Szilágyi K., Galambosi, Csernijenko, Bessenyei, Leskó, Riczu (Koskovits), Fekete (Debróczki), Ádámszki. Edző: Brekk János.
Ibrány:
Vatai – Csobán, Kántor, Márton, Nagy S., Korsoveczki (Bardi), Milka (Kovács M.), Kovács I., Szilágyi V., Marcsek, Ignácz J. Edző: Németh Károly.

Hiába játszott jobban és támadott veszélyesebben az Ibrány, a nagyobbnál nagyobb ziccereket is sorra elpuskázták, s mindez nem maradhatott büntetlenül. A hajrában a hazaiak Ádámszki révén megszerezték a mérkőzés egyetlen gólját, ezzel együtt három ponttal gazdagodtak.

Gól: Ádámszki (85. perc).
Jó:
Nagy Z. (a mezőny legjobbja), ill. Csobán, Kovács I., Márton, Ignácz J., Marcsek.
Ifi:
2–0.

Brekk János: El kell ismerjem, az Ibránynak több helyzete volt, talán azzal tudtunk föléjük kerekedni, hogy nekünk volt egy Ádámszkink.
Németh Károly: Nagyszerű mérkőzés volt, melyen nagyon sok tiszta ziccert kidolgoztunk, de ezeket ki is hagytuk. Bár egy csatát elvesztettünk, a háborút még nem. Gratulálok a Rakamaznak a győzelemhez!

Tuzsér Erdért SE–Balkány  1–1 (0–1)

Tuzsér, 400 néző, v.: Csáki. Tuzsér : Fintor – Mitró, Mező, Bagin, Dancs B., Cseke (Lupcsa), Petró, Iván A., Babjak, Spekker (Tamási), Gergely (Lakatos T.). Edző: Révész Attila. Balkány: Vadon – Szabó P., Czifrák, Daru, Meszesán, Mikhárdi, Dobos Z. (Szabó I.), Vass, Dobos A., Dán (Szemán Zs.), Tóth Z. (Csohány). Edző: Mirgai László. Gól: Babjak (57. perc), illetve Dobos A. (22.). Jó: Bagin, Babjak, illetve az egész csapat (Daru a mezőny legjobbja). Ifi: 1-0.

Szakoly–Mád 1–2 (0–0)

Szakoly, 250 néző, v.: Krassowsky. Szakoly: Lippa – Tardi, Burik, Milbik, Szabó M., Madzin (Kokrák), Simicskó, Lendvai, Gráf, Csák (Mándi), Horváth A. Edző: Terdik Ferenc. Mád: Lővei – Osváth, Toplenszki, Takács, Szabó S., Balogh, Barna, Szabó J., Babos, Tóth A. (Pásztor), Koppány. Edző: Osváth László. Gól: Horváth A. (50.), illetve Koppány (60.), Szabó J. (65.). Jó: az egész szakolyi csapat. Ifi: 1–3.

Volán-Sényő–Balmazújváros 4–1 (3–1)

Sényő, 200 néző, v.: Nagy R. Volán-Sényő : Polgári – Pljutyinszkij, Kiss T., Rubóczki (Pámer), Fiumei, Ruska, Kóka, Haburcsák, Székely (Tóth Cs.), Bodnár (Knoblok), Komi. Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Balmazújváros: Barna – Kerekes (Hornyai), Fige, Kiss A., Harangi, Szabó B., Kovács T. (Murák), Czellár, Vincze G. (Vincze T.), Virág, Nagy Cs. Edző: Nagy Lajos. Gól: Bodnár (12.), Székely (16. és 33.), Komi (75.), illetve Virág (30.). Jó: Kóka, Komi. Ifi: 1–1.

Létavértes–Sátoraljaújhely 4–0 (1–0)

Létavértes, 200 néző, vezette: Nagy B. Létavértes: Papp – Király, Szûcs L., Biró, Németh – Nagy R., Sikorszki (Dálnoki, 79.), Spitzmüller (Ludánszki, 76.), Saliga Z. – Nagy Z., Saliga I. (Éles, 60.). Edző: Kondás Elemér. Gól: Nagy Z. a 22., Éles a 72., Nagy R. a 77., Ludánszki a 87. percben.

Hajdúnánás–Hajdúböszörmény 1–0 (1–0)

Hajdúnánás, 250 néző, vezette: Némethi. Hajdúnánás: Haász-Brandt – Cséke, Kocsis, Tar – Kondora, Kovács A. – Kovács I., Nagy Á. (Magyari, 60), Papp (Horváth, 32) – Nagy Sz. (Mikita, 55.), Szemán I. Edző: Tóth János. Hajdúböszörmény: Dobó – Kiss L., Frida, Ivánka, Berta – Lengyel (Cser, 71.), Hajdú, Hortó, Lovas (Nagy S., 45.) – Antal (Zelizi, 75.), Szabó I. Edző: Papp Ferenc. Gól: Szemán I., a 16. percben. Kiállítva: Szemán I. (Hajdúnánás) a 88. percben. Küzdelmes mérkőzésen ennyivel jobb volt a hazai csapat a büntetűt is hibázó böszörményiekkel szemben. Jók: Haász-Brandt, Kocsis, Tar, Kovács A., Kovács I., illetve Kiss L., Hortó.

Nyíradony–Szirmabesenyő 2–2 (2–1)

Nyíradony, 300 néző, vezette: Benkő. Nyíradony: Katona – Hogya, Terdik, Tóth Sz., Kálmán, Usztics (Bereczki, 74.) – Bodogán (Takács, 86.), Palaga, Szabó T. – Szabadi (Bucskó, 63.), Babotán. Edző: Selyem Nándor. Gól: Palaga (11-esből) a 12., Terdik a 38., illetve Lasztóczi (11-esből) a 31., és a 68. percben. Kiegyenlített játék mellett több nagy ziccert is elpuskázott a hazai csapat, s ez megbosszulta magát. Jó: Palaga.

Berettyóújfalu–Mátészalka 4–1 (2–0)

Berettyóújfalu, 300 néző, v.: Vróbel. Mátészalka: Gergely – Nagy A., Vacsilja, Szabó I., Sipos, Czvik (ifj. Tóth Z.), Jurkó, Illés Gy., Szakács, Hengsperger, Trencsényi (Pálfi). Edző: Tóth Zoltán. A vendégcsapat saját magát verte meg, hiszen ezen a szinten gyermeteg hibákból kapott gólokat, pedig mezőnyben végig ellenfele fölé kerekedett. Gól: Kasza (6. perc), Nagy T. (42.), Varga Zs. (11-esből, 68.), Szűcs G. (87.).illetve Hengsperger Attila. Jó: Vacsilja, Sipos, Illés Gy., Szakács.