20. forduló (2008.04.06)

Nyíregyháza Spartacus II (7.)–Ibrány (9.)

Vadon Lajos ibrányi edző: – Újra ligacsapat az ellenfél: amennyiben a fiúk ugyanolyan hozzáállással lépnek pályára, mint a „kis Loki” ellen,. no meg a játékvezetői hármas nem egri lesz, akkor lehet keresnivalónk. Eltiltott ugyan nincs a keretben, viszont Tilki és Fekete Ádám továbbra sem bevethető, Imre combja kikészült, Baka pedig kímélő üzemmódban mozgott a héten.

Nyíregyháza Spartacus II–Ibrány 2–0 (2–0). Tiszavasvári út, 150 néző, v.: Sipos.

Nyíregyháza Spartacus II: Tóth N. – Markos, Kántor, Nánási, Debróczki (Csáki), Farkas (Bakos), Orgován, Oláh, Miskolczi, Nagy (Csernák), W. Silva. Edző: Balogh Zoltán.

Ibrány: Pintér – Koczogh, Baka (Imre), Kovács M., Csáki, Tóth Zs., Turóczi, Milka, Szilágyi V., Varga K., Marcsek. Edző: Vadon Lajos.

Az ibrányiak figyelmetlenségéből szerzett vezetést bő félóra múltan a nyíregyházi ligacsapat. Miközben Bakát ápolták, a helyéről újabb gólt értek el. A térfélcserét követően iparkodtak a vendégek, ám nem tudtak változtatni az eredményen.

Gól: W. Silva (35.), Miskolczi (37.).

Jó: Marcsek, Milka, Kovács M.

Vadon Lajos: – Két perc legyőzte a nyolcvannyolc percet.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Volán-Sényő–Balkány 1–1 (1–0)
Sényő, 200 néző, v.: Kocsis. Volán-Sényő: Fucsovics – Pljutyinszkij, Puskás, Asztalos, Bárány, Márton I., Bodnár (Knbolok), Márton I., Orosz, Nyisztor, Haburcsák. Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Balkány: Varga – Dán, Burik, Vass, Batári, Mikhárdi (Majchrovics, Bárány), Horváth J., Tóth Z., Rácz, Vasas, Gégény. Edző: Madalina György.
Nagyon sportszerű meccset vívott egymással a két szabolcsi csapat. Az első harminc percben nem történt említésre méltó esemény, félóra múltán a hazaiak tizenegyesből megszerezték a vezetést. Azt követően eldönthették volna a találkozót, kihagytak két ziccert, és Puskás révén elpuskáztak egy tizenegyest. Ezután törvényszerű, hogy egy kontrából egyenlített a Balkány. A hazaiak nem érdemeltek győzelmet, a vendégek küzdőszellemből jelesre vizsgáztak.
Gól: Puskás (30., 11-esből), illetve Gégény (70.). Jó: senki, illetve Varga, Burik, Vass, Tóth Z., Gégény. (Tudósító: Pehely Zoltán)
Rubóczki Tibor: – Továbbra sem tudunk eredményt elérni a Balkány ellen, sok sikert kívánok nekik a folytatáshoz.
Madalina György: – Küzdöttünk, hajtottunk, a játékosok nem veszekedtek a pályán, nem szidták a bírót, nem állítottak ki senkit. Egy hét alatt ez nagy eredménynek számít.

Nyírmada–Balmazújváros 7–2 (3–2)
Nyírmada, 250 néző, v.: Szabó I. Nyírmada: Tuza – Fejes, Benkő, Tóth Sz., Danku, Katona (Schafranek), Szőke, Bancsi, Németh A., Papp Z. (Nagy M.), Nagy Sz. (Ponczók). Edző: Szilágyi Bertalan. Balmazújváros: Barna – Németi (Csobán), Tornyai, Kiss A., Tóth Z. (Nagy D.), Kovács I. (Koroknai), Kiss M., Szabó B., Szabó I., Kállai, Virág. Edző: Nagy Lajos.
A gyors hazai gólra hamar jött a válasz. Alig negyedóra elteltével már a vendégek vezettek. Akkor még aligha hihette bárki is, hogy 1–2-ről 7–2 lesz a vége. A félidő végéig fordítottak a madaiak, majd a szünet után teljes erőbedobással küzdöttek, és igyekezetüket siker koronázta. Tetszés szerint érték el góljaikat a széteső ellenféllel szemben.
Gól: Nagy Sz. (2.), Szőke (23.), Németh A. (30., 60.), Katona (72.), Nagy M. (85.), Bancsi (89.), illetve Kovács I. (8.), Kállai (13.). Jó: az egész hazai csapat, illetve Kállai.
Szilágyi Bertalan: – Örülök, hogy valóban ott folytatták a fiúk, ahol előzőleg abbahagyták. Bízom benne, ez egy darabig így is lesz.
Nagy Lajos: – Az első félidő alapján rászolgálhattunk volna az egyik pontra, utána viszont a hazaiak rászolgáltak a győzelemre.

Mátészalka–Hajdúböszörmény 0–3 (0–0)
Mátészalka, 150 néző, v.: Szuromi. Mátészalka: Rosus (Szűcs) – Patály (Makszim), Mos, Doros, Kádár, Rézműves, Batfalschi (Szolnoki), Molnár, Chifor, Riskó, Bíró. Megbízott edző: Szécsi Zoltán. Hajdúböszörmény: Bákonyi – Király, Frida, Hortó, Balogh, Kiss, Arnóczki, Bellon (Kádár), Lovas (Szabó), Kolbe, Balás (Bereczki). Edző: Németh Károly.
A második félidő közepéig egyenrangú játékot nyújtottak a házigazdák az esélyesebb vendégekkel szemben. Utána az egyéni hibákat könyörtelenül kihasználták a hajdúböszörményiek. Gól: Kolbe (65., 78.), Balás (81.). Jó: Mos, Doros, Batfalschi, Rézműves, illetve Király, Frida, Arnóczki, Kolbe.
Szécsi Zoltán: – Ilyen különbségű nem volt benne a játékunkban.
Németh Károly: – A második félidőben még folyamatosabbá vált a támadójátékunk, ezzel kényszerítettük ki ellenfelünk hibáit, amiket kihasználva megérdemelten nyertünk.

Nyíradony–Nagyecsed 0–0
Nyíradony, 200 néző, v.: Horváth G. Nyíradony: Gégényi – Tóth, Terdik, Ruszkai, Takács, Kovács (Erdei), Mastan, Csige, Máté (Katona), Bodnár (Orosz), Solti. Edző: Orosz István. Nagyecsed: Makó – Szűcs T., Ricsei, Szakács, Gádzsa, Kovács N., Petrohai (Szarka), Balogh J., Bulyáki Z. (Ascsillán), Bíró, Bulyáki A. Edző: Berettyán Gábor.
Hajtós meccsen a hazaiak nagy elánnal kezdtek, Makó-bravúrjaira volt szükség ahhoz, hogy ne szerezzenek vezetést. A fordulás után már nyíltabb játék alakult ki, adódtak vendéghelyzetek is, de nem tudtak gólt szerezni az ecsediek. A döntetlen megfelel a látottaknak. Jó: az egész hazai csapat, illetve Makó.
Orosz István: – Háromesélyes, küzdelmes meccsen a győzelemhez közelebb álltunk, de a sérülések által tizedelt csapatom ma ennyire volt képes.
Berettyán Gábor: – Kapkodóan, pontatlanul játszottunk, a döntetlen reális.

Hajdúnánás–Várda SE 0–0
Hajdúnánás, 300 néző, v.: Bathó. Hajdúnánás: Balogh Z. – Horváth R., Kondora, Boros, Tar, Szemán P. (Kántor), Simicsku, Sóvágó, Berényi (Bagoly), Harsányi (Kelemen), Horváth Á. Játékos-edző: Kondora József. Várda SE: Petranics – Balogh G., Jánvári, Baksa, Balázsi, Kalu (Varga J.), Krizán, Vicickó (Kerepesi), Cseke (Dolhai), Spekker, Cipf. Edző: Kocsis János.
Várdai kapufával kezdődött a mérkőzés, utána pedig ziccerek maradtak kihasználatlanul. A második félidőre a nánásiak védekezésre rendezkedtek be, a vendégek mezőnyfölénye meddőnek bizonyult. Jó: az egész hazai csapat, illetve Baksa, Cseke, Krizán.
Kondora József: – Nálunk jobb játékosállománnyal és anyagi háttérrel rendelkező csapat ellen értékes pontot szereztünk.
Kocsis János: – Kritikán aluli pályán két-három jó teljesítménnyel idegenben nem lehet mérkőzést nyerni.

További eredmények: Berettyóújfalu–Létavértes 1–2, Diósgyőr II–DVSC II-DEAC 0–1.

1. Debreceni VSC II 20 16 2 2 51–21 50
2. Várda SE 20 14 3 3 46–16 45
3. Nyírmada 20 14 1 5 48–23 43
4. Diósgyőri VTK II 20 12 4 4 42–14 40
5. Nagyecsed 20 11 4 5 36–20 37
6. Hajdúböszörmény 20 10 4 6 34–22 34
7. Nyíregyháza II 20 10 4 6 29–24 34
8. Balmazújváros 20 8 6 6 35–35 30