Marcsek (sárgában) eltiltása után újra játszhat

Fotó: Kató L.

Abaújszántó (7.)–Ibrány (3.)

Németh Károly, ibrányi edző:

Szerdai döntetlenünkkel a dobogós helyezésünk már biztosra vehető, viszont a bajnoki címért folytatott harcban lépéshátrányba kerültünk.

A hátralévő meccseken is a győzelem a cél, hogy minél szebben tudjunk búcsúzni ettől az évadtól, bár egyre több a sérültünk és az eltiltottunk.

Rakamaz (5.)–Létavértes (2.)

Brekk János, rakamazi edző: – Stílusosan futballozó ellenféllel találkozunk, a Létavértessel csak jó meccset lehet játszani. Veszítenivalónk már nincs, és „véletlenül” olyan helyzetben vagyunk, hogy sérült és eltiltott játékosunk sem. Ha már magunkon nem tudunk segíteni, akkor legalább a Tuzséron segítsünk, hogy bajnok lehessen.

Tuzsér (1.)–Hajdúnánás (6.)

Révész Attila, tuzséri edző: – A nagy tét következtében a csapat néhány játékosa pszichésen elfáradt, ennek is köszönhető az utóbbi mérkőzéseken tapasztalt feszültebb hangulat. A Nánás egy masszív csapat, biztosan mindent megtesz ellenünk, hogy fő riválisunk, a Létavértes dolgát könnyebbé tegye, mi viszont csak magunkra számíthatunk. Sorsunk a saját kezünkben van, és ezzel a lehetőséggel élnünk kell. Kosztyú sérülés miatt nem játszhat.

Nyíradony (8.)–Nyírkarász (13.)

Forró Elemér, nyírkarászi edző: – A Rakamaz elleni győzelem és a mutatott játék jót tett az önbizalmunknak, most azon leszünk, hogy a rossz idegenbeli mérlegünket is száműzzük. Reménykedem a jó játékban és a pontszerzésben, bár Matyi sérülés, Mándoki pedig eltiltás miatt nem játszhat.

Mád (9.)–Szakoly (15.)

Gerliczki János, szakolyi szakmai tanácsadó: – Készültünk becsülettel, hiszen a hátralévő három mérkőzésen minél több pontot szeretnénk szerezni, hogy a lehető legközelebb kerüljünk a bentmaradást jelentő vonalhoz. Palaga és Szemán három sárga lapos.

Szabadnapos: Volán-Sényő.

Abaújszántó–Ibrány 0–3 (0–1). Abaújszántó, 100 néző, v.: Puskás.

Abaújszántó: Szerencsi – Konyecsnyik, Soltész Z., Szőke, Paranai, Pachinger, Mihálszki, Fügei (Dajka), Mató (Lakatos), Homonnai, Soltész P. (Balázs). Edző: Szlifka Miklós.

Nagy Sándornak újra gratulálhattak a társak

Ibrány: Vatai – Bardi, Kántor, Kovács M., Nagy S., Korosveczki (Mester), Bessenyei, Milka, Szilágyi, Ónodi (Morauszki), Marcsek. Edző: Németh Károly.

A nagy melegben végig azt történt a pályán, amit az Ibrány akart, a vendégek jól használták ki az emberelőny adta lehetőséget is, és magabiztosan szerezték meg a megérdemelt három pontot.

Gól: Ónodi (24.), Marcsek (63.), Nagy S. (72.).

Kiállítva: Homonnai (32.).

Jó: Pachinger, Paranai, Konyecsnyik, ill. Kovács M., Kántor, Marcsek.

Szlifka Miklós: Az eltúlzott kiállítás nagyban befolyásolta a mérkőzést. A második félidő első 15 percében két ziccerünket is elhibáztunk, így nem tudtuk elkerülni a vereséget.

Németh Károly: Végig irányítottuk és kézben tartottuk a mérkőzést. A második félidőben volt tíz perc, amellyel nem tudunk elszámolni, de utána ellenfelünk fölé nőttünk, és biztosan nyertünk.